Під час заходу в РБК.

Минулої п’ятниці в районному будинку культури відбувся літературно-музичний вечір “Співець волинського краю” з нагоди 105-ї річниці з дня народження нашого видатного земляка Уласа Самчука. У фойє цього ж культосвітнього закладу працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки Ольга Коломис та Світлана Жив’юк влаштували книжкову виставку “Бог уложив у мої руки перо…” А перед тим громадськість міста поклала квіти до пам‘ятника Уласу Самчуку.


Голова районної ради Василь Тимощук, виступаючи на урочистостях, відзначив, що наш земляк у 30-х роках був одностайно визнаний західно-українською критикою авторитетом №1 в українській прозі, у повоєнний час він належав до ідейних провідників українства в еміграції, створив неповторні монументальні романи про стражденний історичний шлях України двадцятого сторіччя, зрештою, він висувався свого часу на здобуття Нобелівської премії.
Далі В. Тимощук закликав молодь цікавитися творами нашого земляка, бо він належить до тих світочів нашого письменства, які будили думку про самобутність української національної культури. Своєю творчістю, усім своїм життям він прагнув бачити Україну єдиною, а українців, незалежно від місця проживання, - у єдності.
Вечір з вшанування Уласа Самчука прикрасили виступи вокальних ансамблів Глинського та Гільчанського будинків культури “Калинонька”і “Джерело”, пісні у виконанні соліста концерту Петра Гордієнка і ансамблю бандуристів районного будинку культури.
Євген Шилан.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry