Цими словами відомої поетеси Олени Теліги розпочала свою життєву сагу Інна Петрівна Гузь (на фото) під час зустрічі з школярами. Вона представила присутнім виставку власноруч вишитих ікон, яких всього за 2 роки в її мистецькій скрині з’явилось 15. Розповідь цієї тендітної жінки вразила всіх.
… Важка хвороба вдерлася в її долю несподівано. Лікування, операції і невтішний кінцевий діагноз. А їй немає ще й тридцяти.
Двоє синів, Іванко й Вадим, яким так потрібна мама, стали частіше ходити до церкви молитися, щоб Бог залишив їм їх найріднішу й найдорожчу людину. А ненька тліла, згоряла, як та свіча. З останнього подиху стала писати вірші і просити в них захисту для своїх дітей.
Одного разу, коли у безнадійному стані та невимовному болі Інна Петрівна звернулась до народної цілительки, та не стала лікувати її травами чи примовляннями, а тільки тихо сказала: “У тебе є дар від Бога, про який ти навіть не здогадуєшся. Вишивай ікони, і Бог дасть тобі зцілення”.
Навіть і не вірилось, що ще можна повернутися до життя. Але жінка взялася за голку, нитку, і одна за одною, як у великого художника, народжувались прекрасні ікони. Знову почалося лікування. Душі – вишиванням, тіла – скальпелем. Два місяці не вставала з ліжка, нічого не їла, тільки пила воду. І диво сталося - дякуючи Богові, співчуттю людей, молитвам дітей і великій силі волі її самої.
…На жаль, на шкільній виставці демонструвались не всі роботи майстрині. Інна Петрівна дарує їх людям, храмам, лікарям. Але всі, хто в день зустрічі бачив її полотна, були вражені їх витонченістю, ніжними кольорами. А коли ще й зазвучала пісня у виконанні вишивальниці, на очах у багатьох присутніх заблищали сльози. Це засвідчило, що душі людські не зачерствіли, вони завжди відкриті для добра, милосердя, краси.
Катерина ЮРЧУК,
заступник директора з навчально-виховної роботи Івачківської ЗОШ І-ІІ ст.

Comments are now closed for this entry