Послугами магазину “Гастроном”, що по вул. Гончара у м. Здолбунові, користується багато покупців з мікрорайону залізничного вокзалу, приїжджають сюди і жителі сіл Новомильськ, Копитків, Загороща, бо тут вистачає товарів на всі смаки і вподобання.
Добре справляється із своїми професійними обов’язками продавець Юлія ТИМЧУК, яку ви бачите на цьому фотознімку. За прилавком вона працює ось уже дев’ять років, має бухгалтерську освіту. А головне повсякчас дбає про культуру обслуговування покупців, завжди ввічлива і коректна в роботі.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Літо - гаряча пора не лише за температурним режимом, а й за напругою сільськогосподарських робіт. Особливо це відчувається під час жнив.
До цієї важливої сільськогосподарської кампанії вчасно підготувалися усі господарства. Першими почали жнивувати ТзОВ “Колос-Інвест”, ПСП “Хлібороб”, фермерське господарство ім. Шевченка, РТП “Мізоч”.
- Будемо з хлібом, - розповідає виконуючий обов’язки начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Леонід Дмитрук. - Господарства мають достатню матеріально-технічну базу. І врожай вони виплекали на славу. Одне непокоїть сільгоспвиробників, аби уряд вжив невідкладних заходів щодо дотримання стабільних цін на ринку зерна.

За всебічне і грунтовне висвітлення діяльності закладів освіти і науки колектив редакції газети “Нове життя” удостоєний Почесної грамоти управління освіти і науки обл­держадміністрації.
Такої честі в області удостоїлися також колективи редакцій із Сарненського та Березнівського районів.

Відомий далеко за межами нашого району дитячий письменник зі Здолбунова Сергій Гридін, твір якого «Федько, прибулець з Інтернету» став переможцем у номінації “Краще видання для дітей 2013 року” в конкурсі “Краща книга Рівненщини”, видав “на гора” своє нове творіння - повість “Не такий”, орієнтовану на 14-16-річних юнаків та дівчат. Як зазначив сам автор, у ній мова йде про 14-річного хлопчину, який має зайву вагу, проблеми у спілкуванні з батьками та однокласниками. Навіть дівчина, в яку він закохується, не відповідає на залицяння.
Книга допоможе підліткам зрозуміти реалії життя, пристосуватися до них чи знайти власний вихід із непростих ситуацій.
Сергій Гридін підкреслює, що саме для підлітків писати найцікавіше, хоча, разом з тим, і найскладніше. «Це - нестабільна аудиторія, від якої не знаєш, чого чекати наступної миті. Тут треба і тему дібрати, і написати про неї так, щоб гострота не втратилась, важлива і простота викладу, і, головне, актуальність», - говорить автор.
Сергій КОНДРАЧУК.

Надзвичайно змістовним, насиченим та багатим на високоповажних гостей зі всієї України був семінар, що відбувся на території нашого району у вівторок 23 липня ц. р. Тема семінару, організованого Здолбунівською районною радою спільно з Інститутом аналізу державної та регіональної політики, - «Самоорганізація населення - шлях до розвитку територіальних громад». У заході взяли участь керівництво районної ради та райдержадміністрації, сільські голови, керівники установ Здолбунівщини, депутати районної та обласної рад, представники громадських організацій. Серед учасників заходу з інших областей - заступник голови Ради Інституту аналізу державної та регіональної політики, кандидат історичних наук Олег Савчук, директор Інституту аналізу державної та регіональної політики Інна Гайворонська, голова ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрій Крупник, директор програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський, а також голови та представники територіальних громад з Микола­ївської, Дніпропетровської, Волинської, Луганської, Херсон­ської, Одеської областей, АР Крим та м. Києва.

Минулого тижня колишньому редактору газети “Нове життя” Павлу Опанасовичу Моргуну виповнилося 90 років. Привітали ювіляра багато людей, в тому числі і журналісти області. Почесну грамоту секретаріату Рівненської обласної організації НСЖУ та цінний подарунок вручили ювіляру голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк та його заступник, нинішній редактор “Нового життя” Володимир Дрозюк.
Павло Опанасович віддав здолбунівській районці 22 роки життя, очолюючи редакційний колектив. Він — інвалід Великої Вітчизняної війни, воював з ворогом з грудня 1941 року, був льотчиком-винищувачем, пізніше, після важкого поранення, продовжував службу у складі артилерійського підрозділу, має цілий ряд високих бойових нагород, одну з яких йому вручав тодішній Всесоюзний староста М. І. Калінін.

подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки

 

Здолбунівський районний сектор ГУ ДСНС повідомляє, що 5 червня 2013 року постановою Кабінету Міністрів України № 440 затверджено «Порядок подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки». Цим Порядком визначено процедуру подання і реєстрації вказаних декларацій, що дає право на початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єк­­тів нерухомості - будівель, споруд, приміщень або їх частин (далі - об’єкти нерухомості).

Зокрема, згідно з Порядком:
1. Декларація розробляється суб’єктом господарювання і подається ним, або надсилається рекомендованим листом за місцем розташування об’єкта нерухомості до державного адміністратора або територіального органу ДСНС.
У разі, коли декларація подана безпосередньо до державного адміністратора, така декларація протягом одного робочого дня після надходження передається ним територіальному органу ДСНС.
2. Якщо в управлінні суб’єкта господарювання перебувають декілька об’єктів нерухомості, що розташовані у різних адміністративно-територіальних одиницях, декларація подається безпосередньо до ДСНС.

Датою відзначення Дня хрещення Київської Русі, як державного свята України, 28 липня обрано не випадково, адже саме тоді Православна Церква вшановує пам’ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя Київської Русі.
Як розповідають літописні свідчення, Великий князь Володимир, за прикладом своєї бабусі княгині Ольги, вирішив змінити язичницьку віру. Коли посли князя Володимира брали участь у святковій Літургії в Соборі св. Софії в Константинополі, то були глибоко зворушені та невимовно захоплені. Згодом вони так звітують своєму володареві: “Нараз ми вже більше не знали, чи ми на небі, чи ще на землі, бо ніде на цій землі не можна щось подібного узріти, і ніде нема такої краси, якої ми не в стані описати. Отже, ми тепер знаємо: там дійсно Бог є присутнім серед людей.” Це так сильно вплинуло на князя, що він прийняв християнство та захотів і свій народ навернути на християнську віру.

Залізничний транспорт традиційно залишається одним із найзручніших і популярних видів транспорту. Разом із тим, як показує досвід минулих років, з настанням літа зростає кількість випадків пошкодження залізничного майна - побиття віконного скла рухомого складу, пошкодження лінз світлофорів, а також несанкціоноване нанесення графіті на вагонах поїздів.
Як правило, винуватцями цих подій є діти, котрі, залишившись без нагляду дорослих, перебувають поблизу залізничних колій та задля “розваги” розкладають сторонні предмети на рейках або ж кидають камінці по вікнах потягів. Такі пустощі не лише завдають матеріальної шкоди залізниці, а й інколи призводять до травмування пасажирів. Разом з тим, набуває поширення такий різновид вандалізму, як самовільне нанесення зображень або написів (так зване “графіті”) на будівлі вокзалу, залізничних складських приміщень, на електро- і дизельпоїзди. Щорічно “Укрзалізниця” витрачає значні кошти на видалення графіті.

У ході перевірок у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів прокуратурою Здолбунівського району виявлено порушення вимог фінансового контролю. Посадова особа юридичної особи публічного права, що отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету та виконує організаційно-розпорядчі функції, вчинила корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 17266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадові особи юридичних осіб публічного права, які отримують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджетів, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік у встановленій формі.

Так коротко можна сказати про життя вчителя. За спільні роки навчання вчителі разом зі своїми учнями щиро радіють успіхам, вміло підтримують в сумні хвилини. Так пропливає шкільне життя. Приємно стає на душі вчителю, коли дізнається про здобутки своїх колишніх вихованців, щиро за них радіє. Коли ж тим погано, разом переборює невдачі. Не важливо, що це відбувається на відстані. Учні, як і вчителі, завжди залишаються рідними.
Тринадцятого липня цього року своїх рідних вчителів Євгенію Олексіївну Мартинчук, Василя Миколайовича Капітулу, Світлану Михайлівну Козік та Олександра Романовича Козіка на зустріч запросили випускники 1993 року Новомощаницької ЗОШ І-ІІ ст.

Щорічно в Україні гине більше півтисячі людей від ураження електричним струмом
Не поповнюйте сумну статистику, пам’ятайте:
l ніколи не наближайтесь до обірваних проводів ближче, ніж на 8 метрів;
l не піднімайтеся на опори повітряних ліній електропередач і в жодному разі не намагайтесь зняти провід;
l не намагайтеся самовільно проникати в трансформаторні підстанції;
l не зводьте будь-які споруди, не складайте дрова чи солому та не розпалюйте багаття під проводами електроліній та повітряними вводами будинків;
l не розташовуйте ігрові майданчики під повітряними лініями та не дозволяйте дітям гратися поблизу електроустановок;
l не рибальте та не відпочивайте в зоні ліній електропередач. Будьте особливо уважні, перебуваючи поряд з лініями електропередач та підстанціями;
l не намагайтеся у будь-який спосіб самостійно відновити електропостачання. Роботу з відновлення електромереж повинні виконувати тільки працівники ПАТ «Рівне­обленерго».
Якщо ви помітили обірвані дроти на лініях електропередач або відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи по демонтажу ліній електропередач або обладнання трансформаторної підстанції людьми, що не є працівниками ПАТ «Рівнеобленерго» (це легко розпізнати по спецодягу), – негайно повідомте про це в міську, селищну або сільську ради, в міліцію або в міський/районний підрозділ ПАТ «Рівнеобленерго».

У двадцять третій раз в сивочолому Дубні відбувся вже традиційний рок-фестиваль «Тарас Бульба». Цьогоріч гаслом заходу було таке: «Фестиваль впертого духу». І як вже понад два десятиліття роковий зміст і неполітична забарвленість були непохитно дотримані й організаторами, й учасниками фесту. Одне слово – «впертий Бульбівський дух…»

 

Та варто, мабуть, одразу відкрити таємницю нашого розуміння «Тараса Бульби» цього року. Окрім понад двох десятків конкурсних рок-виконавців, у святі взяли участь… динозаври рок-музики. Насправді, окрім мега-енергетичного “Борщу”, зірково-популярних “ВВ”, віртуозно-хард-корових “Білого загону” і Майстра Гітарної Гри Сергія Чантурії, Дубно стрепенули виконавці зі Здолбунова. Так- так, попри практичне вимирання рок-виконавців на території цього району, стрепенути мега-сценою “Тараса Бульби” приїхали перші живі лауреати цього форуму рок-легенди “зразка 1991” – учвсники гурту «Жнива».

У цьогорічному чемпіонаті України з важкої атлетики серед дівчат, який нещодавно відбувся в Миколаєві, брали участь представниці усіх областей країни та м. Києва. В складі збірної Рівненщини на цих змаганнях виступала майстер спорту України, учениця 11 класу Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. Діана Нагорнюк.
Вже перші стартові поєдинки засвідчили, що у ваговій категорії + 69 кг, у якій виступала Діана, боротьба за перемогу буде непростою. Та, проявивши твердість характеру і продемонструвавши хорошу спортивну техніку, наша землячка показала відмінний результат. У ривку вирвала штангу вагою 80 кг, а в поштовху - 92 кг. У двоборстві сума склала 172 кг, що забезпечило спортсменці бронзову медаль чемпіонату.

Працівників залізниці скрізь і завжди шанували й поважають нині за професійність, відповідальність, дисциплінованість, зібраність, відданість своїй справі і працьовитість. Та на Здолбунівщині ставлення до трударів сталевих магістралей особливо тепле, адже тут, мабуть, немає родини, представників якої доля не пов’язала б із цією потужною галуззю.
Її атрибути присутні на гербах наших міста і району, бо, пролігши своїми коліями крізь Здолбунів, саме залізниця дала поштовх до активного розвитку різних сфер життя краю, є одним з визначних його чинників і сьогодні. Наприклад, бюджет міста на 60% формується за рахунок надходжень від залізниці, чимала їх частка і у бюджеті району. Залізничники ніколи не лишаються осторонь від вирішення важливих для місцевої територіальної громади питань.
Виповнилось 140 років з дня введення в експлуатацію залізничної лінії Шепетівка-Здолбунів-Ковель та створення Рівненської дирекції залізничних перевезень. Минулої п’ятниці у нашому місті відбулися урочистості з цієї нагоди.

 

 

11 липня (29 червня за старим стилем) 1873 року рейками залізничної лінії Шепетівка-Здолбунів-Ковель вперше промчав потяг, започаткувавши регулярний рух пасажирських і вантажних поїздів на теренах центральної України та її західного регіону. Створення залізничного вузла Здолбунів йшло одночасно із будівництвом станції, паровозного депо і ремонтних майстерень.
Для обслуговування залізничної інфраструктури навколо станції і депо швидкими темпами розрослось робітниче поселення, було відкрито перше залізничне училище. Завдяки появі залізниці розвивалась промисловість, запрацювали крамниці, аптеки, трактири, готель, бібліотеки, пошта, телеграф, маленькі майстерні, кредитні товариства, проводились ярмарки. Здолбунів змінився, а у 1903 році отримав статус “заштатного міста”.
Стратегічне значення залізничної станції зіграло свою роль в історії краю в буремні роки трьох революцій, Першої світової та громадянської воєн. У місті не раз змінювалась влада.

Сергій Петрович ГЕНЬ, якого ви бачите на цьому знімку, має 22 роки бухгалтерського стажу. Свою трудову діяльність розпочав у 1991 році після закінчення Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту в колишньому колгоспі ім. Дзержинського с. Новосілки на посаді головного бухгалтера. Потім деякий час працював у міжгосподарській асоціації “Гоща” Гощанського району, в управлінні Пенсійного фонду України в нашому районі, МП “Топаз”. А нині він вже 14-й рік обіймає посаду головного бухгалтера КП “Здолбунівкомуненергія”.
Досвідченого, відповідального, сумлінного фахівця цінують керівництво підприємства, його колеги. Адже він досконало знає свою роботу, вміло поєднує у ній досвід і творчість, знання і неординарний підхід у вирішенні будь-яких бухгалтерських задач. За це його неодноразово нагороджували почесними грамотами з нагоди Дня працівників комунальної сфери.

Чимало нових вражень та перспективних ідей привезли працівники Здолбунівського ліцею залізничного транспорту від своїх колег із польського містечка Сквіжина, у якому з 5 по 8 липня побували з візитом в рамках реалізації підписаної раніше угоди про співпрацю. Делегація у складі директора ліцею Р. І. Шевчука, заступника директора закладу М. В. Павлюка, викладачів
О. Л. Ваколюк та О. В. Баюн на чолі із заступником начальника управління освіти та науки Рівненської ОДА, начальником відділу професійно-технічної і вищої освіти області П. М. Коржевським відгукнулася на запрошення і вкотре відвідала Об’єднання шкіл технічних імені Станіслава Лема.
Програма перебування у Польщі передбачала не лише обговорення нових проектів щодо обміну делегаціями учнівської молоді, а й знайомство з іще невідомими нам сторінками історії та культури наших західних сусідів.

Кожна країна, кожна нація та навіть кожна соціальна група має свої традиції. Одні з них виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Інші – народилися в наші дні. Але і старі, і нові звичаї однаково об’єднують людей, сприяють їх спілкуванню та вихованню. Дотримання традицій завжди позитивно впливає на ту соціальну групу, до якої вони відносяться, сприяють її гуртуванню.
Напевно, саме з такою метою 15 років тому в селі Нова Мощаниця запровадили в першу неділю після свята Петра і Павла відзначати День села. Ідея, подана сільським головою Миколою Головаєм, з радістю була підхоплена односельцями. Зараз у територіальної громади вже інший голова – Леонід Герасимчук, але традиція живе і розвивається на благо людям.
Нова Мощаниця славна своїми співочими жителями. Але коли на одній сцені збирається ціле сузір’я місцевих співаків – враження неперевершене. Запав в душу спів народного фольклорного аматорського колективу «Родовід». Гарне виконання продемонстрував вчительський колектив «Оберіг». Неодноразово піднімав настрій глядачам дівочий вокальний ансамбль «Мелодія добра». А ще із сільської сцени линув спів Богдани Дорощук та братів Дорощуків - Сашка і Михайлика, а також художнє читання Максимка Парфенюка. Між художніми номерами звучали вітання новонародженим жителям села, сімейним парам, які відсвяткували золоте весілля, згадувалися інші гарні події Нової Мощаниці.

Чотирнадцятого травня 1988 року на стадіоні «Локомотив» відбувся товариський футбольний матч «Металіст» Здолбунів - збірна ветеранів СРСР. Відтоді минула вже чверть століття, але у футбольному житті Здолбунова ця подія лишається знаковою і сьогодні. Такого сузір’я майстрів футболу зіркового рівня наше місто не бачило ще ніколи. Дійсно, справжня цінність події пізнається і усвідомлюється з часом, а історичної - тим паче. І, мабуть, це закономірно, що зараз ми розуміємо дійсну велич цього матчу. Лише перелік прізвищ спортсменів у складі команди ветеранів для поважаючого себе футбольного вболівальника підтверджував - пропустити таку гру просто неможливо. Ті щасливчики - вболівальники, які були на тому матчі, це добре пам’ятають. А молоде покоління нехай подивиться на фотографії трибун і скаже, хто зараз зможе зібрати таку різновікову кількість глядачів?
Ініціаторами та основними організаторами того матчу були тогочасні спортивні керівники Віктор Нєдєльський, Микола Кіпранішин та директор ремонтно-механічного заводу Валерій Гудов. Підготовка й проведення гри пройшли на належному рівні завдяки активній участі жителів міста, керівників підприємств та організацій. Усі організаційні питання вирішувались оперативно та відповідально завдяки взаєморозумінню і дієвій допомозі керівництва району та міста.

З благословення Архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія минулого вівторка в нашому районі відбувся молодіжний хресний хід. Його учасники пройшли за таким маршрутом: Свято-Різдво-Богородичний храм сел. Мізоч – Свято-Троїцький монастир с. Дермань – джерело святого Миколая с. Гільча. Слід відзначити, що серед учасників хресного ходу були не лише молоді паломники, а й представники різних поколінь, які охоче долучилися до цього духовного заходу. Всього у хресному ході протяжністю у 24 км взяло участь понад 200 чоловік.
Вл. інформація.
На фото: під час хресного ходу.

У серпні 2012 року на території Гурбенського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах було закладено наріжний камінь та освячено місце під будівництво храму Воскресіння Христового.
За словами настоятеля Гурбенського монастиря ієромонаха Нифонта, за один рік будівництва вдалося залити фундамент під храм та майже повністю звести його підмурівок, зібрано чимало необхідних будівельних матеріалів. Попереду - основні роботи.
Кошти на спорудження святині о. Нифонт збирає по всьому світу. Зрозуміло, що будівництво церкви - справа не з легких. І одному монаху, скільки б у нього не було ентузіазму, - це не під силу. Зведення храму на Гурбах - наш спільний обов’язок, і долучитися до цього має кожен.

Прокуратурою Здолбунівського району закінчено розслідування кримінального провадження стосовно працівника Рівненського РВ УМВС України в області за ч. 2 ст. 365 КК України. Перед судом правоохоронець відповідатиме за перевищення службових повноважень, які супроводжувалися насильством.

18.07.2013 з 15.00 год. до 17.00 год. в приміщенні Здолбунівського РВ УМВС, що за адресою:м. Здолбунів, вул. Пушкіна, 41, відбудеться прийом громадян заступником начальника УМВС України в Рівненській області Камінським Ігорем Дмитровичем

З давніх-давен збір урожаю в українців вважався особливою за напругою фазою річного хліборобського циклу. Готуючи жнивний інвентар, селяни перебували у тривожному морально-психологіч­ному настрої: з одного боку - незмірна радість, вдячність Богу та матері землі за урожай, а з іншого - побоювання, страх перед злими силами, які можуть завадити зібрати з такими зусиллями вирощений хліб. Тому належна підготовка до жнив, прохання в Бога допомоги, вважалися обов’язковою традицією перед напруженою порою хліборобського сезону.
Не забувають про цей звичай і на приватному сільськогосподарському підприємстві племінного птахівництва «Здолбунівське», яке нині, окрім вирощування птиці,

Управління Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області надає коментар на оприлюднену 5.07.2013 року у районній газеті “Нове життя” статтю Сергія Кондрачука “Казначейство, віддай наші гроші!”

 

У зв’язку з поширенням у районній газеті “Нове життя” від 5.07.2013 року № 51-52 повідомлення щодо незадовільного проведення платежів розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету м. Здолбунів та Здолбунівського районного бюджету управління Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області повідомляє, що зазначена інформація не відповідає дійсності.
З початку 2013 року управлінням Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області забезпечено проведення платежів розпорядників та одержувачів коштів бюджету м. Здолбунів на загальну суму 9,7 млн. грн., в тому числі касові видатки по загальному фонду склали - 6,9 млн. грн., по спеціальному фонду - 2,8 млн. грн. За незахищеними статтями касові видатки склали - 2,8 млн. грн.

Так характеризують здолбунівські цементники скульп­туру - точну, але зменшену, копію усім відомої Статуї Свободи, яка нещодавно прикрасила сквер на території місцевого заводу. Як повідомляє табличка на підніжжі копії «Свободи, що осяює світ» (так правильно називається скульптура-оригінал), її «встановлено публічним акціонерним товариством «Волинь-Цемент» як згадку про той факт, що для будівництва фундаменту Статуї Свободи у Нью-Йорку у 1886 р. був використаний портландцемент компанії «Dyckerhoff AG», яка сьогодні є основним акціонером Товариства». Марку Dyckerhoff знають давно, її продукцію, відзначаючи високу якість останньої, використовували при будівництві багатьох відомих у світі об’єктів.
Здолбунівська Статуя Свободи заввишки 2,5 метра і вагою 300 кг відлита зі скловолокна у Польщі львівським майстром Олександром Євтушенком, всередині заповнена цементом місцевого виробництва. Стоїть скульптура-символ обличчям до підприємства. Кажуть, що колір у неї точно такий же, як і в оригінальної у США.
Подібні скульптури прикрашають території й інших підприємств з виготовлення цементу компанії «Dyckerhoff AG», наприклад, у Німеччині.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

План соціально-економічного розвитку Здолбунівського району на 2013 рік, затверджений відповідним рішенням районної ради, передбачає проведення ремонту фельдшерсько-акушерського пункту села Нова Мощаниця. І хоч, за словами головного лікаря Здолбунівського районного центру первинної медичної допомоги Олега Сумка, у бюджеті на проведення ремонту грошей не вистачає, оновлений ФАП у Новій Мощаниці все одно буде: ремонтні роботи здійснюють переважно за спонсорські кошти.

Ще в дохристиянську добу, в час, коли денне світило набувало найбільшої активності, наші предки відзначали свято Купала, основними атрибутами якого були сонце й вода. Цього дня вони, за повір’ям, набували магічної сили, здатної очищати та зцілювати людей.
Купальські традиції міцно закріпилися в пам’яті народу, і до сьогодні, поряд із відзначенням 7 липня християнського свята Різдва Івана Хрестителя, в селах і містах України відтворюють купальські звичаї, які вирізняється особливою колоритністю, загадковість та романтизмом.

Шанують народні традиції і у селі Глинськ, де останні роки, з ініціативи сільського голови Петра Ольховця, проводиться свято Івана Купала. Не став виключенням і нинішній. У мальовничому куточку села, на березі річки зібралося чимало люду, аби долучитися до купальських гулянь, поринути у чарівливий світ фольклорного дійства.

Літо – щаслива і довгоочікувана пора в житті кожної дитини, час, коли учні мають можливість відпочити від шкільних клопотів. А у батьків - вічна тривога, щоб не сталося нічого непоправного, адже поки вони на роботі, діти залишаються на самоті.
Щоб розв’язати ці важливі питання, на базі Здолбунівської загальноосвітньої школи № 6 було створено пришкільний табір з денним перебуванням “Усмішка”, де за період з 3 по 20 червня оздоровлювалися і раз в день харчувалися 240 учнів 1-8 класів (з них 8 - діти-сироти, 4 - діти-інваліди).
Під час табірної зміни відбулося багато ретельно спланованих цікавих і змістовних заходів. Кожен день у таборі був тематичним, наприклад: «День дружби», «Олімпійський день», «День здоров’я», «День краси», «День мужності» та ін. Вихователі і медична сестра проводили з дітьми бесіди на теми безпеки життєдіяльності, здоров’я та особистої гігієни. Діти мали змогу задати питання, які їх цікавлять, начальнику кримінальної міліції І. І. Пилипчуку та дільничному інспектору Я. Я. Ногачевській під час профілактичної бесіди «Небезпека на вулиці».

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 р. № 347 затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який набув чинності з 30 травня 2013 р.
Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.
У цьому Порядку термін “компенсація” означає відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням територіального органу Державної служби зайнятості (далі - територіальний орган) на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.

Уже шостий рік поспіль у селищі Дубище на Волині організовують фестиваль зеленого туризму “Рожищенська Мальованка”. В грандіозному дійстві відродження української самобутньої культури цьогоріч брав участь і фольклорний ансамбль “Залісяночка” із села Залісся нашого району.
Фестиваль зачарував усіх присутніх національним колоритом, пробудивши в серцях почуття гордості від того, що ми - українці. Окрасою фестивалю були фольклорні колективи, народні мотиви у виконанні яких полонили душі найвибагливіших слухачів.
Приємно, що і наша “Залісяночка” викликала бурю емоцій і аплодисментів. Її спів відрізнявся від інших своєю колоритністю, автентичністю. А відвідали Волинь і виступили на фестивалі Юлія Махлюк, Любов Лавренюк, Любов Павленко, Марія Костюк, Софія Балащак, Лідія Чаюк і Василь Гриськов.
Вл. інф.

На фото: ансамбль “Залісяночка” та голова Урвенської сільської ради Лідія БАЛАБАТ після нагородження учасників фестивалю.

Найсерйознішою проблемою дитинства в Україні є дитяча безпритульність та бездоглядність. Безліч публікацій, присвячених правам дитини, розкривають суть і значення цих прав, роль і місце державних й недержавних установ у їх захисті та забезпеченні.
У наш час, коли в Україні закладаються правові основи глибоких соціально-економічних перетворень, проблема неповнолітніх набуває особливого змісту. Серед жертв злочинів діти мають найменші можливості захисту своїх прав, недоторканності. Дитина — це маленька людина, що має певні потреби, але не має достатніх сил, розуму й досвіду, щоб захистити себе.

Саме так можна її назвати - зустріч, що відбулася у Старомощаницькій ЗОШ І-ІІ ст. 25 червня цього року. Від Донбасу до Прикарпаття, з у сіх куточків України з’їхалися в цей день у рідне село випускники 1963 та 1968 років.
Статні, сивочолі, збагачені житейським і професійним досвідом, але все такі ж рідні й близькі, це вони - однокласники. І у кожного в очах вогник юності, як відлуння неповторних шкільних років. Непереборне бажання побачити один одного спонукало зібратися разом. А організаторами і
натхненниками цієї події стали вчителі місцевої школи Лідія Гнатівна Панасюк та Ганна Василівна Шелест.
Чимало випускників вже відійшли у вічність. Їх пом’янули на другий день Святої Трійці під час богослужіння у сільському храмі. Сама зустріч теж розпочалася із молебню вдячності Богу за змістовно прожиті роки і за здоров’я, який відслужив отець Святослав. Він благословив кожного іконою Матері Божої Єрусалимської.

Прекрасне театралізоване народно-фольклорне дійство під назвою “У ніч на Івана Купала” відбулося 7 липня у с. Дермань Перший. Юні і дорослі учасники свята намагалися донести до глядачів його красу і неповторність. Дуже зворушливо було спостерігати, як жінки, які мають вже онуків, не посоромилися вийти на сцену і подарувати усім присутнім справжні скарби – пісні, які вони почули від своїх бабусь, з надією на те, що молоде покоління перейме ці традиції.

На цьому знімку ви бачите здовбичанина Анатолія Шолудька – молодого, проте вже досить досвідченого рибалку, який має у своєму активі чимало впійманих багатокілограмових «трофеїв». Анатолій цікавиться риболовлею ще змалку, до цієї справи його залучив старший брат Володимир. Декілька днів тому А. Шолудько повернувся із риболовлі на Дністрі (Новодністровський район Чернівецької області), куди він щоліта, на 7-10 днів, їздить зі своїми друзями вже впродовж декількох років. Рибалки впіймали чимало сомів, щук, лящів, судаків та іншої риби.
Фото Сергія КОНДРАЧУКА.

 

Любов Володимирівна КОНДРАТЮК (на фото) вже понад тридцять років сумлінно трудиться у системі споживчої кооперації району, нині обіймає посаду заступника голови правління Здолбунівської райспоживспілки з кадрів та організаційно-кооперативної роботи. Досвідчений фахівець, організована, відповідальна, віддана обраній справі - так характеризують її колеги. Та заслужено поважають вони Любов Володимирівну не лише за високий професіоналізм, а й за кращі, притаманні їй, людські риси - доброзичливість і щирість, небайдужість, вміння спілкуватися, знайти підхід до кожної людини, прагнення допомогти.
Мабуть, саме поєднання усіх цих якостей сприяло й тому, що кооператори Здолбунівщини свого часу обрали Любов Володимирівну головою районного комітету профспілки працівників споживчої кооперації. Ось уже 10 років вона на цьому посту і довіру людей з честю виправдовує. Свідченням цього є її авторитет в колективі, численні відзнаки по профспілковій лінії, перемога у номінації «Кращий профспілковий лідер районної, міської профспілкової організації» обласного конкурсу «Успішна жінка», що проводився навесні.
Працю Л. В. Кондратюк вже не раз було відзначено нагородами. Цьогоріч з нагоди професійного свята Любов Володимирівну нагороджено Подякою та годинником від правління «Укоопспілки.
Ольга Якубчик.

Головою Федерації профспілок Рівненської області обрано Миколу Харитоновича Шершуна - депутата Верховної Ради України трьох скликань, керівника обласної оранізації Народної Партії і голову обласної організації Товариства лісівників України, заслуженого працівника сільського господарства України, доктора економічних наук. Це рішення одноголосно підтримали учасники нещодавнього засідання ради Федерації профспілок.
Новий очільник федерації профспілок області запевнив, що робитиме все, аби виправдати довіру виборців.
За повідомленям прес-служби
Рівненської обласної організації
Народної Партії.

Містами України шириться акція під назвою «Казначейство, віддай наші гроші!». Цю кампанію було започатковано в Івано-Франківську, де не так давно з’явився бігборд із написом «Казначейство! Віддай Івано-Франківську 1 млн. грн. для ремонту шкіл та спортзалів». За декілька днів до цієї акції приєдналися Суми, міський голова яких Геннадій Мінаєв зазначив, що більше терпіти таке знущання над місцевим самоврядуванням вже немає ніяких сил. До свого колеги приєднався мер Полтави Олександр Мамай, заявивши, що Державне казначейство блокує платежі місцевої влади по всій Україні. Як наслідок, через проблеми з фінансуванням видатків страждають усі без виключення галузі: освіта, охорона здоров’я, ЖКГ та ін. До акції також долучилися мери Донецька, Львова, Кременчука та інших міст.
Суть проблеми полягає в тому, що органи Державного казначейства України, на які законодавством покладено касове виконання державного та всіх місцевих бюджетів, затримують або блокують проведення касових розрахунків цих бюджетів, що є грубим порушенням з боку цих органів як Конституції України, так і фінансової дисципліни. Крім того, виникає питання, куди саме діваються кошти місцевих бюджетів, які реально надійшли на Єдиний казначейський рахунок?
Щоб дізнатися, чи існує проблема з оплатою видатків у Здолбунівському районі, я звернувся за коментарем до виконуючого обов’язки Здолбунівського міського голови Олександра Палія. Він зазначив, що за останній місяць органами Державного казначейства України не проплачено жодного рахунка міської ради по незахищених статтях видатків! Не профінансовано проектну документацію на капітальний ремонт доріг міста по вул. Пушкіна і Княгині Ольги та проведення експертизи по ремонту цих доріг, ще з минулого року не здійснюється проплата за придбання сміттєвоза, понад місяць не вдається придбати хоча б 1 л пального, через що місто може скоро потонути у смітті, оскільки його нічим буде вивозити, – ось далеко не повний перелік того, що б мали профінансувати органи Держказначайства і що вони не фінансують.

Традиційно через два тижні після свята Трійці поблизу села Пляшева Радивилівського району відбудуться заходи, присвячені річниці битви під Берестечком. Так, в рамках відзначення 362-ї річниці битви у суботу, 6 липня, в будинку культури с. Острів відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Берестецька битва в історії України», присвячена також і 1025-річчю хрещення України-Руси.
Проте основні урочистості заплаплановано на неділю, 7 липня. Цього дня о 9 годині в Свято-Георгіївській церкві на території духовно-меморіального комплексу “Козацькі Могили” відбудеться урочисте богослужіння на спомин славних козаків, які віддали свої життя за православну віру та волю нашої держави. Заплановане також покладання вінків та квітів до пам’ятника загиблим в Берестецькій битві. А з десятої ранку проходитиме фестиваль традиційної культури та історії Волині «Волинський серпанок», присвячений ткацтву.
Взяти участь у заходах з відзначення 362-ї річниці битви під Берестечком планують і багаточисельні делегації зі Здолбунова та Здовбиці - прихожани місцевих УПЦ КП, представники ветеранських організацій.
Мабуть, відвідати “Козацькі Могили” під Берестечком хоча б раз у житті має кожен українець. Адже це місце є джерелом нашої пам’яті, торжеством нашої віри в Бога та проявом любові до рідної землі. Причаститися з цього джерела, означає ніколи не забувати, що ми - нащадки славетних козаків.
Сергій КОНДРАЧУК.

 

6 липня кооперативна громадськість світу відзначає 91-й Міжнародний день кооперації. Уже вкотре перша субота липня слугує чудовою нагодою для українських кооператорів долучитися до всесвітнього фестивалю пропаганди кооперативних ідей, цінностей, принципів, продемонструвати дієвість кооперативної моделі як способу задоволення економічних, соціальних та культурних потреб учасників кооперативного руху. Напередодні професійного свята кооператорів відбулася наша розмова із головою правління Здолбунівської райспоживспілки Оксаною Борисівною СОЛТИС-ШОЛУДЬКО (на фото).

 

- Оксано Борисівно, як нам відомо з періодичних видань, напередодні Вашого професійного свята Вас нагороджено почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Центральної спілки споживчих товариств України. Дозвольте перш за все привітати Вас з цією високою нагородою.
- Дякую за вітання. Хочу сказати, що ця нагорода не тільки моя, це нагорода всьому трудовому колективу райспоживспілки, кожному працівнику системи. Саме завдяки їхньому ентузіазму, високому почуттю відповідальності за долю колективу та тих людей, чиї соціальні інтереси повинна захищати споживча кооперація, щоденній наполегливій праці ми маємо ті результати роботи, які високо оцінило в моїй особі правління Укоопспілки.

 

Щорічно в останню неділю червня в Україні відзначають День молоді. Це свято завзяття і енергії, самоствердження і пізнання, нат­хнення і творчості, кохання і романтики.
Офіційно молоддю вважаються люди віком від 18 до 35 років. Але День молоді вправі відзначати всі, хто молодий душею.
Цікаво, весело, яскраво святкували його у Здолбунові. Традиційно заходи проходили у міському гідропарку.
Шанувальники відпочинку на природі змогли вдовольнити своє бажання вповні, адже день, наперекір невтішним прогнозам, видався сонячним. Цілими сім’ями, дружними компаніями здолбунівчани провели цей вихідний на березі водойми, в кафе, біля торгових палаток. Хтось вільний час використав для занять спортом. Діти залюбки каталися на міні-автомобілях, спускалися з надувної гірки, стрибали на батутах тощо.

 


Привітати представників молодого покоління і всіх присутніх зі святом прийшли і представники влади - голова районної ради Василь Тимо­щук та заступник голови райдерж­адміністрації Олександр Федорук. Звертаючись зі сцени до учасників святкування з найкращими побажаннями, вони відзначали, що молодість – найкраща пора в житті, час надій, мрій і сміливих планів. А Здолбунівщина багата на ініціативну і творчу молодь з активною життєвою позицією, яка бере діяльну участь в житті району, прославляє його не лише на регіональному, а й на найвищих рівнях.

Про виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Півченської сільської ради”, “Про стан надходжень до місцевих бюджетів плати за землю в Здолбунівському районі”, “Про виконання районної Програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2013 рік” - такі питання було розглянуто на останньому засіданні колегії райдержадміністрації, яке очолив голова РДА В. С. Шуль.

 

Кожен день, що минув, стає сторінкою у книзі історії.
Одного такого дня я сиділа на лаві біля нашого будинку і побачила сусіда. Буває так, що живуть люди поряд, а ми нічого про них не знаємо. Петра Степановича Хомазюка я чомусь завжди побоювалася. Високий, худорлявий, із смутком і болем в очах, та ще й розповіді про його поранення на війні - все це ще з дитинства вселило в мене думку, що людина ця - непроста, непроста у неї й доля.

 

У це село хочеться їхати. Й на те є чимало причин: там пройшли дитячі та юнацькі роки Уласа Самчука, значна частина роману «Волинь» присвячена Тилявці, там гідно вшановано письменника – пам’ятник, музей, меморіальна дошка на родинній хаті, а ще - тепло і щирість тамтешніх жителів. І суто особисте почуття до волинського поселення, назва якого увійшла в мою свідомість у ранньому віці, немовби то була дерманська вулиця - наші сусіди їздили до своїх родичів на празник. Немало важить і вибрана дорога, адже саме нею у квітні 1913 року рухалася валка підвод з дерманськими селянами, які переселялися в місцевість між Шумськом і Кременцем.

Для працівників сільського господарства настає гаряча пора - збирання ранніх зернових культур. У господарствах готують техніку, під час чого важливим питанням є забезпечення її засобами пожежогасіння.
До початку жнив уся збиральна техніка повинна мати налагоджені системи живлення, змащування, охолодження, запалювання, бути оснащеною справними іскрогасниками. Уся збиральна техніка має бути забезпечена первинними засобами пожежогасіння, а саме: трактори - двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами-хлопушками; автомобілі - справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, штиковою лопатою; паливозаправники - трьома справними порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, ящиком з піском об’ємом 0,05 м куб., штиковою лопатою, кошмою. Нагадуємо, що вогнегасники повинні бути порошковими або вуглекислотними, обов’язково опломбованими та мати бірку з датою перезарядження. Забороняється використовувати застарілі вогнегасники та ті, що не мають сертифікатів якості або з простроченим терміном перезарядки, техобслуговування.

Барвисте літо щороку уквітчує землю і дарує усім нам свято молоді. Відзначали його і у селі Дермань Перший, де підготували програму «Квітуй у пісні й добрих справах, чарівна молодість моя!». Присутніх щиро вітали директор сільського будинку культури Г. Довбенко, учасники художньої самодіяльності.
Чудовим співом зачаровували Н. Мороз,
І. Демчук, О. Мартинюк, І. Марчук, І. Степанишина та С. Мороз, розвеселило усіх жартівливою піснею тріо у складі Г. Довбенка, Ю. Мартинюка та В. Ковальчука. Бурхливими оплесками вітали читця гумору О. Ліщенко, акторські вміння у театральних постановках продемонстрували І. Горбаченко, А. Кисельчук, у різних жанрах виступив А. Пелант. У залі панувала чудова атмосфера.
Ми щиро вдячні Г. Довбенку та молодим учасникам художньої самодіяльності за отриманий заряд позитиву і хороший настрій та з нетерпінням очікуємо нових зустрічей з аматорами сцени.
Жителі с. Дермань Перший.

 

На цьому фото ви бачите шістнадцятирічну Мирославу Годину – пластунку-розвідувачку Національної скаутської організації України Пласт станиця Здолбунів. Метою Пласту, в якому Мирослава вже понад 4 роки, є сприяння всебічному самовихованню української молоді на засадах патріотизму та християнської моралі. Здолбунівська станиця наразі налічує понад 40 учасників.
Незважаючи на свій ще зовсім юний вік, Мирослава вже встигла побувати наставницею для пластового новацтва - дітей віком від 6 до 11 років, зараз веде гуртки для пластового юнацтва (молодь до 18 років). Постійно бере участь у таборах та вишколах, які організовує Пласт. Днями юнка повернулася з вишколу виховників, що проходив у Острозі. Мирослава – активна молода людина, яка багато чим цікавиться. Нещодавно вона пройшла навчання у школі молодого журналіста в м. Рівне. Періодично висвітлює діяльність Здолбунівського осередку НСОУ Пласт в газеті «Нове життя».
Фото Сергія КОНДРАЧУКА.

 

Рівненщину, і Здолбунів зокрема, 25 червня відвідав Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков. За участі посадовця та керівників області було відкрито сміттєпереробний завод поблизу м. Рівного, на якому щорічно сортуватимуть і перероблятимуть 120 тисяч тонн твердих побутових відходів, а з них продукуватимуть альтернативне паливо для ПАТ «Волинь-Цемент».
Про можливості зниження собівартості виробництва цементу при використанні палива зі сміття міністру розповіли у Здолбунові на ПАТ «Волинь-Цемент», де він побував у супроводі голови ОДА Василя Берташа, голови облради Юрія Кічатого та очільників місцевих райдержадміністрації і районної ради Віталія Шуля та Василя Тимощука. Генеральний директор ПАТ Сергій Дудзяний ознайомив гостей із ходом реалізації інноваційного енергоощадного проекту, в який іноземні інвестори до 2015 року планують спрямувати понад 300 мільйонів євро. А завдяки впровадженню його першого етапу підприємство вже зменшило споживання газу в 14 разів. 93 відсотки імпортного енергоресурсу при виробництві цементу тут замінили вугіллям. Завдяки ж переходу на альтернативне паливо цементники матимуть змогу щорічно економити орієнтовно мільйон євро, завдяки чому планують на 15 відсотків знизити собівартість продукції.

 

Одним із критеріїв оцінки благоустрою будь-якого населеного пункту є наявність у ньому облаштованих місць для відпочинку людей – парків, скверів, зелених зон тощо. І якщо на території Здолбунова останім часом багато робиться в цьому напрямку, то в селах ця справа потребує більшої активізації.
Проте є і в нашому районі приклади ефективної роботи сільських громад, їх керівників, які питання створення і належного утримання місць відпочинку не відносять до категорії другорядних. У цьому пере­коналися учасники виїз­ного засідання коор­ди­націй­но‑кон­сультативної ради при голові районної ради, які в рамках практичної частини заходу побували у Глинській сільській раді. Очолив семінар заступник голови райради Я. Р. Мельник. Участь у заході взяв заступник голови РДА М. Д. Корилкевич.

Із 3 по 20 червня 2013 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів району функціонувало 26 таборів відпочинку, в яких було організовано оздоровлення для 2450 дітей. Під час роботи пришкільних таборів проводився огляд-конкурс на кращу організацію виховної роботи у них. Пришкільні табори міських ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 «Усмішка» та № 7 «Світлячок» беруть участь в обласному етапі конкурсу.
У таборах організовувались різноманітні заходи, конкурси, квести, концерти, спортивні естафети, ігри, веселі старти, олімпійські дні, вікторини, фотовиставки, мандрівки, екскурсії, вікторини тощо.

Органами прокуратури Рівненської області забезпечено участь у розгляді судом протоколу, складеного працівниками УСБУ в області, про вчинення адміністративного корупційного правопорушення посадовою особою районної державної адміністрації.
Встановлено, що один із заступників голови Здолбунівської районної державної адміністрації, виконуючи у 2012 році обов’язки начальника управління агропромислового розвитку, не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів під час погодження проектів розпоряджень про виділення своїм близьким родичам у власність земельних ділянок для садівництва.
14.05.2013 р. згідно з постановою Здолбунівського районного суду вказану особу визнано винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, та піддано стягненню у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою апеляційного суду Рівненської області від 13.06.2013 р. рішення суду залишено без змін, а скаргу посадовця органу місцевої влади - без задоволення.
Корупціонера звільнено із займаної посади.
Прес-служба прокуратури області.

 

З гарним настроєм і хорошими результатами у праці зустрічає своє професійне свято День архітектури України колектив Комунального підприємства “Госпрозрахункове проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро Здолбунівської районної ради”. Основні завдання цієї установи – надання послуг населенню із розробки проектної документації, ескізів проектів на індивідуальне житлове будівництво. З 2002 року цю установу очолює Сергій Борисович МОІСЕЄВ (на фото) - вдумлива, відповідальна людина, яка ефективно організовує роботу колективу. Всього тут трудиться вісім працівників, серед них є і досвідчені фахівці, і зовсім молоді спеціалісти. До кожного з них Сергій Борисович знаходить особливий підхід, вміє налагодити роботу колективу так, щоб результативно використати потенціал кожного працівника.
Вимогливий і справедливий, ввічливий і тактовний – так характеризують свого керівника підлеглі, відзначаючи при цьому і його високі професійні якості.
Фото Людмили ВАСЮК.

Дев’ятнадцятого квітня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією». Цей законодавчий акт суттєво посилює відповідальність за вчинення корупційних правопорушень. Зокрема, з Кодексу України про адміністративні правопорушення виключено статті 172-2, 172-3.
Відтепер за «обіцянку неправомірної вигоди» та «прий­няття обіцянки неправомірної вигоди» наступатиме кримінальна відповідальність. Також в кримінальному законодавстві замінюється термін «хабар» на уніфіковане поняття «неправомірна вигода», яке охоплює не лише матеріальні предмети, а й немайнові вигоди.

З 30 червня до 13 липня з благословення патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета у Свято-Покровському кафедральному соборі обласного центру перебуватимуть мощі новопрославленого святого, преподобного Меркурія Бригинського. Зустріч святині відбудеться 30 червня о 9 годині.
Святий Меркурій зцілює від різних недуг.

 

Осередком активного і корисного відпочинку для жителів Здолбунова став міський гідропарк. Про його належне утримання і постійне розширення дбає міська влада. Розбивка нових доріжок, клумб, посадка дерев, встановлення лавочок, конструкцій на ігрових та спортивних майданчиках – такі роботи на гідропарку ведуться майже постійно.
Неабияке захоплення у дітвори та дорослих викликало влаштування у гідропарку майданчика з тренажерами. З ранку до вечора тут повно люду. А у вихідні, коли бажаючих позайматися на тренажерах дуже багато, виникають навіть черги.

 

Марина Миколаївна Зубач, яку ви бачите на цьому знімку, викладає бісером ікони. Справа ця копітка, пот­ребує енергії й терпіння. Майстриня бере копії ікон в малюнках і викладає їх бісером (китайським, японським). Ідея зайнятися цим зародилася у неї десь років п’ять тому. Відтоді вона вправно і натхненно творить. За улюбленою роботою просиджує не одну ніч. Найбільше оздобила ікон епохи Київської Русі - Белзьку, Вишгородську, Смоленську ікони Божої Матері, “Ісус Христос з архангелами Михаїлом та Гавриїлом”, “Богородиця Велика Панагія” та інші.
Марина Зубач працює вихователькою у дитячому садку “Усмішка” м. Здолбунів. Чимало ікон вона подарувала рідним і знайомим, кільком храмам. Планує колись організувати персональну виставку.
Кожна творча людина досягає того періоду, коли в її душі наче визрівають духов­ні скарби, якими вона хоче поділитися. Духовні самоцвіти М. М. Зубач засяяли яскравим талантом, якого не позичиш ні в кого.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

 

З 17 по 19 травня у м. Сарни відбувся ХХ-й турнір з боксу пам’яті воїна-афганця Ярослава Губені. На ці змагання приїхало 127 учасників, які представляли Волинську, Хмельницьку та Рівненську області.
Найкраще серед представників Здолбунівського СК «Олімпієць» виступили учні Здолбунівської ЗОШ № 5 Максим Волковський, 2000 р. н., Дмитро Сірик, 2001 р. н., Денис Каленюк, 2001 р. н., які вибороли перші місця (на фото).
Вони отримали подарунки та грошові премії від голови Сарненської райдержадміністрації та міського голови м. Сарни, які їм вручив начальник відділу у справах молоді та спорту Сарненської РДА В. Михайлицький.
До речі, коли в Здолбунові проходив Міжнародний турнір з боксу пам’яті Г. Кірпи, керівництво Сарненського району безкоштовно «позичило» нам ринг на помості.
Володимир АНЦИБОР,
тренер-викладач обласної ДЮСШ «Колос» м. Рівне.
Фото Сергія Кондрачука.

Нині професія продавця - одна з найпопулярніших і наймасовіших в Україні. Численний загін господарів прилавку трудиться і в нашому районі. В основному вони працюють у приватних фірмах, магазинах і кіосках.
Успішно справляється із своїми обов’язками продавчиня приватного магазину “Хлібороб” Катерина КОРОТКА, яку ви бачите на цьому знімку. Вона дбає про культуру обслуговування покупців, завжди ввічлива до відвідувачів, має непозичений талант до торгівлі.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Нині пора жнив. А це пожежонебезпечний період. І відповідальність за майбутній хліб несемо ми всі, кожен громадянин нашої країни. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати (нерідко у несправному стані), людські недбалість і безвідповідальність. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність з вогнем у хлібних масивах - кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин тощо - можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл.
Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні.
Не можна забувати й про те, що приборкати пожежу на полі, яка дуже швидко може набути значних масштабів, дуже складно. Нерідко ліквідовувати їх доводиться із залученням значних сил рятувальних підрозділів, а значить і затратами значних матеріальних засобів і людських ресурсів.
Вогонь на відкритій території в безвітряну погоду може поширюватися зі швидкістю 1 метр за секунду, а у вітряну – до 10 метрів за секунду; водночас висота полум’я сягає 2-х метрів. Найнебезпечнішою є пожежа, що поширюється при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.
Тому зараз основним спільним завданням і сільгоспвиробників, і представників Держтехногенбезпеки є забезпечення пожежної безпеки не лише місць збирання, а й зберігання і переробки зерна та грубих кормів.
Давайте разом збережемо наш хліб!
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
старший інспектор Здолбунівського
РВ Управління Держтехногенбезпеки
у Рівненській області.

 

На останньому засіданні координаційно-консультативної ради при голові районної ради з головами територіальних громад Здолбунівщини, яке відбулося минулого тижня, було розглянуто питання “Про співпрацю між органами місцевого самоврядування з правоохоронними органами щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод, законних інтересів громадян”.
Разом із новопризначеним начальником Здолбунівського районного відділу УМВС України в Рівненській області Ю. В. Зіліцьким, якого присутнім представив заступник голови районної ради Я. Р. Мельник, у роботі семінару взяли участь і дільничні інспектори міліції. Тож керівники територіальних громад району та правоохоронці мали можливість в безпосередньому відкритому спілкуванні обговорити насущні проблеми щодо покращення спільної роботи із забезпечення правопорядку на території району.

В Україні в повному обсязі запроваджено Державний реєстр виборців. Основна мета - це створення поточних та якісних списків виборців для будь-яких виборів та референдумів, що провадяться в Україні.
Для того, щоб інформація в Реєстрі була точною, звертаємося до кожного громадянина України з пропозицією перевірити свої персональні дані у Реєстрі, усунути невідповідності та неточності у записі про себе.
Увага!
Згідно із Законом України “Про Державний реєстр виборців” громадянин під час уточнення своїх персональних даних повинен мати при собі:
паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України), копія якого додається до заяви;
документ, що підтверджує факт про постійну нездатність виборця пересуватись самостійно (у разі потреби).
Виборець, який постійно нездатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання заяви іншу особу.
У разі, якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру.
Відділ ведення Державного
реєстру виборців апарату Здолбунівської 
райдержадміністрації.

працює головним лікарем амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Гільча з 1985 року. Взагалі ж трудиться на благородній ниві охорони здоров’я майже 40 років. Пройдений ним гідний шлях професійного зростання дає усі підстави називати Романа Богдановича гордістю Здолбунівщини у цій сфері.
Очолюваний ним медичний заклад обслуговує 4,5 тисячі жителів Урвенської та Миротинської сільських рад. І пацієнти, і колеги, і керівництво ЦРЛ та району поважають головного лікаря за його самовідданість улюбленій справі, високий фаховий рівень та моральні якості.
Напередодні цьогорічного Дня медичного працівника Р. Б. Грицак був нагороджений Почесною грамотою обласного управління охорони здоров’я ОДА, якої він удостоївся за багаторічну і сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток охорони здоров’я Рівненщини, активну громадянську позицію.

Загальна посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2012 року в області складає 528 тис. га, що на 7 тис. га більше, ніж було у попередньому році. Господарствами збільшено площі посіву зернових культур на 9 тис. га (на 3,7%), картоплі та овоче-баштанних - на 0,2 тис. га (на 0,2%), кормових культур - на 9 тис. га (на 8,4%). Водночас посівна площа технічних культур зменшилась на 11 тис. га (на 12,1%).
Майже половину всіх посівів відведено під зернові культури - 255 тис. га, цукровими буряками (фабричними) засіяно 22 тис. га, ріпаком - 26 тис. га, картоплю посаджено на 69 тис. га, під овочами зайнято 12 тис. га, під кормовими культурами - 112 тис. га.
Сільськогосподарські підприємства засіяли 245 тис. га (46,4% загальних площ), що на 5 тис. га або на 1,8% менше, ніж у 2011 р. В господарствах населення площі посівів сільськогосподарських культур збільшились на 12 тис. га або на 4,2% і становлять 283 тис. га.

Чисельність населення Здолбунівського району на 1 червня ц. р. становила 56,9 тис. осіб. Упродовж січня-квітня 2012 р. чисельність наявного населення збільшилась на 86 осіб, що в розрахунку на 1000 наявного становило 3,6 особи.
Збільшення чисельності населення району відбулося за рахунок міграційного (на 170 осіб) приросту, водночас у районі спостерігалось природне скорочення (84 особи).
Порівняно з січнем-травнем 2011 року обсяг природного скорочення зменшився на 23 особи, або з 4,5 до 3,6 особи в розрахунку на 1000 наявного населення. У цілому по району за січень-травень 2012 р. природне скорочення населення відбулося як у міських поселеннях (2,4%), так і у сільській місцевості — 4,8 особи на 1000 наявного населення.

яку ви бачите на цьому знімку, працює такелажником у відбудовчому поїзді станції Здолбунів. Порядна і сумлінна трудівниця свого часу закінчила професійний ліцей залізничного транспорту в Здолбунові, а у Львові - технікум. Здобута освіта допомагає в роботі, дає їй шанс на отримання перспективнішої посади.
Фото Євгена ШИЛАНА.

За 48 років трудового стажу мені неодноразово доводилось змінювати відомство, в якому працював. Не тому, що був «перебіжчиком», а тому, що підприємства реформували з одного в інше, навіть не доводилось звільнятись і знову влаштовуватись - оформляли переводом. Тож, фактично, трудився на одному місці.
Працював я сім років на тракторній лопаті з відвантаження цукрового буряку у вагони на бурякопунктах, слюсарем, а найдовше, упродовж 40 років, - водієм авта. Останнім місцем роботи стало КСП «Білашівське», в якому, вже будучи на пенсії (з 1995 р.), пропрацював ще 5 років - до 2000 р.
Траплялось бувати у різних колективах. На трудовому шляху знайшов вірних, надійних друзів, з якими, не секрет, доводилось і долали всі негаразди, що, не секрет, траплялись на виробництві, і раділи успіхам.

Крокуючи до ювілею

 

Дослідження новітньої доби - це не тільки книги. Мізочани використовують різні форми збору історичного матеріалу — опитування науковців, свідків подій та фіксація їх за допомогою відео. Саме це зробив колектив однодумців завдяки ідеї Б. Гаркави. Причому, це не була вказівка зверху створити фільм під важливу дату - колектив працював на власному ентузіазмі, що викликає ще більшу повагу і захоплення. Так у 2011 р. вийшов фільм «Мізоч: минуле і сучасне». Вірю, що старання Б. Гаркави, І. Мартинюк, О. Пальчевської будуть гідно оцінені сучасниками.
Зазначу, що раніше було знято відео про «Помаранчеву революцію» в селищі, є інші відео і проекти про культурні заходи. Свій диск має гурт «Несистема».

Здолбунівська районна організація політичної партії
«УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка»
оголошує конкурс на кращий малюнок на тему: «Здорове Майбутнє».
Акція триватиме з 27 липня по 27 серпня ц. р.
Малюнки надсилайте за адресою:
35700, м. Здолбунів, вул. Шкільна, буд. № 38, кв. № 83. Офіс партії «УДАР Віталія Кличка». У листі зазначте, будь ласка, ім'я та прізвище, домашню адресу, контактний телефон та дату народження виконавця.
На переможців конкурсу чекають цінні призи:
І місце - комп'ютер,
ІІ місце - мобільний телефон,
ІІІ місце - квиток в 5D-кінотеатр на двох.
Бажаємо творчих успіхів та чекаємо!

Віталій Носов одинадцять років займається
марафонським бігом

 


 

Перед тим, як почати ці нотатки, пошлюсь на Антона Чехова, який у свій час сказав, що ніколи не рано запитати себе: ділом я займаюся чи дрібницями? Фраза класика літератури варта уваги чи не кожної людини. Адже життя - це вервечка знахідок і втрат. У ній не буває намистин одного кольору. Кожен кує своє щастя сам, тим більше, коли закоханий у яку-небудь справу. А якщо це до самозабуття? І його планида вже написана?.. Тут не варто лицемірити, виправдовуватись чи просто мовчати, а треба відверто признатись, що присвятив себе улюбленій справі на все життя, як зробив це слюсар рухомого складу вагономоторного депо станції Здолбунів Віталій Носов (див. фото).
Юнакові двадцять шість років, з них одинадцять займається марафонським бігом. Робить це за велінням серця, як, скажімо, художник чи скульптор, письменник чи співак. Віталій не дає собі розслабитись ні на мить. Щоденно тренується на стадіоні, пробігає десятки кілометрів повз лісосмуги, займається гімнастичними вправами на турніку і кільцях, влітку плаває на водоймах, а взимку обливається холодною водою. Проста і випробувана методика для будь-якого атлета, без якої важко досягти успішного результату в спортивних змаганнях і з марафонського бігу зокрема.
- Знаєте, бігати почав випадково, - розповідає Віталій Носов. - Якось побачив на стадіоні “Локомотив” незнайому дівчину, яка бігла легкоатлетичною доріжкою, долаючи круг за кругом, і тоді подумалося: а чи не спробувати й мені?.. Хоча на той час пробігти один раз довкруж стадіону для мене було справою непростою. Та, як кажуть, не святі горшки ліплять… Мало-помалу я почав у вільний від роботи час бігати. Спочатку підкорив кілометр, потім два, а далі пішло-поїхало… Нині за тиждень пробігаю за 200 км.

 

 

Понад двадцять років працює машиністом крана ЄДК-1000 у відбудовчому поїзді Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці Сергій Степанович ПАВЛІК (на фото). Йому доводилося відновлювати залізничні мости, брати участь у ліквідації різних аварій. За роки своєї трудової діяльності заслужив шану і повагу у трудовому колективі. Має чимало почесних нагород.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Відносини між Україною та Білоруссю завжди були і залишаються винятково дружніми, заснованими на багатовікових культурних і економічних зв’язках, спільних традиціях й історії. Свідченням цього є налагодження співпраці у різних сферах між нашим та Столінським районом сусідньої держави відповідно до укладеної угоди.

ПАТ “Волинь-Цемент” добре відоме у нашому районі та області своєю благодійною діяльністю, участю у реалізації багатьох соціальних, культурних, спортивних проектів.
Підтвердженням того, що підприємство не залишається осторонь життя квасилівчан, стало й те, що минулого тижня ПАТ “Волинь-Цемент” долучилося до організації конкурсів, які проводила Квасилівська селищна рада Рівненського району з нагоди урочистостей, пов’язаних із відзначенням у селищі дня пам’яті апостолів Петра і Павла.

Пряма телефонна лінія із заступником міського голови О. Палієм відбудеться 26 липня 2012 року з 10.00 до 12.00 год. за тел. 2-26-37.

 

 Під час Хресного ходу.

 

У день вшанування святих апостолів Петра і Павла у храмі на честь цих великих християнських учителів, що будується у нашому місті, відбулося урочисте богослужіння, яке очолив благочинний Здолбунівського району митрофорний протоієрей Павло Джура.

У день, коли на світ з’являється немовля, щасливі батьки сяють усмішками, радіючи від слів: «Вітаємо Вас, мамо! Вітаємо Вас, тату!». Нове, незвичне звертання - мамо, тату... Вони відчувають себе іншими людьми - більш відповідальними, дорослішими, досвідченішими.
Але є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трохи підріс, набув свого життєвого досвіду, натерпівся образ або навіть зневірився у тому, що на світі є добрі і люблячі дорослі, бо його зрадили рідні.

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у червні 2012 року, порівняно з травнем цього ж року, становив 99,7%. З початку року - 100,1%.
У Рівненській області індекс споживчих цін у червні 2012 року, порівняно з травнем цього ж року, становив 99,5%. З початку року - 99,0%.
Лариса МІШЕНКОВА,
заступник начальника Головного управління статистики
у Рівненській області.

 

 

Важлива подія відбулась у селі Урвенна 12 липня. Там відкривали та освячували відреставрований пам’ятник воїнам-землякам, які віддали свої життя, захищаючи Батьківщину під час Великої Вітчизняної війни.
Біля оновленого за сприяння Здолбунівської райдержадміністрації обеліска зібрались люди. Молебень провів благочинний церков району митрофорний протоієрей Олександр Карпюк, обряд освячення пам’ятника - настоятель сільського храму Ікони Казанської Божої Матері отець Андрій Остапюк.
Того ж дня в селі біля пам’ятника побували голова райдержадміністрації Віталій Шуль та заступник голови районної ради Яків Мельник.
За словами Урвенського сільського голови Лідії Балабат, пам’ятник цей спорудили у 1976 році, на плитах під обеліском було викарбувано прізвища та імена 56 полеглих на війні краян. На жаль, плити під дією часу зазнали руйнувань, написи затерлись.
- Нині наше завдання відшукати в архівах та відновити на меморіальних плитах втрачені імена, - зазначає
очільник територіальної громади. - Ці люди пожертвували найдорожчим, щоб сьогодні над нами було мирне небо, і забути їх не маємо права.
Вл. інф.

 

 голова РДА Віталій ШУЛЬ та юні здолбунівчани в СОК “Берізка”.

 

Літо – пора шкільних канікул, пора відпочинку та незабутніх вражень. На жаль, не всі батьки мають змогу оздоровити своїх дітей в цей період, аби хлопчики і дівчатка з користю для свого здоров’я провели час на морі чи в таборі.
А от п’ятдесятьом діткам з соціально незахищених сімей, що проживають у сільській місцевості нашого району, надзвичайно пощастило – вони відпочили у санаторно-оздоровчому комплексі “Берізка” Дубенського району. Для фінансування вартості путівок, а це понад 2000 тис. грн., залучалися кошти фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та обласної профспілки працівників агропромислового комплексу. Разом з тим передбачалося, що частину коштів мають внести батьки. Розуміючи те, що для мешканців села навіть ця сума є вагомою витратою з сімейного бюджету, батьківську доплату на путівки погодився компенсувати депутат обласної ради, голова РОБФ “Любіть Україну” Данило Корилкевич.

Івана Купала - одне з найпоетичніших свят українського обрядового календаря. Купальські вогні надихали на творчість багатьох поетів та письменників. От і в нашому мальовничому селі Буща щороку жителі чекають на святкування Івана Купала.
При місцевому будинку культури діє обрядовий гурток, яким керує В. Синюк і в якому займаються 12 учасників. Гуртківці постійно розширяють репертуар купальських пісень і радують ними односельців.

Саме той куточок на Землі, де прабатьківські пороги, назавжди лишається у серці кожної людини. Притягує її, наче магніт, вабить до себе знов і знов, а коли завітаєш, дає сили і натхнення на життя, наповнюючи душу любов’ю до світу.
Так склалась доля, що для чеха, нині мешканця міста Брно, Віктора Гурта, рідною стала земля українська, наш край. Дід Віктора - Йосип Гурт - був одним із перших чехів, які в 1870-х роках оселились в с. Урвенна. Родина проживала у викупленому спільно з сім’єю Франтішека Кованди у польки пані Омечинської будинку, де нині розміщено адміністративний корпус психо-неврологічного інтернату. Пізніше, у 1942 р., сім’я
Й. Гурта переїхала до с. Глинськ, де і народився Віктор.
Минулого тижня В. Гурт із дружиною завітав до Урвенни та Глинська, відвідав місця, де колись проживала його родина. Також подружжя мало зустріч із сільським головою Лідією Балабат та директором Урвенського ПНІ Олексієм Горбачовим.
Це був вже не перший візит чеського гостя до нашого краю, до дорогої йому місцини. Приїжджав сюди Віктор і минулого року.
Вл. інф.

Нині в області налічується сім сертифікованих складів, де можна зберігати понад 300 тисяч тонн збіжжя. Водночас ще на три зерносховища готують необхідні документи. Також фахівці провели повірку вимірювальної техніки. Окрім цього, в сільськогосподарських підприємствах є 436 складів. Їх загальна місткість – понад 400 тисяч тонн. Таким чином кількість та потужність складів повністю задовольнить потребу області у належному зберіганні зерна.
Тим часом у краї тривають жнива. Аграрії Рівненщини обмолотили понад 23 тисячі гектарів площ, засіяних зерновими, а це 13 відсотків від запланованого.
Натомість, щоб оперативно вирішувати питання, які можуть виникати під час жнив, в області утворили штаб, а за кожним районом закріпили керівників обласних служб.

Кошти з обласного бюджету спрямують на видання творів сімнадцяти літераторів Рівненщини. Окрім збірок поезій, краєзнавчої, історичної та дитячої літератури, гроші виділено на друк каталогів творів художньої кераміки, а також художнього текстилю. Водночас вийде літературно-краєзнавчий журнал «Погорина». Загалом на підтримку місцевих авторів цьогоріч в обласному бюджеті передбачили 175 тисяч гривень. Всього на розгляд координаційної ради з питань видавничої справи надійшло 35 заяв. Рукописи оцінювала новостворена колегіальна експертна рада, у складі якої працювали письменники, краєзнавці, музиканти, художники та науковці.

 

 

Уже десять років працює за прилавком Ірина Іванівна ПЕТРУК, яку ви бачите на цьому фото. Нині вона продавець продуктового магазину “Явір”, що у селі Гільча Друга. Люди задоволені її роботою, бо Ірина Іванівна завжди чуйна і уважна до всіх, привітна, відповідально ставиться до своїх обов’язків.
Фото Володимира ДРОЗЮКА.

Тривають жнива, а отже загроза виникнення пожеж на сільськогосподарських угіддях традиційно для цієї пори залишається високою. Причини займань на полях можуть бути різні: потрапляння сторонніх предметів до робочих механізмів комбайна, підтікання пально-мастильних матеріалів, несправний іскрогасник та необережне поводження із вогнем. Однак усього цього можна уникнути, якщо виконувати елементарні правила пожежної безпеки.

Цього року Мізочу виповнюється 690 років

Селище мало різні періоди за історію свого існування. Економічні підйоми та падіння, культурний розвиток та соціальна деградація: тут Мізоч не виняток - усе, як і в інших населених пунктах Рівненщини. Те ж саме можна сказати про історію - чимось подібна та загалом описана. Варто згадати «Історію міст і сіл...» виходу 70-х років. На тоді це було солідне, хоча і заідеологізоване, краєзнавче видання. Однак час пройшов, а гідної альтернативи йому, на жаль, поки немає.
Та Мізочу у цьому плані пощастило. Інтерес до історії селища проявляють краєзнавці, журналісти, науковці. Один з перших дослідників нової доби - Андрій Жив’юк. У серії краєзнавчих нарисів «Люби і знай свій рідний край» в минулому директор школи, а нині викладач МЕГУ, кандидат історичних наук висвітлював історію селища у всіх аспектах. Це були науково-публіцистичні статті в районних та обласних газетах.
Окрема сторінка дослідження історії Мізоча - випуск книг, їх лише за останні 4 роки світ побачило 4. Причому, до цього не було жодної, не рахуючи нарису Л. Флуєрара 1964 р.

В період з 21 травня по 28 вересня по всій території нашої держави проводиться комплекс заходів, спрямованих на виявлення і знищення нелегальних посівів маку та конопель, установлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які займаються незаконними операціями з наркотиками, та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження.
Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 310, передбачено відповідальність за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель. Такі дії караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. А незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості сто і більше рослин караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
За час проведення першого підготовчого етапу операції «Мак-2012» 22 травня нинішнього року було виявлено факт незаконного зберігання наркотичного засобу – канабісу масою 7 грамів у 28-річного громадянина Миколи, мешканця м. Здолбунів. За цим фактом слідчим відділенням Здолбунівського РВ УМВС порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 309 Кримінального Кодексу України.

Донедавна нітрати вважали малотоксичними хімічними сполуками, які навіть у великих дозах не спричиняють істотних відхилень у стані здоров’я людини. Нітрати життєво необхідні рослинам, без них неможливий нормальний ріст і розвиток.
Однак неконтрольоване використання азотних добрив у приватному секторі (в Україні застосовують в загальному 20 млн. тонн на рік) призвело до накопичення небезпечного рівня їх у продуктах рослинного походження. Згідно з даними МОЗ України, вміст нітратів у 10% рослинної продукції постійно перевищує допустимі рівні.
У зв’язку із широким використанням азотних добрив у сільському господарстві та їх міграцією в грунтові води й харчові продукти, поширення нітратних отруєнь набуло епідемічного значення.

З 15 травня до 22 червня 2012 року у Волинській, Львівській, Рівненській областях успішно пройшли основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання (далі - ЗНО).
У Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти для участі в ЗНО-2012 зареєструвалось 38159 абітурієнтів на різну кількість предметів – від 1-ого до 4-х. Зокрема з Рівненської області зареєструвалось 10208 абітурієнтів, з них на 1 предмет - 73, на 2 - 586, на 3 - 2970, на 4 - 6579.
На Рівненщині відкрито 28 пунктів тестування, які працювали 147 разів. Забезпечували проведення процедур ЗНО у пунктах тестування старші інструктори, інструктори, чергові, відповідальні за ПТ, помічники відповідальних за ПТ, уповноважені особи УЦОЯО (з Рівненської області - 1638 осіб).

 

 

керівник гуртка образотворчого мистецтва Здовбицького сільського будинку культури. З дитинства вона закохана у народне мистецтво. Скільки себе пам’ятає, завжди любила займатися рукоділлям, малювати. Тому й професію собі обрала не випадково, а усвідомлено. Майстриня закінчила Дубнівське культосвітнє училище і нині навчається на четвертому курсі факультету образотворчого мистецтва Кременецького гуманітарно-педагогічного університету.
Важливого значення у своїй роботі Сніжана надає відродженню та збереженню стародавніх традицій українців. Зокрема, її вихованцям дуже подобається виготовляти ляльки-мотанки. Для цього використовуються лише натуральні матеріали – тканина, нитки, стрічки. Особливістю здовбицьких виробів є те, що їх наповнюють сухими травами – м’ятою, чебрецем, любистком, тож ляльки-мотанки виходять не лише красиві, а й пахучі. Саме такими іграшками в давнину й забавляли українці своїх дітей, а також прикрашали оселі, обдаровували друзів.
На фото: Сніжана КОРОЛЬ під час виготовлення чергової ляльки-мотанки.
Фото Людмили ВАСЮК.

Хто із жителів Дубенщини не чув пісню про лісапед і сам не підспівував її виконавицям? Тепер знають їх співочий талант у Польщі. І перший млинець для колективу «Семидубські молодички» виявився аж ніяк не глевким. Вперше поїхавши за кордон, співачки Дубенського краю створили фурор. На Міжнародному фестивалі української культури «Еколомия-2012» у місті Гурів Ілавецький польська публіка та українська діаспора сприйняли ансамбль «на ура». А організатор фестивалю Яцек Протас посприяв виступу «Семидубських молодичок» ще й на Міжнародному фестивалі культури і кухні «Сусіди за столом» у місті Ілава. Як результат – запрошення приїхати наступного року.

Щирою молитвою відсвяткували млинівчани свято св. Петра і Павла. Церкви не в змозі були вмістити всіх прихожан. Багато парафіян завітало і в Свято-Покровський храм. Сюди ж приїхав почесний голова Рівненського обласного благодійного фонду «Любіть Україну» Данило Корилкевич, який допомагає релігійним громадам Млинова понад 20 років.

 

 Кипить робота на полях ТзОВ “Колос-Інвест”.

 

З минулого тижня у районі розпочалися жнива. Дещо ранній їх початок викликаний і відповідними погодними умовами, і тим, що восени торік у господарствах було посіяно 1400 га озимого ячменю, який достигає раніше від інших зернових. Тож нині на полях завершують збирання цієї культури.
Організовано проходить жнивна кампанія у ТзОВ “Колос-Інвест”, яке очолює досвідчений аграрій  С. М. Мичка. Завдяки потужній і високопродуктивній техніці втрат зерна вдається практично уникнути. Одразу ж проводиться післяжнивний обробіток площ. Обмолоту підлягає 1149 га. Станом на 11 липня до засіків уже засипано понад 1800 тонн збіжжя, його зібрали з 601 га, середня врожайність по господарству склала 37 ц з гектара. Зібране зерно вантажать на автомобілі, опломбовують і доправляють на хлібоприймальне підприємство у Радивилові. Не допускається простоїв техніки, при виникненні поломок їх оперативно ліквідовують. Механізатори отримують триразове гаряче харчування прямо на полі за рахунок господарства.

 

 

 В. С. Шуль, Р. В. Дрозд та С. М. Мичка
оглядають поля цукрового буряку.


Зі С. М. Мичкою, провідними спеціалістами господарства на жнивному полі зустрілися минулого понеділка голова райдержадміністрації В. С. Шуль та його заступник, начальник управління агропромислового розвитку РДА Р. В. Дрозд. Керівники цікавилися, в яких умовах проходять жнива, планами роботи на найближчий час. Проїхавши автомобілем полями ТзОВ “Колос-Інвест”, вони переконалися, що в господарстві очікують хорошого врожаю цукрових буряків, кукурудзи, сої. Крім того, голова РДА В. С. Шуль обговорив з С. М. Мичкою питання можливості започаткування і розвитку в господарстві галузі тваринництва.

Минулого тижня відбулася позачергова сесія районної ради, на якій було розглянуто питання про Звернення депутатів Здолбунівської районної ради до Президента України Віктора Януковича щодо розпуску Верховної Ради України. У сесійній залі були присутні 24 депутати.
Голова райради Василь Тимощук зачитав текст Звернення і проект рішення з питання, що розглядалося.

Ми, депутати Здолбунівської районної ради, звертаємося до Президента України Віктора Януковича з вимогою зупинити брутальний процес руйнування основ Української держави, накласти вето на Закон України “Про засади державної мовної політики” та невідкладно розпустити Верховну Раду України.
На сьогодні орган, який записаний в Конституції як “найвищий законодавчий”, остаточно дискредитував себе в очах мільйонів українців та світової спільноти. У Верховній Раді не приймаються, а грубо порушуються закони. Свідченням цього є прийняття Закону України “Про засади державної мовної політики”, який було ухвалено з порушенням процедури прийняття законів, регламенту роботи Верховної Ради, без попереднього розгляду в комітетах, без врахування жодної із понад двох тисяч поправок. Даний закон, на нашу думку, має лише одну ціль: розколоти країну. Замість того, щоб зайнятися вирішенням економічних проблем, яких стає все більше і більше, Верховна Рада свідомо збурює суспільство, а мала б його консолідувати.
Звертаємось до депутатів Верховної Ради, для яких верховенство права не порожні слова, із закликом скласти свої повноваження і не брати участі у роботі законодавчого органу, який свідомо порушує Конституцію та закони України.
Звертаємося із закликом до районних рад в Рівненській області провести позачергові сесії та підтримати наше звернення.

Одразу після сесії Здолбунівської районної ради невелика група депутатів та небайдужих мешканців нашого краю на чолі з головою районної ради Василем Тимощуком вирушили у Київ до Українського дому, щоб долучитися до акції протесту на захист української мови. На жаль, кількість тих, хто поїхав до Києва, виявилась меншою за кількість тих, хто закликав їхати. Так часто траплялося в історії України і раніше. Багато тих, хто закликає йти, але сам чомусь цього не робить.
Столиця зустріла приїжджих здолбунівчан спекою. На сходах перед Українським домом продовжували голодування депутати Верховної Ради. Відчувалися єдність та братерство. І, не зважаючи на велику кількість розчарованих у політиках людей, як на мене, нині в суспільстві є розуміння того, що великий вогонь починається з іскри. А мова нашої нації житиме вічно, бо її є кому захистити. Українська мова пережила Емський указ, Валуєвський циркуляр і, без сумніву, переживе закон Колісніченка-Ківалова.
Сергій КОНДРАЧУК,
депутат районної ради.

 

 

Виїзні прийоми громадян посадовцями районної державної адміністрації і районної ради, які давно вже стали правилом у роботі органів державної влади і місцевого самоврядування, дозволяють якнайповніше задовольняти запити людей, тримати руку “на пульсі” життя району.
На цьому фото наш кореспондент зафіксував один з таких прийомів, який нещодавно провів в Урвенському психоневрологічному інтернаті заступник голови РДА Микола Олександрович Аніскін.
Фото Володимира Дрозюка.

 

 

Козацький редут між селами Плоска і Семидуби Дубенського району схоронив у собі триста життів козаків-богунців та місцевих селян у боротьбі проти польської шляхти. Триста патріотів-відчайдухів ціною власного життя прикрили відступ війська Богдана Хмельницького з поля Берестецької битви. Триста душ витають над полем битви, обличчя козака, витесане в камені, нагадує, скільки сил і крові було пролито за українську незалежність. А пробитий снарядом дзвін на пам’ятному знакові, який в народі називають пробитим козачим серцем, глухо тужить: «Не дарма! За волю! Не втратьте!» Козаки полягли, але пам’ять залишилась. І молитва людей та співи священиків летять у небеса, до Бога як вдячність за можливість жити у вільній, незалежній Україні.

ЖУРНАЛІСТСЬКА БЛАГОДІЙНІСТЬ


Майже два роки триває збір коштів для онкохворих дітей Рівненської області. З цією метою під патронатом голови облдержадміністрації Василя Берташа було організовано акцію «Подаруй можливість жити». Допомогти збирати кошти вирішили і рівненські журналісти, які невтомно перевтілюються з «акул пера» в професійних акторів. Нині п’єсу Марка Кропивницького «Пошились в дурні» зіграли на сцені Дубенського районного будинку культури.
Журналіст телеканалу РТБ Оксана Жужельська, журналіст газети «Сім днів» Олександр Поліщук, керівник інтернет-проектів видавничого дому «ОГО» Юрій Дюг, редактор культурного відділу газети «Рівне вечірнє» Андрій Матвіїв, головний редактор газети «Вісті Рівненщини» Василь Бурченя, член Національної спілки журналістів України та активний громадський діяч Сергій Штурхецький – таким акторським складом виступали перед глядачами Дубенщини рівненські журналісти. Дубенчанка Євгенія каже, що донедавна могла лише читати статті відомих журналістів і рада, що тепер побачила їх на власні очі: «Якби заздалегідь не знала, то ніколи б і не подумала, що грають непрофесійні актори. Чудова вистава!»

27 червня міський голова І. О. Ольшевський провів чергове засідання виконавчого комітету Здолбунівської міської ради. Основним із розглянутих під час нього питань було «Про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території міста Здолбунів». З інформацією виступила керуюча справами виконавчого комітету С. О. Вознюк. Запрошені на засідання в. о. начальника Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області Ю. В. Зіліцький та керівник громадського формування з охорони громадського порядку В. К. Корольков детально розповіли про діяльність з охорони громадського порядку на території міста.

Зараз я перебуваю у відпустці, однак уважно слідкую за розвитком подій в Україні. Не вважаю за можливе ігнорувати загострення політичної ситуації в нашому суспільстві. В ЗНАК ПРОТЕСТУ ПРОТИ УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ “ПРО ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ МОВНОЇ ПОЛІТИКИ” Я ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ ВИЙТИ ЗІ СКЛАДУ ДЕПУТАТСЬКОЇ ФРАКЦІЇ “ПАРТІЯ РЕГІОНІВ” У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ.

 

 

Минулої суботи до селищного парку поспішали мізочани і не тільки, різного віку, а особливо - молодь, адже традиційне народне свято Івана Купала ще називають днем пошуку долі, а для юного покоління воно ще й чудова нагода розважитись та повеселитися.
З короваєм на барвистому вишитому рушнику зустріла мізоцька громада офіційних гостей - голову районної ради Василя Тимощука та заступника голови райдержадміністрації Олександра Федорука, які звернулись до присутніх із щирими вітаннями та побажаннями здров’я, щастя, добра і позитиву та гарного настрою від святкового дійства. О. Федорук передав усім вітання від голови РДА Віталія Шуля.

 

 


Виступив і очільник мізоцької громади Богдан Похилюк. Він не лише адресував своїм односельцям та гостям гарні побажання, а й висловив вдячність усім, хто доклав зусиль, щоб свято відбулося.

Прокуратурою району упродовж І півріччя вжито ряд організаційно-практичних заходів, спрямованих на реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування завданих збитків.
На виконання вимог ст. 10 Закону України «Про прокуратуру», задля координації діяльності по боротьбі із злочинністю проведено 2 наради керівників правоохоронних органів.
Внаслідок вжитих скоординованих заходів на території Здолбунівського району не відбулося росту злочинності. Позитивним є те, що в районі зменшилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми.

ТзОВ КП
Протягом травня-червня 2012 року ТзОВ КП виконано наступні роботи:
забезпечено безперебійне вивезення твердих побутових відходів та негабаритних вантажів від контейнерних площадок з міста;
проведено ремонт пам’ятника на перехресті вулиць Шевченка та Наливайка;
завершено роботи з облаштування та передано в експлуатацію лінії вуличного освітлення по вул. Коперника і Д. Галицького;
проведено чистку зливової каналізації по вул. Зеленій, Віли II, Віли III;
по вул. Віли IV зроблено підпорну стінку для запобігання руйнуванню дорожнього полотна;
у скверах по вул. Парковій, Шкільній та Грушевського замінено 20 пошкоджених плафонів.

 

КП “Здолбунівське”
У звітному періоді КП “Здолбунівське”виконало такі роботи:
забезпечило прибирання вулиць, окрім того, було очищено прибордюрну смугу по вул. Шевченка від смт. Квасилів до АЗС і побілено бордюрний камінь і дерева;
заміну ламп освітлення по вул. Шкільній, Новій, І. Богуна, Шевченка, Грушевського;
ямковий ремонт по вул. Шкільній, Шевченка, Наливайка, Базарній та Грушевського.

Шановні рибалки!
Сучасні снасті, вудки та леси є провідниками електричного струму та знаряддям травматизму під лініями електропередач.
СМЕРТЕЛЬНЕ УРАЖЕННЯ ЕЛЕКТРОСТРУМОМ настає навіть при наближенні на відстань 1 МЕТР до проводів ліній електропередач.
НЕ РИБАЛЬТЕ ПІД ЛІНІЯМИ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ і це врятує вам життя.

За перше півріччя 2012 року в Рівненській області сталося 729 пожеж, що на 1,5% більше, ніж за аналогічний період 2011 р. - 718 пожеж, від вогню загинуло 29 осіб проти 38 у 2011 році (23,7%).
Прямі матеріальні збитки від пожеж збільшились на 7,1% та становлять 7 млн. 279 тис. грн. проти 6 млн. 796 тис. грн. у 2011 році, побічні збитки від пожеж збільшились на 0,8% та становлять 17 млн. 332 тис. грн. проти 17 млн. 185 тис. грн. у 2011 році.
Вогнем знищено та пошкоджено 501 будівлю та споруду проти 455 в 2011 році (+10,1%), 37 одиниць техніки проти 31 у 2011р. (+19,3%), 53 тонни грубих кормів проти 128 тонн у 2011 р. (58,5%).

 

 Переможці змагань з рибної ловлі (справа наліво)
С. М. РИМАРУК, В. Б. ВИНОГРАДОВ та І. О. СІРАК.

 

У кожної людини є своя улюблена справа, якій вона віддається у вільний від роботи і домашніх клопотів час. Не секрет, що для багатьох чоловіків таким задоволенням є риболовля.
Рибалки – особливе, своєрідне братство, яке об’єднує людей різних професій і віку, якоюсь мірою їх можна назвати фанатами. У будь-яку погоду і пору року, встаючи удосвіта, вони поспішають до водойм, аби, як кажуть, відвести душу: відпочити на природі, поринути у роздуми, відчути азарт від самого процесу ловлі риби та гордість, яку може подарувати рибаку його вдалий улов.

 

Заміри проводять Василь ЛИТВИН, Віталій ОБУХ
та Катерина ПЛОТНІКОВА.

  

10 липня до нашого міста, аби зробити контрольні заміри радіаційного фону, завітали фахівці Хмельницької АЕС, зокрема заступник начальника цеху радіаційної безпеки Олександр Ізюмов, дозиметрист лабораторії зовнішнього радіаційного контролю ЦРБ Віталій Обух, керівник відділу по роботі з громадськістю і ЗМІ ХАЕС Тетяна Лиситчук, а також журналісти станційних та нетішинських телебачення і газет. Працівники «атомки» мали зустріч із головним державним санітарним лікарем нашого району Василем Литвином та лікарем-лаборантом лабораторії санітарно-гігієнічного відділу райСЕС Катериною Плотніковою, ознайомились із роботою цього закладу державної санітарно-епідеміологічної служби, побували у лабораторії приладів високої чутливості.

З метою попередження правопорушень серед дітей та забезпечення належного громадського порядку, безпеки громадян на території закладів відпочинку та оздоровлення, місць концентрації молоді, проведення масових заходів у період літнього оздоровчого сезону 2012 року міліція проводить операцію під кодовою назвою «Літо-2012».
Загалом заходи, що передбачаються цією операцією, направлені на виявлення фактів бездоглядності, бродяжництва та жебракування дітей, а також безпосередньо профілактику цих негативних явищ.

 

 

На Рівненщині уже другий рік поспіль триває благодійна акція “Подаруй можливість жити” на підтримку онкохворих дітей, яка проходить під патронатом голови облдержадміністрації Василя Берташа. Очільник області закликав колективи установ, підприємств, організацій, кожного жителя краю в міру власних можливостей допомогти дітям та їх батькам. Адже, як відомо, лікування хворих на рак дороговартісне. До того ж, на жаль, з кожним роком лікарі діагностують страшну недугу в усе більшої кількості дітей.
Минулого тижня у Рівненському музично-драматичному театрі відбулася благодійна вистава за п’єсою М. Кропивницького “Пошилися в дурні”. В ролі акторів виступили рівненські журналісти. Слід зазначити, що це був уже четвертий вихід рівненських медійників на театральну сцену в рамках проекту “Журналісти змінюють професію”. Глядачами вистави цього разу стали працівники публічного акціонерного товариства “Волинь-Цемент” - одного з найпотужніших підприємств Здолбунівського району та Рівненщини, яке не залишилося осторонь доброчинної справи.
Понад півтисячі глядачів - працівники заводу, мешканці Здолбунова прийшли на виставу цілими сім’ями не лише для того, аби оцінити акторські здібності журналістів, а тому, що в основі проекту лежала благородна мета - збір коштів для онкохворого хлопчика із Мізоча Сашка Мартинюка, якому ще не виповнилося й двох років. Після проходження хіміотерапії дитина потребує подальшого лікування, коштів на яке малозабезпечена родина не має. Тож одна надія на милосердних і небайдужих людей. ПАТ “Волинь-Цемент” перерахувало на лікування онкохворого Сашка 25 тис. грн.
По закінченні вистави на сцену вийшов голова профкому ПАТ “Волинь-Цемент” Євген Мельник, який від імені керівництва підприємства, усіх присутніх в залі подякував журналістам за ту добру справу, яку вони роблять задля врятування життя дітей, та на знак вшанування їх таланту вручив кошик квітів.
Зі словами вдячності до усіх, хто, розділяючи горе батьків, долучився до благодійної акції, звернувся і Руслан Мартинюк, тато хворого хлопчика.
Сльози наверталися на очі присутніх у залі при перегляді сюжету про пацієнтів відділення онкогематології обласної дитячої лікарні, а серця наповнювалися щирим бажанням допомогти. І це прагнення кожен зміг реалізувати, внісши пожертву на лікування Сашка Мартинюка. Скринька для збору коштів ледь могла вмістити купюри бажаючих стати причетними до врятування найдорожчого - життя дитини. Таким чином було зібрано ще 5,5 тис. грн.
Слід зазначити, що це не перша благочинна справа ПАТ “Волинь-Цемент”, яке очолює генеральний директор Сергій Дудзяний. Керівництво, колектив підприємства завжди відгукуються на прохання людей, які потрапили в складні життєві ситуації.
Людмила ІВАНОВА.

 

Усі, кому не байдужі дитячий біль, страждання згорьовних батьків, долучайтеся до безстрокової благодійної акції.
Реквізити для надання допомоги:
БФ “Скарбниця Надії”
ЗКПО 37685693
26009336789200
АТ “УкрСиббанк”
МФО 351005
Призначення платежу - добровільна пожертва для Мартинюка Олександра. 

мешканка села Будераж Федора Григорівна Луцюк

 

 

 

З цієї нагоди до оселі іменинниці завітали численні гості - рідні, близькі, сусіди з щирими вітаннями й побажаннями, квітами й подарунками. Для усіх них бабуся Федора - жива історія родини, села. Адже вона - свідок багатьох пам’ятних і значимих для нашого краю подій.
Не забули привітати зі славним ювілеєм старожительку представники влади, які прийшли до її помешкання цілою делегацією. Заступник голови райдержадміністрації Микола Аніскін разом з членом колегії РДА, директором Урвенського психоневрологічного інтернату Олексієм Горбачовим вручили Федорі Григорівні вітальну адресу від Президента України Віктора Януковича, квіти та цінний подарунок від голови РДА Віталія Шуля. Грошову допомогу отримала довгожителька і від місцевої влади - Будеразького сільського голови Володимира Баранова.

 

 

Прикладом сучасного тогровельного закладу споживчої кооперації є магазин у с. Озірко (на фото). Відкрито його на прохання мешканців цього невеликого населеного пункту та звернення до правління райспоживспілки влади району у 2008 році, після того як від нього відмовився підприємець-орендар. Тоді ж кооператорами у торговельній точці було зроблено ремонт.
Нині покупці можуть придбати у магазині товари першої необхідності промислової і продовольчої груп. Крім того, заклад провадить заготівельну діяльність - тут приймають від населення макулатуру, кролешкірки, горіхи, квасолю та ін.


 

 

 

Понад тридцять років сумлінно трудиться в системі споживчої кооперації продавець магазину в с. Озірко Галина Дмитрівна КОЛОУС (на знімку). Досвідчений працівник торгівлі повсякчас дбає про високий рівень культури обслуговування покупців - у магазині завжди чисто, затишно, радує око красива і зручна викладка товарів, які вчасно і по можливості відповідно до потреб відвідувачів, оновлюються.
Галина Дмитрівна ввічлива і привітна із сельчанами, тож люди «до кооперативи» поспішають залюбки. У колективі райспоживспілки продавчиню теж заслужено поважають - за добросовісність, відповідальність і відданість справі.
Фото Ольги ЯКУБЧИК.

 

 

 

Щороку першої суботи липня своє професійне свято - Міжнародний день кооперації - відзначають кооператори району. Це свято Міжнародний кооперативний альянс започаткував ще 1922 року. З 1995 року Міжнародний день кооперації відзначається під егідою Організації Об’єднаних Націй, яка проголосила цей день щорічною знаменною подією й закликала уряди держав відзначати його спільно з національними кооперативними організаціями. Нині Міжнародний кооперативний альянс об’єднує понад 240 кооперативних організацій, спілок, ліг 100 країн світу.

На виконання соціальних ініціатив Президента України, проголошених на початку березня нинішнього року, в Здолбунівському районі здійснюється ряд заходів. Зокрема, триває робота щодо забезпечення вже цьогоріч кожного інваліда технічними засобами реабілітації.
Станом на 7.06.2012 року в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації у черзі на отримання інвалідних візків перебував 31 інвалід. У головне управління праці та соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації було направлено клопотання щодо виготовлення візків за індивідуальним замовленням для двох дітей-інвалідів з нашого району. В червні ж було отримано 30 кімнатних візків. Нині проблема забезпечення інвалідів візками в районі фактично знята.

 

М. П. ОНІЩУК та Ю. М. ПАРФЕНЮК.

 

Підтримуючи головний принцип роботи державної податкової служби України – побудову партнерських відносин з платниками податків, податківцям Здолбунівської ОДПІ вдається досягати високого рівня добровільної і своєчасної сплати податків та зборів.
Протягом січня-червня 2012 року платниками податків, що перебувають на обліку в Здолбунівській ОДПІ, сплачено до зведеного бюджету майже 70 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 7,4 млн. грн., або на 62 %.
До державного бюджету перераховано грошових коштів у сумі майже 20 млн. грн., що на 7,5 млн. грн. більше, ніж за січень-червень 2011 року.
До місцевих бюджетів мобілізовано податкових платежів на загальну суму понад 50,6 млн. грн., 70 % з яких складає податок на доходи фізичних осіб. Порівняно з відповідним періодом минулого року доходи місцевих бюджетів збільшилися на 8,2 млн. грн., або на 20,1 %.

Так сказав нашому землякові Миколі Андрійовичу Якимчуку
Президент Національної Академії наук України Б. Є. Патон

 

 

М. А. Якимчук. 

 

Заслужити таких слів від 94-річного Бориса Євгеновича Патона — гордості нашої вітчизняної науки — дуже непросто. Але герой нашої розповіді Микола Андрійович Якимчук удостоївся їх не випадково. Він — сам гордість цієї науки, вже багато років носить високе звання заслуженого діяча науки і техніки України. Він — вчений-дослідник і теоретик математичної обробки геолого-геофізичних даних, фахівець в галузі геофізичних методів та геоінформатики, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України. У 1999 році Постановою бюро Президії НАН України призначений директором Центру менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю Інституту геологічних наук Національної Академії наук України.
Про нашу планету Микола Андрійович може розповідати годинами. Та так, що забудеш про все на світі. Земля для нього — це жива істота, яку він навчився бачити далеко вглиб. До того ж, істота, у житті якої, як він каже, немає парадоксів. Вони існують лише в теоріях вчених, в їх і наших поглядах на планету, а в неї самої все в гармонії, все взаємопов’язано.

 

 

 Перед відплиттям на Антарктиду з аргентинського порту Ушуая.


Розроблений Миколою Андрійовичем і такими ж ентузіастами, як він сам, спеціальний прилад здатний виявляти корисні копалини, зокрема нафту і газ, кам’яне вугілля, на глибині до 10 і більше кілометрів. В основі цього методу лежить здатність різних шарів літосфери (верхньої твердої оболонки Землі) випромінювати власні електромагнітні хвилі. І за їх частотою й визначаються ті чи інші поклади корисних копалин. Причому, якщо космічні апарати лише вказують на можливі місця їх залягання, то з допомогою цього приладу можна визначити перспективність того чи іншого родовища, його потенційні можливості відносно продуктивності. Саме при зустрічі з Б. Є. Патоном, коли Микола Андрійович демонстрував йому прилад і доповідав про виконану роботу, Президент Академії наук міцно потис йому руку і сказав: “Я горджусь Вами...”

 

 

Нетішинські сосни зеленіють, квіти, до речі, й на території самої АЕС, радують різнобарв’ям, на вулицях міста вирує звичне життя його мешканців і гостей, а колектив атомників у режимі “без змін, згідно з планом” працює над виконанням чергових виробничих завдань. У цьому переконались журналісти-учасники прес-туру, організованого минулого тижня відділом роботи з громадськістю і ЗМІ ХАЕС.
Медійники Рівненщини та Хмельниччини мали змогу поспілкуватись із керівником та провідними фахівцями АЕС і навіть побували у підрозділі, звідки контролюється процес роботи атомного енергоблока - відвідали блочний щит управління (БЩУ № 2). 

 

  

 

Розпочалась робота у інформаційному центрі електростанції, де відбулась зустріч із заступником генерального директора Хмельницької АЕС з капітального будівництва Олегом Рахлінським. Він розповів працівникам ЗМІ про те, що нині відбувається на третьому та четвертому енергоблоках. За його словами, там тривають ремонтно-відновлювальні роботи. Частину їх, як от обстеження обладнання, що було придбане для будівництва раніше і знаходиться на складах, атомники виконуть власними силами, а частину - із залученням підрядних організацій. На сьогодні завершено обстеження обладнання, яке було змонтовано раніше. Обсяги виконання першого етапу відновлювальних робіт на третьому енергоблоці складають близько 90%.
Крім того, фахівець зупинився на перспективах добудови названих вище блоків. Наразі на стадії завершення державна екпертиза матеріалів техніко-економічного обрунтування (ТЕО) їх будівництва. Тривають і переговори з російською стороною щодо розробки технічного проекту реакторної установки, постачання обладнання з тривалим циклом виробництва, а також отримання кредиту на будівництво від “Ощадбанку” РФ. Прискорити позитивний результат цього діалогу, за словами О. Рахлінського, має прийняття закону про завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС, проект якого вже підготовлено у Верховній Раді України.

Об’єднавшись заради майбутнього України, Об’єднана опозиція «Батьківщина» розпочала серію публічних форумів, на яких презентує та обговорює свою програму та план дій. 27 червня вперше на Рівненщині такий захід відбувся в Дубно. Участь у ньому серед інших взяв один із лідерів Об’єднаної опозиції «Батьківщина» на Рівненщині Валентин Королюк. Резонансний політичний захід зібрав переповнену залу міського будинку дітей та молоді.
Виступаючи перед присутніми, Валентин Королюк зосередив увагу на необхідності радикальних змін системи влади в Україні. «Україні потрібні зміни, - зазначив Валентин Королюк. – Влада зараз веде наступ на українські цінності, на українську мову, на українську душу. Хто це може зупинити? Тільки Об’єднана опозиція «Батьківщина»! Майбутнє – у наших руках!»

За січень-травень 2012 р. обсяги будівельних робіт у Здолбунівському районі, порівняно з відповідним періодом 2011 р., збільшились у 1,6 раза і становили 3,7% загального обсягу таких робіт по області.
Підприємствами та організаціями було виконано будівельних робіт на суму 20,2 млн. грн., з них 81,7% складають обсяги будівельних робіт з капітального ремонту.
За обсягами виконаних будівельних робіт район посів друге місце в області.
Катерина ПАСЬКО,
начальник відділу статистики будівництва,
 капітальних інвестицій та інвестицій
зовнішньоекономічної діяльності
ГУС у Рівненській області.

Триває літо. І кожен з нас, прагнучи відпочити, вибирає ліс або водойму. До них їдуть відпочивати поодинці, сім’ями, цілими групами. На жаль, доволі часто недотримання громадянами правил поведінки на воді під час купального сезону призводить до трагічних наслідків.
Як свідчить статистика, більшість нещасних випадків стається на місцях не відведених для масового відпочинку людей на воді. На жаль, особливо під час канікулярної пори, досить часто жертвами, через власну необізнаність, стають діти. Батьки повинні розуміти, що влітку підростаюче покоління не перебуває під наглядом вчителів у школі і потребує особливої уваги. Дітям необхідно нагадувати правила безпечної поведінки перебування на водних об’єктах: для молодших школярів - не ходити на річку без батьків та не пустувати у воді, для старших - не купатися самим у незнайомих місцях, у річках зі швидкою течією, не влаштовувати ігр у воді.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 9.12.1999 року № 2246 протягом липня 2012 року ПАТ «Рівнегаз» та його структурні підрозділи проводять перерахунки населенню оплати вартості використаного природного газу станом на 30.06.2012 року залежно від обсягу фактичного використання газу у першому півріччі. За результатами перерахунку Ви, як абонент природного газу, можете перейти в іншу цінову категорію, відповідно, вартість спожитого Вами природного газу за перше півріччя 2012 року буде перерахована за іншою ціною. З метою уникнення непорозумінь повідомляємо, що перерахунки будуть проводитись за ініціативою газопостачального підприємства або за заявою споживача на підставі підписаних з абонентами актів звіряння фактично використаних у першому півріччі 2012 р. обсягів природного газу.

26 червня 2012 року відбулась пряма телефонна лінія міського голови Здолбунова І. О. Ольшевського з громадянами міста. Проводилась вона з метою почути відгуки людей про роботу міської ради, визначити найпроблемніші питання в її діяльності, почути пропозиції городян та їх бачення подальшого розвитку міста і в перспективі максимально врахувати почуте при формуванні планів роботи на наступні роки.
На думку мешканців, за останні роки значно покращився стан доріг, адже лише в цьому році проведено капітальний ремонт вулиці С. Петлюри протяжністю 645 метрів з прилягаючими вуличками. В рамках продовження реалізації програми «Околиці міста», виконуючи водночас численні звернення мешканців, у 2012 році міська рада планує провести капітальний ремонт вулиць Віли-1, Ватутіна.

Редакція газети “Нове життя” повідомляє, що середньозважений показник вартості одиниці газетної площі (1/8 газетної сторінки, або 118 см2) для проведення передвиборної агітації в період виборчого процесу по виборах до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року складає 354 гривні, або 3 (три) гривні за один квадратний сантиметр газетної площі.
Публікація матеріалів передвиборної агітації на 1-й сторінці газети коштуватиме 4 (чотири) гривні за один квадратний сантиметр газетної площі.

 

Під час поєдинку з російським борцем.
Кидок виконує В. Руденко.
 

 

19-24 червня цього року у столиці Хорватії м. Загребі проходив чемпіонат Європи з вільної боротьби серед юніорів, спортсменів віком 17-19 років. У змаганнях взяли участь представники 40 країн світу. У складі збірної України, у ваговій категорії 55 кг, де змагались 22 спортсмени, виступав і наш земляк Віталій Руденко.
За жеребкуванням Віталію дісталось непросте cуперництво з сильними борцями. В його групі боролись за перемогу представники Азербайджану, Турції, Грузії, Росії, Молдови, Білорусі та Болгарії.
У першому двобої наш земляк зустрівся з азербайджанським борцем і в рівній боротьбі поступився йому - 5-6. Наступним був поєдинок із болгарином, котрий перед цим переміг сильного спортсмена з Турції, і Віталій виграв - 6-0. Фінальним для В. Руденка став двобій за 3-5 місце із російським борцем - старшим за віком і досвідченішим спортсменом, який буквально на останніх секундах впертої боротьби вирвав перемогу. В результаті у загальному заліку Віталій посів на чемпіонаті Європи п’яте місце.

До участі запрошуються усі діти віком до 14 років. Прийом робіт - до 1-го серпня. Прохання надсилати малюнки на ПАТ «Волинь-Цемент» за адресою: 35700, м. Здолбунів, вул. Шевченка,1. Зазначте, будь ласка, ім’я та прізвище, домашню адресу, контактний телефон та дату народження виконавця.
Переможці будуть визначені у різних номінаціях та вікових категоріях і нагороджені цінними подарунками.
Бажаємо творчих успіхів та чекаємо на Ваші малюнки!

Козацький редут між селами Плоска і Семидуби Дубенського району схоронив у собі триста життів козаків-богунців та місцевих селян у боротьбі проти польської шляхти. Триста партіотів-відчайдухів ціною власного життя прикрили відступ війська Богдана Хмельницького з поля Берестецької битви. Триста душ витають над полем битви, обличчя козака, витесане в камені, нагадує, скільки сил і крові було пролито за українську незалежність. А пробитий снарядом дзвін на пам’ятному знакові, який в народі називають пробитим козачим серцем, глухо тужить: «Не дарма! За волю! Не втратьте!» Козаки полягли, але пам'ять залишилась. І молитва людей та співи священиків летять у небеса, до Бога як вдячність за можливість жити у вільній, незалежній Україні. 

Хтозна, коли цю жартівливу пісеньку склали жительки невеличкого села Великі Загорці. Проте щастя не губити підбори у вибоїнах курної дороги дістали аж зараз: нарешті за шість років її відремонтували. Відтепер, як кажуть мешканці села, менше проблем із транспортом, а діти, прокинувшись і забувши поснідати, спішать з велосипедами, щоб покататися…
«Мені подобається тут кататись, та й до Миколки в гості тепер добре йти, і з горбка з’їжджати. З отого-во! Дорога рівненька, гарна, буду по ній в школу осінню ходить!» - розповідає маленький мешканець Великих Загорців Сашко Денисенко.
Не менш задоволена, але вже по-дорослому, і Наталія Пилиповець. Жінка каже, що за 27 років, що вона перебуває в невістках, це вдруге тут відремонтували дорогу: «Приємно, що про нас і наше село не забувають. Діти приїжджають з усіх кінців села, і на автомобілі добре їхати».
На жаль, не дожив до цього дня та до свого 90-річчя один із трьох фронтовиків Петро Бенеда. По цій дорозі його провели в останню путь односельчани та настоятель Свято-Дмитрівського храму с. Великі Загорці отець Ярослав. Теплими словами згадували діда Петра, називали душею села. До нього горнулися діти, за порадою прибігали дорослі. Петро Бенеда брав участь у взяті рейхстагу і прийшов додому із кулею в грудях, з якою і прожив майже до 90 років…

 

На території ПП “Компанія Автоленд”. 

 

Повноцінний розвиток кожної територіальної громади залежить від того, наскільки вірно визначено підхід для вирішення її проблем, який шлях обрано для досягнення результатів, від яких залежить благополуччя кожного її члена. І полягає цей підхід в об’єднанні зусиль мешканців населених пунктів, влади, приватних структур, громадських формувань на реалізацію соціально значимих проектів.

 

 


Прикладом ефективної роботи у цьому напрямку є досвід Здовбицької сільської ради, на базі якої минулого тижня відбулося спільне виїзне засідання колегії райдержадміністрації та координаційно-консультативної ради при голові районної ради.
Здовбицька сільська рада, де проживає понад 5 тис. мешканців, по праву вважається однією з найкращих в районі. Вона може похвалитися досягненнями у різних напрямках своєї діяльності і має достатньо мотивацій для свого подальшого успішного розвитку. У цьому члени колегії, керівники органів місцевого самоврядування, окремих структурних підрозділів РДА та її апарату переконалися, ознайомившись з роботою ряду об’єктів на території ради.

 

 


Першим гості відвідали ДНЗ “Ромашка”, де після капітального ремонту створені хороші умови для перебування 47 дітей, їх виховання та розвитку.
Вже не вперше учасники заходу побували на території благодійного фонду “Батьківський затишок”, на базі якого діють 4 дитячі будинки сімейного типу та 1 прийомна сім’я. І цього разу всі були вражені тим, з якою любов’ю і турботою тут ставляться до діток, не розділяючи на “своїх” і “чужих”, поступово поліпшуючи умови для їхнього тут проживання, дбають про їх душевний комфорт і майбутнє.

 

 


Цілковите порозуміння і підтримка налагоджені між сільською радою і діючим на її території ПП “Компанія Автоленд”, яке займається реалізацією по всіх регіонах України імпортної сільськогосподарської техніки, її ремонтом, обслуговуванням, виробництвом окремих деталей та механізмів до неї, надає послуги господарствам у проведенні сільськогосподарських робіт. Забезпечуючи вагому частку надходжень до місцевого бюджету, а сільське населення – робочими місцями, підприємство йде назустріч територіальній громаді, допомагаючи у вирішенні проблем у сфері освіти, культури, спорту.

 

 

Під шквали танців, музики, сміху та конкурсів цьогоріч молодь відзначила своє свято. Яким воно було і чим запам’яталося?
Традиційно з 1994 року остання неділя червня в Україні - День молоді. Це свято творчості й натхнення, енергії й запалу, пізнання й самоствердження, любові і романтики, як підмітили ведучі дійства. Щиро привітав молодь перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Сидорня. «Ніколи не дивіться у свій паспорт і завжди пам’ятайте, що молодість - це стан душі, а не цифра, яка десь записана», - зазначив він.

 

 


Упродовж святкування молоді та перспективні люди були нагороджені почесними грамотами райдержадміністрації. Їх вручила начальник відділу у справах сім’ї та молоді РДА Оксана Швидка. Також молодь отримала грамоти та цінні подарунки від Рівненського обласного благодійного фонду «Любіть Україну», їх вручив начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олег Грушицький. Він побажав, щоб тіла молодих людей наповнювалися козацьким здоров’ям, а душі - безмежною щирою любов’ю. В числі нагороджених були викладач Здолбунівської музичної школи Олександр Гектор, головний бухгалтер відділу у справах сім’ї та молоді РДА Наталія Коломис, вчитель міської загальноосвітньої школи № 3 Олександр Кузьмицький та ін.

Минулого тижня українці святкували День державної служби. Урочисті заходи, що відбулися у Будинку культури ПАТ «Волинь-Цемент», зібрали працівників державної служби району та всіх охочих, які вирішили привітати держслужбовців.

17 червня ц. р. у с. Глинськ відбулося урочисте відкриття парку відпочинку ім. Т. Г. Шевченка. Традиційну символічну стрічку перерізав голова сільської ради Петро Леонтійович Ольховець, після чого учасники свята оглянули паркову зону.
Роботи з благоустрою зеленої оази було організовано з ініціативи і за підтримки очільника територіальної громади. У парку встановлено гойдалку, гірку, пісочницю, лавки для відпочинку, спортивні снаряди, облаштовано волейбольний майданчик.

З метою підвищення рівня соціального захисту інвалідів І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу та сімей, які здійснюють догляд за ними, 22 травня 2012 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу».
28 травня 2012 року Кабінетом Міністрів України затверджено постанову № 477, якою передбачається внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 року № 1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним».

Громадська рада при Здолбунівській райдержадміністрації є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів із громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.
Засідання громадської ради проводяться регулярно, згідно із затвердженим планом роботи. Так, у другому кварталі цього року відбулось 2 розширених засідання ради.

17 червня у будинку культури села Глинськ відбулася визначна подія - святкували ювілей аматорського колективу.
Жіночий вокальний ансамбль “Калинонька” було створено у 1977 році. Його керівником певний час була Зінаїда Сергіївна Салько. Нині колективом керує Валентина Третяк. Упродовж свого творчого життя ансамбль брав активну участь не лише в районних, але й в обласних фестивалях. Так, свого часу у с. Набережне Демидівського району “Калинонька” стала лауреатом фестивалю “Троїцькі дзвони”. Виступ у Пересопниці приніс багато приємних вражень слухачам. Нещодавно ансамбль вкотре підтвердив звання народного аматорського.

Протягом травня ц. р. комунальне підприємство “Здолбунівводоканал” забезпечувало безперебійну подачу питної води населенню і підприємствам міста, а також збір і перекачку стічних вод на очисні споруди смт. Квасилів підприємства “Рівнеоблводоканал”.
Піднято води власними водозаборами 94,56 тис. м3. Зібрано та передано на очисні споруди 86,51 тис. м3 стоків.
За звітний період ліквідовано 67 заторів дворових каналізаційних мереж міста та витоки з водопровідної мережі по вул. Новій
(с. Богдашів), по вул. Шкільній, 29, по вул. Заводській, 2. Також було виконано наступні роботи:
відновлення покриття навколо люків колодязів по вул. Заводській, 3, вул. Фестивальній, 2, вул. Л. Українки, 7а, вул. Шкільній, 35;
підняття і ремонт горловин колодязів по вул. Зеленій, Наливайка, Приходька, Грушевського, Б. Хмельницького, 8 Березня;
підключення водопроводу та сантехнічних приладів на громадському пляжі по вул. Заводській до міської мережі водопостачання;
чистка решіток на каналізаційній мережі міста;

Держава гарантує всім підприємцям, незалежно від обраних ними організаційних форм підприємницької діяльності, недоторканність майна і рівні права, створює рівні можливості для доступу до матеріально-технічних, фінансових, трудових, інформаційних, природних та інших ресурсів, забезпечує захист права їх власності.
З метою оперативного отримання інформації про факти незаконного втручання у підприємницьку діяльність у прокуратурі району діє телефон «гарячої лінії» - 2-25-16, за яким Ви можете повідомити про такі факти.
Олена ХОДАК,
заступник прокурора Здолбунівського району
молодший радник юстиції.

Цьогоріч кожен мешканець Рівненщини, якому не виповнилось 35-ти років, має можливість продемонструвати свій талант на третьому обласному фестивалі-конкурсі обдарованої молоді «Ми — талановиті!». Перший етап фестивалю стартує у червні, а завершиться конкурс грандіозним концертом переможців у жовтні.
Організатори фестивалю також оголосили творчий конкурс серед мешканців Рівненщини на написання гімну та слогану фестивалю.

 

На початковому етапі фестивалю журі, до складу якого увійде відомий співак та шоумен Кузьма Скрябін, оцінюватиме гімни та слогани, які можна надсилати на електронну адресу
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 20 липня 2012 року. Автори найкращих робіт отримають ексклюзивний подарунок від Кузьми під час чотириденного молодіжного еко-фестивалю «Аквасфера», який стартує 26 липня у селі Хрінники. Саме під час проведення «Аквасфери» відбудеться виступ Кузьми Скрябіна та дебютне виконання нового гімну фестивалю «Ми – талановиті!».

 

 

Минулого тижня команда вагонного депо Здолбунів була учасником фінального турніру чемпіонату Львівської залізниці з міні-футболу на приз газети «Львівський залізничник», присвяченого відзначенню року молоді у галузевій профспілці. Путівку до «великого фіналу» розіграли учасники змагань від Рівненської дирекції залізничних перевезень і, за підсумками відбіркових етапів, вона дісталась вагонникам.
Напруженою була їх боротьба за вихід до суперфіналу. Фінальний відбірковий тур відбувся на футбольному майданчику Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту. Тут звання найсильнішого по Дирекції виборювали футбольні колективи вагонного депо Здолбунів, локомотивного депо Ковель та Сарненської дистанції колії.

 

 

Зовсім недавно побачила світ книга нарисів про Ігоря Миколайовича Кондрацького - вчителя фізики школи № 1 міста Здолбунова. Він - непересічна постать у вчительському житті Здолбунова і всієї області.
Ідея видання, як пишуть автори книги, колишні вихованці І. Кондрацького Валерій Чуйко, Олег Тищенко та Володимир Остапук, виникла як данина пам’яті видатному Учителеві й Педагогові, якого часто згадують його учні й колеги.
Не применшуючи заслуг двох останніх авторів книги, все ж хочеться сказати про те, що генератором цієї ідеї увічнення пам’яті Ігоря Миколайовича був саме Валерій Чуйко, його учень і в якійсь мірі колега, бо працював разом з Кондрацьким у фізичній лабораторії школи. Цю ідею він виношував уже багато років і навіть, будучи депутатом міської ради, виступав з ініціативою назвати одну із вулиць міста іменем Вчителя. Та, на жаль, ця ідея підтримки не знайшла. І про це також написано в книзі.
А взагалі-то книга вдалася. З інтересом читаються коротка історія самої школи і розвитку освіти в Здолбунові, рядки офіційної біографії Ігоря Миколайовича Кондрацького, написані його дружиною, спогади його учнів (їх до півтора десятка), привертають увагу численні світлини, документи.
Автори ненав’язливо, але силою фактів і свідчень учнів переконують читача в тому, що мав цей Вчитель велике і добре, відкрите для дітей серце, що вміло вів він їх дорогою знань, що дав їм великі уроки життєвої мудрості і залишив глибокий слід у їх серцях. Бо щирими, від душі написаними, стали їх власні спогади про Людину і Вчителя, бо в кожному їх слові звучить любов.
Вони всі стали у цьому житті справжніми людьми, спеціалістами різних галузей народного господарства України. У них різні характери, уподобання, різні життєві долі і життєві цінності. Але наука Вчителя і Педагога Ігоря Миколайовича Кондрацького дала їм той головний життєвий стержень, який їх об’єднує, який залишає живою їх пам’ять про нього, кличе на добрі діла.
Спасибі за “Серце Вчителя”, написане небайдужими Вашими серцями!
Володимир ДРОЗЮК.

 

Презентація книги і подяка її авторам
23 червня у ЗОШ №1 відбулась презентація книги «Серце вчителя». Наталія, дочка Ігоря Миколайовича (героя книги), сказала, що зібрались на презентацію саме ті люди, в котрих її батько вклав частку свого серця. Його учні дякували авторам книги та Юрію Кошмаку і Олександру Королю за фінансову допомогу на її видання. Свої думки про книгу висловили колишні та нинішній директори школи Борис Демчук, Віра Васильєва та Оксана Себастіянська.
Анастасія УШИНСЬКА.

Жителька одного з сіл, що на Здолбунівщині,
вишиває картини великих розмірів дрібним хрестиком

 

 

 З останніх робіт Вєри КРУГЛИК.

 

Широкоплечі постаті запорожців, різноманітні птахи чи великі маки - ці та інші полотна створює жителька села Білашів Вєра Кирилівна Круглик. Роботи ці прикрашають всі стіни її будинку. Картини майстрині (так називають її ті, хто бачив роботи) в більшості великих розмірів, вишиті малим хрестиком, кожну клітинку заповняє нитка іншого кольору.
Приватний підприємець за родом занять та рукодільниця за покликанням, такою її знають у селі. Вміння Вєри Кирилівни, яка вже декілька років тому вийшла на пенсію, розвивалося впродовж усього її життя. Як зазначає сама жінка, вишиває вона стільки, скільки себе пам’ятає.

Цьогоріч непогано вродила зернова нива у фермера із Івачкова Олександра Віталійовича Лапчука. На полях дозрів озимий ріпак і ячмінь. Ці сільськогосподарські культури розкинулися, відповідно, на площі 115 і 35 га. Врожай зібрано. Його досушують і відправляють у складське приміщення. До речі, озимого ячменю зібрано по 45 центнерів із гектара, менше сипав ріпак. Через день-два піде зернозбиральна техніка на пшеничні плеса. І тут фермер надіється на успішний результат. Якби не підвела техніка, не викинула б вибриків погода…
Фермер жнивує. У щоденних клопотах плекає врожай. Важкою ціною він дається цій енергійній і покладистій людині. Самотужки дістає пальне. Без сторонньої допомоги шукає запасні деталі для зернозбиральної техніки. Не зчиняє галасу щодо збуту сільськогосподарської продукції. Надіється на свої сили і знання, хліборобське завзяття і любов до землі.
Євген Шилан.

прийом громадян у Здовбицькій сільській раді
ведуть голова РДА В. С. Шуль та депутат облради Й. В. Гаврищак.

Минулого тижня голова районної державної адміністрації Віталій Шуль здійснив прийом громадян у Здовбицькій сільській раді. Одна громадянка, працівниця вагонного депо Здолбунів Г. І. Синичич, звернулася до керівництва району з життєво важливим для її сім’ї питанням – потрібні чималі кошти на складну операцію в Києві чотиримісячному внуку. Уважно вислухавши відвідувачку, В. С. Шуль порадив їй підготувати необхідні документи для отримання матеріальної допомоги. Свою допомогу запропонував і депутат обласної ради, начальник вагонного депо Й. В. Гаврищак, який також був присутній на прийомі.

Основним питанням, яке обговорювалося на координаційній нараді працівників правоохоронних органів району, що відбулася 15 липня ц. р. у прокуратурі району, був стан боротьби із злочинністю та протидії корупції на території Здолбунівщини за І півріччя 2011 року. Учасники наради детально проаналізували ефективність профілактичних заходів, які вживалися у звітному періоді для стабілізації криміногенної ситуації в районі.
В цілому на території Здолбунівщини не зафіксовано росту злочинності, однак серед окремих категорій відбулося зростання, а саме: пограбування – на 33 %, спричинення тілесних ушкоджень та побоїв – на 50 %, вчинення злочинів в громадських місцях – на 200 %, наркоманія – на 15,6 %, вчинення злочинів особами, які перебували у стані алкогольного сп’яніння, - на 42,9 %, неповнолітніми особами – на 114,3 %, серед осіб, що раніше вчиняли злочини. – на 240,9 %.
Окрім того, впродовж І півріччя 2011 року вчинено ряд злочинів, які в аналогічному періоді минулого року не були вчинені. Зокрема, на території району скоєно 1 навмисне вбивство, зареєстровано 5 фактів нанесення тяжких тілесних ушкоджень, 2 з яких призвели до смерті потерпілих осіб, 1 згвалтування, 4 крадіжки державного майна, 1 навмисне пошкодження майна.
За підсумками наради керівниками правоохоронних органів району розроблено ряд заходів, спрямованих на зміцнення законності та покращення криміногенної ситуації на території Здолбунівського району.
Олена ТАРАСЮК,
помічник прокурора району.

Під час одного з поєдинків.

У Здолбунові відбувся черговий турнір з боксу, присвячений пам’яті Героя України Георгія Кірпи, який проходив з 15 по 17 липня у спортзалі ФСК “Локомотив”. У змаганнях взяли участь 67 юних боксерів Здолбунівського, Дубнівського, Сарненського районів, міста Рівне, Хмельницької, Волинської областей та Автономної Республіки Крим.
Хороші результати продемонстрували під час турніру наші земляки. Вдало провівши поєдинки, переможцями у своїх вагових категоріях стали Юрій Колапський, Володимир Бабич, Андрій Овчарук, Олег Болотнюк з с. Копитків, а також Роман Нижник та Володимир Царук із Здолбунова. Готували наших спортсменів до турніру досвідчені тренери-викладачі Володимир Мандзюк та Володимир Анцибор.
Вл. інф.
Фото Людмили ВАСЮК.

Успішні виступи на змаганнях різного рівня нашої землячки - вихованки секції велоспорту Здолбунівської ДЮСШ «Колос» Анастасії Гайдук стають закономірністю. Вона в черговий раз довела, що не випадково стала займатися цим видом спорту і є серйозним претендентом на найвищі нагороди. Підтвердження цьому – друга золота медаль, здобута нею у цьому році на чемпіонаті України з велоспорту у командній гонці, що відбувся на початку липня у Кіровограді.
Частка заслуги у високих досягненнях Насті, без сумніву, належитьі її наставнику Володимиру Васильовичу Янчуку – досвідченому тренеру і педагогу. А можливість брати участь у навчально-тренувальних зборах нашій чемпіонці забезпечив голова обкому профспілки працівників АПК В. І. Грибок.
Людмила ВАСЮК.
Здолбунівська міжрайонна виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє про можливість здешевлення за рахунок коштів Фонду вартості путівки в дитячі оздоровчі заклади на літнє оздоровлення дітей шкільного віку в сумі 798 грн. (при тривалості зміни 21 день) та 532 грн. (при тривалості зміни 14 днів) для застрахованих осіб (в т. ч. найманих працівників приватних підприємців).
При цьому повідомляємо, що на період літньої оздоровчої кампанії відкрито телефон довіри із питань оздоровлення для забезпечення щоденного надання оперативних роз’яснень, реагування на скарги та звернення громадян: (067) 7837409.
За детальнішою інформацією Ви можете звернутися за телефонами в м. Здолбунів: (0252) 2-24-55, 2-55-56 або за телефоном довіри.

Так сказав народний депутат України Павло Гнатович Сулковський під час чергової зустрічі з жителями села Будераж

П. Г. Сулковський з жителями села Будераж та керівниками району.

І підтвердженням цих слів служать реальні справи, які він щоденно робить задля покращення життя, добробуту простих українців.
Одна з таких справ – це те, що Павло Гнатович домігся виділення з державного бюджету фінансування на добудову Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст., яку по праву можна назвати “зразком” довгобуду. Та, нарешті, тривала епопея зі спорудження цього об’єкта добігає кінця.

Ще 1 грудня 2010 року було видане розпорядження Кабінету Міністрів України, згідно з яким Державне підприємство «Мирогощанський державний іподром» приєднується до державного підприємства «Конярство України». З таким рішенням категорично не згодні селяни, адже в цьому випадку понад 700 людей (серед яких і працівники підприємства, і пенсіонери) будуть позбавлені права брати участь у приватизації й отримувати земельні та майнові паї. До того ж, як виявилося, ДП «Мирогощанський державний іподром» має в своєму активі більш як три тисячі гектарів сільгоспугідь, утримує понад 1000 голів великої рогатої худоби та понад 1600 голів свиней.

Електромонтера п’ятого розряду ремонтно-електричної дільниці ПАТ “Волинь-Цемент” Михайла Степановича ДОМАРЕЦЬКОГО шанують як колеги по роботі, так і керівництво. Висококваліфікований молодий працівник трудиться на заводі вже 10 років. Його характеризують як перспективного, ініціативного, відповідального фахівця, здатного замінити будь-кого з колег на дільниці.
Фото Людмили ВАСЮК.

При цьому середній вік чоловіків – 34,3 року, жінок – 38,9 року. Середній вік міських жителів нижчий, ніж мешканців сільської місцевості (36,5 та 37 років відповідно). Серед чоловіків він становить 34,4 та 34,2 року відповідно. Серед жінок – 38,3 та 39,5 року.
Середній вік населення Здолбунівського району становить 39,5 року (чоловіків – 36,4 року, жінок – 42,2 року). Середній вік міських жителів нижчий, ніж мешканців сільської місцевості (38,7 року та 40,3 року відповідно). Серед чоловіків він становить 35,5 та 37,3 року, відповідно серед жінок – 41,4 та 43 роки.
На початок року наймолодшими за середнім віком населення є Закарпатська та Волинська області.
Олена НАЗАРОВА,
начальник відділу статистики населення.
Сучасний дошкільний заклад 21-го століття… Який він? Можливо, такий, як наш «Грайлик» - невеликий, теплий, чистий, сповнений домашнього затишку, любові, дитячого сміху, з доброякісним харчуванням, в екологічно чистому куточку?
Є в нашому маленькому, але славному м. Здолбунові тиха і спокійна вулиця Садова, де навесні буяють садки пишним цвітом, а влітку радують смачними плодами. І всі чотири пори року протягом десятиліть безупинно дзвенять на вулиці Садовії дитячі голосочки. Понад 60 років тому вперше свої двері відчинив залізничний дитячий садок «Ластівка». Педагоги віддано працювали, дарували дітям свої знання, любов, щирість своєї душі. Але з плином часу, зі змінами в державі дитячий садок закрили. Ну, а зміни, як показав час, тільки на краще!
Першого січня 2001 року було відкрито дошкільний навчальний заклад «Грайлик». Це робить його ще цікавим і унікальним для підростаючого покоління, бо ніби ще молодий садок, а має вже велику історію. Усілякі часи переживав наш заклад – в групах бувало і густо, і пусто. Але садочок вижив, вистояв, і зараз у його стінах 115 вихованців, а бажаючих відвідувати наш заклад приблизно стільки ж.

Команда ТОВ "Укрцемремонт Здолбунів".

Як би нам цього не хотілося, але інколи є бажання забути про буденні трудові робочі дні і десь відпочити душею, зайнятися улюбленою грою чи навіть поспілкуватись з кимось. І ось саме такі дні наступили в нашому колективі. Ми взяли активну участь у черговій спартакіаді працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів.
Відомо, що спорт гартує та об’єднує людей. А одночасно лікує наші душі, наші нерви, додає сили та емоцій у житті.
Отож 9-10 липня цього року в селищі Хрінники Демидівського району нашої області проводилися змагання за програмою VII Спартакіади працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів, присвяченої 50-річчю профспілки будівельників нашої області. У змаганнях взяла участь і команда нашого товариства.

Локомотивне депо – одне із найбільших підприємств залізничного вузла Здолбунова. А тому тут і відповідна бухгалтерська служба, яка налічує 12 працівників. В цехах трудяться обліковці, економісти, матеріально-відповідальні особи відділу праці і зарплати. Всі вони підпорядковані головній бухгалтерії депо. Режисером прибутків і видатків, образно кажучи, виступає головний бухгалтер Степан Панасович ДУБИНКА (на фото), за плечима якого солідний стаж роботи. Лише в одному локомотивному депо він пропрацював 26 років. У свій час трудився на бухгалтерській ниві у Рівненському відділку Львівській залізниці, головному управлінні Львіської залізниці, де зарекомендував себе здібним і дисциплінованим фахівцем. Більше того, передав свій досвід і знання багатьом молодим бухгалтерам, які нині обіймають посади головних спеціалістів на підприємствах Львівської залізниці.

Олександр Бородавко, якого ви бачите на цьому знімку, ось уже десятий рік збирає озимий ріпак у приватному сільськогосподарському підприємстві “Хлібороб”. Сумлінно ставиться він до роботи, економить паливно-мастильні матеріали, не порушує трудової дисципліни. Цьогоріч із своїм братом Віталієм успішно завершили ріпакові жнива. На них рівняються інші зернозбиральні екіпажі.
В господарстві ріпак дозрів на 120-гектарній площі. Перед відправкою його досушують і відтранспортовують відповідним підприємцям у Квасилів. Врожайність ріпака склала 30-35 центнерів із гектара.
Фото Євгена Шилана.

За статистикою, в нашій країні в мирний час нещасні випадки призводять щодня до загибелі 4 дітей, щотижня – цілого класу і щороку – майже двох тисяч юних громадян! Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.
Настала пора літніх канікул – час дитячого відпочинку та розваг і, разом з тим, найвідповідальніша пора для дорослих. Адже головним завданням при організації літнього дитячого дозвілля є дотримання вимог безпеки, елементарних правил безпечної поведінки. І якщо діти через пустощі та легковажність можуть ними нехтувати, то ми, дорослі, ніколи не повинні забувати, що біду легше попередити, ніж потім жалкувати.

Міна виявилась учбовою
На розі вулиць Грушевського та Приходька (поблизу міської ради) перехожий громадянин Сергій П. наткнувся на протитанкову міну. Не довго думаючи, він взяв її в руки і попрямував до райвідділу міліції. Небезпечну знахідку залишив поблизу. Правоохоронці сполошились не на жарт. Зателефонували відразу до обласного центру. Звідти приїхали відповідальні працівники управління МНС, які встановили, що міна ТМ – 62М була учбовою. Подейкують, що то справа рук хуліганів-жартівників. Поки що ведеться розслідування цього інциденту.
Євген Шилан.

Трагедія на ставах
11 липня двоє дівчаток із Богдашева пішли купатися на стави рибгосподарства без дорослих. Їм виповнилося всього-на-всього по десять років. Плавати не вміли. А тому за лічені хвилини потрапили на дно водойми. Випадкові перехожі викликали карету швидкої допомоги. На жаль, життя потерпілим не вдалося врятувати. Більше того, одну дівчинку, яку віднесло від берега, дістали водолази.
Вл. інформація. 

Цю чарівну жінку, яку ви бачите на фото, в колективі ПАТ “Волинь-Цемент” добре знають усі. Ірина Олександрівна КІНАХ – технік-лаборант виробничої лабораторії і ВТК. Трудиться на підприємстві вже 18 років. Сумлінна, старанна працівниця забезпечує відповідальний етап процесу виробництва – визначає якість цементу. Розуміючи усю покладену на неї відповідальність, досвідчений фахівець при проведенні досліджень неухильно дотримується усіх встановлених вимог.
За працьовитість, відданість улюбленій справі поважають її колеги. Надійною підтримкою в професійних задумах та в житті в цілому є для Ірини Олександрівни її чоловік Віктор Іванович, який також трудиться на ПАТ “Волинь-Цемент” майстром ремонтно-електричної дільниці.
Фото Людмили ВАСЮК.

Здолбунівський район на даний час забезпечений маршрутним транспортом на 100 відсотків. Про це заявила начальник автостанції міста Здолбунів Любов Вікторівна Горпинич. За її словами, транспортне забезпечення міста та району знаходиться на досить високому рівні. Проте, є й певні проблеми. Так, окремі маршрути є не зовсім рентабельними. "Популярними" вони стають лише вранці та ввечері, коли ними користуються для того, щоб дістатись на роботу. Вдень же наступає повне затишшя. Ще однією проблемою є стан доріг, який бажає бути кращим. Саме він ускладнює рух маршрутного транспорту та призводить до його поломок. Любов Вікторівна зверталась в міську раду з проханням поремонтувати проїжджу частину в районі автостанції. Господарі міста обіцяли провести ремонтні роботи, та, на жаль, результатів ще не видно.
Відповідно до положень законопроекту «Про ринок земель» набувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за цивільно-правовими угодами мають бути лише: громадяни України; фермерські господарства; держава в особі Державного агентства земельних ресурсів України; територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування.
Виключається участь іноземного капіталу у придбанні земель сільськогосподарського призначення, що унеможливить втрату Україною позицій щодо виробництва продовольства. Адже вітчизняні сільськогосподарські товариства у найближчі 5-7 років неспроможні на рівних конкурувати із іноземним капіталом.

Учасники святкування на порозі школи.

1 липня Уїздецька ЗОШ І-ІІІ ст. відзначала своєрідний ювілей – 50 років з дня першого випуску своїх вихованців. Святкове дійство розпочалося на шкільному подвір’ї, де кожного випускника-ювіляра зустрічали маршем військового духового оркестру Рівненського гарнізону, який завбачливо запросив випускник 1961 року генерал-полковник П. І. Шуляк.

Із експозицією «Імена замість номерів» знайомляться відвідувачі книгозбірні.

Саме так можна сформулювати мету створення німецькою організацією «Акція спокути заради миру на землі» міжнародної пересувної експозиції «Імена замість номерів», яка нині мандрує Україною.
В експозиції представлені біографії 22 (в тому числі 6 українців) колишніх в'язнів одного з найстрашніших фашистських концтаборів Дахау, через пекло якого з 1933 по 1945 роки пройшло 202000 людей, 43000 з яких там загинули.

У вузькому розумінні Інтернет є своєрідним конкурентом бібліотек. Маючи бажання та можливості, в ньому можна знайти чи не усі ті художні книги для дорослих і дітей, наукові матеріали, архіви з періодикою, що є у бібліотеках. До того ж усім цим можна скористатися, не виходячи з дому.
Тож, щоб не втрачати конкурентоздатних позицій, більшість бібліотек в Україні інформатизуються, стають комп'ютеризованими. Інформатизація бібліотек напряму пов'язана із появою нових медіа та електронних видань, запровадженням нових технологій, використанням комунікаційних можливостей глобальної інформаційної мережі Інтернет.
У дошкільному навчальному закладі “Дзвіночок” працює злагоджений і творчий педколектив. Хоча усі його працівники різні, об'єднує їх любов до дітей. Саме малечі вони відкривають бачення світу, навчаючи мистецтву жити серед людей чесно і по-справедливості. А скільки тепла і ніжності віддають нашим дітям вихователі! У дитсадку відбувається становлення особистості малюків, прекрасно налагоджено навчально-виховний процес.

 На фото: фрагмент святкування Івана Купала у с. Стеблівка.

Свято Івана Купала, сповнене притаманними йому обрядами та піснями, відбулося у с. Стеблівка. Аби дійство було цікавим, що вдалося, подбали його організатори - учасники місцевого культурно-дозвіллєвого комплексу.

Традиційні купальські хороводи.

Свято Івана Купала – це одне з небагатьох найурочистіших, найневгамовніших свят, яке дійшло до нас від прадавніх часів. За народним повір’ям, лише купальської ночі розквітає папороть, стрибки через вогнище виганяють злих духів, трави набувають цілющих властивостей, купання у воді додає здоров’я і сил, а романтичні побачення хлопців і дівчат стають запорукою міцного кохання.
Кожен народ має свої звичаї, що виробились віками. Українці - нація дуже древня, і свою духовну культуру наші пращури почали творити задовго до християнського періоду в Україні. І якщо у язичницькі часи на Івана Купала люди щиро вірили і поклонялися різним богам, то сьогодні це свято проводиться з метою збереження і популяризації народних звичаїв, обрядів та для культурно-мистецького відпочинку громади.

На полях Здолбунівського району достигає хліб. Уберегти його від пожеж - обов’язок кожного.
Усім, хто буде задіяний на збиранні, транспортуванні та сушінні зерна, необхідно бути особливо уважними. Найменша необережність може призвести до пожежі.
На виконання розпорядження президента України від 14 липня 2001року № 190/2001-рп « Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах « , з метою запобігання нещасних випадків та покращення роботи по організації відпочинку людей на воді під час літнього купального сезону 2011року, керуючись статтею 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
Купатися слід починати в спеціально відведених для цього місцях в сонячну, безвітряну погоду при температурі повітря +18+22 градуси і води +18 градусів. Для дітей температура повітря і води повинна бути вища на 2 градуси.
При високій температурі повітря і низькій води виникає гостре переохолодження тіла, що призводить до холодового шоку і загибелі людини.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.2007 року № 821 протягом липня 2011 року ПАТ «Рівнегаз» та його структурні підрозділи проводять перерахунки населенню оплати вартості використаного природного газу станом на 30.06.2011 року залежно від обсягу фактичного використання газу у першому півріччі 2011 року. За результатами цього перерахунку Ви, як абонент природного газу, можете перейти в іншу цінову категорію, відповідно, вартість спожитого Вами природного газу за перше півріччя 2011 року буде перерахована за іншою ціною. З метою уникнення непорозумінь повідомляємо, що перерахунки будуть проводитись за ініціативою газопостачального підприємства або за заявою споживача на підставі підписаних з абонентами актів звіряння фактично використаних у першому півріччі 2011 р. обсягів природного газу.
Заказник - територія, виділена з метою збереження, відтворення окремих або кількох компонентів цінних типових та унікальних комплексів на час, необхідний для виконання поставлених перед заказником завдань, та для підтримання загального екологічного балансу.
Заказники, заповідні урочища належать до об’єктів природно-заповідного фонду України (ПЗФ). Основні завдання, пов’язані із об’єктами природно-заповідного фонду, визначаються положеннями про кожний з них, які затверджуються Міністерством охорони навколишнього природного середовища і екобезпеки України.
Навряд чи хто-небудь візьметься застрахувати Вас від сонячних опіків чи поганої погоди під час відпустки, а попередити скоєння злочину стосовно вас та вашої родини під силу кожному.
У сезон відпочинку міліція попереджає та нагадує мешканцям і гостям про елементарні заходи безпеки:
під час свого від’їзду попросіть сусідів, яким довіряєте, приглядати за вашим помешканням і, по можливості, забирати пошту. Обміняйтесь з ними своїми контактними телефонами;

У зв’язку з проведенням оперативно-розшукових заходів по оперативно-розшуковій справі категорії «Розшук» № 11/1036-11 від 8.06.2011 року Здолбунівський РВ УМВС України в Рівненській області звертається з проханням повідомити інформацію про особу, яка розшукується як злочинець.
НИЧИК Олександр Вікторович, 16.11.1978 року народження, уродженець сел. Мегіон Нижньовартовського району Тюменської області Російської Федерації, українець, громадянин України, раніше не судимий. Раніше проживав за адресою: Рівненська обл., м. Здолбунів, вул. Шкільна, 44/203. Кримінальна справа № 61/21-09 від 20.05.2009 року порушена за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство).
За наявності будь-якої інформації про цю особу звертатись за телефонами: (03652) 2-23-25, 097-361-14-85 або 102.

За повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у червні 2011 р. становив 100,4% порівняно з травнем 2011 р., з початку року – 105,9 %.
У Рівненській області індекс споживчих цін у червні становив 100,9 % порівняно з травнем 2011 р., з початку року – 105,7%.
Лариса МІШЕНКОВА,
заступник начальника
ГУС в Рівненській області
Спроби суїциду
6 липня до приймального відділення Здолбунівської ЦРЛ був доставлений з медикаментозним отруєнням житель Здолбунова Щ., 1980 р. н. Як виявилося, це була спроба суїциду. Після надання допомоги Щ. поміщений для лікування у реанімаційне відділення лікарні.
Цього ж дня до приймального відділення був доставлений здолбунівчанин К. з різаною раною нижньої третини передпліччя, яку він собі завдав в результаті суїцидальної спроби. Після надання допомоги бідолаху відправили додому.

Горе макове
5 липня до райвідділу міліції надійшло повідомлення невідомої жінки про те, що на своїй присадибній ділянці житель с. Ступно Б. вирощує велику кількість снодійного маку. При виїзді слідчо-оперативної групи на місце події дана інформація підтвердилася. Кількість вирощуваних рослин становила 1540 штук.

Ю. І. Махлюк, завідуюча клубом с. Залісся. 

У трудовій книжці Юлії Ігорівни Махлюк лише один запис – про прийняття на роботу завідуючою клубом с. Залісся Здолбунівського району. Закінчивши свого часу Дубенське культосвітнє училище, вона ось уже понад 42 роки незмінно і сумлінно несе “вахту” по збереженню і розвитку творчих надбань рідного села, краю.
Десятиліття самовідданої роботи на ниві культури сприяли здобуттю величезного досвіду, формуванню високого професійного рівня, шліфуванню виконавської, сценічної майстерності.
Ю. І. Махлюк прагне внести у повсякденне життя односельчан радість від спілкування з прекрасним, долучити їх до творчості, допомагає збагнути красу і велич української пісні, художнього слова, народних традицій.
Стараннями Юлії Ігорівни у закладі функціонують дитячий вокальний ансамбль, гуртки художнього читання та “Вишиванка”. У клубі організовуються вечори, свята до пам’ятних подій та з нагоди вшанування видатних українських особистостей, виставки виробів декоративно-прикладного мистецтва. Ветеран культосвітньої роботи бере активну участь у заходах, які проводяться у будинку культури с. Гільча Друга, на районній сцені.
Ю. І. Махлюк – справжній ентузіаст, енергійна і завзята працівниця, щира і душевна людина, закохана в улюблену справу. У ній вона знаходить втіху і розраду, відриваючись від щоденних клопотів, особистих життєвих труднощів.
Чимало сил і часу забирає у Юлії Ігорівни робота з належного утримання ввіреного їй закладу. Адже приміщення клубу старе і потребує постійного догляду. Проте ніякі проблеми не завадять їй у її основному призначенні – творити із буднів свято, даруючи людям хороший настрій, радість і надію.
Людмила ВАСЮК.

Мальовничий Мізоч розкинувся в долині між пагорбів, наче у зеленій чаші. Багатий він своєю цікавою історією та талановитими, роботящими людьми, дав світові видатних науковців, педагогів, військовослужбовців, митців, політиків... Наші земляки живуть і працюють не лише в Україні, а й за кордоном. Але, де б вони не були, душею завжди тягнуться до рідного краю.
У вересні цього року відбудеться святкування Дня селища з нагоди 250-ї річниці надання Мізочу магдебурзького права. Нагадаємо, 23 вересня 1761 року Мізоч став містечком, що зумовило його стрімкий економічний, політичний та духовний розвиток.
Незбагненна влада музики та пісні над людиною, вони примушують радіти й плакати, допомагають пережити горе, зняти душевний стрес, зцілити сердечні рани. Пісня - стародавній вид мистецтва, здатний об'єднувати людей, і в цьому її найбільша сила. Різні за характерами, звичками, поглядами на життя, пристрастями, моральними принципами, люди на концерті, затамувавши подих, однаково схвильовано й благоговійно завмирають під зливою дивовижних, чаруючих звуків. І вже на другий план відходять життєві негаразди й турботи, лишається тільки мистецтво, яке очищає душу від усього несуттєвого, мізерного, буденного, підносить нас до висот розуміння сенсу життя.
105 років виповнилося нещодавно Степану Федоровичу Грицану із села Півче. Дідусь народився у 1906 році, пройшов усю війну. Потому працював у колгоспі та на цукровому заводі у Мізочі. Має 5 дітей, 11 внуків та 2 праправнуків.
Днями до ювіляра з привітаннями та подарунками завітали заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Сад, голова Здолбунівської райдержадміністрації Віталій Шуль, його заступник Роман Дрозд, начальник відділу культури і туризму РДА Олег Грушицький та Півченський сільський голова Юрій Шах. Світлана Сад передала імениннику вітальну грамоту від Президента України та промисловий і продуктовий пакети від ОДА, Віталій Шуль від райдержадміністрації вручив ювіляру матеріальну допомогу.
За словами С. Грицана, секрет його довголіття простий: у його родині усі довгожителі. Наприклад, одна з рідних сестер дожила до 99 років, інші теж подолали дев’яностолітній рубіж.
Михайло ПРИСЯЖНЮК,
студент Львівського
держуніверситету.
Нова напасть з’явилася у журналістському домі: якісь пройдисвіти випустили фальшивий номер тижневика «Дзеркало тижня. Україна» і розпихали його серед перехожих.
Комусь-таки добре допекла ця газета, що має небідних ворогів, які витрачаються, аби підірвати її авторитет.
Все це – марна справа, бо колектив «Дзеркало тижня. Україна» - високопрофесійний, згуртований, кожен номер видання з нетерпінням чекають читачі.
Отож на мишаче вовтузіння брудних недоброзичливців можна було б не звернути уваги. Якби …
… Якби це був перший факт в українській журналістиці. Свого часу у боротьбі з «Сільськими вістями» теж випускали подібні фальшивки, з’являлися аналогічні рептильки і на місцях – у період різноманітних передвиборчих кампаній.
Голова Дубенської районної державної адміністрації Данило Корилкевич, який вважає, що благоустрій населених пунктів у значній мірі залежить від їх вуличного освітлення, поставив перед сільськими головами завдання: до кінця року відновити освітлення вулиць у всіх населених пунктах району. Реалізувати цей план можливо лише за активної співпраці органів влади, громади і бізнесу. Справа у тім, що на Дубенщині за останні роки цією проблемою ніхто не переймався. Колишні ліхтарі відслужили свій термін, частково були зняті під час реконструкції ліній електропередач. Для здешевлення робіт слід застосовувати новітні технології. А це високоякісні та довговічні електролампи, багатотарифні лічильники, пільговий нічний тариф на електроенергію тощо. На сьогодні вже 15 сільських рад замовили технічні умови на відновлення вуличного освітлення.

Організовувані районною радою щомісячні семінари-навчання для голів територіальних громад району щоразу засвідчують, що така форма роботи надзвичайно корисна для сільських очільників, оскільки дає їм можливість обговорити проблемні моменти в їх роботі, отримати необхідні консультації і поради від фахівців, сприяє підвищенню рівня правової обізнаності, є засобом запозичення позитивного досвіду у колег і, зрештою, приводом для приємного спілкування людей, об’єднаних спільним завданням — забезпечувати належне функціонування об’єктів своїх підвідомчих територій.

Обряд одруження розпочинає
Спасівський сільський голова Л. В. Четвержук.

* * *
В ході теоретичної частини семінару було розглянуто три питання. Про спільну роботу органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів з профілактики правопорушень розповів заступник начальника РВ УМВС С. І. Криса. Він відзначив, що за підсумками півріччя на території району в цілому спостерігається зниження рівня злочинності. Хоча за деякими напрямками, як от по вчиненню тяжких злочинів, злочинів в економічній сфері та пов’язаних з обігом наркотиків, зафіксовано зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
Під час семінару наголошувалося, що важливою умовою забезпечення стабільної криміногенної обстановки на підвідомчих територіях є тісна співпраця між керівниками місцевих громад і дільничними інспекторами. Адже, як свідчить практика, трапляються прикрі моменти непорозуміння, що шкодить загальній справі.

На черговому засіданні колегії РДА було розглянуто чотири питання: “Виконання Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” у частині делегованих повноважень виконавчим комітетом Білашівської сільської ради”, “Про стан надходження платежів управлінню Пенсійного фонду у Здолбунівському районі, погашення боргів зі сплати внесків та збільшення доходів за рахунок легалізації заробітної плати”, “Про роботу відділу Державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції з питань погашення заборгованості перед державними цільовими фондами” та “Про стан реалізації державної політики в галузі охорони здоров’я та заходи щодо поліпшення надання медичних послуг населенню Здолбунівського району”. Доповідач у першому з них заступник голови РДА М. О. Аніскін відмітив багато позитивних зрушень, які відбулися на території Білашівської сільської ради завдяки цілеспрямованій роботі виконавчого комітету і новообраного сільського голови. Це стосується і роботи закладів освіти та культури, охорони здоров’я, торговельного обслуговування. Однак, і про це наголошувалося в доповіді, виконавчому комітетові і сільському голові слід більше уваги приділяти тому, щоб збільшувалися надходження до місцевого бюджету, щоб вирішувати наболілі проблеми можна було не за рахунок субвенцій, а за власні кошти. І це стосується не лише Білашівської сільської ради, а й інших, бо всі їх бюджети залишаються дотаційними. Мова йшла також про те, що на території ради не створено структури, котра б займалася наданням населенню послуг у сфері житлово-комунального господарства, не взято на баланс ради сільський водопровід, в селі немає магазинів, котрі б забезпечували селян товарами промислової групи. Необхідно також прийняти генеральний план забудови села, бо той, що є нині, прийнятий вже давно і не відповідає сучасним потребам і вимогам.
Влітку криміногенна ситуація в підлітковому середовищі значно ускладнюється, що у першу чергу пов’язано зі збільшенням міграції населення. Особлива напруга створюється в місцях відпочинку. В цей період зростає кількість скоєних неповнолітніми тяжких злочинів - пограбувань, крадіжок та злочинів, пов’язаних з наркотиками.
З метою посилення боротьби зі злочинністю неповнолітніх і забезпечення належної охорони громадського порядку в місцях їх масового відпочинку, профілактики підліткової злочинності під час літніх шкільних канікул та на виконання наказу МВС України від 26.05.2011 року № 241 “Про проведення загальнодержавних оперативно-профілактичних заходів “Літо-2011”, відповідно до пріоритетів діяльності МВС України, на території Здолбунівського району з 1 червня до 31 серпня цього року за участю представників відділу освіти, служби у справах дітей Здолбунівської районної державної адміністрації та громадськості проводяться оперативно-профілактичні заходи “Літо-2011”.

Депутати Здолбунівської районної ради відвідали Республіку Білорусь

Під час зустрічі здолбунівської делегації із владою Столінського району.

Цікавими та пізнавальними виявилися дні 24-25 червня для депутатів Здолбунівської районної ради, які в рамках проведення виїзного Дня депутата відвідали Столінський район Республіки Білорусь.
Столінський район розташований на південному сході Брестської області, на півдні він межує із Зарічненським, Дубровицьким та Рокитнівським районами Рівненської області. Його засновано 15 січня 1940 року. Площа Столінського району складає 3342 кв. км. і за своєю територією це найбільший сільський район Білорусі. Територія Столінщини належить до Білоруського Полісся, яке з 1986 року відчуває на собі всі наслідки Чорнобильської катастрофи. Також на Столінщині протікають 17 річок, через що тут досить часто мають місце паводки, які завдають серйозної шкоди населенню, сільському господарству регіону.

На сторінках нашого часопису регулярно публікуються статті, замітки працівників районної прокуратури, в яких до читачів доноситься інформація про роботу цього правоохоронного органу щодо виконання покладених на нього функцій. Традиційними стали й зустрічі представників районних ЗМІ з прокурором району І. В. Ольшанецьким. Про підсумки роботи районної прокуратури за перше півріччя 2011 року Ігор Володимирович розповів на черговій зустрічі з журналістами, яка відбулася минулого понеділка в його кабінеті.

Згідно із статтею 15 Закону України «Про державну службу» та Постановою Кабінету Міністрів від 20.12.1993 р. № 1047 «Про порядок проведення конкурсу при прийнятті осіб на роботу до органів державної виконавчої влади» управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця — спеціаліста І категорії сектора прийому громадян відділу грошових виплат і компенсацій, тимчасово, на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, основного працівника.
Вимоги до кандидатів: освіта вища відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, бакалавра, вільне володіння державною мовою, вміння працювати на комп’ютері.
Документи приймаються протягом місяця з дня опублікування оголошення за адресою: м. Здолбунів, вул. Приходька, 1, тел. (03652) 2-23-67.

Відреставрована капличка. 

Пам’ять, якщо вона світла і добра, робить нас людьми, а історична пам’ять ще й оберігає душі від спустошення, не дає дітям нашим і онукам стати безбатченками і безхатченками, людьми без роду-племені, без Батьківщини. Саме в ім’я цієї пам’яті, в ім’я вшанування полеглих за волю України у кожну першу неділю липня ось уже понад два десятки літ збирається люд на козацькому редуті, що розташований у мальовничому куточку Дубенщини поміж селами Семидуби і Плоска. Тут 360 років тому сотня богунців прийняла останній свій бій, прикриваючи відступ козаків-побратимів із поля Берестецької битви.

Районна організація УТМР налічує сьогодні в своїх рядах понад сотню рибалок. Багато з них докладають чимало зусиль для збереження рибних запасів, зокрема Старомильського водоймища, на якому вони господарюють, сприяють риборозведенню, активно борються з проявами браконьєрства. Саме завдяки такій роботі і трапляється частенько на водоймах удача, коли на вудочку чи спінінг потрапляє ось така рибка.
Фото Володимира ФУРМАНЧУКА.

Нелегка і небезтурботна пора мого дитинства припала на повоєнні роки. Разом із сестрою підростали без батька, якого забрала війна. Всяко було: і голод допікав, і дощ на голову крізь діряву стелю крапав. Допомогти з ремонтом було нікому. Пригадую: як тільки дощ, носила нас мама на руках по всій хаті, ховаючи від нього.
Мешкали ми тоді на хуторі с. Птича Дубенського району.
10.06.2011 року о 4.00 в с. Уїздці на другому поверсі житлового будинку по вул. Шкільній, 5, у квартирі В. О. Пахолюка виникла пожежа. На цей час у квартирі перебувала Раїса Федорівна Пахолюк, мати власника квартири.
Під час пожежі Раїса Федорівна не змогла відчинити двері, щоб вийти на вулицю. Вона зателефонувала до сусідів. Сусід, Микола Трибощук, відразу побіг до місця події. По дорозі він зустрів свого товариша, Ігоря Кухарчука, і вже разом вони увійшли в будинок. Винесли бабусю на свіже повітря та надали їй першу допомогу.
Нині Раїса Федорівна почувається добре і знаходиться вдома у своїх дітей.
За фактом пожежі триває перевірка, причини та умови займання встановлюються.
Ігор КАЛАШНИК,
інспектор Здолбунівського РВ У МНС
України в Рівненській області.
Хорошу фізичну і технічну підготовку демонструють на обласних змаганнях юні важкоатлети Здолбунівської ДЮСШ “Колос”. Свою майстерність вони ще раз підтвердили на чемпіонаті області серед юнаків та дівчат, який нещодавно відбувся у м. Березне. В семи вагових категоріях із 15 наші юні важкоатлети вибороли перші місця.
Змагання відкрили наймолодші, яким лише 10 років. У ваговій категорії до 38 кг учень 5 класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Дмитро Шимчук виборов друге призове місце. В цій же категорії виступав і п’ятикласник Віталій Смочек (брат Сергія Смочека). У впертій боротьбі він зумів вибороти третє призове місце.
Бійка призвела до смерті
12 червня 2011 р. о 14 год. 05 хв. до чергової частини Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області надійшло телефонне повідомлення чергової медсестри приймального відділення Здолбунівської ЦРЛ про те, що до відділення з діагнозом “черепно-мозкова травма, забій головного мозку, мозкова кома” доставлений швидкою допомогою житель с. Здовбиця Артем Нестерчук, 1993 р. н., який був поміщений на лікування до реанімаційного відділення ЦРЛ.
Як зазначив начальник слідчого відділення Здолбунівського РВ УМВС О. Панасюк, в ході оперативно-розшукових дій встановлено, що тілесні ушкодження А. Нестерчуку на вул. Фабричній м. Здолбунова близько третьої години 12.06.2011 р. завдали його односельці П. та неповнолітній Ю. За фактом порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 121 КК України (умисне спричинення тяжких тілесних ушкоджень групою осіб).
Вночі 2.07.2011 р. Артем Нестерчук від отриманих травм помер у Рівненській міській лікарні. Особи, які спричинили йому тілесні ушкодження, нині перебувають у Рівненському СІЗО. Слідство у кримінальній справі триває.

Задихнулися у криниці
Трагічна подія сталася 1 липня ц. р. на подвір’ї мешканця с. Суйми пенсіонера Ф. На прохання господаря жителі села Буща Микола Д. та Володимир Г. погодилися здійснити ремонтні роботи в криниці. Проте, спустившись на глибину 30 метрів, майстри назад вибратися вже не змогли - задихнулися внаслідок виходу газу невідомого походження. За фактом проводиться перевірка.
Пирогів із маком скуштувати не вдасться
В ході здійснення оперативно-розшукових заходів в рамках операції “Мак” на присадибній ділянці жителів с. Мала Мощаниця пенсіонерів Б. та П. виявлено посів снодійного маку в кількості 808 та 334 рослин відповідно, які вони, за їх словами, вирощували для власних потреб без мети збуту. Весь посів знищено, по 5 рослин з кожного господарства направлено для проведення дослідження в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС в області.

Вирощував коноплі
Незаконний посів конопель в кількості 21 рослини виявлено на присадибній ділянці жителя с. Здовбиця Г. Крім того, у здовбичанина вилучили подрібнену речовину рослинного походження зеленого кольору, зовні схожу на марихуану, вагою 20 г, яку він зберігав для власних потреб. Речові докази направлені в НДЕКЦ УМВС для проведення дослідження.

Викрали трубу
У с. Нова Мощаниця 1 липня близько опівночі зловмисники викрали металеву водовідвідну трубу довжиною 5 метрів. Сума збитку та обставини події встановлюються.
За матеріалами Здолбунівського РВ УМВС
України в Рівненській області.
Починається пора жнив, і проблема недопущення втрат хліба від пожеж у місцях його збирання, зберігання та переробки набуває особливої гостроти. Сьогодні кожен працівник агропромислового комплексу - від керівника господарства до селянина, який працює на полі, - має знати правила пожежної безпеки і дотримуватись їх. Для цього всі трактористи, комбайнери, їх помічники та інші працівники, залучені до збирання врожаю, повинні пройти відповідний інструктаж. 
До початку жнив всю зернозбиральну техніку, агрегати й автомобілі слід відремонтувати (особливо їх паливну систему), оснастити справними іскрогасниками та обладнати первинними засобами пожежогасіння, а корпуси комбайнів – заземлювальним ланцюгом.

Наталія Іванівна БЛИЩИК, яку ви бачите на цьому знімку, - одна з кращих працівниць споживчої кооперації нашого району. Уже вісім років вона трудиться продавцем магазину у с. Гільча Друга. І можна з впевненістю сказати, що професія ця - справді її покликання. Адже вміє Наталія Іванівна знаходити підхід до людей, завжди привітна і ввічлива до покупців, уважно та доброзичливо їх обслуговує. І у магазині в неї порядок, в ньому чисто і затишно, красиво оформлено викладку товарів. Крім того, пані Наталя залюбки ділиться професійним досвідом із молодшими колегами.
Н. Блищик родом із м. Костопіль, фахові знання і навики здобувала у Рівненському училищі радянської торгівлі. Доля пов’язала її із нашим краєм - сюди вийшла заміж, тут разом з чоловіком виховує сина та доньку. І вже давно стала тут ця молода жінка своєю. Адже люблять і поважають її люди не лише за професійні якості, вона просто випромінює доброту, має щиру і чуйну вдачу.
Фото Ольги ЯКУБЧИК.

За багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у розвиток споживчої кооперації району та з нагоди Міжнародного дня кооперації голова правління Здолбунівської райспоживспілки Оксана Борисівна Солтис-Шолудько нагороджена відзнакою Центральної спілки споживчих товариств України «Подяка» з врученням годинника.

 Широкий асортимент товарів, близько тисячі їх найменувань,
пропонують покупцям у магазині, що у с. Гільча Друга. Нещодавно у торговельному закладі було зроблено ремонт,
 оформлено його фасад у відповідності з фірмовим стилем та кольорами.

Щороку в першу суботу липня у всьому світі відзначається Міжнародний день кооперації. Як і для кожного колективу, для кооператорів Здолбунівщини професійне свято - це чудова нагода підсумувати вже зроблене і намітити плани на майбутнє.
Споживча кооперація нашого району має славну історію і хороші традиції. Але головний здобуток в тому, що кооператори Здолбунівщини з оптимізмом дивляться у майбутнє. Звісно, ми теж відчули досить суттєвий вплив кризи. Але прийняли для себе принципове рішення: як би важко не було, не скорочувати працівників, не залишати людей без шматка хліба насущного. Бо кризи приходять і відходять, а справжні фахівці потрібні завжди. І, як результат, ми збільшуємо обсяги діяльності, а люди, які працюють, розуміють: споживча кооперація створювалась не одним поколінням пайовиків і наше завдання - примножити ці надбання на новій, сучасній базі і достойно передати їх дітям та онукам.

Фінальний момент заходу.

З нагоди 15-ї річниці Конституції України в районному будинку культури відбувся урочистий захід за участю представників трудових колективів, громадськості, керівництва району.
Прийнята 28 червня 1996 року Конституція заклала основи побудови правової держави. Українські громадяни отримали Закон, який гарантував їм права та свободи і остаточно закріпив незалежність, соборність та територіальну цілісність нової держави. День Конституції України став дійсно національним святом злагоди, єднання і порозуміння нашого народу.
Про це під час заходу йшлося у розповідях ведучих, у виступах заступника голови РДА О. В. Федорука, секретаря міської ради В. В. Капітули. Гордість за свою Батьківщину, щира любов до рідного краю, українських символів звучали і у виступах учасників художньої самодіяльності. Зокрема, своєю вокальною майстерністю присутніх порадували народний аматорський хор, вокальний ансамбль, народний аматорський ВІА “Візерунки” та солістка Наталія Варбанець з районного будинку культури, вчительський вокальний ансамбль “Журавлина” та солістка Наталія Гаврилюк з с. Білашів, народний аматорський вокальний ансамбль “Калинонька” з Глинського СБК, тріо “Небо Вкраїни” БК ПАТ “Волинь-Цемент”, вокальні дуети з Івачківського СБК та Дерманського Першого СБК.
Людмила ІВАНОВА.
Фото автора.

Група нагороджених держслужбовців з керівництвом району. 

Позитивні зрушення в соціально-економічному житті району, належне забезпечення його життєдіяльності в різних галузях неможливі без злагодженої діяльності працівників органів виконавчої влади. З їх роботою кожний пересічний громадянин стикається постійно.
Розуміючи, що довіра до влади починається з уваги до конкретної людини, яка вирішує свої повсякденні проблеми, державні службовці нашого району керуються у своїй роботі турботою про благополуччя кожного мешканця здолбунівської громади, прагнуть внести свою частку в розквіт регіону. Успішне виконання цих завдань в сучасних умовах вимагає від державного менеджера компетентності, ініціативності, тактовності, ввічливості, толерантності, творчого ставлення до справи.

Червень кличе за собою у дорогу випускників. Настав час прощатися із школою і для шістьох найкращих учениць Маломощаницької ЗОШ І-ІІ ст.
В урочисто прибраній залі директор школи Раїса Чаюк вручила документи про освіту Людмилі Гагусі, Вікторії Новосад, Юлії Дащинській, Марії Тихончук, Іванні Капітулі і Наталії Лазоришиній. Раїса Мефодіївна привітала випускниць, відзначивши, що кожна з них неповторна у своїх знаннях і красі, вручила Подяки батькам за виховання дітей.

У відповідь на Заяву депутатів міської ради від
ВО "Свобода", "Фронту Змін" та "Нашої України", опублікованому 17.06.2011 р.

Про категоричну незгоду із діями міського голови та окремих депутатів Здолбунівської міської ради під час розгляду на 8-ій сесії міськради питання щодо встановлення погруддя Степанові Бандері у місті Здолбунові після останньої сесії заявили шість депутатів. “Окремих депутатів” разом із міським головою виявилося “всього-навсього” 21 з 27 присутніх! Про рівень презентації свідчать оголошені цифри, тож про співвідношення “протестуючих” і “окремих” більше мова не йтиме.

90 дітей у Дубенському районі є сиротами чи такими, які позбавлені батьківського піклування. Вони потребують особливої уваги і не повинні бути полишені сам на сам зі своїми проблемами. Це добре розуміє голова Дубенської райдержадміністрації Данило Корилкевич, який нещодавно провів зустріч із дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та їх опікунами. Захід відбувся в рамках реалізації районної Програми соціального захисту дітей та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2011-2013 роки. 10 дітей-сиріт, які були присутні під час засідання круглого столу «Обери своє майбутнє», отримали разову грошову допомогу, загальна сума якої складає 10 тис. грн. Крім того, для 33 дітей вже відкрито накопичувальні рахунки в Ощадбанку. Ще для 57 такі ж рахунки відкриють вже найближчим часом. Щомісяця їх поповнюватимуть коштами, виділеними з районного бюджету, і грішми, що надходять від спонсорів.
Один з розділів згаданої Програми стосується створення соціального гуртожитку та виділення коштів на лікування знедолених дітей. Голова Дубенської РДА Данило Корилкевич також обіцяє сприяти дітям при вступі до середніх та вищих навчальних закладів. Адже прагне, щоб кожна з них мала гідну освіту, а згодом — забезпечене життя. «Держава не може замінити батька й матір. Але я хочу, що би ви відчували батьківську опіку. Хочу зробити вас щасливими», - звернувся Данило Корилкевич до дітей.

У селі Пляшева Радивилівського району 24-26 червня відзначали 360-ту річницю знаменної в історії України події - битви під Берестечком. В урочистостях взяли участь понад 10 тисяч людей з Рівненщини та сусідніх регіонів нашої держави, а також з Польщі й інших країн. Основні заходи відбувалися на території Національного історико-краєзнавчого заповідника «Поле Берестецької битви» і супроводжувалися безліччю вишиванок і козацьких жупанів, стріляниною із луків та гармат, смачним козацьким кулешем.

Під час нагородження найдостойніших.

Для Здолбунова вже стало традицією свято з нагоди Дня молоді влаштовувати у міському гідропарку. Саме там відбулось воно й цьогоріч, зібравши чимало представників різних поколінь - мешканців та гостей нашого райцентру.
Організатором дійства виступив відділ у справах сім‘ї та молоді Здолбунівської райдержадміністрації за підтримки місцевих музичної школи, районного центру творчості дітей та юнацтва, керівників підліткових клубів за місцем проживання Ольги Григорівни Терещенко й Дмитра Станіславовича Галія. Допомогли і спонсори – депутат Рівненської обласної ради Йосип Володимирович Гаврищак та директор супермаркету «Колібріс» Сергій Ярославович Синюк.

У день відзначення 75-річного ювілею Здолбунівської гімназії в ролі учителів теперішніх вихованців закладу виступили його видатні випускники. Урок історії у 11 класі тоді провів доктор історичних наук, заслужений професор Московського державного університету Геннадій МАТВЄЄВ (на фото). Захоплено слухали гімназисти вченого. З дещо незвичного боку відкривався їм світ історичних знань. Хотілося дізнатися більше й про самого викладача, але ознайомлення з його біографією не планувалось.
Між тим, Г. Матвєєв, як історик і непересічна особистість, заслуговує на те, щоб про нього знали.

Народився Геннадій Матвєєв у воєнному 1943 році в Поволжі. На той час його батько, Пилип Пахомович, - офіцер-фронтовик, а мама, Ганна Кирилівна, - селянка. Дід по батьківській лінії із Самарської губернії був вуглярем - виробляв і продавав деревне вугілля, а бабуся Феня - знахаркою.
У сім'ї Пилипа Пахомовича, окрім Гени, найменшого, підростали ще троє дітей - дві доньки і син. Тож Гениній матері у ті жорсткі роки було нелегко.
1944-го року родина переїхала у Здолбунів, куди Пилипа Пахомовича перевели по службі. У другому відділі військкомату він займався репатріацією чехів.
Кожній чеській сім'ї з Гільчі, Глинська та інших сіл району треба було надати товарний вагон для членів родини, майна та худоби, вирішити й безліч інших болісних питань. Пилип Пахомович, людина м'яка і порядна, старався увійти в становище кожного переселенця і все зробити по справедливості. Чехи не забули його чуйності й турбот. І пізніше, коли бували у Здолбунові, по-дружньому навідувалися до нього. Гена слухав розповіді дорослих, для нього ці гості були не якимись чужими іноземцями, а близькими і симпатичними людьми.
Знайоме було йому і повоєнне село. У 1947 році батька призначили головою колгоспу в Миротині, а потім - у П'ятигорах. На цій небезпечній тоді посаді він теж зумів знайти контакт з людьми і його поважали за порядність.
З 1950 р. Пилип Пахомович став завідувати кадрами Здолбунівського цегельного заводу. Того ж року Гена пішов у перший клас середньої школи № 2. Навчання давалося йому легко, і більшість часу він проводив у іграх з ровесниками, на риболовлі, у лісі. Жвавий, товариський, а до того ж - майстерний оповідач, він притягував до себе однокласників. Серед них і тих, які залюбки списували у нього домашні завдання, щоб вивільнити час для гри.
Мама виховувала Гену в труді. Одним із його обов'язків було миття підлоги в кухні і двох кімнатах. Це він робив добросовісно і терпляче двічі на тиждень протягом усього шкільного періоду.
Зі школи Гену завжди супроводжував гурт хлопчаків. Автор цих рядків теж належав до того гурту і не раз дивувався тому, як цікаво Гена розповідав про те, що напередодні бачив на річці чи у лісі. Все оповідалося точно, але описуване набувало якогось романтичного відтінку.
Від однолітків Гена різко відрізнявся й такою рисою: вірний слову, ніколи не давав легковажних обіцянок про виконання чогось у майбутньому. В цьому, очевидно, проявлявся вплив старших в сім'ї, яких тодішня доба часто ставила у непередбачувані ситуації. Провіденціоналізм йому не властивий.
Сім'я Матвєєвих мешкала в одноповерховому будинку на вулиці Пушкіна, колишній Костельній. Поруч домінантою Здолбунова височів польський костел. Він притягував увагу своїми таємничістю і якимось окремішнім життям. Тут так і просяться на папір слова про те, що польський костел вплинув на вибір Геннадія стати істориком Польщі. Але це не так. Бо мріяв він вступити до Ленінградського кораблебудівельного інституту. Це бажання у ньому підтримував студент названого вишу, сусід Гени, який приїжджав на канікули.
А історія була життєвим простором, з розкиданими навколо Здолбунова пам'ятками старовини: замковими горами в Новомильську, Тайкурах, Острозі, фортецею в Дубні, великим курганом у Глинську тощо. Геннадія, як дитину допитливу, цікавили ці пам'ятки. Вони поступово впливали на нього, і хоча історія не була його хобі, вона владно хвилювала думки. І не тільки пам'ятками, а й подіями - боротьбою МДБ з підпіллям ОУН, хрущовськими реформами, знесенням пам'ятників Сталіну і ін.

16 червня 2011 р. в Національному університеті «Острозька академія» за проектом кореспондента газети «Перспектива» Хмельницької АЕС Олександра Шустерука було встановлено рекорд для «Книги рекордів України» - «Найбільше письмове вшанування історії української пісні», в якому взяли участь колектив та гості навчального закладу. Рекорд було встановлено в рамках проведення «Року української пісні» в університеті і присвячено 60-річчю народження співака Назарія Яремчука, 40-річчю визнання пісні Володимира Івасюка «Червона рута» на міжнародному рівні, 45-річчю заснування композитором Левком Дутківським легендарного ВІА «Смерічка».
Згідно з наказом ДП НАЕК «Енергоатом» «Про проведення планової перевірки поточного стану ядерної безпеки у ВП ХАЕС», на Хмельницькій атомній електростанції здійснено перевірку ядерної безпеки. У заході брали участь провідні спеціалісти енергокомпанії та атомних станцій України.
Комісія працювала ретельно. Але зауваження, висловлені нею в ході перевірки, стосувались лише оформлення документації. Підводячи підсумки, перевіряючі зазначили, що стан ядерної безпеки з експлуатації енергоблоків на Хмельницькій АЕС відповідає вимогам.
Позитивним досвідом назвав проведений захід генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, за словами керівника, він став черговим етапом підготовки до партнерської перевірки ВАО АЕС (Всесвітня асоціація операторів, які експлуатують атомні електростанції), яка відбудеться на станції восени.

Поширення туберкульозу - гостра медико-соціальна проблема не лише в районі та області, а й в усій Україні.
Туберкульоз - хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є туберкульозна паличка, яка вражає не лише легені, а всі органи та системи організму людини. Нині хвороба веде себе агресивно, вражаючи всі верстви населення. Але найбільше від її проявів страждають діти. В районі відзначається ріст захворюваності на туберкульоз серед цієї вікової категорії населення.
Основним методом виявлення туберкульозу у дітей та підлітків у всьому світі є туберкулінодіагностика. Для цього використовується єдина внутрішньошкірна проба Манту з двома одиницями очищеного туберкуліну. Туберкулін не є вакциною, це очищена білкова субстанція, що не містить мікобактерій туберкульозу. Проба Манту не є щепленням.

у шаховому бліц-турнірі на призи районної газети “Нове життя”

Під час бліц-турніру.

Участь у цьогорічному шаховому бліц-турнірі на призи районної газети “Нове життя” взяли дванадцять шахістів, третина з яких є кандидатами в майстри спорту. Саме тому боротьба за призи і Кубок розгорілася вже з першого туру. Коли було пройдено середину дистанції, стало ясно, що основними претендентами на перемогу є троє: кандидати в майстри спорту Йосип Борзенко, Юрій Кошмак і Ігор Намінський. Хоча й це було під сумнівом, бо в лідери цілком очікувано виривалися і першорозрядники Олег Прокопчук, гість з Рівного Валерій Федорчук та молодий шахіст Владислав Бойчук.
Остаточну крапку в баталіях поставили матчі між Йосипом Борзенком та Олегом Прокопчуком і між Юрієм Кошмаком та Ігорем Намінським. Перемога Олега Прокопчука позбавила Йосипа Борзенка можливості стати володарем Кубка та першого приза, а нічия в зустрічі Кошмак-Намінський вивела на п’єдестал переможця Юрія Кошмака.

Рішення виконкому Здолбунівської міської ради від 22.06.2011 р. № 140

Розглянувши клопотання комунального підприємства “Міське будинкоуправління” про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, керуючись ст. 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 31 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, виконавчий комітет міської ради вирішив:
1. Затвердити з 1 липня 2011 року поданий КП “Міське будинкоуправління” розрахунок базових розмірів тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з додатком 1.
2. Затвердити з 1 липня 2011 року диференційовані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій квартиронаймачами і власниками квартир залежно від виду послуг та класу будинків згідно з додатком 2.

Цей усміхнений хлопчик – Владик Черняк. Він - учень сьомого класу міської загальноосвітньої школи № 6. Життєрадісний, дружелюбний хлопчина має проблеми із здоров’ям. Незважаючи на це, він веде активний спосіб життя, прагне вповні реалізувати свої здібності. Вже декілька років Владик займається в спортивній школі обласного центру “Інваспорт”. Двічі на тиждень він охоче відвідує тренування, де вивчає ази футбольного мистецтва.

Його нам подарувала природа. Але нині ми до нього звикли і таким його не сприймаємо. А дарма, адже волоські горіхи, ядра яких зовні нагадують людський мозок, не лише смачні ласощі, а й ліки, які допомагають здолати чимало недуг, поповнити запаси корисних речовин в людському організмі.

Засіб від атеросклерозу
Ця важка недуга може відступити під натиском щоденної горіхової атаки. Навіть не атаки, а прийому декількох горіхів на день разом з іншою їжею.
Мозкова активність під дією волоського горіха посилюється. Тому, що ядра містять до 82% чудової якісної олії. Вона живить мозок, і, водночас, очищає судини від відкладень. Масляний горіховий “душ” приймають всі великі кровоносні судини тіла, після чого розсмоктуються холестеринові бляшки, що закупорюють кров’яне русло, і приплив крові до головного мозку збільшується. Виходить, з кожним вживанням горіха ми вбиваємо двох зайців: чистимо судини та підсилюємо кровоток у головному мозку. Так відбувається профілактика не тільки атеросклерозу судин мозку, але й інфарктів та інсультів.

Олександр ГРИНЮК, якого ви бачите на цьому знімку, нині працює машиністом екструдера ЗАТ “Іскра” - заводу пластмасових виробів. Робітник добросовісно ставиться до своїх обов’язків, не порушує трудової дисципліни, ніколи не допускає в роботі браку. Щозміни виготовляє близько тисячі метрів поліетиленових труб, що значно більше, ніж передбачено виробничим завданням.
Про сумлінного трудівника позитивно відгукується адміністрація підприємства, ставить
В. Гринюка у приклад іншим працівникам.
Фото Євгена Шилана.

Музей бурштину відкрили для всіх відвідувачів
Він функціонував і раніше, щоправда на режимному державному підприємстві “Бурштин України”, а відтак його двері відчиняли лиш офіційним делегаціям, які відвідували Рівненщину. Нині ж музей “сонячного каменю” винесли за межі підприємства і зробили загальнодоступним.
Заступник голови ОДА О. Губанов на офіційній церемонії відкриття зазначив, що це лиш перша ластівка, яка популяризуватиме унікальні бурштинові багатства Рівненщини. На часі також запровадження інших іміджевих проектів. Допоки їх тримають у таємниці. Втім, усі секрети про видобуток, обробку та оригінальність місцевого каменю відвідувачам відкриють в першому українському музеї бурштину. Спеціалісти підприємства готові проводити екскурсії, презентуючи як старовинні, так і модернові зразки ювелірної продукції. Вподобані прикраси можна навіть придбати. Натомість, унікальні за масштабністю і кольоровою гамою, шматки бурштину лиш доповнюють цілісну картину експозиції. Власники музею запевняють що не готові продати їх в приватні колекції за будь-які гроші.

