Незважаючи на послаблення протиепідемічних заходів, карантин ще триває. Тож на Здолбунівщині регулярно здійснюють контроль за дотриманням санітарного законодавства закладами торгівлі та харчування, побутового обслуговування, ринками та різними організаціями і установами.

Минулого тижня оперативно-мобільна група з дотримання карантинних заходів у складі Інни Місюри - помічника лікаря-епідеміолога відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Здолбунівського районного управління ГУ Держ­продспоживслужби у Рівненській області, Тараса Олійника - головного спеціа­ліста відділу правової роботи та управління персоналом апарату Здолбунівської РДА та Романа Матвейшина - старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції Здолбунівського ВП Острозького ВП ГУ НП у Рівненській області провела перевірку кількох закладів сфери обслуговування у Здолбунові.

DSC06777


Під час рейду фахівці звертали увагу на наявність дезінфектантів та засобів індивідуального захисту, порядок прибирання приміщень, кількість клієнтів у залі, температурний скринінг, дистанцію між людьми. Також роз’яснювали відвідувачам і працівникам, яку небезпеку несе поширення вірусу та наголошували на важливості дотримання карантинних вимог.
- У разі недотримання карантину власники отримують попередження та відповідні приписи. Якщо ж є значні порушення, то заклад можуть закрити, а відновити його діяльність можна буде лише після усунення порушень, - пояснює Інна Місюра.

DSC06801


Серед восьми проінспектованих закладів лише в одному - продуктовому магазині - виявили порушення правил карантину. Керівника цього закладу зобов’язали виправити усі порушення і дотримуватися встановлених норм, обмежень та правил передбачених законодавством.

DSC06773


- Мобільно-оперативна група здійснює планові перевірки. Проте, якщо в якомусь із закладів були виявлені порушення, а власники мають їх виправити, то проводимо перевірку ще раз. Щоб пересвідчитися, що там відреагували, і все відповідає санітарному законодавству, - розповідає фахівець Держ­продспоживслужби.
У зв’язку зі змінами в законодавстві, основна мета мобільної групи – роз’яснювальна робота. Рекомендації для ознайомлення з постановами головного державного санітарного лікаря України, в яких чітко прописано санітарні і карантинні вимоги для того чи іншого закладу обслуговування.
Мобільні групи діють виключно в межах Закону. Під час перевірок враховується як наявна фактична інформація, так і повідомлення громадян про порушення вимог карантину.
- У Здолбунівській РДА та Рівненській ОДА працюють цілодобові оперативні штаби з протидії коронавірусу. Громадяни можуть повідомляти про відомі їм факти порушення правил карантину на «гарячі» лінії. Там усі повідомлення фіксують, а згодом фахівці перевіряють, чи дійсно на вказаних об’єктах є порушення, - зазначив Тарас Олійник.
За словами учасників мобільних груп, більшість підприємців вчасно виправляють порушення. Адже цілком усвідомлюють їх потенційну небезпеку та можливі наслідки.
Проте іноді є непорозуміння з боку громадян. Є місця, які не підпадають під визначення «громадське», але там наявні скупчення людей. У цих випадках потрібно, щоб спрацювала свідомість людей. Та, на жаль, не завжди це можна прослідкувати.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити