В експозиції представлені роботи Олексія Леонова – відомого у всьому світі українського митця. Вона об’єднує понад два десятки скульптурних портретів тих, хто вплинув на розвиток людства – засновників релігій, учених, філософів… Втілені автором образи несуть світлу енергетику, надихають, дарують відчуття причетності до вічного і високого.

DSC08154

 

«Краса - вічна основа життя у Всесвіті. Моє мистецтво - вираження прагнення до прекрасного», - характеризує свою творчість Олексій Леонов і зазначає, що головна її концепція це об’єднання людства на основі вічних цінностей, високих прагнень людського Духу. Він творить у пошуках Бога та істини, у пошуках призначення людини у Всесвіті, шляхів її духовного становлення.

DSC08183


Олексій Леонов народився у 1982 році в місті Суми. Дитинство і юність провів у Києві. Вже у два роки почав ліпити з пластиліну, а в п’ять - з глини. Таланту до творчості допомогли розкритися навчання і наполеглива праця. Олексій відвідував заняття в художній студії, успішно закінчив художню школу, а згодом - Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури.

DSC08197


У Національній академії він навчався у майстерні професора В. В. Швецова, а в аспірантурі - під керівницт­вом академіка В. З. Бородая. Ще в студентські роки Олексій Леонов зацікавився філософією, культурами світу, історією релігій, і ці знання вплинули на русло всієї подальшої його творчості.

DSC08235


З 2008 року Олексій Лео­нов є членом Національної спілки художників України, а з 2013 року - членом Міжнародного художнього фонду. Скульптор напрацював у творчості власний стиль. Однією з особливостей робіт Олексія Леонова є та, що на відміну від «традиційних» скульптур, в яких не деталізовано очі зображуваних, він приділяє цій анатомічній деталі значну увагу. Тому усі портрети у скульптурній формі виходять у нього живими, одухотвореними. Звісно, це лише один аспект, бо талант скульптора багатогранний. Митець до кожної своєї роботи приступає з любов’ю і вкладає в неї душу.

DSC08278


Творчість Олексія Леонова здобула світове визнання. Відбулось уже понад 150 його персональних виставок, а роботи представлені зараз у 55 містах на різних континентах.
Організували виставку скульптур Олексія Леонова у Здолбунові Подільський культурно-просвітницький центр ім. М. Реріха і працівники Будинку культури цементників. У вівторок, 25 травня, відбулось офіційне відкриття експозиції. З вітальним словом до присутніх звернулись президент Подільського культурно-просвітницького центру ім. М. Реріха, президент Всеукраїнської культурно-
освітньої асоціації гуманної педагогіки, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету Станіслав Крук, заступник голови Здолбунівської міської ради Юрій Сосюк. З біографією Олексія Леонова ознайомив усіх ведучий, працівник БКЦ Василь Гізун. Чудову атмосферу доповнили виступи Олександра Стельмашука – звучав саксофон. А потому для відвідувачів провів надзвичайно змістовну і цікаву екскурсію Станіслав Крук.
На виставці «Верховенство Духу» демонструються понад 20 скульптур. Виконані вони здебільшого з улюбленого матеріалу Олексія Леонова - шамотної глини. Представлено і фото багатьох робіт митця. Діятиме виставка до 24 жовтня.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: фрагменти урочистого відкриття виставки;
роботи Олексія ЛЕОНОВА
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити