З початку цього місяця набули чинності нові правила призначення житлових субсидій. Це обумовлено у Постанові Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 420. Що ж саме змінилося?

Нова заявка обов’язкова

«У травні 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії», - йдеться у вказаній вище постанові КМУ. Тобто, громадянам потрібно подати нові заявки на отримання житлової субсидії.


Крім заяви, необхідно подати декларацію про доходи та витрати, договір найму (оренди) житла (за наявності), копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ЖКП (за наявності). У декларації тепер потрібно зазначати: площу житла; відомості про осіб, які мешкають у квартирі або будинку; дохід кожного з мешканців; наявність автомобілів, від дати випуску яких минуло менше 5 років (раніше - більше 15 років); інформацію про купівлю безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів (на суму понад 50 тис. грн) протягом 12 місяців перед зверненням про призначення житлової субсидії; відомості про наявність коштів на депозитних рахунках в розмірі понад 25-кратного розміру прожиткового мінімуму (зараз прожитковий мінімум 2270 гривень). Крім того, як і досі, потрібно вказати інформацію про витрати на понад 50 тис. грн (але цей пункт деталізовано: в ньому прописано цінні папери, фінансові інструменти, віртуальні активи тощо). Залишається в силі пункт про сплату аліментів і щодо відсутності заборгованості за ними.
Заявки можна подавати протягом п’яти місяців. Відповідно до Постанови КМУ № 420, «житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у травні-вересні 2021 р., призначається починаючи з травня 2021 року».

В яких випадках субсидій не призначають

Згідно з новими правилами, субсидію не призначать:
1. Якщо хтось із членів сім’ї або складу домогосподарства:
- протягом року до звернення по субсидію придбав земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн;
- на момент призначення субсидії має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня;
- за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на понад 50 тис. грн;
- перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку);
- не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією ДПС та Пенсійного фонду;
- володіє автомобілем, від дати випуску якого минуло менше 5 років, або якщо у власності сім’ї є більше одного автомобіля, від дати випуску якого минуло менше 15 років;
- має заборгованість з аліментів.
2. Якщо площа житла становить більше 130 кв. метрів для квартири і більше 230 кв. метрів для будинку.
3. Якщо не повернуто переплату з субсидії за попередній період.
4. Якщо є борг з оплати ЖКП у понад 340 грн.

Куди звертатися з документами

Жителі Здолбунівської громади нові, необхідні для ухвалення рішення щодо призначення субсидії, документи (заяви, декларації про доходи та ін.) можуть подавати:
1. Особисто - у відділ соціальних гарантій Здолбунівської міської ради з 8.00 до 16.00 (обідня перерва - з 13.00 до 14.00) з понеділка по п’ятницю. Адреса відділу: м Здолбунів, вул. Василя Жука, 1; тел. 0688432212.
2. Поштою - в управління соціального захисту Рівненської райдержадміністрації (м. Здолбунів. вул. Василя Жука, 1).
3. Онлайн - через офіційний вебсайт Міністертва соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua).
Олена СНІЖНА,
за матеріалами
з відкритих джерел.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити