На черговому засіданні колегії райдержадміністрації, яке відбулося 30 березня ц. р., розглянуто питання “Про стан погашення заборгованості зі сплати платежів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі за січень-лютий 2010 року” та “Про роботу з документами, дотримання виконавської дисципліни керівниками органів виконавчої влади району, апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, окремих установ, підприємств та організацій”. Із звітами виступили начальник управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Світлана Жовтанюк і начальник загального відділу райдержадміністрації Ірина Рудько.
Як зазначила С. Жовтанюк, минулий рік став своєрідним випробуванням для всієї пенсійної системи щодо наповнення бюджету й забезпечення стабільного фінансування пенсійних виплат. Не можна сказати, що й перші місяці 2010 року принесли зміни на краще. Проте, незважаючи на ризики, пов’язані з наслідками фінансово-економічної кризи, тобто скороченням фонду оплати праці і кількості працюючих, ті ж борги страхувальників перед Пенсійним фондом, в управлінні забезпечено у повному обсязі виплату пенсій і грошової допомоги, виконання доведених завдань з надходження коштів, належний стан призначення, перерахунків пенсій.
За звітними даними, борг по управлінню станом на 1 березня 2010 року становить 707,4 тис. грн. Несплачені поточні платежі призвели до зростання загальної суми недоїмки протягом нинішнього року на 111,3 тис. грн., або на 118,7 %. В загальній структурі боргу дієвий борг становить 650,2 тис. грн., борг підприємств, які визнано банкрутами, – 57,2 тис. грн., безнадійний борг – 4,0 тис. грн. Великі суми заборгували Пенсійному фонду ТзОВ “Новітні крохмальні технології”, ВАТ “Здолбунівський завод нестандартного обладнання” і “Здолбунівське управління механізації будівництва”, фермерське господарство ім. Шевченка.
По боржниках, які мають суму дієвого боргу, направлено вимоги та рішення суду на стягнення до Державної виконавчої служби на загальну суму 602,7 тис. грн.
Протягом двох місяців 2010 року управлінням здійснювались заходи щодо зміцнення платіжної дисципліни, проведено 10 перевірок, прийнято 261 рішення про застосування фінансових санкцій на суму 33,3 тис. грн., сплачено фінансових санкцій та пені 67,0 тис. грн., накладено 3 адміністративні штрафи.
Начальник загального відділу райдержадмінастрації І. Рудько, яка виступила в другому питанні, чітко окреслила картину роботи з документами та зупинилася на недоліках, які часто зустрічаються в діловодних службах апарату райдержадміністрації та окремих структурних підрозділів, виконавчих комітетів рад.
З обговорених питань прийнято відповідні розпорядження.
Під час розширеного засідання колегії виступили також виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Ігор Бандюк, голова районної ради Василь Тимощук, заступник голови райдержадміністрації Юрій Лиморенко, які акцентували увагу присутніх на питаннях благоустрою населенних пунктів до Великодніх свят, зеленого туризму і земельних.
Євген Шилан.

Comments are now closed for this entry