Сьогодні ТзОВ “Колос-Інвест” – перспективне і конкурентоспроможне агроформування на ринку

На Здолбунівщині не так багато сільгосппідприємств, які можуть похвалитися не лише солідним віком, а й своїми економічними показниками. Товариство з обмеженою відповідальністю “Колос-Інвест”, "штаб-квартира" якого розмістилася в Гільчі Другій нашого району, добре знане на Рівненщині. З кожним роком у ТзОВ нарощують виробничі потужності, відбувається оновлення основних фондів. Успішно організовані й цьогорічні весняно-польові роботи. Про це і йдеться в матеріалі нашого кореспондента.

 

У Гільчі Другій відкритий простір для широкої перспективи. Сьогодні в гсподарстві налагоджене високотехнологічне виробництво та застосовується сучасна сільськогосподарська техніка. Його керівник Василь Сергійович Більчук, коментуючи співпрацю з фірмою “Дакор”, предметно доводив, що техніку таки потрібно оновлювати. Адже сьогодні один механізатор засіває одним потужним і швидкісним трактором за день 150 га ріллі, а якби це були старі сівалка і трактор, то на цій площі впродовж дня довелося б працювати 14 трактористам. Хіба це не переконує?
Рекордно і високоякісно працюють на весняно-польових роботах “Кейси” з широкозахватними агрегатами, що вирівнюють і коткують площі. До речі, і на збиранні зернових використовується потужна і високопродуктивна техніка. Після проходження комбайнів не залишається ні колоска, ні зернини. В минулому році і середня врожайність зернових була значно вища обласного показника, і цукрових буряків зібрали по 540 центнерів з гектара.
Приїхавши у господарство, я мав змогу особисто переконатися в позитивних перетвореннях у ТзОВ “Колос-Інвест”. Агроном господарства Галина Лукашук, яка мене супроводжувала, показала усі поля, їх ми об’їхали “Нивою”. Там не вщухав гул сучасних тракторів. Високоякісно готувався грунт до посіву зернових, цукрових буряків. Злагоджено і чітко діяли й сіяльні широкозахватні агрегати. Скрізь працювали на совість, не гаяли даремно часу, не допускали браку. Бо цьому в Гільчі Другій вчаться щоденно.

Досвідчений механізатор Володимир Шевчук біля трактора “Кейс-310”.

- Коли наше господарство увійшло до складу агрофірми “Дакор”, - розповідає директор ТзОВ “Колос-Інвест” Василь Більчук, - відчули значне полегшення (економічне і фізичне), змінилося ставлення людей до праці, сьогодні кожен почав рахувати гроші, самостійно аналізувати свої результати і упущення.
Хтось, можливо, вважає, що прогресивні технології ефективні лише у великих господарствах, але це – хибна думка. У “Колос-Інвесті” прижилися інновації, запозичені за кордоном. Тут уважно стежать за прогресивними новинками в сільському господарстві. Тривалий час вважалося, що аграрний бізнес у західному регіоні країни недостатньо розвинутий. Тому увага приділялася сходу, півдню, центральним областям України. Але сьогодні західний регіон є одним із перспективних. В цьому переконався особисто і Василь Більчук, бо очолюване ним господарство, використовуючи сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур, вже досягло значних економічних результатів.

 

Тракторист Ігор Самолюк біля свого сталевого коня МТЗ – 122 /2, яким нині сіє ячмінь.

І робиться це не на голому місці. Основним підгрунтям бажаних результатів є людський фактор. Спеціалісти господарства навчилися економічно мислити, бачити у перспективі реальні можливості. За ними пішли механізатори, тваринники. Керівництво господарства заохочує таких людей, всебічно підтримує їх матеріально. Компетентними фахівцями зарекомендували себе механізатори, яких довелося бачити під час роботи на полях, Петро Карпінчук, Ігор Самолюк, Петро Семерик, Володимир Шевчук, Василь Цекот, Микола Огор, Анатолій Бібко, Володимир Кравець та інші.

 

Механізатор Володимир Кравець проводить дискування площ.

Останнім часом пожвавішала робота на землях ТзОВ “Колос-Інвест”, по-новому почали тут господарювати, покращились статки селян.
На щастя, не перевелися ще в нашому суспільстві оптимісти. Вони не нарікають на долю, не лають владу, а наполегливо й старанно роблять свою справу, долають труднощі, шукають однодумців, бо колектив – це сила, а спільними зусиллями багато чого можна зробити. До таких особистостей належить і директор ТзОВ “Колос-Інвест” Василь Сергійович Більчук. Двадцять вісім років він очолює це господарство (у різні роки мало воно інші назви). Справжній господар, досвідчений керівник. До нього приїжджають за досвідом з усієї України. Далекоглядна він людина, завжди у пошуках і експериментах. Його господарство працює чітко, з повною віддачею, хоча іноді трапляються й непередбачувані ситуації.
На запитання, чи ж відчуває аграрне товариство у своїй діяльності якісь проблеми, Василь Більчук відповів:
- Зрозуміло, що вони є, але не з нашої вини. Бо, скажімо, хто, як не держава, має дбати про цінову політику в аграрному секторі, упорядковувати надання кредитів для сільгоспвиробників, контролювати ціни на пальне, добрива, гербіциди тощо.
Безперечно, мій співрозмовник має рацію. Тим більше, що про це вже писано-переписано. Через те у хліборобів немає приводу для особливої радості. Однак “Колос-Інвест” впевнено дивиться в майбутнє, йдучи своїм шляхом за підтримки компанії “Дакор”, сподіваючись на обопільну вигоду від спільної праці.
Євген Шилан.
Фото автора.

Агроном ТзОВ “Колос-Інвест” Галина Лукашук.

Comments are now closed for this entry