Наприкінці лютого в Дермані Другому 
відбулось виїзне засідання колегії РДА, яке провів Л. Я. Кінах

     Спершу його учасники побували у гімназії, лікарській амбулаторії, відремонтованому сільському клубі. Чимало цікавого почули з розповідей Федора Єфімчука у музеї Уласа Самчука і музейній кімнаті Бориса Тена та матушки Марії у Свято-Троїцькому жіночому монастирі. 

     Після цього вони зібралися у актовій залі місцевої гімназії, де і відбулося засідання. Першим було розглянуто питання “Про роботу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування з обслуговування пенсіонерів, інвалідів та ветеранів війни”. З інформацію виступила начальник управління праці та соціального захисту населення О. І. Єфімчук. Вона зосередила увагу присутніх на питаннях, які потребують вирішення. Йшлося, зокрема, про недостатнє фінансування Фондом інвалідів виплати одноразової допомоги на лікування цій категорії населення, недоліки у влаштуванні пандусів для людей з особливими потребами. Потребує розширення стаціонарне відділення для постійного проживання в с. Будераж. Зараз там перебуває 12 підопічних, серед яких три інваліди та один учасник війни. Відділення утримується за бюджетні кошти та кошти спецфонду. В ньому полагоджено палати та харчоблок, придбано морозильну камеру та водонагрівач, замінено водяний насос.
З 1 жовтня минулого року було внесено зміни у порядок взяття на обслуговування осіб у відділення соціальної допомоги вдома. Одержана плата за обслуговування використовується для потреб малозахищених громадян.
     Для забезпечення вищої якості соціальних послуг, які надають працівники територіального центру, та максимального задоволення індивідуальних потреб підопічних введена інноваційна модель “Форма початкового оцінювання потреб клієнтів”.
     За результатами розглянутого питання головою РДА видане відповідне розпорядження.
Про здійснення делегованих повноважень виконавчим комітетом Дерманської Другої сільської ради, визначених Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, інформували начальник відділу організаційної-кадрової роботи апарату РДА В. Ф. Дацюк та сільський голова Дерманя Другого С. П. Кухарець. Почуте учасники засідання могли частково співставити з побаченим під час відвідин об’єктів соціально-культурної сфери села. Зроблено чимало, проте і програма дальших дій велика. В селі відсутні заклади побутового обслуговування населення, не створено комунальну службу. Правда, сільський голова покладає великі надії на організацію громадських робіт.
Багатьох проблем не було б, якби не брак коштів. Тож доводиться думати, де взяти їх, аби полагодити огорожу та пішохідну доріжку до лікарської амбулаторії загальної практики/ сімейної медицини, виготовити схему планування території сільської ради та провести коригування генерального плану забудови. Є потреба мати у селі дитячий садок, покращити дороги тощо. Ці та багато інших завдань визначено у дорученні голови РДА.
     Перший заступник голови РДА І. В. Бандюк розповів на засіданні колегії про те, як виконувалося у минулому році законодавство України щодо звернень громадян та підвищення ефективності цієї роботи відповідно до Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008. Питання виконавської дисципліни та стан роботи із зверненнями громадян, відзначив він, були постійно у центрі уваги, регулярно аналізувалися на засіданнях колегії. До послуг населення громадська приймальня РДА. 

     Голова райдержадміністрації та його заступники проводять особистий прийом громадян. Передбачено прийом громадян з особистих питань керівництвом у позаробочий час та за місцем роботи і проживання громадян. Щотижня діють “пряма” та “гаряча” телефонні лінії, що дають змогу жителям спілкуватися з керівниками та спеціалістами району.
     В минулому році в РДА було проведено 10 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та один семінар-нарада.
     Торік до РДА надійшло звернень більше, аніж в попередньому році, більше отримано письмових заяв і скарг. До цього певною мірою долучилися добре відомі в районі постійні скаржники, які регулярно надсилають свої звернення в різні інстанції, незважаючи на отримані обгрунтовані роз’яснення.
     Найчастіше люди зверталися з питань індивідуального землекористування і присадибного господарства, створення садово-городніх товариств, паювання землі, в т. ч. оформлення державних актів на землю. На другому місці – питання соціального захисту, на третьому – комунального та дорожнього господарства і благоустрою, на четвертому – повернення грошових заощаджень.
Загалом, проведена райдержадміністрацією робота спрямовувалась на забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення та посилення персональної відповідальності посадових та службових осіб за неналежну організацію роботи із зверненнями. Контроль за виконанням виданого розпорядження голова РДА залишив за собою.
Тамара ОКРУШКО.
На знімках: під час відвідин Дерманської гімназії.

Фото автора.  

 

Comments are now closed for this entry