Верховною Радою України 17.12.2009 р. прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» № 1778-ІV щодо інформування громадян про наявність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО)». Законом передбачено, що наявність чи відсутність ГМО відображається на етикетці харчових продуктів написом «з ГМО» чи «без ГМО» відповідно.
Виробники повинні забезпечити маркування продукції, асортиментний перелік якої виробляється підприємством, та мати документальні докази правдивості його декларації, тобто протоколи вимірювань та досліджень. В Рівненській обласній СЕС функціонує атестована лабораторія для проведення визначення ГМО в харчових продуктах якісним і кількісним методами. Спеціалістами лабораторії проведено понад 140 досліджень ковбасних, хлібобулочних виробів, консерв.
З 6.03.2010 р. передбачено застосування адміністративних заходів у випадку невиконання вказаного Закону. Спеціалісти райСЕС підготували приписи виробникам харчових продуктів в районі про обов’язкове відповідне маркування продуктів харчування. Перевірки виконання приписів проводитимуться в квітні ц. р. із застосуванням відповідних заходів впливу до порушників зазначеного законодавства.
Василь ЛИТВИН,
головний державний санітарний лікар
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry