21 березня у с. Здовбиця було відзначено 66-ту річницю бою в урочищі Микитові рови. Саме на цьому місці, на окраїні села, у далекому 1944 році відбувся бій Здовбицької теренової сотні УПА з військами НКВС, в якому загинуло близько 50 повстанців.
Заходи з вшанування полеглих звитяжців розпочалися поминальною панахидою, яку відслужив настоятель Свято-Михайлівського храму УПЦ КП с. Здовбиця о. Віктор (Власюк). Згодом на місці бою відбувся традиційний невеличкий мітинг, на якому виступили Здовбицький сільський голова Ю. А. Боярчук, голова Здолбунівської РДА Л. Я. Кінах, голова Рівненської обласної організації УНП С. В. Ніколіна, голова Здолбунівської РО КУН І. П. Солтис, депутат Корецької райради С. В. Якимець та голова станичної пластової старшини станиці Здолбунів Пласту НСОУ Ю. В. Шадий. У їх виступах лунали слова про необхідність консолідації усіх патріотичних сил навколо національної ідеї. Адже саме в цей нелегкий час потрібно зміцнювати державу, наповнювати її національним змістом. Також йшлося про невідворотність проведення акцій протесту щодо призначення міністром освіти 
Д. В. Табачника, про важливість прийняття рішення Рівненської обласної ради на підтримку указів В. А. Ющенка про присвоєння звання “Герой України” Роману Шухевичу та Степану Бандері.
Проведенню заходу сприяла по-справжньому весняна погода, яка дозволила зібратися чималій кількості небайдужої громадськості. Адже убиті повстанці вірили, що їхня смерть не буде даремною, що з їхньої крові виростуть ті, хто докінчить почату ними справу – побудову сильної Соборної Української Держави.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry