26 квітня, в день 24-х роковин Чорнобильської катастрофи, мешканці Здолбунова, керівники району, представники депутатського корпусу району, підприємств і організацій зібрались поблизу райдержадміністрації, аби спільною молитвою пом’янути загиблих ліквідаторів тієї страшної аварії і вшанувати живих.
Поетичними рядками про гіркий досвід Чорнобиля відкрили Годину пам’яті й скорботи працівники районного будинку культури М. Хоменко, Т. Садикова та Т. Гапончак. Заупокійний молебень за жертвами Чорнобильської аварії відслужив настоятель церкви Ікони Казанської Божої Матері отець Юрій.


- В нас у храмі є ікона "Чорнобильський Спас", унікальна тим, що на ній, поруч зі святими, зображені прості люди – ліквідатори аварії, пожежники, лікарі, які віддали життя, щоб врятувати світ. Маємо пам’ятати не лише про саму катастрофу, як трагічну сторінку в історії людства, а й про спричинені нею наслідки, і молитися, щоб Господь більше не допустив такої біди, - наголосив о. Юрій у зверненні до присутніх.


Цю думку продовжив у своєму виступі настоятель храму святих апостолів Петра і Павла отець Віталій: “Честь і хвала, вічна пам’ять людям, які загинули, ліквідовуючи страшну аварію. Вони достойні бути написаними на іконі, бо, як каже Євангеліє, немає більшої любові, як хто душу свою віддасть за друзів своїх. Чорнобильська біда довела, що далеко не завжди технократичний шлях розвитку є корисним для людства. Маємо усвідомити, що тільки шлях пошуку Бога, розуміння одвічних істин є дорогою вічного життя”.


До слова було запрошено голову райдержадміністрації, депутата районної ради Миколу Павловича Євчука. - Сьогодні минає 24 роки відтоді, як над Чорнобилем спалахнула зірка, яку не можна назвати зіркою надії чи чогось хорошого. 26 квітня 1986 р. мирний атом, вийшовши з-під контролю, приніс у наші домівки, в сусідні держави лихо, яке не можемо здолати й досі, - сказав він. - Нині, після побудови захисного саркофага і закриття ЧАЕС, вчені говорять про необхідність зведення ще одного укриття аварійного блоку, щоб не сталося нової біди. Всі ми добре усвідомлюємо, що коїться з нашим народом внаслідок Чорнобильської катастрофи.  
Серед ліквідаторів аварії чимало наших земляків. Маємо докласти максимум спільних зусиль, щоб надати цим людям усіляку підтримку, допомогу, якої вони потребують, шанувати їх. Загиблих під час катастрофи і тих, кого не стало через отримані від радіації хвороби, давайте вшануємо Хвилиною мовчання, - закликав учасників заходу очільник державної виконавчої влади в районі.
Завершилась Година пам’яті й скорботи звучанням духовного гімну України “Боже великий, єдиний”.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.
На фото: під час Години пам‘яті й скорботи.

Comments are now closed for this entry