На Рівненщині підвищилась середньомісячна заробітна плата
У першому півріччі цього року краяни заробляли в середньому 1777 грн., що на понад 20 % більше, ніж за аналогічний період торік. Нині найбільше платять працівникам Кузнецовська, Демидівського, Гощанського та Дубенського районів.
Разом із тим, з початку року в області вдалося зменшити заборгованість по зарплаті на 600 тисяч гривень. А в Острозькому, Березнівському, Володимирецькому, Демидівському та Радивилівському районах підприємства взагалі не протерміновують розрахунок з найманцями. Обласна влада обіцяє всіляко сприяти, аби жителі краю вчасно отримували зароблені гроші.

Відшуміла “Горлиця”
Майже три тисячі гостей зібрав відкритий молодіжний фестиваль “Горлиця”, що минулих вихідних відбувся у Березнівському районі. На береги Случа з’їхалися відпочивальники з різних куточків країни. Вони отримали масу вражень, адже мали змогу не лише насолодитися мальовничими краєвидами Надслучанської Швейцарії, а й долучитися до етнічно українських промислів. Гості фесту опановували боді–арт, плетіння з рогози, народну вишивку, гончарство, вчилися поліських народних танців та виготовляли ляльки-мотанки. Щоправда, найпопулярнішим став майстер-клас місцевого умільця, який виготовляв вироби з дерева.
Відвідали фестиваль та порадували глядачів своїми виступами гурти “Русичі”, “Камо грядеши”, “Чумацький шлях”.

В області зросли обсяги промислового виробництва
За перше півріччя цього року відсоток приросту на 12,9 більший, ніж за аналогічний період минулого. Найбільше, а це 67,4 %, наростили підприємства хімічної промисловості краю, втричі перевищивши середньоукраїнські показники (21% по Україні). Збільшенням виробництва відзначилось і сільське господарство області, зокрема, хоч і незначний, але приріст мають 13 районів Рівненщини.
Про це заступник голови ОДА Анатолій Юхименко прозвітував під час засідання колегії облдержадміністрації. Також він зазначив, що нині суб’єкти господарювання краю мають понад 62 млн. грн. прибутків, у той час як відповідний період 2009 року позначився майже 95-мільйонними збитками.

Триває підготовка до зими
Забезпечити комфортні умови жителям області в осінньо-зимовий період вже готові 44 % котелень краю та 48 % центральних теплових пунктів. Також, аби уникнути перебоїв у опаленні, замінили 3 км. теплових мереж. На 47 % укомплектовані до опалювального сезону навчальні заклади краю, всі роботи в них відбуваються згідно з графіком. За планом готуються до зими і лікарні Рівненщини.
Проте, недостатньо готуються до роботи взимку у Гощанському, Здолбунівському, Сарненському та Острозькому районах. Березнівський, Дубровицький та Рівненський райони найменше сплатили за спожитий газ. Натомість до 1 жовтня необхідно повністю погасити борги за блакитне паливо, аби область могла отримати необхідний ліміт на наступний опалювальний сезон. Про це йшлося на засіданні колегії ОДА.
Поставити крапку у питанні підготовки до зими закликав обласну владу Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба, який взяв участь у роботі колегії. У відповідь голова облдержадміністрації Василь Берташ запевнив, що це питання на постійному контролі у керівництва краю, тож Рівненщина розпочне опалювальний сезон належно.
За повідомленнями прес-служби Рівненської ОДА.
17 липня 2010 року працівниками Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області спільно з службою у справах дітей, відділом освіти, відділом культури і туризму райдержадміністрації, Здолбунівською ОДПІ на території району проведено профілактичне відпрацювання з метою недопущення скоєння злочинів та адміністративних правопорушень, виявлення неповнолітніх, схильних до вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, перевірки дотримання суб’єктами господарської діяльності законодавства щодо реалізації спиртних напоїв неповнолітнім.

На базі Копитківської і Новосілківської сільських рад 21 липня відбувся черговий семінар-навчання керівників територіальних громад району

 Учасників семінару зустрічають завуч О. А. СОЛОВЙОВА
та учні Новомильської ЗОШ І-ІІ ст.

О 10.00 учасники семінару - сільські голови, секретарі сільських рад, розмістившись у автобусі, на чолі з головою районної ради Василем Тимощуком вирушили у напрямку Копитківської сільської ради. День обіцяв бути спекотним, тож семінаристам належало витримати нелегке випробування. Однак, бажання знову поспілкуватися з колегами, ознайомитися з їх роботою, отримати нові враження набагато переважало побоювання, пов’язані з незначними труднощами, які зазвичай доводиться долати під час таких мандрівок.

Прокуратурою Здолбунівського району із залученням спеціалістів обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів проведено перевірки додержання вимог Закону України “Про лікарські засоби” в аптечних закладах району.
Прокурорськими перевірками у діяльності аптек району виявлено ряд порушень, зокрема, недотримання умов зберігання лікарських засобів та реалізацію медичних препаратів після закінчення терміну їх придатності. Виявлено і непоодинокі випадки реалізації лікарських засобів з порушенням первинної упаковки препаратів, а також в реалізації лікарські засоби, які не відповідають сертифікатам якості.

Не секрет, що напередодні президентських виборів нам обіцяли суттєво знизити ціни на газ, принаймні переглянути їх заради простих українців. І ніби було досягнуто позитивного результату в переговорах із Росією, щоправда ціною продовження терміну оренди Чорноморського флоту РФ, за словами Президента, вдалося домовитися про ліпшу ціну на газ для України.

Нібито, бо ж у підсумку уряд проголосив прийнамні двократне підвищення цін на газ для простого споживача. А щоб звичайні українці навіть не посміли подумати про те, щоб не платити, віце-прем’єр-міністр цього уряду заявляє про… обов’язкове запровадження системи штрафів для неплатників. Погодьтеся, виглядає справжнім знущанням над простим українцем не лише підвищення ціни на газ, але й обіцянка покарати тих, хто не захоче, а радше – не зможе платити за російське блакитне паливо. Пропоную ввести систему штрафів на багатсво. І той, хто заявляє з посади віце-прем’єра про штрафи, повинен в першу чергу подумати про простих громадян, працею яких у нього з’явилися мільйони. Тож платити штрафи повинні не звичайні українці, що думають про шматок хліба, а ті, хто накопичив величезні багатства.
А що ж з українським газом, що його видобувають переважно на свердловинах у Полтавській області? І як бути із заявами, що саме газу, видобутого на території України, повинно вистачити для подачі в оселі наших громадян під час опалювального сезону, аби ніхто взимку не мерз?! Нині прем’єр-міністр заявляє зовсім інше. Мовляв, хтось там казав про те, що видобутого в Україні газу повинно вистачити для опалення українських осель. Так ось, його, на жаль, за словами прем’єра, не вистачає! І означає це лише одне: ми приречені купувати газ у Росії, до того ж – все в більших і більших обсягах!

Вода – це життя, вважали стародавні греки. А ми? Що робимо з водними ресурсами – нашими річками, каналами? Ми часто забуваємо, що у річкових басейнах формується основна частина доступних для використання водних ресурсів, а їх збереження – запорука національної безпеки країни, здоров’я українців сьогодні і виживання в майбутньому.
У 60-80-і роки минулого століття в Здолбунівському районі було здійснено роботи по відведенню надлишкових вод із сільськогосподарських земель шляхом будівництва каналів, укладання дренажу та спорудження насосних станцій.
Промисловість
За січень-червень 2010 р. промисловими підприємствами району, порівняно з відповідним періодом минулого року, на 4-96 % зменшено виробництво мішків та пакетів з полімерів етилену, цементу, гофрованих листів, шиферу і аналогічних виробів з азбестоцементу, будівельної невогнетривкої керамічної цегли, хлібобулочних виробів, круп, макаронних виробів без начинки. Водночас удвічі збільшено обсяг послуг з виливки чавуну; випуск свинини свіжої (парної) чи охолодженої зріс на 44%.

За сприяння Хмельницької АЕС у м. Нетішин відкрито меморіальний знак
на честь першої у світі вулиці імені Володимира Висоцького та унікальну виставку світлин, присвячену життю і творчості митця

 Пам’ятний знак авторства С. ЛЕЛях.

Володимир Семенович Висоцький. Талановитий поет, бард, театральний і кіноактор. Він із когорти тих непересічних, яскравих творчих особистостей, чиє мистецтво знав і любив народ, а забороняла влада. Адже він творив серцем, ніколи не кривив душею і не боявся висказати правду, зумівши як ніхто передати у своїх піснях та віршах атмосферу часу, в який жив.
Твори В. Висоцького глибоко філософські, але в них усе справжнє, щире, не награне і не на публіку: іронія і сарказм, гнів і безмежне кохання. Можливо, саме через це ними захоплювались люди різних поколінь, професій, соціального статусу, національностей. Активна життєва й громадянська позиція поета є прикладом і для нас, сьогоднішніх, спонукаючи не заспокоюватись, не перетворюватись на просто споживачів, а - “горіти”, працювати душею, розумом і серцем, прагнучи зробити цей світ кращим.
Володимир Висоцький прожив недовге, але насичене подіями, зустрічами, бурхливими почуттями життя, схоже на спалах яскравої зорі. Йому не виповнилось і сорока трьох, коли пішов за межу. Пішов, щоб повернутися. Книгами, фільмами, платівками...
25 липня виповнилось 30 років відтоді, як смерть зупинила гаряче серце митця.

Як стверджують лікарі-дієтологи, кращим напоєм для втамування спраги у спекотний літній день є звичайний чай з льодом. На відміну від газованих напоїв, у яких багато хімії та консервантів, чай можна розглядати як альтернативу.
В чорному чаї містяться флавоніди, які мають властивості антиоксидантів і допомагають зберегти молодість, захищають від серцево-судинних захворювань. Чай допоможе повернути гарне самопочуття.
У чаї з лимоном містяться поліфеноли, які нормалізують тиск. Також цей чай має судинорозширювальний ефект. Крім того, нещодавні експерименти вчених довели, що чай також здатний знижувати рівень шкідливого холестерину.
Джерело: www.utro.ua

За 6 місяців 2010 року до травмкабінетів за медичною допомогою після покусів тваринами звернулось 72 особи, з них 26 дітей до 14 років. Прикро, що в більшості випадків люди страждають від нападів власних або сусідських собак та котів (63 особи). Тільки 7 осіб покусали бродячі собаки і коти, 1 особу - щур, ще 1 - невідома тварина в селі П'ятигори (славнозвісна чупакабра).

 Під час турніру. За шахівницею на передньому плані ліворуч Ю. Б. КОШМАК.

Минулої неділі у приміщенні Здолбунівської центральної районної бібліотеки відбувся третій етап кубка Рівненщини з шахів, у якому взяли участь 36 любителів цієї інтелектуальної гри. Серед них - представники з Хмельницької, Тернопільської областей, Києва, Санкт-Петербурга та ряду районів нашої області.

Щедра на таланти Рівненщина. Наш край багатий на музикантів і художників, артистів і краєзнавців, фотомитців і поетів. А скільки поліська земля дала плодовитих майстрів гумору і сатири, чиї пера ніколи не тупляться і не іржавіють! Читацькому загалу добре відомі імена сміхотворців Петра Красюка, Бориса Трофимчука, Володимира Грабоуса, Юрія Берези, Ростислава Солоневського, Василя Титечка, Леоніда Куліша та інших.
Високих творчих здобутків досяг і ще один наш земляк, талановитий гуморист Віталій Тарасюк, який живе й працює у Млинові. Крім журналістської роботи, впродовж багатьох років він плідно видає на гора чудові книжки, які допомагають нашим краянам боротися з різними негативними явищами суспільного життя. Плодовитий майстер влучного і дотепного слова уже встиг видати книги “Оглядини”, “Зубоскал”, “Баламути”, у співавторстві з Євгеном Цимбалюком – “Поклик древнього дзвона”.
Дріжджове тісто: 2 склянки сироватки або молока пополам з водою, або кефіру, 1,5 ст. ложки сухих дріжджів, 2 столових ложки цукру, 0,5 столової ложки солі, 150 г олії, борошна - 5-6 склянок.
Для начинки: томатний соус, твердий сир, що добре плавиться, приправи свіжі чи сухі - базилік, орегано або суміш італійських трав, часник або часникова сіль.
Дріжджі розвести в рідині, додати 2 ст. л борошна і цукор, вимішати, дати опарі підійти хвилин 20-30 в теплому місці, далі додати 4 склянки борошна, всю олію, сіль і замісити. В процесі замішування додати ще борошна, щоб тісто стало м’яким, еластичним, відставало від руки. Залишити тісто для підходу на 1-1,5 год.
Тісто, яке добре підійшло, розділити на дві частини, одну розкачати прямокутником 1,5 см товщиною, шириною 20 см. Намазати тісто соусом, густо посипати тертим сиром, травами і часником, згорнути в рулет (краще, щоб він не був надто товстий). Нарізати частинами по 2-3 см. Викласти на застелену пергаментом, змащеним олією, деку. Даємо підійти 15-20 хв. і випікаємо при температурі 1800 до гарного золотистого кольору.
Так само з іншою частиною тіста.
Як варіант: по соусу посипати дрібно порізаними ананасами і вареним курячим філе, але трав багато не давати, щоб не перебити солодкуватий смак.

Збір врожаю у ТзОВ “Вир” компанії “Дакор” розпочали минулої неділі. Цьогоріч із засіяних там 500 га пшениці і 600 га ячменю та інших круп’яних культур планують намолотити їх близько 3 тис. тонн при середній врожайності 25 центнерів з гектара. Для цього, як повідомив керівник господарства Володимир Михайлович Дрозд, мають все необхідне - і техніку, і пальне, і підготовлених працівників. Лишень би погодні умови не підвели. На сьогодні намолочено близько 1000 тонн збіжжя.
З ранку до ночі на полях ТзОВ працюють 5 зернозбиральних комбайнів марки “Дон-1500” і стільки ж автомобілів ЗІЛ ММЗ 554. На жнивах задіяні 20 трударів “Виру”. Серед них і комбайнер Ярослав МЕЛЬНИК та помічник комбайнера Руслан ГРАБІНОВ, яких ви бачите на знімку вгорі справа наліво. Згуртований екіпаж зернозбирального комбайна жнивує у цьому складі вже п’ятий сезон поспіль. І щоразу на совість, організовано, сумлінно і відповідально, із знанням справи. А тому - успішно. От і нині екіпаж правофланговий - на першому місці у зборі врожаю-2010.
Фото Володимира ДРОЗЮКА.

 

Приватний магазин “Тетяна”, як і десятки інших торговельних точок Здолбунова, уже давно має когорту, як кажуть, “своїх” покупців. Адже тут на високому рівні поставлена культура обслуговування відвідувачів, налагоджено дієве інформування про надходження нових товарів.
Чотирнадцять років діє магазин “Тетяна” і реноме його досить високе. Усе це завдяки старанню і організаторським здібностям підприємця Тетяни Ящук. Саме вона зуміла згуртувати навколо себе здібних працівників. Сьогодні до послуг покупців у магазині відділи парфумерії і косметики, канцтоварів і посуду, дитячих іграшок і шкільного одягу. Причому переважають у них товари вітчизняного виробництва.
Завжди ввічливо обслуговують відвідувачів досвідчені продавці “Тетяни” Лілія Пархомчук та Лариса Кухарчук, яких ви бачите на знімку зліва направо.
Фото Євгена Шилана.

Влада та хлібопекарі підписали Меморандум
Згідно з ним соціальні сорти хліба до кінця року не подорожчають. Під документом поставили підписи в.о. голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко та 7 керівників основних підприємств хлібопечення Рівненщини. Виробники запевнили, що, попри збитковість випікання цих видів продукції, готові зафіксувати ціни на нинішньому рівні. Натомість, вони чекають зустрічної підтримки та сприяння від влади.

На допомогу онкохворим дітям

Книги, іграшки та пазли отримали недавно у дарунок від голови ОДА В. Берташа пацієнти онкогематологічного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні. У планах керівництва області й створення благодійного Фонду. Голова ОДА також зініціював благодійну акцію зі збору коштів на лікування онкохворих дітей області.
Василь Берташ та його заступники вже перерахували на це половину місячної заробітної плати - 25 тис. грн. Також керівництво області просить усіх небайдужих долучитися до акції. Кошти можна перерахувати:
Рівненська обласна дитяча лікарня
Р/р 35425001001200 в ГУДКУ в Рівненській області
МФО 833017; ЗКПО 03067009
для надання благодійних внесків на лікування
дітей онкогематологічного відділення.

Елітне насіння буде на чверть дешевшим
На програму підтримки насінництва області передбачено 50 тис. грн. Їх розподілять між фермерами та сільськогосподарськими підприємствами Рівненщини, які закуплять елітне насіння. Придбавши озимі пшеницю та жито у насіннєвих господарствах, що занесені до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу, аграрії отримають не лиш високі врожаї, а й компенсацію з обласної казни.
Загалом агропідприємствам відшкодують по 500 грн. за кожну тонну насіння, повна вартість якого 2 тисячі гривень.
За повідомленнями прес-служби ОДА.

Діяльність правоохоронних органів завжди викликала жвавий інтерес у суспільстві. Останнім часом через ряд резонансних кримінальних справ у державі увага представників засобів масової інформації, різних громадських організацій та пересічних українців до роботи тих, хто покликаний забезпечувати законність і порядок, особливо загострилася.
Приємно, що серед керівників правоохоронних організацій Здолбунівщини є такі, які зацікавленні в інформуванні громадськості про свою діяльність і є ініціаторами проведення зустрічей з журналістами. Так, нещодавно прокурор району Ігор Володимирович Ольшанецький запросив до свого робочого кабінету працівників районних мас-медіа і розповів про те, як очолювана ним правоохоронна установа здійснює покладені на неї функції.

Стаття виходить за сприяння директора
Рівненської філії Банку «Хрещатик»
Ковальчука Володимира Олександровича

Непросте це завдання - знайти той самий банк, який не тільки збереже і примножить ваші фінанси, убереже від втрат у безрозсудних проектах, а й допоможе реалізувати програму ефективного розвитку бізнесу, надасть якісне розрахунково-касове обслуговування, гарантовано поверне ваші заощадження. Чи можливо вибрати такий банк? 

Можливо, якщо при виборі враховувати такі обставини.
Термін роботи банку. Якщо комерційному банку понад 10 років - це означає, що він пережив гіперінфляцію, різку зміну правил діяльності, дику приватизацію, масові банкрутства і т.п. Більше того, якщо банк завжди в строк і в повному обсязі виконував свої зобов'язання, можна з великою ймовірністю стверджувати, що такий банк у майбутньому, незважаючи на жодні проблеми економіки, буде життєздатним і не підведе своїх клієнтів.
Репутація, імідж банку. Ділова репутація банку, його імідж та бренд - це цінні нематеріальні активи, що накопичуються роками бездоганної діяльності. Такі активи провідних світових банків оцінюються в багато мільярдів доларів. Тому вибирати треба тільки той банк, який цінує свою репутацію, що означає його намір працювати довго й успішно.

Клуб створено восени 2008 р. і об’єднує він близько двох тисяч прихильників цього легендарного автомобіля з усіх куточків України. 9 липня більше 20 автолюбителів з Рівненської, Київської, Тернопільської, Волинської та Львівської областей прибули до нашого району на своїх ГАЗах, щоб зустрітися зі старими друзями, поділитись досвідом, похвалитися власним авто та вмінням ним керувати.

У наш час багато говориться про те, що авторитет книги стрімко падає, а на її місце приходять нові винаходи - зручніші й практичніші. Чи це дійсно так?

Сьогодні важко знайти людину, яка могла б легко обійтись без телефону та комп’ютера. Новітні досягнення в науці та технології заполонили увесь світ, і ми не уявляємо свого життя без них. А книга, як не сумно, вже не є основним джерелом знань, не допомагає розважатися та відпочивати. Хто гортатиме сторінки гігантських томів енциклопедій, коли можна просто ввести необхідне питання у пошуковій системі Google – і на екрані миттєво з’явиться потрібна інформація? Хто втомлюватиме себе після важкого робочого дня читанням, якщо можна влягтися на диван з пультом у руці, перемикаючи телевізор з каналу на канал у пошуках чогось цікавого?

 В Українській лабораторії якості і безпеки продукції.

Світ генетично модифікованих організмів сьогодні викликає у кожному суспільстві безліч емоцій. І організмів, і емоцій стає дедалі більше. Якщо в середині 90-х років небачені до цього сільськогосподарські культури лише почали з‘являтися, то вже торік 14 мільйонів фермерів у 25 країнах світу засіяли біотехнологічними культурами 134 мільйони гектарів!

Очікувана тривалість життя при народженні визначається кількістю років, яку в середньому належить прожити поколінню народжених за умови, що протягом всього життя цього покоління (при переході його з одного віку до іншого) рівень смертності буде дорівнювати сучасному рівню смертності населення в окремих вікових групах.

З 1 по 15 липня цього року на базі оздоровчого центру “Тонус” працював табір з денним перебуванням “Молода генерація-2010” для дітей соціально незахищених категорій сімей м. Здолбунів.
Організаторами табірної зміни стали сектор у справах молоді та спорту РДА та громадська молодіжна організація Християнська спілка молоді (YMCA) Здолбунова. А їх партнерами у цій справі – оздоровчий центр “Тонус”, громадська організація фізкультурно-оздоровчий клуб “Тонус”, кафе-бар “Скеля” (ПП М. Ярцева), ПП
О. Панасюк. Табір працював у рамках проекту дитячого клубу “Сонячний зайчик” YMCA Здолбунова, який діятиме до кінця 2010 року та фінансується завдяки гранту, отриманому YMCA Здолбунова від відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації після участі у конкурсі проектів громадських організацій Рівненської області.
Дозвілля у таборі для 25 дітей 6-14 років з соціально незахищених категорій сімей (малозабезпечених, багатодітних, неблагополучних, неповних), а також активних учасників програм YMCA Здолбунова було організовано за допомогою майстерень з духовності, прикладного мистецтва, спорту, скаутингу, здорового способу життя, різних цікавих занять та заходів, екскурсій, відвідання історичних пам’яток, скаут-походів по нашому району. Учасники табору були забезпечені одноразовим гарячим харчуванням, канцтоварами, спортивним інвентарем, мали можливість прийняти душ.
Найбільше запам’яталися дітям смачні обіди та обслуговування у кафе “Скеля”, спортивні ігри та розваги, тренажери в оздоровчому центрі “Тонус”, футбол на майданчику ДЮСШ м. Золбунів, що по вул. Старомильській, екскурсії у
м. Рівне, участь у туристичних змаганнях у с. Гільча, скаут-походи у с. Святе.
Завершилась робота табору чудовим парадом талантів всіх учасників. Пісні, танці (східні у виконанні дівчат та брейк - хлопців), вірші, сценки. Кожен показав свої здібності, ще раз довівши, що кожна дитина унікальна, значима. Наші лідери повторюють дітям “Ви - найкращі!”, сприяючи їх впевненості у своїх силах, яка так потрібна саме цим дітям.
Табірна зміна завершилась, але ми чекаємо зустрічі з дітьми та молоддю з нового навчального року у різноманітних програмах YMCA Здолбунова, клубу “Гармонія” сектора у справах молоді та спорту, оздоровчого центру “Тонус”.
Оксана ЯРЕМЕНКО,
керівник табору.

В Здолбунівському районі нині налічується біля 3 тисяч інвалідів різних нозологій. Станом на 1 липня цього року звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів (форма 10-ПІ) до Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів подало 118 підприємств, установ, організацій, що на 3 % більше, ніж за відповідний період минулого року. На підприємствах, що подали звіти, у 2009 році працювало 293 інвалідів. Ріст показника склав 5 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Значно збільшилась кількість підприємств, на яких дотримувалось виконання чотиривідсоткового нормативу з працевлаштування інвалідів. Сьогодні зі словами вдячності хочеться відмітити такі підприємства і установи: ТзОВ „Спектр”; МпзОВ „Квант”, ПСП племінного птахівництва „Здолбунівське”, ВАТ "Здолбунівський завод будівельних матеріалів", ВАТ „Укрцемремонт”, Здолбунівську ЦРЛ, ТзОВ „Волинь-шифер”, ВАТ ”Волинь-Цемент”.

Команда “Мустанги” – переможець туристичних змагань.

Кажуть, що мрії, які реалізувалися, насправді були планами. Мрією не однієї дитини є гарне дозвілля. А от дійсно відпочити разом із друзями з користю для себе та інших в селі зараз досить важко.
Вирішити цю проблему ми спробували через реорганізацію спортивної бази нашої школи – спортмайданчиків, стадіону та спортивної зали. Моїми однодумцями в цьому питанні стали директор школи Юрій Кацеба та вчитель фізкультури Юрій Махлюк. Я ж, як вчитель географії, - за розвиток туристичної справи.

Є у центрі Середньої Азії, між Індією та Пакистаном, плем’я, що мешкає у долині річки Хунза, тому так і назвали цю народність - хунза. Вони харчуються в основному абрикосами. Про будь-якого жителя цього племені жартома говорять: вранці він з’їдає шкірку абрикоса, вдень - середину, а увечері - кісточку. Коли одного разу європейський лікар-місіонер виявив цю нечисленну народність, його вразили красива струнка статура, висока працездатність і оптимізм її представників. Медик організував там лікарню, але проходили тижні, місяці, а до нього ніхто не звертався. Лікаря збентежило, що ці люди не потребують його допомоги, оскільки практично не хворіють, навіть зубний біль їх не мучить. Тривалість життя мешканців цієї долини становить 110-120 років. Хунзи купаються у крижаній воді навіть при температурі мінус 15 градусів, до ста років грають у рухливі ігри, 40-річні жінки виглядають, як дівчата, а в 60 років - все ще стрункі й вродливі та народжують дітей. Ці фантастичні дані були підтверджені ЮНЕСКО.

Плоди повинні бути зрілими, достатньо солодкими, але не перезрілими і не розм’якшеними. Після миття абрикоси наколюють, бланшують 1 хвилину у кип’ячій воді і охолоджують.
Для варення з цілих (дрібних) абрикос на 1 кг плодів беруть 1,2 кг цукру. Готують сироп з додаванням 1,2-1,5 склянки води, заливають ним плоди і після витримки протягом 3-4 год. варять 5-7 хв. на слабкому вогні. Після варки додають міцний сироп, який приготовлений з 400 г цукру і 0,5 склянки води, що залишилися. Другий раз варення варять 7-10 хв., потім знову витримують і варять до готовності. Для попередження зацукрювання варення додають лимонну кислоту з розрахунку 3 г на 1 кг абрикос.
Варення з абрикос половинками без кісточок варять в один-два прийоми і також додають лимонну кислоту. На 1 кг плодів витрачається 1,4-1,5 кг цукру і 2-2,5 склянки води для приготування сиропу.
Під такою назвою у видавництві “Роса” м. Костопіль вийшла чергова збірка творів нашого колеги – редактора відділу соціально-економічних проблем Євгена Шилана. У жанрах літературно-художньої мініатюри та прозо-поезії автор засвідчив своє творче стремління до образності, вміло розкриваючи у слові гострі моменти самопізнавальної діяльності душі, прагнучи возвиситися над суєтою буденності. Батьківщина, її працьовитий народ, краса рідної землі, переживання людської душі – основні теми його творів.
Вл. інф.

20 років проголошення Декларації про державний суверенітет України

16 липня 1990 року Верховна Рада України ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Цей документ закріпив сучасну назву держави - Україна. Відтоді в літописі нашої держави розпочалася нова сторінка, новий відлік часу – епоха утвердження України як самостійної та незалежної країни.
Декларація запроваджувала поняття «національна держава» і наголошувала на приналежності до українського народу громадян усіх національностей, гарантувала громадянам рівність перед законом, права та свободи, передбачені як Конституцією УРСР, так і нормами міжнародного права.
Крім того, Декларація гарантувала територіальне верховенство та недоторканність кордонів, економічну самостійність і захист усіх форм власності.
Україна заявила про право на власні Збройні Сили, внутрішні війська й органи
держбезпеки, безпосередні та рівноправні відносини з іншими учасниками міжнародного права. У Декларації наголошувалось, що будь-які насильницькі дії проти національної державності України з боку політичних партій, громадських організацій, інших угруповань чи окремих осіб незаконні і будуть каратись згідно із законодавством.
Прийняття Декларації стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель. Цей документ відкрив новий етап в історії нашого народу, проголосивши основні політичні, економічні, соціальні цілі, довгострокові перспективи розвитку Української держави. У Декларації було визначено найпринциповіші позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини.

Шановні здолбунівчани!
У духовному і політичному житті кожної нації є події, які назавжди входять в її історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили устремління українського народу до вільного, щасливого, заможного життя.
Віковічне прагнення нашого народу жити у власній державі знайшло своє втілення 16 липня 1990 року в одному з основоположних актів новітньої доби історії України – Декларації про державний суверенітет України.

Професія бухгалтера завжди була затребуваною і необхідною на будь-якому підприємстві, у державних установах, приватних фірмах, торговельній мережі тощо. Зазвичай представники цієї професії - люди відповідальні, дисципліновані, старанні, вдумливі. І це зрозуміло. Адже від їх професіоналізму залежить стабільне функціонування різних сфер народно-господарського комплексу.
Справжнім фахівцем своєї справи є головний бухгалтер районної ради Тамара Миколаївна Шарко. Працювати в наш район вона приїхала за направленням після закінчення Тернопільського фінансово-економічного інституту у 1980 році. Розпочинала трудову діяльність в НАСК “Оранта”, успішно трудилась на посаді заступника начальника представництва Фонду держмайна України у Здолбунівському районі, у районній держадміністрації. І ось уже 12 років сумлінно виконує функції головного бухгалтера районної ради.
Тамара Миколаївна – грамотний і організований спеціаліст, досконало знає свою роботу, вміло поєднує у ній досвід і творчість, знання і неординарний підхід у вирішенні будь-яких бухгалтерських задач.
А ще вона – доброзичлива, тактовна у спілкуванні з колегами, щира, сердечна людина і просто чарівна жінка.
Фото Людмили ВАСЮК.

Привітали розумників
Голова облдержадміністрації Василь Берташ та його заступник Олексій Губанов привітали цьогорічних випускників, які за результатами ЗНО набрали по 200 балів. Таких в області цьогоріч 35, з них двоє  мають максимальну кількість з двох предметів. Це вихованці Рівненського обласного ліцею та Рівненської гуманітарної гімназії.
Результати місцевих ерудитів вивели область на дев’яте місце в загальноукраїнському рейтингу. Це свідчить про самовідданість педагогів та рівень підготовки учнів краю, зауважив В. Берташ, і пообіцяв надалі дбати, аби освітянські заклади давали ґрунтовні знання, а випускники мали успішну кар’єру.

Селянам, які купуватимуть корів за кредитні гроші, відшкодують відсотки
Це прописано в програмі “Годувальниця”, яку з подання голови ОДА В. Берташа винесли та затвердили на сесії облради. Депутати погодили виділити на ці цілі 500 тис. грн. Суми вистачить аби в 2010 році фермери та селяни змогли придбати понад 200 телиць.
Нині 80% м’ясо-молочної продукції виробляють саме фермери та одноосібники. Запропонована фінансова підтримка сприятиме розвитку тваринництва в області та зменшить витрати  господарів.
Статтею 115 Кодексу законів про працю України передбачено регулярну виплату працівникам заробітної плати в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.
Частиною 1 статті 175 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законодавством виплати громадянам більше ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності.
Санкцією цієї статті передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Життя постійно випробовує нас - тільки за останні 35 років у світовій економіці відбулося 127 криз. Але чи знаєте ви, що китайською це слово має два значення - “небезпека” і “ключовий, або сприятливий, момент”. Тому мудрі керівники розуміють: саме зараз - час для реалізації стратегій розвитку. Про це - наша сьогоднішня розмова з директором Рівненської філії банку “Хрещатик” Володимиром КОВАЛЬЧУКОМ.
Як повідомив головний лікар району
І. Я. Зима, на виконання розпорядження голови Рівненської ОДА від 30.06.2010 № 269 “Про заходи щодо поліпшення надання невідкладної (ургентної) медичної допомоги” адміністрацією Здолбунівської ЦРЛ затверджено перелік обстежень та ургентних станів, при яких невідкладна допомога жителям Здолбунівського району в обов'язковому порядку надаватиметься безкоштовно. А саме: при гострих захворюваннях, раптових станах та травмах службою швидкої медичної допомоги;

З 2005 року в с. Миротин діє свинокомплекс № 2 товариства з обмеженою відповідальністю “Полісся-Агро”. Це агроформування - одне з найбільших спеціалізованих підприємств із виробництва свинини, де впроваджено промислову технологію відтворення стада, вирощування й відгодівлі свинопоголів’я, не тільки в районі, а й у Рівненській області та в цілому в Україні
На початку своєї діяльності підприємство займалося вирощуванням херсонської породи. Однак, зорієнтувавшись на потреби споживчого ринку, у 2006 році закупило 510 голів племінного поголів’я французької селекції. На початку 2008 року тут нараховувалося 14 029 голів свиней. Через економічну кризу їх кількість останнім часом значно зменшилася, оскільки підприємство змушене було гасити кредити за придбане поголів’я та реконструкцію свинокомплексу. Так, нині тут нараховується 6133 свиней, в т. ч. 487 основних свиноматок. З початку року реалізовано 390 т свиней у живій вазі, що порівняно з минулим роком на 113 т менше.

Очевидно, м. Здолбунів з-поміж усіх інших районних центрів області, а можливо, і регіону, займає лідируючі позиції у напрямку розвитку молодіжної хіп-хоп культури. Доказ цьому – функціонування багатьох неформальних спортивних утворень цього напрямку: брейкінг, трейсінг (паркур), хіп-хоп, велотріал, електроденс (тектонік) та ін.
11 липня у міському гідропарку під егідою Рівненської обласної і Здолбунівської районної організацій політичної партії “Сильна Україна” відбулося свято хіп-хоп культури «Молодіжна урбан-хвиля “Здолбунів-Freestyle”. Акція проходила під девізами “За здоровий спосіб життя” та “Зробимо Здолбунів центром хіп-хоп культури нашого регіону!”.

Переможниця конкурсу на найдовшу косу.

Традиційне свято Івана Купала в черговий раз зібрало у міському гідропарку шанувальників древніх українських традицій, звичаїв, обрядів. Працівники районного будинку культури представили їм мистецько-розважальну програму з піснями, іграми, конкурсами.

Щоразу під час літніх канікул завідуюча бібліотекою села Ільпінь Євгенія Іванівна Пилипчук організовує чимало цікавих і змістовних заходів для молодших школярів.
Нещодавнє святкування Івана Купала теж залишило в його учасників незабутні враження. Бібліотекар представила дітям народознавчу літературу про давні звичаї та обряди нашого краю, розповіла про історію виникнення свята. Продовженням заходу стало плетіння купальських вінків, які користувачі бібліотеки разом з Євгенією Іванівною ходили кидати на воду до Богдашівського ставка.
Активно допомагали бібліотекарю у проведенні дійства й самі діти - Оля і Таня Приходьки, Іванко Гавріков, Оленка Вовчок, Віта Поліщук, Василь Курач, Сергій та Володимир Нагорнюки, Павло Жданюк, Саша Сурков, Аня Михайлова, Дмитрик Коломис і Оля Пилипчук.
Руслана МИХАЙЛОВА,
жителька с. Ільпінь.
Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група мають свої звичаї, що виробилися віками.
Саме звичаї – це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки в сучасному світі, а і в його історичному минулому. Ми, українці, - нація дуже древня, і свою духовну культуру наші пращури почали творити задовго до християнського періоду в Україні. Ще й тепер ми маємо в своїх звичаях та усній народній творчості ознаки зустрічі, поєднання староукраїнської, дохристиянської, і християнської культур. Бо древні традиції увійшли в кров і плоть українців, і тепер ми не уявляємо собі Різдва без куті, Великодня без писанки, Святої Трійці, яку називаємо Зеленими святами, без клечання. Ми відзначаємо свято Купала, на Введення зазиваємо щастя на майбутній рік, на Катерини кличемо долю. А на Андрія хто з нас не кусав калити і яка дівчина не ворожила, чи вийде заміж цього року?

Під час виступу здолбунівчан на фестивалі в Корці.

7 липня в м. Корець відбувся обласний відкритий фестиваль народного мистецтва “Зелене Купало в літо упало!”
Делегацію самодіяльних артистів від нашого району очолили голова районної державної адміністрації Микола Євчук та начальник відділу культури і туризму РДА Олег Грушицький.
Гідно представили Здолбунівщину та дарували глядачам свої пісні народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль “Візерунки” районного будинку культури (керівник Олександр Стельмашук), зразковий вокальний ансамбль “Іскринка” Здолбунівського міського клубу (керівник Олена Сачева) і студія дитячого естрадного співу “Юність” міського центру творчості дітей та юнацтва (керівник - відмінник освіти України Валерій Стельмащук).
Ірина МЕЛЬНИК,
методист Здолбунівського РБК.

Починається пора жнив, і проблема недопущення втрат хліба від пожеж у місцях його збирання, зберігання та переробки набуває особливої гостроти. Сьогодні кожен працівник агропромислового комплексу - від керівника господарства до селянина, який працює на полі, - має знати правила пожежної безпеки і дотримуватись їх. Для цього всі трактористи, комбайнери, їх помічники та інші працівники, залучені до збирання врожаю, повинні пройти відповідний інструктаж.
Одним з напрямків роботи спеціалістів райСЕС є контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо забезпечення населення району доброякісною питною водою. Щорічно лабораторіями райСЕС проводиться понад 400 досліджень зразків питної води водопровідної, з громадських колодязів та джерел, з них до 65 зразків (або в межах 16 %) не відповідають вимогам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.
Кабачки. Нині, мабуть, немає господині, яка б не вирощувала на городі цієї культури. Ще б пак, адже існує стільки рецептів поживних страв з кабачків! Але чи знаєте ви, що цей овоч не лише смачний, а ще й дуже корисний?
На 1,5 кг кабачків 4 ст. ложки манних крупів, 1 склянку молока, 2 яйця, 2,5 ст. ложки жиру, 1 цибулину, 1,5 ст. ложки цукру, 1 ст. ложку сухарів, 3 /4 склянки сметани.
Кабачки нарізують шматочками і тушкують з молоком до готовності. Потім протирають крізь сито, додають підсушені манні крупи, сіль, підсмажену посічену цибулю і добре прогрівають 15-20 хв., безперервно помішуючи. Дають кабачкам трохи охолонути і додають сирі яйця й цукор. Все добре змішують, викладають у сотейник або форму, змащену жиром, посипають сухарями і запікають. Готову запіканку нарізують порційними шматками і при подачі на стіл поливають сметаною.
При наданні першої допомоги потрібно забезпечити повну нерухомість укушеної кінцівки й, якщо є можливість, накласти на неї шину.
Одразу після укусу слід видавити першу краплю отрути, для чого широко захопити місце укусу в складку й швидким натискуванням видавити вміст ранки. Після цього вона стане меншою і з неї можна відсмоктати серозну або кров’янисту рідину. Якщо мало слини, треба набрати в рот трохи води, що розбавить отруту. Процедуру бажано проводити людям, які не мають у роті ранок. Після рот необхідно ретельно прополоскати!
Щоб прискорити виведення отрути з організму, потерпілому дають багато питва (чай, соки, воду). Але у жодному разі не алкоголь, що не є протиотрутою, а, навпаки, підсилює дію отрути. Не можна також припікати ранку розпеченими предметами. Не варто накладати тугу пов’язку вище місця укусу, це може спровокувати гангренозні явища. Постраждалого слід якнайшвидше доставити в медичну установу.
Пам’ятайте! Будь-яку змію необхідно вважати потенційно отруйною. Небезпеку являють навіть дитинчата, які щойно вилупилися з яйця. Обережними варто бути і з мертвими зміями, бо в деяких отрута зберігає свої властивості ще довгий час, а випадковий укол отруйним зубом може спричинити отруєння.
Зазвичай змії не нападають без попередження. Гадюки, погрожуючи, згортаються «тарілкою», зигзагоподібно вигинають передню частину тіла, дуже сичать.
Якщо ви раптом помітили повзучу змію, не рухайтесь - дайте їй можливість відповзти. Якщо змія прийняла загрозливу позу, повільно відступіть назад. Уникайте різких рухів, що лякають її! Не можна, захищаючись, виставляти вперед руки, повертатися до змії спиною. Якщо у вас є ціпок, тримайте його перед собою в напрямку до змії. Зберігайте спокій у діях, жестах.

 Під час зустрічі.

Минулого вівторка голова ОДА Василь Берташ здійснив поїздку Рівненщиною з метою ознайомлення з інвестиційними об’єктами, надання їм підтримки в реалізації проектів. Першим таким об’єктом стало ВАТ “Волинь-Цемент”.
Біля адмінприміщення підприємства очільника області та його першого заступника Анатолія Юхименка зустрічали генеральний директор ВАТ “Волинь-Цемент” Сергій Царук, голова райдержадміністрації Микола Євчук, голова районної ради Василь Тимощук та його заступник Яків Мельник.
У кабінеті генерального директора відбулася ділова розмова, в ході якої Сергій Йосипович Царук розповів про підприємство, його проблеми і перспективи розвитку.

Всесвітній день народонаселення був встановлений ООН 11 липня 1989 року в пам’ять Дня п’яти мільярдів, який відзначався в 1987 році. І вже через 12 років було офіційно зафіксовано народження шестимільярдного жителя планети. Як і інші пам’ятні дати ООН, день народонаселення повинен звернути увагу суспільства на невідкладність і важливість вирішення демографічних проблем.
Найвагоміший внесок у збільшення кількості населення планети роблять країни, що розвиваються. У більшості розвинених європейських країн народжуваність зменшується, населення старішає. Подібні процеси відбуваються і в Україні. Станом на 1 січня 2010 року на території нашої країни проживало 45 млн. 782 тис. 592 особи, з них 21 млн. 107 тис. 67 - чоловіки та 24 млн. 675 тис. 525 - жінки.

народився 5.06.1975 року в селі Катеринівка Баштанського району Миколаївської області.
У 1997 р. закінчив Київський військовий інститут управління та зв’язку.
З 1997 по 1999 рр. проходив службу в Збройних Силах України. У зв’язку з реформуванням військової частини у 1999 році переведений на службу в МНС України.
Підполковник служби цивільного захисту.
Одружений. Виховує дочку і сина.
З 18.05.2010 р. призначений на посаду начальника Здолбунівського райвідділу ГУ МНС України у Рівненській області.

Вітчизняний ринок фінансових послуг, 80-90% якого займають банки, завжди відзначався надвисоким ступенем конкуренції: основним завданням було нарощування частки ринку, розширення мережі установ і збільшення кількості клієнтів. При цьому належна увага не завжди приділялася економічній доцільності таких перегонів, оскільки розмір банку та його клієнтська база визначали ціну, за яку його були готові купити іноземні фінансові групи, що одна перед одною бігли на український ринок за високою маржею. Саме таким чином Україна фактично стала складовою тієї фінансової «бульбашки», яка надувалася у світовій економіці. Тільки засобами на вітчизняному ринку були не складні фінансові інструменти, а звичайнісінькі споживчі кредити, що їх деякі банки надавали без необхідної оцінки ризиків. Саме відсутність зваженого ризик-менеджменту і стала причиною подальших невиплат по кредитах і зростання проблемної заборгованості, яка по банківській системі наразі досягає 9,4%, а неофіційно - всі 30%, а у десяких банків - і 40% кредитного портфеля.

25 червня в кімнаті депутата у приміщенні районної ради в форматі круглого столу відбулось спільне засідання громадської ради при адміністрації та політичної ради при голові РДА. Під час зібрання було розглянуто питання про відзначення в районі 20-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України й інших державних свят, обговорено проблеми і перспективи взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства.

Приємні події з дитинства пам’ятаємо протягом усього життя, враження від них залишають хороший слід надовго. Незабутніми для учнів Ступнівського НВК стануть дні літнього відпочинку у пришкільному таборі “Перлина”. Адже вихователі організували для них так багато цікавих заходів: вікторин, конкурсів, ігор, екскурсій.
Пам’ятною була поїздка в с. Дермань, де школярі відвідали музей У. Самчука та монастир. Яскраві враження залишила у дітей поїздка в м. Рівне. Прогулянка центром міста, смачне морозиво у кафе, незабутня вистава “Снігова королева” в ляльковому театрі, відпочинок у міському парку на каруселях – безліч позитивних емоцій.

ШАНОВНІ БАТЬКИ, ВЧИТЕЛІ! Тривають літні учнівські канікули - відпочинок та оздоровлення. Проте впродовж цієї довгоочікуваної пори поряд з веселощами й розвагами не раз трапляються й ситуації, коли виникає загроза життю і здоров'ю дітей. Як свідчить статистика попередніх років, в результаті послаблення контролю з боку педагогічних працівників, збільшення кількості вільного часу у школярів саме під час літніх канікул стається найбільша кількість нещасних випадків. Із вісімнадцяти дітей шкільного віку, які загинули протягом 2009 року в нашій області, одинадцять загинуло протягом травня - серпня. У 2008 році протягом зазначеного періоду загинуло тринадцять дітей. Нехтування дітьми правил безпечної поведінки, їх легковажне ставлення до правил вуличного руху, до вогню, води, електроприладів, вибухонебезпечних та отруйних речовин часто стають першопричинами сумних і трагічних наслідків.
Економічна криза зачепила багатьох. Чимало людей було скорочено, або просто відправлено додому за їх згодою і без неї. Усіх їх хвилює питання: що ж робити, де шукати підтримки?
А допомогу у такій ситуації можна отримати в центрах зайнятості населення, і у Здолбунівському районному зокрема. Станом на перше червня цього року на обліку в центрі було зареєстровано 1558 чоловік. Серед них статус безробітного мали 1515, жінок – 795, молоді віком до 35 років – 613, неповнолітньої молоді – 3, осіб, які підпадають під п‘ятивідсоткову квоту, – 315, вивільнених осіб – 129, жителів сільської місцевості – 787 чоловік. Служба зайнятості допомогла працевлаштуватись 661 людині.

Колись багатодітну сім’ю Рагуліних добре знали у Здолбунові. Батько - залізничник, мати - домогосподарка. Жили скрутно, діти ходили в залатаному, проте завжди чисто випраному вбранні. Зростали вони в труді, і всі стали гідними людьми. Я добре знав двох із них - Анатолія і Миколу. Навчалися хлопці у СШ № 2. Майже п’ятдесят років тому старший з них - Анатолій подарував моїй мамі, вчительці, незвичний сувенір - зуб кашалота із зображеною на ньому земною кулею і вигравіруваними словами: “Граб П. Й. від Рагуліна А. Кергелен. 1963”. Цей сувенір повертає мене до спогадів про дитинство, про близьких людей, про моряка далекого плавання, який добув цей зуб поблизу островів Кергелен, що біля Антарктиди.
А нещодавно, зовсім випадково, я зустрів Анатолія Харламовича. З величезним захопленням я слухав його розповідь про життя, мандри і вирішив її записати. Гадаю, що ця життєва епопея буде цікавою і читачам “Нового життя”.

 

Розповідає Анатолій Рагулін:
“...Як тільки звільнили Здолбунів від окупантів, наша сім’я повернулася із евакуації і оселилася в будиночку поруч з міським млином, на розі вулиць Пушкіна і Шевченка. Німецька авіація ще бомбардувала місто, залізничну станцію і намагалася знищити млин, тим більше, що поруч розташовувалась зенітна батарея.

Виїжджаючи на рибалку, ознайомтеся з правилами рибальства. Врахуйте, що у кожному місці вони мають особливості.
Вибираючи місце для лову, дослідіть підходи до водоймищ, виміряйте глибину на наперед вибраних ділянках. Одним з показників глибини водоймища є рослинність. На глибині до 2 метрів добре ростуть стрілолист, очерет, хвощі, осока, зелені нитчасті водорості; біле латаття і кубушки – характерні ознаки глибини до 3 м; уруть, елодея, роголист ростуть на глибинах до 4 м.

29 червня цього року минуло 110 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері, французького письменника, репортера, авіатора.
Антуан де Сент-Екзюпері народився в м. Ліоні, походив із старовинного аристократичного роду (батько – граф Жак де Сент-Екзюпері, генеалогічне коріння якого сягало ХІІ століття; мати – Марі Сент-Екзюпері – талановита художниця, також із давнього провансальського дворянського роду). Майбутній письменник з дитинства обожнював природу, захоплювався музикою, малюванням, технікою. Згодом обрав фах військового, але мріяв про польоти. В ті роки, на зорі повітроплавання, професія авіатора була рідкісною, романтичною. Вона цілком відповідала характеру й наполегливості юнака, закоханого в небо.

Про історію селища Мізоч від прадавніх епох і до радянських часів розповідає "Історія міст і сіл УРСР. Рівненська область" за 1973 рік. Своєрідним цінним доповненням до названого видання може послужити захоплююча розповідь про цей населений пункт польського квартальника "Wolyn Blizej" ("Волинь бліжей") за 2008 рік, де між іншим читаємо: "...На південь від Кунина, десь на відстані шести кілометрів, розміщене селище (до 1960 року районний центр) Мізоч, де є 1020 будинків, 4430 мешканців, селищна рада, середня школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека, музична школа, лікарня, аптека, пошта, комісійний магазин, цукрова промисловість, пекарня, молокозавод, фабрика, понад десять релігійних закладів, кав'ярня та інші об'єкти.

Для соління придатні огірки, вирощені у відкритому ґрунті, з щільною м’якоттю, негрубою шкіркою, малою насінною камерою, правильної форми, високим вмістом цукру, темно-зеленим забарвленням. Перед солінням плоди калібрують: пікулі та корнішони використовують переважно для консервування, а на соління — зеленці двох розмірів: 11-12 та 14 см завдовжки. Пошкоджені механічно та уражені хворобами вибраковують. Переробку огірків здійснюють у день збирання, бо навіть нетривале їх зберігання пов’язане із втратами цукру.

Плетений тин, колесо від воза, глечики на кілках – ці давно призабуті атрибути сільського життя сьогодні дедалі більше використовуються в оселях людей як своєрідна окраса їх житла. І треба сказати, що це й справді милує око, як ось, наприклад, це обійстя в селі Стеблівка, або колодязь, що розташований біля приміщення Мізоцької селищної ради.
Фото Володимира Дрозюка.

Ми мали б жити дружно і прекрасно,
Були б у нас і шана, і могуть,
Коли б з дерев не злазили дочасно
Ті, хто не знає, як під ними буть.
Їм не завада ні жара, ні стужі.
У більшості – це плем’я молоде.
Вони, на жаль, нечувано байдужі
До всього, що пристойно для людей.
І хоч в них є ж, мабуть, якісь зачатки
Чогось людського, та мине ще час
Аж поки їхні вчинки та повадки
Не перестануть турбувати нас.

***
Не насмічуй на чисті столи,
Хтось залишив на них світлі гами…
Не напльовуй туди, де мели:
В тебе праця чиясь під ногами.
Придивися, хто поле оре,
І вклонися йому щонайнижче.
Не вирубуй свавіллям дерев,
Бо без них тебе вітер освище.
Не діли громадян, не діли
На законом затверджені касти,
Які можуть безкарно все красти
Чи дарунки гребти з-під поли…
А ще скільки тих “не” у нас є,
Про які не стихають дебати…
Сатана свої сіті снує,
А ми маєм їх в герці здолати!
Василь ЯРМОЛЮК.
м. Здолбунів.


На фото: (зліва направо) начальник відділу обліку та звітності Зоя Іванівна ВЛАДІМІРОВА, заступник начальника інспекції - начальник управління оподаткування фізичних осіб Людмила Федорівна МАКАРОВА, начальник відділу адміністрування податків з фізичних осіб Алла Михайлівна ТАРАДАЙКО, начальник Здолбунівської ОДПІ Ярослава Василівна ВЕРЕЩАК, начальник відділу оподаткування юридичних осіб Оксана Вікторівна ГОРОБЮК, завідувач сектора масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Людмила Олексіївна НЕЧИПОРУК під час робочої наради у кабінеті начальника ОДПІ.

В цьому році ми відзначаємо славний ювілей - 20-ту річницю створення Державної податкової служби України. За 20 років відбулись кардинальні зміни суспільних відносин, в тому числі і в податковій сфері. За пройдений час почала діяти ефективна система прогнозування та адміністрування податків, прийнято безліч законів та нормативних документів по реформуванню податкової служби, запроваджено нові форми та методи обслуговування платників податків, одним з яких є електронна подача звітності. Творчі зусилля і чесна праця податківців забезпечують сьогодні не лише ефективну діяльність податкової служби, а й подальші успішні перетворення в соціально-економічному розвитку країни. Метою податкових перетворень є стимулювання реальної економіки та сумлінних платників податків, легалізації податкових зобов'язань та заробітної плати, виведення з «тіні» прихованих капіталів та, в кінцевому результаті, забезпечення мобілізації коштів до бюджетів усіх рівнів.

СІРАК Юрій Борисович

народився 6.05.1962 р. в с. Здовбиця Здолбунівського району, де і нині мешкає.
В органах внутрішніх справ з 11 січня 1985 року.
У 1987 р. закінчив середню спеціальну школу транспортної міліції м. Могильові республіки Білорусь, у 1997 р. - Львівський інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України за спеціальністю “правознавство”.
Працював оперуповноваженим ДСБЕЗ ЛВ УМВС на ст. Здолбунів ЛУ на Львівській залізниці, у відділі охорони громадського порядку ЛВ УМВС на ст. Рівне, заступником начальника по громадській безпеці ЛВ УМВС на ст. Рівне, а з 2004 р. - начальником лінійного відділу УМВС України в Рівненській області.
Одружений. Має сина.
З 19 травня 2010 року призначений на посаду начальника Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області.
Підполковник міліції.

розповідали мешканці населених пунктів Бущанської та Будеразької сільських рад, на базі котрих минулого тижня відбувся виїзний семінар-навчання голів територіальних громад району

 Учасники семінару, працівники та вихованці ДНЗ "Сонечко",
що в Будеражі.

Проходив він 23 червня. Тож, перш ніж перейти до традиційної для таких заходів теоретичної частини, керівники району - голова РДА М. П. Євчук та голова районної ради В. О. Тимощук привітали з професійним святом присутніх у залі держслужбовців. Побажання і надалі чесно служити людям, роблячи все можливе для збагачення України і процвітання нашого району, а також усіляких людських гараздів адресували вони тим, хто представляє державу на місцях.
Нагальні питання життя району зачепив у виступі голова РДА М. П. Євчук. Він відповів на запитання сільських голів і нагадав, що вони завжди можуть звернутися на цілодобово діючу в райдержадміністрації “гарячу” телефонну лінію.

Для Любові Олександрівни КОШИЦЬКОЇ професія продавця - справді покликання. З 1975 року працює вона у закладах торгівлі, з 1983-го - у споживчій кооперації. Зараз разом з донькою Вікою, яка пішла її стопами, жінка сумлінно трудиться у магазині Виробничо-торгово-заготівельного підприємства райспоживспілки, що у с. П‘ятигори. Саме сюди, хоч поруч ще одна торгова точка, люблять заходити покупці. Адже завдяки старанням Любові Олександрівни у магазині і поруч нього завжди порядок, радує око красива і майстерна викладка товарів, яких тут більше тисячі найменувань, а ще люди впевнені: їх завжди привітно зустрінуть і ввічливо обслужать.
Напередодні професійного свята на Дошку пошани облспоживспілки було занесено фото Любові Олександрівни як людини року.
Фото Ольги ЯКУБЧИК.

Кожного року в першу суботу липня відзначають своє професійне свято кооператори району. Воно прикметне насамперед тим, що чи не єдине з усіх професійних свят у державі має статус міжнародного. З 1992 року Укоопспілка є членом Міжнародного кооперативного альянсу. І без перебільшення потрібно сказати, що завдяки цьому споживча кооперація сьогодні має можливість жити, розвиватися, нарощувати обсяги діяльності, її не спіткала доля радянської торгівлі, побуткомбінатів чи колгоспів.
Сезон збільшення надоїв молока у розпалі. Однак селян це не радує, оскільки заготівельники знизили закупівельну ціну на нього: 1.40-1.60 за літр - це все, що вони нині пропонують власникам корів. Сільські мешканці обурені. Адже для багатьох з них здача молока - єдиний постійний заробіток, до того ж у магазинах молочні продукти не подешевшали.
Заготівельники свою позицію аргументують низькою жирністю молока, зниженням його експорту, зростанням вартості бензину, газу, необхідністю підвищення заробітної плати та ін. Однак при цьому ніхто не враховує, скільки потрібно затрат на заготівлю кормів, скільки сил і часу забирає у селянина догляд за його годувальницею-корівкою. Користуючись безвихіддю сільських мешканців, заготівельники безсовісно грабують їх. Селяни ж, тамуючи в собі образу за таку несправедливість, все ж мусять здавати молоко, бо при їх бідності навіть тих 200-300 гривень в місяць - теж гроші. Доки це триватиме? Питання поки без відповіді.
“Я хочу мати дорогу машину, двокімнатну квартиру в центрі міста, престижну роботу, щоб кожен день приносив задоволення, щоб коли я вранці спросоння впаду з ліжка - це було найбільшою неприємністю у моєму житті”. Натомість ти їдеш тролейбусом, заповненим вщент людьми, заздрісним поглядом оглядаєш яскраві вітрини магазинів, не встигаєш на роботу, яку ненавидиш.
Що ж заважає тобі змінити своє життя? Можливо, тебе охоплює страх? Але страх чого? Втратити роботу, яку не любиш, тролейбус як звичний засіб пересування, чи оточення, спілкування з яким не приносить морального задоволення? Чи, можливо, боїшся, що твій улюблений кінофільм показуватимуть на каналі, який твоя кімнатна антена “не ловить”? Але це не страх! Страх має іншу природу - він паралізує всі частини тіла, і ти не можеш зробити кроку ні вперед, ні назад. То якщо це не страх, то що тоді?
Хочу сказати кілька слів одноліткам-абітурієнтам, тим, хто закінчив навчання у школі і збирається вступати до вищих навчальних закладів, та й усім, хто незабаром попрощається зі школою.
Пам’ятайте те, чому вас вчили. Все це обов’язково знадобиться вам у майбутньому. Повірте, все було недаремно. На жаль чи на щастя, нічого в нашому житті не буває випадково, і якщо щось сталося, це означає, що воно є важливим.

Із своєю творчістю молодь міста знайомить гурт МГО “Frееdom” .

Спільними зусиллями організаторів – працівників сектора у справах молоді і спорту РДА та районного будинку культури – святкова програма, представлена здолбунівчанам у міському гідропарку з нагоди Дня молоді та Дня Конституції України, була насиченою й цікавою. Святковими привітаннями її відкрили голова районної ради В. О. Тимощук та заступник голови РДА з гуманітарних питань О. В. Федорук, котрий також вручив грамоти РДА 8 кращим представникам молодого покоління Здолбунівщини. В числі їх - працівники культури, освіти, волонтери молодіжних громадських організацій.

Кримінальну справу щодо колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича передано до Верховного Суду України для визначення її підсудності. Перший заступник гeнерального прокурора Віктор Пшонка затвердив обвинувальний висновок у цій справі за обвинуваченням Зварича в отриманні хабарів в особливо великих розмірах та одного із суддів цього ж суду у пособництві в отриманні хабарів.
Нещодавно на базі Здолбунівської райсанепідемстанції відбувся обласний семінар-нарада з комунальної гігієни, на який прибули спеціалісти з обласної, Рівненської міської, районних санепідемстанцій області.
Учасники семінару-наради побували на ВАТ “Волинь-Цемент”. З доповіддю про основні завдання, які стоять перед спеціалістами з комунальної гігієни щодо здійснення дієвого санепіднагляду з попередження забруднення атмосферного повітря, забезпечення населення якісною питною водою та ін. виступили спеціалісти обласної СЕС, зокрема завідувач комунального відділення М. Г. Лук'янов.
Книга… Яке місце вона займає в житті сучасного суспільства, особливо в умовах, коли постійно зростає кількість користувачів Інтернету?
У Здолбунівській центральній районній бібліотеці останній з‘явився у 2004 році, коли вона виграла конкурс “Інтернет для читачів публічних бібліотек” за фінансової підтримки Посольства США. Послугами Інтернету в основному користується молодь, хоча повністю вона не відмовляється й від книги. Зважаючи на подорожчання періодичних, художніх та довідкових видань (погодьтеся, не кожен в змозі купити собі книгу за 70-120 гривень), кількість читачів у бібліотеці не зменшується. На сьогодні їх тут налічується 4085 осіб. Бібліотечний фонд складає 34803 примірники. Багато книг іде на вилучення, а натомість надходить мало. Тому на потреби бібліотеки доводиться залучати спеціальні кошти, зокрема плату за користування Інтернетом, за запис в бібліотеку, за нічний абонемент і т. д. Завдяки платній діяльності з початку року залучено 5817 гривень.
Отож книга і сьогодні не втрачає своєї актуальності.
Вікторія Бондар,
студентка МЕГУ.
4 липня в нашій державі відзначається День флоту України - віднедавна спільне свято як військових, так і цивільних моряків. Хоча Здолбунівщина розташована далеко від моря, але і тут є люди, які з ним пов’язали своє життя. Це близько півсотні ветеранів військового та цивільного флотів, а також 8 чоловік діючого плавскладу вже Українського флоту. Серед них і матрос військової служби за контрактом Артур Теребійчук із Новоздолбунова, який проходить службу електриком газотурбінної установки на корветі “Вінниця”.
Закінчивши професійний ліцей залізничного транспорту та не знайшовши стабільної роботи, юнак згадав про дитячу мрію - стати моряком. Після проходження поглибленого медичного обстеження та психологічного тестування Артур був відібраний кандидатом до плавскладу Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Закінчивши навчальний центр ВМС у м. Севастополі, був направлений для подальшого проходження служби на корвет “Вінниця”, в особовому складі якого в основному вихідці з центральної та західної України. І хоча останнім часом через обмежене фінансування ЗСУ корабель не полишає причалу та бухти, матроси мріють про те, що незабаром будуть борознити Чорне та інші моря, а, можливо, братимуть участь і в цьогорічних навчаннях “Сі Бриз -2010”.
Здається, того дня ніщо не віщувало біди. Все йшло звичним, буденним порядком. І лише невидима присутність якоїсь гнітючої туги не давала спокою...
Так було тієї осінньої ночі 1947 року, коли домашній спокій багатьох людей порушив переривчастий стук у двері. Згодом цей стук страшним громом обрушився на всю Україну. Люди, які й досі не могли оговтатися від жахливих наслідків війни, знову стали жертвою політики радянського уряду. Ніхто й гадки не мав, що востаннє бачить своїх рідних та близьких. Нікому не було відомо про таємничу домовленість між країнами комуністичного блоку про обмін населенням. Таким чином вище керівництво радянської держави прагнуло позбутися опозиційно налаштованих елементів. І, як наслідок, сотні тисяч українців “добровільно-примусово” змушені були виїхати до Польщі, Чехії, Словаччини та найвіддаленіших куточків Радянського Союзу. Чимало незгодних з такою політикою поплатилися за це своїм життям.

йшла мова на черговому засіданні колегії райдержадміністрації,
яке провів голова РДА М. П. Євчук 24 червня

Головний лікар ЦРЛ І. Я. Зима проінформував присутніх про реалізацію в нашому районі державної політики в галузі охорони здоров’я та заходи щодо поліпшення надання медичних послуг населенню. Окремі аспекти цього непростого питання порушили у своїх виступах головні лікарі Мізоцької районної лікарні П. І. Хаврук, Гільчанської лікарської амбулаторії Р. Б. Грицак, заступник головного лікаря ЦРЛ О. Я. Сумко, Урвенський сільський голова Л. М. Балабат.
Більшість порушених на цьому зібранні проблем пояснюються недостатнім фінансуванням медичної галузі. У перші п’ять місяців ц. р., до прийняття бюджету, чимало сільських рад не змогли виділити необхідні кошти своїм медзакладам на придбання медикаментів для невідкладної допомоги. А вони, зважаючи на реалії сьогодення, і так мізерні. Тож сільським медикам довелося скористатися минулорічними залишками. За таких умов надання медичної допомоги населенню було проблематичним.

Як давно це було... Всього 50 років... Подорослішали колишні наївні випускники й постарішали вчителі - такий закон життя. Тоді, після закінчення школи, так хотілося бути дорослим, скоріше поїхати до міста вчитися. Так і сталося: закінчили вузи, стали жити в містах, здобули посади, створили сім’ї, народили дітей. Але чомусь так добре повертатися у те рідне село, де все так просто, де можна увесь день ходити по лісу, збирати квіти в лузі, лежати у густій траві й дивитися в небо...
Минуло 50 років з того часу, як хлопці і дівчата попрощалися з рідною Гільчанською середньою школою і почали доросле життя. А зараз за парти сіли солідні дяді і тьоті, для яких останній дзвоник пролунав в далекому 1960-му.
Сорок один рік… Саме стільки віддаляє нас від першого шкільного дзвінка, який своїм малиновим співом протягом 10 років скликав нас до порогу рідної школи. Теплі, приємні спогади переносять мене у найкращу пору життя – безтурботне дитинство, юність.
Здолбунівська перша – маленька, тепла і затишна школа. Феофанія Михайлівна Мазур – завжди врівноважена та вимоглива перша вчителька. Низенько вклоняюся їй та запевняю: “Я завжди пам’ятатиму Вас, Вашу науку, берегтиму тепло і доброту, які Ви залишили в наших душах”.

 Спортивна гордість Здолбунівщини - Сергій Астахов,
майстер спорту міжнародного класу.

Цьогоріч виповнюється 115 років з часу заснування важкої атлетики в Україні. Урочисто відзначили поважну річницю і здолбунівські шанувальники цього виду спорту.
Спортивна школа важкої атлетики відкрилась у нашому місті у 1981 р. на базі Здолбунівської ДЮСШ спортивного товариства «Колос», тренером якої став заслужений тренер України, майстер спорту Володимир Григорович Гордійчук. За 29 років він підготував 5 майстрів спорту міжнародного класу, 5 чемпіонів Європи, 1 чемпіона світу серед юніорів та 16 майстрів спорту.
Вихованцем В. Г. Гордійчука є відомий важкоатлет Сергій Астахов, який вперше в історії важкої атлетики України виконав норматив майстра спорту у 14 років, за час тренувань побив 18 рекордів для юнаків.

У розпалі літо - пора відпочинку та відпусток. Чимало людей своє дозвілля проводять біля води. Але щоб ваш відпочинок був спокійним, необхідно дотримуватись основних правил безпечної поведінки на воді.
Головне з них - вміння плавати. Людина, яка добре плаває, не лише упевнено почуває себе на воді, але й у випадку необхідності може допомогти тому, хто потрапив у біду.
Про цю страшну хворобу треба знати всім жителям Здолбунівщини. Тим паче, що, починаючи з 2000 року, випадки захворювання на лептоспіроз в нашому регіоні реєструються все частіше. Лише цього року захворіли троє чоловіків, один хворий помер.
Лептоспіроз - спільне для людей і тварин інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням кровоносних судин, нирок, печінки і нервової системи. Джерелом інфекції є велика рогата худоба, свині, кози, вівці, коні, собаки, сірі пацюки, полівки, водяні щури. Але найбільш небезпечні в епідемічному плані сірі пацюки, чисельність яких значно зросла впродовж останніх років. Саме сірі пацюки довгий час виділяють із сечею в зовнішнє середовище збудника лептоспірозу.
В світі, створеному Богом, людині відведене місце співтворця, який має виконувати Божу волю, підтримуючи світопорядок. Але з Біблійної історії відомо, що людина, спокушена першим богоборцем - дияволом і його слугами - демонами, згрішила, і гріх, як інфекція, вразив наступні покоління. А тому й донині люди виконують не Божу, а волю того, хто їх спокушає до гріха. Одним із видів богоборства є марновірство і забобони. Як не прикро, але в Україні, яка має тисячолітню християнську віру, хвилеподібно то згасають, то відроджуються язичницькі дохристиянські поклоніння Божим творінням, а не самому Творцю.

 

 

Інженер-технолог локомотивного депо Василь Ілліч Король, якого ви бачите на цьому фотознімку, - завжди діловий, комунікабельний, пунктуальний, заклопотаний виробничими справами. Тривалий час він у депо очолював групу раціоналізаторів і винахідників. Та й сам вніс десятки рацпропозицій, які знайшли застосування в роботі підприємства. В основному винаходи провідного інженера-технолога використовуються під час ремонту рухомого складу.

На базі Маломощаницької та Ступнівської сільських рад відбувся семінар-навчання голів територіальних громад району

Під час екскурсії на хмільники.


Обидві сільські ради – з найвіддаленіших у нашому районі. Там немає потужних сільгосппідприємств, які могли б допомагати у вирішенні проблем місцевих громад. Тож звикли розраховувати лише на власні, хай і невеликі, сили.

Відбулася сесія районної ради

У середу, 29 липня, відбулася тридцять шоста сесія районної ради п’ятого скликання. Привітавши з призначенням нового районного військового комісара О. П. Ємченка, депутати розглянули майже тридцять питань порядку денного. Попередньо їх детально обговорено на засіданнях постійних комісій, президії районної ради.

На хлібній ниві району в розпалі жнива, для збору урожаю залучено чимало сил і техніки. Поспішають хлібороби, бо нині їм дорога кожна година.
Про те, як проходять жнива в нашому районі розповідає кореспонденту “Нового життя” начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Р. В. Дрозд.


- Романе Володимировичу, прийшла хвилююча пора збирання хліба, чим особливим вона відзначається цьогоріч?
- З давніх-давен цілком справедливо цей період сільськогосподарського року вважають найважливішим, найвідповідальнішим, бо йдеться про хліб, що становить основу життя.
І хоч погодні умови нинішнього року ставлять додаткові труднощі, селяни з надією і почуттям гордості вийшли в поле: зернові цього року хороші. Головне – вчасно, без найменших втрат зібрати хліб. Тому від кожного керівника, кожного комбайнера, водія, тракториста вимагається максимум зібраності, організованості, діловитості.

Нещодавно з ініціативи районної організації “Наша Україна” здолбунівчанам пощастило побувати в тому місці, де сумно, серед осиротілих берегів котить свої води річка Сейм, пройтися стежинами, якими ходили українські гетьмани 300 років тому – колишній гетьманській столиці, яку навіть Вольтер назвав головним містом України – таємничому і загадковому Батурині.
“Здоров’я – це нічого, але без здоров’я все – ніщо”. Цей афоризм дійшов до нас із давніх часів і коментарів не потребує. Але ось ще одне класичне визначення: “Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб чи фізичних вад”.

Соціально-економічне становище Здолбунівського району за січень-червень 2009 року

Промисловість
У І півріччі ц. р. промисловими підприємствами району порівняно з попереднім періодом торік збільшено випуск мішків та пакетів з полімерів етилену на 60,8%, круп та макаронних виробів без начинки – на 50%, хлібобулочних виробів – на 3,3%. Разом з тим, на 37-80% зменшено виробництво гофрованих листів, шиферу і аналогічних виробів з асбестоцементу, цементу, збірних елементів конструкцій для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю, свіжої (парної) чи охолодженої яловичини, телятини та свинини.

До 175-річчя Миколи Олександровича Корфа

Яскравою сторінкою в історії української освіти й культури другої половини ХІХ століття є діяльність видатного педагога-практика Миколи Олександровича Корфа, засновника і організатора нового типу початкової народної школи - земської, котра стала основою тогочасної народної освіти.

 

 

Ми, жителі вул. Церковна у м. Здолбунові, довгий час потерпали від незручностей через її необлаштованість. У дощову погоду було по нашій вулиці, як кажуть, ні пройти, ані проїхати - стояли такі калюжі, багнюка псувала взуття. Через жахливий стан дорожнього покриття до нас не хотіла їхати жодна сервісна служба. Наші ходіння по інстанціях з проханнями виправити становище і відремонтувати дорогу теж довгий час були безрезультатними. 
А нещодавно все змінилось - маємо оновлену, облаштовану, красиву вулицю з рівною, гладенькою дорогою. Ми щиро вдячні за це голові Рівненської ОДА Віктору Матчуку, голові Здолбунівської РДА Любомиру Кінаху, міському голові Ігорю Ольшевському, депутату районної ради Світлані Ніколіній, усім, хто зважив на наші прохання і допоміг. 
Жителі вул. Церковна
м. Здолбунова.
На фото: вул Церковна після ремонту.

В районі завершено збір урожаю цієї технічної культури

 

 

Цьогоріч в районі зібрали ріпак із площі 886 гектарів, більшої, ніж торік. Збільшення посівів ріпаку насамперед пов’язане із рентабельністю цієї культури. Серйозно займаються вирощуванням ріпаку у фермерських господарствах імені Шевченка та “Нива”, у приватних сільськогосподарських підприємствах “Хлібороб” та “Здолбунівське”. 
Минулої п’ятниці на ріпакових жнивах у ПСП “Хлібороб”, де залишалось зібрати врожай на всього декількох гектарах, побував кореспондент "Нового життя" Євген ШИЛАН. Він зустрівся з керівництвом та механізаторами господарства.

 

 

Нині професія продавця є однією з найпопулярніших і наймасовіших в Україні. Численний загін господарів прилавку трудиться і в нашому районі. В основному вони працюють у приватних фірмах, магазинах і кіосках. Галина Кухарчук та Надія Корніюк, яких ви бачите на знімку зліва направо, тривалий час обслуговують покупців у приватному магазині “Металіст”, що у Здолбунові по вул. Шкільній. Жінки мають великий досвід роботи. Раніше вони добросовісно виконували професійні обов‘язки в торговельних точках міськторгу і райспоживспілки. Так що їм майстерності не позичати.
Фото Євгена Шилана.

 

 

У суботу, 18 липня, Президент України Віктор Ющенко разом зі своїми однодумцями з метою відзначення 19-ї річниці з дня прийняття Декларації про державний суверенітет України здійснив 35 сходження на найвищу точку України – гору Говерлу. Разом з Президентом це зробили і представники “Нашої України” Здолбунівського району: голова РДА Любомир Кінах, голова районної ради Василь Тимощук, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Бандюк, викладач музичної школи Юрій Пшеничний та я, автор цього матеріалу.

Тринадцятий раз поспіль у Новій Мощаниці місцева влада організувала День села. В клубі й відбулося основне дійство. В урочистій обстановці сільський голова Микола Головай вручив грамоти жителям, котрі зробили вагомий внесок у соціальний розвиток села.
У Державній податковій адміністрації України підвели підсумки щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості “Податки очима дітей”. Серед його лауреатів за напрямом “Літературні твори” і п’ятнадцятирічна здолбунівчанка Оксана Василюк, учениця Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4. Дівчина придумала загадки про податки під назвою “Підкажи слівце”.

Голова РДА Л. Я. Кінах минулого тижня провів чергове розширене засідання колегії райдержадміністрації. На ньому було проаналізовано підсумки роботи галузей господарського комплексу району та виконання бюджету у першому півріччі, а також розглянуто таке болюче, надто сьогодні, питання про заборгованість з виплати заробітної плати. З інформаціями виступили заступник голови РДА Ю. П. Лиморенко та начальники управлінь: агропромислового розвитку - Р. В. Дрозд, праці та соціального захисту населення - О. І. Єфімчук.
З обговорених питань головою РДА видано відповідні розпорядження.
Нижче вміщуємо скорочений виклад інформації, яка прозвучала на цьому зібранні.

 

 

Цінний подарунок за кращий тактичний бій на цьогорічному чемпіонаті України з боксу у Міністерстві молоді та спорту України вручили днями нашому земляку, юному боксеру Олександру Бунзі. 
Нагородження проводив головний тренер штатної збірної України з боксу Олександр Гуренко. Вітаючи Олександра, він побажав йому нових успіхів.
Володимир АНЦИБОР, 
тренер-викладач КДЮСШ “Колос”.

На фото: Олександр БУНГА (в центрі) у Києві біля Національного спортивного комітету.

З метою забезпечення фінансово-бюджетної дисципліни на підприємствах, в установах, організаціях району, контролю за використанням державного та комунального майна і фінансових ресурсів працівники КРВ у Здолбунівському районі провели у 1 півріччі ц. р. 8 ревізій та 15 зустрічних звірок.
Однією з форм державного захисту особистих, майнових прав та інтересів неповнолітніх, які залишились без опіки та піклування батьків внаслідок смерті чи хвороби останніх, позбавлення їх батьківських прав або з інших причин, є опіка та піклування з боку родичів дитини, а в окремих випадках – з боку нерідних їй осіб. Опіка встановлюється над неповнолітніми, які не досягли 14 років і залишились без опіки батьків, 14-18 років, визнаними судом обмежено дієздатними внаслідок зловживання спиртним або наркотиками, а також над громадянами, визнаними судом недієздатними внаслідок психічних захворювань.
На Хмельницькій атомній станції побували журналісти японського журналу “Бунгей Шюнджу”. Під час ознайомлення з діяльністю станції гості мали зустріч з генеральним директором ВП “ХАЕС” М. С. Панащенком. Від нього дізнались про історію будівництва станції, її роботу, основні виробничі показники, заходи з охорони навколишнього середовища, які проводить ХАЕС, а також про чергові завдання станційної програми з підвищення безпеки, модернізації та реконструкції. Цікавили іноземних журналістів і співпраця у сфері енергетики з Євросоюзом та перспективи добудови третього й четвертого енергоблоків ХАЕС.
До відома головних розпорядників бюджетних коштів
З першого січня наступного року буде використовуватись оновлена економічна класифікація видатків бюджету, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 4.08.2008 р. № 1024 “Про внесення змін та доповнень до бюджетної класифікації”. Застосовуватиметься також наказ Державного казначейства України від 25.11.2008 р. № 495 про затвердження інструкцій щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету.

 

 

Пам‘ятаєте Шевченкові рядки:”... І виріс я в чужому краї, і сивію на чужині”? Майже повторюючи їх, склалась доля Марії Степанівни Павлової, бо й виросла вона в чужому домі, й посивіла не у своєму. Але нещасною себе ця жінка ніколи не вважала, була доброю і терпимою до людей. Мабуть, саме тому й дочекалась нарешті ключового моменту свого життя, про який так мріяла довгі роки.

 

Народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль “Візерунки” районного будинку культури, який ось уже 37 років плідно пропагує українське музично-пісенне мистецтво, дав понад сотні концертів. ВІА брав участь в багатьох фестивалях та конкурсах і, як правило, щоразу отримував схвальну оцінку слухачів, виборював престижні місця.
Музичну та вокальну школу у “Візерунках” пройшли десятки музикантів, солістів. Багато їх і нині не поривають зв’язків із цим творчим колективом. Охоче виїжджають на гастролі Віктор Захарчук та Михайло Хоменко.
Нещодавно учасники вокально-інструментального ансамблю представили свій творчий доробок на обласному фестивалі естрадної пісні “Пісні над Іквою” у Млинові. Там наші земляки майстерно виконали віночок українських пісень. Крім гарячих оплесків глядачів, здолбунівчани одержали грамоту від організаторів фестивалю.
Євген Шилан.

Народна пісня, сучасна поезія, естрадне мистецтво – все це об’єднане під одним дахом в нашому районному будинку культури. Тут працюють талановиті спеціалісти – одна творча сім’я, члени якої завжди підтримують один одного і теплим словом, і ділом. А якщо сперечаються, то тільки тоді, коли перебувають у творчому пошуку, адже занадто критично і вимогливо ставляться до себе.
3 липня 2009 року оголошено обласний конкурс інвестиційних проектів (надалі – Конкурс).
Метою Конкурсу є збір інформації про інвестиційні проекти, бізнес-плани, бізнес-ідеї суб’єктів господарювання області для їх наступного доопрацювання і підготовки до представлення на інвестиційному форумі, який буде проведено в м. Рівне у вересні 2009 року.
Конкурс інвестиційних проектів проводиться в 3 номінаціях:

 

 

У розпалі спекотне літо. В цю благодатну пору року наші ринки насичені великою кількістю овочів та фруктів. Вистачає цих природних багатств і на ринку, що по вул. 8 Березня м. Здолбунова. А якщо по правді, то ринок просто “задихається” від торгуючого люду. Щоденно, крім понеділка, продають лишки сільськогосподарської продукції більше 100 чоловік. І це треба вітати. Бо на заміну заморським модифікованим товарам прийшли вітчизняні, щойно з городів і садків, присадибних ділянок та садово-городніх кооперативів. Жваво йде торгівля молодою картоплею, огірками, цибулею, вишнями, черешнями, смородиною, малиною. А ще привозять на ринок дари лісу - суниці, чорниці.

Жінка - мама, сестра, дочка, дружина. Тільки жінка може дати життя новій людині. Лише вона здатна на самопожертву в ім’я здоров’я своєї дитини.
Ні для кого не секрет, що в наш час виносити і народити здорову дитину – велике щастя, адже нині таким в Україні з’являється на світ лише одне немовля з десяти.  
Тривають жнива, а тому проблема недопущення втрат хліба від пожеж у місцях його збирання, зберігання і переробки набула особливої гостроти.
Кліщовий енцефаліт - гостра вірусна інфекція з переважним ураженням центральної нервової системи, важким перебігом і ускладненнями. Переносниками вірусу кліщового енцефаліту до людини є іксодові кліщі (лісові, пасовищні), які мають два сезони активності — весною і на початку осені. До зараження цією хворобою сприйнятливі усі люди, незалежно від віку і статі. Відбувається воно, як правило, під час відвідування лісу (при заготівлі дров, збиранні ягід і грибів, на сінокосі, полюванні чи прогулянці тощо). Крім того, кліщі можуть потрапляти до житла людей з букетами квітів, собаками, котами, іншими тваринами. В останні десятиріччя, за умов інтенсивних процесів урбанізації, кліщі поширились у парках та скверах.

 

 

Їх виступ на літній сцені міського гідропарку в рамках програми цьогорічного відзначення Дня молоді своїм драйвом, яскравістю й ризикованістю вразив різновікову аудиторію глядачів. Дивуючись, з якою вправністю хлопці виконують складні трюки, їм із захопленням аплодували всі. Але, як виявилось, тренуються вони зовсім не заради того, аби при нагоді вихвалятись своїм вмінням.

 

 

 

Відкрите акціонерне товариство “Укрцемремонт” в основному займається ремонтом і технічним обслуговуванням машинного устаткування загального призначення. Трудиться тут 286 чоловік. Великий обсяг робіт покладається і на бухгалтерів, які нараховують заробітну плату виробничникам, ведуть облік доходів, реалізації продукції, сплати податків і нарахування їх, товарно-матеріальних цінностей, виконують багато інших операцій.
Добросовісно ставляться до своїх обов‘язків бухгалтери, яких ви бачите на цьому фотознімку зліва направо: Тетяна Галянт, Галина Омельчук, головний бухгалтер Руслана Борейчук, Ганна Васьон, Валентина Скоропада.
Фото Євгена Шилана.

- Під час свого візиту до Рівненської області Президент України Віктор Ющенко підняв ряд важливих для суспільства проблем. Зокрема, питання, що турбує багато молодих сімей – компенсація відсотків за кредитами, які взяли молоді люди для придбання житла у рамках державних програм, - розповів голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук.- Ця проблема існує. Черга молодих сімей на отримання житла не зменшується, а тільки збільшується, - додав він.
Віктор Ющенко має намір ще раз підкорити Говерлу
У суботу, 18 липня, відбудеться традиційне щорічне сходження на найвищу вершину українських Карпат Говерлу за участю Президента Віктора Ющенка, присвячене річниці прийняття Декларації про суверенітет України. Подолати непростий шлях на маківку Говерли разом з Віктором Ющенком зголосилися представники низки патріотично налаштованих політичних сил. 
Серед них будуть і здолбунівчани – голова РДА Л. Я. Кінах, голова районної ради 
В. О. Тимощук, перший заступник голови райдержадміністрації І. В. Бандюк, викладач музичної школи Ю. В. Пшеничний та керівник районного радіо Сергій Кондрачук.
У МІЗОЧІ ВІДБУВСЯ ДЕНЬ РАЙОННОЇ РАДИ
Зустрітися з відповідальними працівниками районної ради, міліції, управлінь соціального захисту населення, Держкомзему у нашому районі побажало чимало жителів населених пунктів, розміщених на території Мізоцької селищної ради. Найбільше серед них було тих, хто працював у ТОВ “Новітні крохмальні технології” і до цього часу не отримав зарплати. Заборгованість з виплати її сягає майже півмільйона гривень. 

 

 

Великий обсяг робіт виконують локомотивники з ремонту рухомого складу. Старанністю у праці серед багатьох інших в депо відзначається слюсар Василь Стребчук, якого ви бачите на цьому знімку. Він ось уже понад 10 років трудиться у заготівельному цеху. В основному займається ремонтом гідрогасників, приводів клапанів для двигунів дизель-поїздів. Виконує цю роботу з високою точністю і без браку.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Згідно з цьогорічними постановами Кабінету Міністрів України № 282 від 18 березня та № 650 від 1 липня затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 468 від 13.05.2009 р.з першого липня цього року харчові продукти із вмістом генетично модифікованих організмів або виготовлені з використанням ГМО підлягають обов’язковому маркуванню, якщо ГМО в самому продукті або в сировині для нього перевищують 0,1 відсотка.

живуть мешканці одного із найбільших сіл Рівненської області, 
яке іменується Здовбицею

А що це так, то досить пройтися вулицями цього населеного пункту, який розташований за 3 км від районного центру і залізничної станції Здолбунів. Так, це с. Здовбиця. Мешкає тут понад п’ять тисяч чоловік. Для потреб місцевих людей функціонують середня школа, дитячий садок, будинок культури, лікарська амбулаторія, аптека, торговельні та інші заклади. Село газифіковане, має хороше транспортне сполучення з районним та обласним центрами.
з нагоди відзначення 20-тиріччя створення Народного Руху України.
19 липня, у неділю, в храмах Рівного та області пройдуть молебні за Україну та український народ та заупокійно-поминальні богослужіння за полеглими борцями за свободу і незалежність України. 
О 15.00 у Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі відбудуться урочисті збори та концерт з нагоди 20-річчя Рівненського Руху. Планується також святкова хода від драмтеатру до пам’ятної дошки В. Чорноволу, поклакладання квітів до пам’ятників С. Петлюрі та Т. Шевченку. Орієнтовно з 17.30 до 19.00 біля пам’ятної дошки В.Чорноволу пройде урочисте віче.
З матеріалами сайту «Народний Рух України».

 

Делегація Здолбунова на обласній установчій конференції Руху у Рівному. 1989 рік.

 

І не віриться, що вже двадцять років...
Тоді ми були молодими, сповненими відваги і романтики, але ще з радянськими комплексами. Хтось твердо вірив у синьо-жовтий прапор і тризуб, хтось для пом‘якшення вважав за краще трикольор, хоч трошки, але ще б червоного, а тризуб - не дай Боже з хрестом чи мечем посередині. Не осуджую нікого, бо кожен мав свій шлях за плечима: хто із сибірських доріг, а хто з комсомольських оперзагонів. 
Пригадую, як хтось із трибуни рухівської обласної установчої конференції сказав: ”Я нічого не боюсь, та ще сняться білі сніги тундри, а так не хочеться туди назад”. А ще здивовані обличчя сивочолих упівців, тих, кого я загітував, і які обурились непередбаченим покладанням вінка до пам‘ятника Леніну перед початком установчої конференції в Рівному. Та на все мав прийти свій час, і головне було його не змарнувати.

Останнім часом до Здолбунівської центральної районної бібліотеки надійшло ряд видань, в яких висвітлено різні періоди історії України, розвиток національної культури, правові питання.
Широку панораму фактів та подій вітчизняної історії після здобуття незалежності подано у книзі “Україна 1991-2007: Нариси новітньої історії” (К., 2008. – 464 с.). А “Спадщина тисячоліть” (К., 2008. – 448 с.) розповість про бурхливі події давнини. 

 

 

Мирослава Лось, яку ви бачите на фото, у нинішньому році закінчила шостий клас Здовбицької загальноосвітньої школи. Вона дуже любить писати вірші, казки. І хоч не всі вони ще досконалі, нам думається, що з часом дівчинка стане справжнім літератором.
Пропонуємо вашій увазі один з її творів.

Нічне танго
Місяць зіроньці освідчився в коханні,
Й вони удвох засяяли з пітьми.
Я так люблю нічне це танго,
Коли разом із зорями танцюєм танго ми.
Пелюстки з яблунь падають в долоні
І ми їх ловимо навперейми.
Я так люблю нічне це танго,
Коли удвох під зорями танцюєм танго ми.
На мить вуста злились в коханні
І ніжно ти шепочеш: "Обійми..."
Я так люблю нічне це танго,
Коли удвох під зорями танцюєм танго ми.
Ось-ось до нас вже завітає ранок
І зорі нам прощально усміхнуться з вишини.
Я так люблю нічне це танго,
Коли всю ніч під зорями танцюєм танго ми.
Володимир Дрозюк.
Я люблю тебе
Напишу три слова
На папері чистім,
Напишу з любов’ю, 
Тихою, як пісня.
Напишу з думками,
Що тривожать серце,
Напишу з проханням
Відповісти чесно…

радять фахівці людям, у яких діагностовано цю недугу

 

Сьогодні туберкульоз є проблемою для усіх країн світу, бо в жодній з них цю недугу ще не зарахували в число подоланих. Навпаки, починаючи з 90-х років ХХ століття розповсюдженість захворювання зросла. Медики стверджують, що приблизно третина населення планети інфікована туберкульозною паличкою. В нашій країні епідемія туберкульозу зареєстрована з 1995 року - щоденно виявляють приблизно 82 нові випадки цього захворювання і 30 хворих гине.

 

Про профілактику сказу домашніх тварин

Сказ – невиліковне інфекційне захворювання. Ним хворіють усі види тварин, частіше – лисиці, коти, собаки. В організм людини збудник інфекції потрапляє через укуси, а також при попаданні слини хворої тварини на ушкоджені ділянки шкіри (подряпини, порізи, тріщини) або слизову оболонку.
З початку цього року в установи державної ветеринарної медицини району надійшло 45 повідомлень про укуси людей тваринами. Підтвердження захворювання їх на сказ в жодному з випадків зафіксовано не було. Отож, така поведінка братів наших менших (зокрема котів та собак) – результат насамперед неправильного їх утримання і поводження з ними.

З 15 липня 2009 р. всі учасники цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання можуть отримати сертифікати УЦОЯО у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти за адресою: 
м. Львів, вул. Шевченка, 116, корп. 2.
Адреса сайту ЛРЦОЯО: www.lvtest.org.ua

Регулярні пробіжки - один з найкращих способів підтримувати своє тіло у чудовій фізичній формі. Але оздоровчі пробіжки і біг для схуднення мають свої особливості та правила, яких треба дотримуватись.

 

З неповторними враженнями від зустрічей із цікавими людьми і участі у святі Івана Купала повернувся наш кореспондент з села Буща, яке розташоване на березі річки Збитинки, за 39 км від Здолбунова

 

Всього за годину маршрутне авто прибуло в це мальовниче село. Перша письмова згадка про Бущу належить до 1322 року. Живе тут чимало цікавих і працьовитих людей, які зайняті з ранку до пізнього вечора своїми селянськими справами. Завершується сінозбирання. Незабаром розпочнуться жнива. Трударі давно приготували зернозбиральний інвентар.

 

 

Традиційне купальське свято відбулося в м. Здолбунові. На літній сцені гідропарку виступили аматорський фольклорний ансамбль «Оберіг» із с. Нова Мощаниця (кер. Л. Романюк), фольклорний гурт «Джерело» кафедри музичного фольклору РДГУ (кер. доцент кафедри 
Р. Цапун). Різноманітні розваги, конкурси на найдовшу косу та найкращий купальський вінок організували для учасників свята працівники районного будинку культури.
На фото: виступ аматорського фольклорного ансамблю «Оберіг» із с. Нова Мощаниця.
Фото Людмили ВАСЮК.


 

 

Свято Івана Купала в Мізочі проходить масово та цікаво. Селищний парк у цей день збирає люд від малого до великого. Програма святкування завжди насичена конкурсами, іграми, розвагами, художніми номерами і для дітей, і для дорослих. Цікаво та весело всім. А розважали гостей свята русалки, водяний, відьми. 

На території України на початок цього року проживало 45 млн. 963 тис. 359 осіб.
В структурі населення Здолбунівського району на 1 січня ц. р. переважали жінки (54%), 46% становили чоловіки. У міських поселеннях на 100 жінок припадало 82 чоловіки, у сільських – 89.
Через виникнення на Рівненщині двох спалахів масових харчових отруєнь минулого місяця (у с. Дерев’яне Рівненського району та м. Рівне) на засіданні колегії облдержадміністрації було розглянуто питання про стан інфекційної захворюваності в області.
Останні зміни у земельному законодавстві стосуються питань переходу права власності на земельні ділянки вторинного ринку, тобто, ті, на які вже є виготовлені документи, отримано державний акт. 
Раніше, після того, як новий власник купив, отримав земельну ділянку в подарунок, або в результаті прийняття спадщини його чекала процедура отримання нового державного акта на цю землю, що потребувало часу та капіталовкладень. Тепер, згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок” від 5.03.2009 року після оформлення відповідного нотаріального документа (договору купівлі-продажу чи дарування, свідоцтва про право на спадщину) державний акт на земельну ділянку нотаріусом не вилучається, а долучається до нього. Крім того, нотаріус робить на державному акті відмітку про перехід права власності, форма запису якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 6.05.2009 року. Далі власнику необхідно зареєструвати право власності у територіальному органі Держкомзему за місцезнаходженням земельної ділянки, про реєстрацію якого на державному акті теж робиться відмітка. На цьому процедура переоформлення права власності закінчена. Водночас новий власник не позбавляється права виготовлення нового державного акта про право власності на землю на своє ім’я.
Проблематичним залишається питання відчуження (купівля-продаж, дарування) частини земельної ділянки. Вищевказаним законом встановлено необхідність попереднього виготовлення державного акта на частину земельної ділянки, яка буде відчужуватись, але процедури видачі державного акта на право власності на таку частку, на підставі заяви власника, не передбачено.  
Ганна БАНАЦЬКА,
Олег БОНДАРЕНКО, 
приватні нотаріуси Здолбунівського нотаріального округу.

У минулому місяці на ХАЕС в експлуатації знаходився тільки енергоблок № 1, оскільки на енергоблоці № 2 тривала ремонтна кампанія. За вказаний період станцією було вироблено 674,6 млн. кВтг електроенергії, з колекторів АЕС відпущено 9,7 тис. Гкал енергії теплової.
На станції під його головуванням відбулась чергова нарада щодо виконання підготовчих заходів до початку спорудження третього і четвертого енергоблоків. У засіданні, окрім провідних фахівців ВП “ХАЕС”, також взяли участь представники Дирекції капітального будівництва ДП НАЕК, ВП “Атомпроектінженерінг”, Київського інституту “Енергопроект”, підрядних організацій.
Нещодавно закінчилося зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників 2009 року. Знову учні шкіл випробовували свій інтелект, свою удачу. Вона, звичайно, посміхнулася тим, у кого міцні знання, адже ЗНО покликане не лише подолати хабарництво та корупцію при вступі до вищих навчальних закладів, а й значно покращити рівень української освіти. 

 

На фото зліва направо: срібний і золотий призери чемпіонату
України з боксу Олександр Приходський та Олександр Бунга.

 

На чемпіонат України з боксу, що проходив у м. Керчі з 8 по 14 червня 2009 року, з‘їхались найсильніші спортсмени з різних регіонів. Рівненську область на цих змаганнях представляли Олександр Бунга з с. Гільча-І та Олександр Приходський, Дмитро Лях, Олексій Бігунець із с. Копитків.

 

 

У м. Скадовськ Херсонської області пройшла Центральна спартакіада України з боксу серед ФСТ “Колос”. Участь в ній взяли команди з 18 областей та Автономної Республіки Крим. Рівненщину представляли десять боксерів, в тому числі 5 із с. Копитків – Руслан Ющук, Олександр Приходський, Олег Болотнюк, Дмитро Мандзюк, Олександр Бондар та представник м. Здолбунова Роман Нижник. 
Напружені поєдинки на рингу тривали протягом п’яти днів. Роман Ющук, Олег Болотнюк та Роман Нижник, поступившись суперникам, посіли треті місця у півфіналі змагань. Другим у фіналі став Олександр Приходський. Більш вдало виступили Дмитро Мандзюк та Олександр Бондар – переможці спартакіади. В загальному заліку команда Ріненщини виборола друге місце, поступившись лише господарям змагань – спортсменам Херсонської області.
Володимир МАНДЗЮК, 
тренер-викладач, КМС.

На фото зліва направо: (1-й ряд) Р. Нижник, Д. Мандзюк, Р. Ющук, О. Приходський; (2-й ряд) В. Анцибор, О. Бондар, В. Мандзюк.
Фото Ольги Якубчик.

Що ми знаємо про соки? Мабуть, лише те, що вони корисні, поживні і смачні… А ще, що вони містять в собі багато вітамінів. Останнє є надзвичайно важливим, бо, згідно з висновками ВООЗ, більша частина населення світу страждає на гіповітаміноз, тобто нестачу вітамінів. Щодо населення України, то проблема тут ще глибша. Українці на рік споживають соку втричі менше, ніж середній європеєць.
Про все це і йшла мова минулого тижня у Луцьку, де відбувся міжрегіональний круглий стіл журналістів Волинської та Рівненської областей в межах всеукраїнської інформаційної програми для ЗМІ та населення “Професійно про користь соку”. Ця програма здійснюється Всеукраїнським центром прес-клубів “Україна- Форум” за ініціативи компанії Тетра Пак, котра є європейським лідером з виробництва асептичної упаковки для різних продуктів харчування, включаючи соки та соковмісні напої.

 

Під час проведення круглого столу.

 

Нині туберкульоз хвороба не лише ув’язнених, алкоголіків і бомжів. І не лише бідних. Заразитися ним може будь-хто, адже інфекція передається як грип.
Як уберегтися від цієї біди, і чи можна це зробити у нашому сьогоднішньому непрогнозованому житті? Про це і не тільки читайте в інтерв’ю заслуженого лікаря України, районного фтизіатра Н. І. КЛИМОВИЧ.

Актуально
Нові електронні можливості у сфері подання звітності пропонує Державна служба зайнятості України. 
Новий унікальний сервіс – подання електронної фінансової і статистичної звітності по телекомунікаційних каналах зв’язку, що надає роботодавцю низку додаткових переваг. 
Чи варто сумніватися, що в більшості людей слово “родина” викликає найсердечніші й найприємніші почуття. Однак, на жаль, нерідко трапляється й інакше: любов, згода й взаємоповага, з якими у свідомості все тієї ж більшості й асоціюється сім’я, розбиваються об стіну жорстокості й насильства. І перше, що приходить на думку в подібній ситуації, найчастіше пов’язаній з образою й розгубленістю, - до болю знайомі цифри телефонного номера – 102.
Гамірно було в клубі с. П‘ятигори у День Конституції. По-святковому вбраний, у вишиванках, люд зібрався там на тематичний вечір “Конституція - паспорт нашої держави”, організований культпрацівниками.
Ведучі заходу Юлія Кудра та Аліна Середюк розповіли присутнім про історію створення Основного Закону нашого життя. Лекцію про права і обов‘язки громадян України прочитав дільничний інспектор, майор міліції Олександр Олександрович Ковальський. У залі було оформлено книжкову виставку “Основний Закон нашого життя”. 

 

 

Магазин “Продтовари” Виробничо-заготівельного торгового підприємства райспоживспілки, який функціонує у с. Уїздці, давно здобув добру славу у покупців, хоча і має чимало конкурентів. У цій торговельній точці завжди широкий асортимент товарів. Днями тут завершили ремонт приміщення, встановили нове торговельне обладнання, холодильники. Обслуговування відвідувачів здійснюють кваліфікованні спеціалісти Світлана МИХАЙЛИЦЬКА та Любов ВЛАСЮК, яких ви бачите на цьому знімку зліва направо. До речі, вони нагороджені Почесними грамотами обласної спілки споживчих товариств.
Фото Євгена ШИЛАНА.

27 червня пронісся шквальний вітер над населеними пунктами нашого району, завдаючи багато матеріальних збитків. Постраждали від буревію хмільники в с. Нова Мощаниця, на полях окремих приватних сільгосппідприємств вилягли площі зернових культур, витолочено картопляні ділянки у приватному секторі. Залишила стихія сліди в садках, понівечила дахи житлових будинків у селах Мости, Залібівка, Святе, Ступно. Позбиткувалась негода і над підсобним приміщенням центральної районної лікарні.
Днями Верховною Радою України прийнято закон «Про внесення змін до Закону «Про порядок прийняття рішень про розміщення, проектування, будівництво ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення», в якому дано визначення терміну «регіон» та механізм визначення території «регіону» (як адміністративно-територіальної одиниці) у місцях розташування ядерної установки чи об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами (РАВ). Відповідно до цього механізму, розміри регіону визначатимуться у затвердженому Кабінетом Міністрів України техніко-економічному обґрунтуванні спорудження об’єкта і повторного встановлення не потребуватимуть.
25 червня ц. р. Верховна Рада прийняла закон № 2174 «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування питань соціального захисту населення, яке проживає в зонах спостереження підприємств з видобування уранових руд, ядерних установок і об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами».
Кожен рік в першу суботу липня кооператори всього світу відзначають Міжнародний день кооперації.
Споживча кооперація району має славну історію. Її золотим фондом є ветерани, які творили історію галузі, пов’язали з нею свою долю, віддали їй найкращі роки життя, гарячі серця.
Більше півроку в країні триває політична криза. Незалежно від конфігурації політичних сил, результат залишається незмінним: замість прямих обов’язків – роботи на благо українського народу, велика частина політиків займається популізмом та розподілом влади. Так і не сформовано єдиного економічного плану дій виходу країни з кризи.
Літо – гаряча пора. І тому досить актуальним питанням, яке повинні вирішувати в цей час органи місцевого самоврядування, є безпека та недопущення загибелі людей на водних об’єктах. На жаль, у минулі роки в нашому районі вода забрала чимало життів. Лише протягом 2006–2008 років загинуло 7 чоловік, у нинішньому - вже двоє.

Рішення міської ради № 1089 від 10 червня 2009 р.

Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Указом Президента України № 746/99 від 28.06.1999 року «Про внесення змін до Указу Президента України» від 3.07.1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб‘єктів малого підприємництва», розглянувши заяви приватних підприємців та враховуючи рішення міської ради № 285 від 21.03.07 «Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб-суб‘єктів підприємницької діяльності», міська рада
ВИРІШИЛА:

Щоб система працювала справно
Минулої п‘ятниці на промисловому майданчику Хмельницької АЕС, у м. Нетішині та населених пунктах 5-кілометрової зони станції з 14.00 до 15.00 періодично було чути ревіння сирен - атомники згідно із затвердженим графіком проводили чергову практичну перевірку локальної системи оповіщення. Щоб система постійно працювала справно, а неполадки у ній в разі їх появи вчасно ліквідовувались, такі заходи на Хмельницькій АЕС відбуваються щокварталу. 
Зареєстрований ринок праці області в травні 2009 р. налічував 26,6 тис. незайнятих громадян, з яких 26,1 тис., або 98,1%, мали офіційний статус безробітних. 60,5 % загальної кількості безробітних – жителі сільської місцевості, 51,2% - жінки, 40,4% - особи віком до 35 років.
За травень ц. р. рівень зареєстрованого безробіття скоротився на 0,4% і на 1 червня становив 3,8% середньорічної кількості населення працездатного віку. Найвищий він у Зарічнянському (7,4%), Демидівському (7,3%), Радивилівському (6,8%), найнижчий – у Рівному (2,2%) та Рівненському районі (2,5%).

Минулої неділі жителі міста відзначали День молоді та День Конституції

Фото з свята ви можете переглянути тут 1ч. і тут 2ч.

 

 

Купатися слід в спеціально відведених для цього місцях в сонячну, безвітряну погоду, при температурі повітря +18+22 градуси і води +18 градусів. Для дітей температура повітря і води повинна бути вища на 2 градуси.
При високій температурі повітря і низькій води виникає гостре переохолодження тіла, яке призводить до холодового шоку і загибелі людини.

Укртелеком залишається лідером серед операторів на ринку телекомунікаційних послуг. Він надає абоненту високошвидкісний доступ до мережі Інтернет (послуга ОГО!) за технологією ADSL. Вже 668 тисяч абонентів великих міст, районних центрів, маленьких містечок, селищ міського типу України користуються цією послугою.
Дієтологи радять включати в денний раціон фрукти, овочі і ягоди різного кольору, оскільки вони містять різні корисні речовини та забезпечують достатню кількість вітамінів, мінералів і інших необхідних речовин.
Темні фрукти, овочі та ягоди містять найбільшу кількість антиоксидантів, основна роль яких – запобігання пухлинам і порушенням в тканинах живих організмів на клітинному рівні. Чорниця вважається одним з кращих засобів для профілактики захворювань сечостатевої системи. Вона багата антоціанинами і фенолами, властивості яких ще не вивчені повністю, але доведено, що з допомогою цих речовин організм протистоїть процесам старіння і утворенню пухлин.
Картопля – найважливіша овочева культура. Її широко використовують у різноманітних галузях промисловості, сільському господарстві, косметології, кулінарії. Є майже тисяча блюд, які можна приготувати з картоплі. Тому її називають "другим хлібом". 
Свято картоплі для користувачів книгозбірень сіл Богдашів та Ільпінь організували завідуючі цими закладами у Богдашівській публічній бібліотеці. 

 

 

Перебуваючи в Рівному, Голова Верховної Ради, лідер Народної Партії завітав на спортивний майданчик Рівненської дитячо-юнацької спортивної школи № 4. Разом із ним на футбольне поле вийшли колишні відомі воротарі Віктор Чанов та Юрій Сирота, аби взяти участь у футзалівському поєдинку з командою Здолбунівської районної організації Народної Партії – переможницею обласного турніру.
Як відомо, однією з програмних засад Народної Партії є пропаганда здорового способу життя, як серед дорослого населення, так і серед молоді. Відтак і цьогоріч народники Рівненщини організували спартакіаду з восьми видів спорту, в тому числі й традиційний міні-футбольний турнір, в якому взяли участь команди чи не з усіх районів краю.

Нещодавно в Одесі завершився Міжнародний конкурс карикатур на тему Євро-2012 під назвою, “Чиста гра”, який був присвячений рішенню УЄФА виключити Одесу із списку міст, котрі будуть приймати Євро-2012.
Більшість призових місць у ньому завоювали українці. Золото дісталося киянці Марії Туровській, яка змалювала Президента України Віктора Ющенка і Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко танцюючими на футбольному м’ячі перед главою УЄФА Мішелем Платіні, у якого досить нудний вигляд.