В урочищі Гурби саме на Великодні свята, 21-25 квітня 1944 року, відгримів найбільший в історії УПА бій. Як засвідчують історики, тоді п’ять тисяч українських повстанців зійшлися з тридцятьма тисячами червоно­армійців та НКВСівців. Попри значну чисельну перевагу ворожих сил, загони УПА героїчно чинили опір, завдали ворогу значних втрат, про­рвали кільце і вийшли з оточення.
У тому бою полягло багато мужніх захисників України. Тож, аби вшанувати пам’ять цих героїв, у третій день Великодня до Гурб уже не один рік поспіль з’їжджаються жителі Рівненщини й інших регіонів. Щоправда торік традиційні заходи на Гурбах було відмінено через пандемію. Але цього разу дійство відбулось. Звісно, з дотриманням усіх карантинних норм.


Вранці четвертого травня біля Пантеону Героїв Гурбенської битви на Повстанських Могилах відбулась Божественна Літургія. Очолив її архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.
Згодом духовенство ПЦУ відслужило панахиду за загиблими бійцями УПА.


Пам’ять героїв вшанували Хвилиною мовчання, до Пантеону Героїв Гурбенської битви представники влади і громадськості поклали квіти.
Відбулась і мистецька частина дійства, під час якої звучали повстанські та стрілецькі пісні. Також присутнім презентували картину «Гурбенський бій» авторства Василя Копайгоренка - члена Національної спілки художників України, доцента кафедри живопису Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
За словами Василя Копайгоренка, презентована картина - фактично перше професійне збереження тих подій у Гурбах. Художник створив дві ідентичних картини. Одна з них зберігатиметься у Запорізькій області, а презентоване полотно - у Здолбунівському краєзнавчому музеї.
За інформацією
на сайті Рівненської
обласної ради.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити