Про таких, як Олег Олександрович Тищенко, справедливо кажуть: «Людина на своєму місці». Історик, активний громадський діяч, патріот свого міста. З 2016 року він - керівник комунального закладу «Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей». Відтоді цей заклад для нього - не просто місце роботи, а справа життя. Разом з помічниками-однодумцями Олег Олександрович багато працює над облаштуванням приміщення музею і поповненням його фондів експонатами, проводить змістовні екскурсії, генерує цікаві ідеї і втілює їх у різноманітних проєктах. Нині вже важко уявити культурне життя нашого міста, та й всього краю, без Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею. Отож, про основні аспекти розвитку закладу - у розповіді Олега Тищенка:

- Комунальний заклад «Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей» створено рішенням Здолбунівської районної ради ще у 2013 році, в орендованому приміщенні МВС, яке належало до державної власності. Офіційна передача будівлі колишньої здолбунівської в’язниці, а від 2014 року зареєстрованої музейної установи, у власність громад Здолбунівського району відбулася 20 січня 2016 року на підставі рішення Кабінету Міністрів України. Відтак, лише після місцевих виборів 2015 року й передачі будівлі Здолбунівській районній раді в 2016-му, стало можливим фінансувати музей на законних підставах.

67EFAAD4 6E8E 4FE6 90B9 11D418A61088

Олег ТИЩЕНКО – не «кабінетний» директор.

 


Здолбунівська районна рада під керівництвом Олега Дацюка вже влітку 2016 року виділила 220 тис. грн на капітальний ремонт даху. У співфінансуванні з Рівненською обласною радою (200 тис. грн) наприкінці 2016-го було капітально відремонтовано дах будівлі музею - вперше після 1951 року. У тому ж таки 2016 році зусиллями волонтерів і за підтримки Олега Дацюка відремонтували першу музейну залу – присвячену Героям Небесної сотні та Героям АТО. Згодом встановили нові двері та вікна на загальну суму понад 100 тис. грн. У 2017-2018 роках провели капітальні ремонти ще чотирьох залів.
Зауважу, що відновлюється та розвивається наш музей насамперед завдяки тісній співпраці з районною владою, зокрема головою районної ради Олегом Дацюком. Мені імпонує, що він цікавиться історією Здолбунова і завжди присутній на наших заходах. Причому не для «галочки». Пригадую, у День волонтера зібралося чимало люду. Місця всім не вистачає. Бачу стоїть у коридорі Олег Євгенійович. Намагаюся його десь всадовити, а він мені: «Та все нормально. Я ж послухати прийшов. Цікаво!»
Напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту Олег Євгенійович мені зателефонував з пропозицією зробити для соцмереж серію розповідей про винищення євреїв у Здолбунові. «Це ж наша історія, яка відбувалася на ось цих вулицях, а ми про неї нічого й не знаємо».
Не відмовляє нам у допомозі Олег Дацюк і в скрутних випадках. Як-от, наприклад, коли музей зовсім не мав можливості самотужки придбати масштабний експонат - вагонетку повітряно-канатної дороги фірми «Шпеєр» 1942 року, що використовували на старому цементному заводі. Завдяки проханню Олега Євгенійовича кошти на придбання цього музейного предмета виділила приватна фірма.
Окрему увагу хочу звернути на унікальну історичну пам’ятку – урочище Гурби, де відбувся найбільший в історії бій між вояками УПА та каральними загонами НКВС. На мою думку, дуже важливо, що влада, незважаючи на складні часи, не забуває нашої історичної спадщини і намагається всіляко сприяти відновленню пам’яток. Так, у 2019 році було профінансовано проєктно-кошторисну документацію для будівни­цтва меморіального комплексу «Героям Гурбенської битви», а також капітальний ремонт об’єкта цього меморіалу - «Криївка».
Приємно, що й цьогоріч фінансування продовжили - в умовах пандемії, карантинних та економічних обмежень.
На сьогодні Здолбунів - одне з небагатьох містечок, де музейну справу не закинули, навпаки її підтримують і розвивають. Сподіваюсь, так буде й надалі, незалежно від влади й політики. У нашій справі вирішальна роль належить людям, які люблять свій край, особистостям. Від їхнього прагнення зберегти нашу історичну спадщину та передати її нащадкам залежатиме й доля таких закладів, як наш районний історико-краєзнавчий музей.
Записала Надія ГОРСЬКА.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити