У День міста, 13 вересня, у Здолбунові відбулась презентація нового мистецького об’єкта. На перехресті вулиць Незалежності і Богдана Хмельницького, відомому містянам як Холостяцьке, з ініціативи Олега Дацюка облаштували зручну привабливу зону відпочинку та встановили металеву скульптуру символічного холостяка, який з подаруночком чекає на побачення свою кохану.
Гостем презентації був Артем Вольський - коваль, який виготовив скульптуру. Свого часу Артем закінчив Львівську національну академію мистецтв, зокрема кафедру металу факультету декоративно-прикладного мистецтва. Нині живе й працює у місті Славута на Хмельниччині. На Рівненщині майстер відомий участю у Міжнародному фестивалі ковальського мистецтва «Металеве серце України», а також тим, що низка його робіт прикрашає парк на Лебединці в нашому обласному центрі.

DSC07216


- Ініціатива й ідея створення цього арт-об’єкта у Здолбунові належать Олегу Дацюку. Наше виконання і деякі творчі поправки. Скульптура з листового металу. Робота над нею тривала близько двох місяців. Здолбунівський Холостяк - збірний образ, в якому ретро поєднане з сучасністю, бо ж мусимо орієнтуватися і на сучасну молодь, щоб цікаво було усім, - розповів Артем Вольський.

DSC07213


На «знайомство» з Холостяком упродовж дня завітало чимало містян. У новій зоні відпочинку охоче фотографувалися. Хтось навіть жартома озвучив думку, що Холостяк стане талісманом у дівчат, адже сприятиме вдалому заміжжю.

DSC07219


Також біля скульптури відбулось нагородження переможців онлайн-квесту «Фотоісторія Здолбунова», який Олег Дацюк організував до Дня міста з метою залучити молодь до вивчення історії нашого спільного дому. Загалом на участь у цьому заході зареєструвалось вісімнадцять краян. У фіналі учасників залишилось десять, і тільки п’ять виконали правильно усі вісім запропонованих завдань. Переможцями стали Іван Галій, Олександра Громадська, Світлана Токарчук, Даниїл Гавлитюк та Андрій Дученко. Їм було вручено сертифікати на відвідування кафе-піцерії «Манго» з подякою за участь у квесті.

DSC07235

DSC07188


Презентацію арт-об’єкта доповнювали тематична фотозона і виставка ретро-світлин. Остання, до речі, дуже зацікавила жителів міста. Чимало їх з інтересом розглядали світлини: хтось намагався впізнати на них знайомих, а хтось і себе. Люди старшого віку ділилися спогадами про об’єкти, які колись були розташовані на ближніх до Холстяцького вулицях, про часи своєї молодості. Звучали й побажання, аби таку виставку організували знову і доповнили експозицію більшою кількістю світлин.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити