Сім років тому український народ, всупереч тодішній владі, постав на захист європейських і демократичних цінностей. Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а готові за нього боротися, відстоювати власні права і свободи. У боротьбі цій гинули кращі, вони стали уособленням людської, громадянської та націо­нальної відваги й самовідданості. Героїв цих нарекли Небесною Сотнею. Указом Президента від 11.02.2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» було встановлено День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого.

Дату обрали не випадково. У 2014 році 20 лютого стало своєрідною точкою неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, маркером протидії «багатовекторності», а насправді - проросійському тяжінню у зовнішньополітичному курсі. Влада стріляла в народ, від куль загинули та отримали смертельні поранення 48 осіб, найбільше за час протистоянь. Серед тих, хто тоді загинув, були майданівці з Рівненщини - уродженець Грузії Георгій Арутюнян, Валерій Опанасюк, Олександр Храпаченко.

4325243


Назва «Небесна Сотня» постала за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану - сотнями. Вперше прозвучала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року. Саме 21 лютого датовані вірші Людмили Максимлюк і Тетяни Домашенко, в яких використане словосполучення «Небесна Сотня». Наступного дня про Героїв Небесної Сотні вже говорили зі сцени Майдану і писали на інтернет-ресурсах…


Небесна Сотня - 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти, які загинули навесні 2014 року внаслідок діяльності проросійських бойових угруповань на сході та в центрі України. Це люди різних національностей, віросповідання, освіти, професій, віку. Серед них громадяни України, Білорусі, Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було всього 17 років; найстаршому, Івану Наконечному – 82. У лавах Героїв Небесної Сотні є жінки. Це Антоніна Дворянець, Ольга Бура і Людмила Шеремет. Смерть першого з Героїв Небесної Сотні, Павла Мазуренка, настала 22 грудня 2013 року внаслідок тілесних ушкоджень, завданих невідомими особами, які були одягнені у форму спецпризначенців. Останній з лав Героїв, Віктор Орленко, помер 3 червня 2015 року через ускладнення внаслідок вогнепального поранення, отриманого під час штурму Майдану силовиками 18 лютого 2014 року.
Герої Небесної Сотні зробили свій вибір - виборювати свободу України та гідність її народу, віддавши за нього життя. Завдяки їм сьогодні Україна є вільною демократичною державою. Обов’язок кожного українця - зберегти свободу та зберегти пам’ять про тих, хто загинув заради неї.
* * *
Цими днями по всій Україні відбуваються заходи на вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. У Здолбунові 20 лютого 2021 о 12.00 відбудеться ВІЧЕ ПАМ’ЯТІ до Дня Героїв Небесної сотні.
Місце проведення – площа Героїв Майдану.
Усіх жителів Здолбунівської громади запрошують прийти, аби вшанувати пам’ять Героїв, які віддали за нашу свободу найцінніше, що мали – життя.
З собою приносити лампадки та синьо-жовті стрічки.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити