Представили новий проєкт моделі адмінустрою

Минулого тижня у Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань децентралізації. На ньому презентували проєкт моделі адміністративно-територіального устрою Рівненщини, яким передбачено створення 46 ОТГ. Під час роботи над проєктом врахували нові зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», прийняті Верховною Радою. Вони передбачають створення ОТГ згідно з перспективними планами, які розробляються обласною державною адміністрацією відповідно до методики формування спроможних громад, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

У засіданні міжвідомчої регіональної робочої групи взяли участь народні депутати України, обласні обранці, керівники районів, міст та ОТГ, сільські і селищні голови, представники Асоціації міст України, громадськість.
«Перспективним планом формування територій громад Рівненської області, який покриває 100 % території регіону, передбачене утворення 72-х ОТГ. На сьогодні, на засадах добровільності, сформовано 48. Це - майже 67 % від загальної чисельності ОТГ, передбачених планом. В об’єднаних громадах проживає третина населення області, загальна площа ОТГ - 41 % території. У 2020 році на прямих відносинах з державним бюджетом працюватиме 45 ОТГ», - зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Спроможні громади повинні відповідати обов’язковим умовам, а це: нерозривність території; зона доступності до аміністративного центру не більше 25 км; наявна розвинена ін­фраструктура, у тому числі на території ОТГ має бути розташована школа на 250 учнівських місць.


Згідно з новою методикою, облдержадміністрацією був обрахований рівень спроможності об’єднаних територіальних громад за п’ятьма показниками: чисельністю населення, яке проживає в ОТГ; чисельністю дітей шкільного віку, які навчаються у школах, розташованих на території ОТГ; площею території ОТГ; індексом податкоспроможності бюджету громади; часткою місцевих податків і зборів у доходах бюджету громади.
Враховуючи оцінку спроможності громад, розраховану відповідно до методики, яка рекомендована Кабінетом Міністрів України, проєкт перспективного плану включає 46 ОТГ. Саме його представили для обговорення на міжвідомчому засіданні.
На території Здолбунівського району перспективним планом передбачене утворення чотирьох ОТГ: Ступнівської (до якої увійдуть Маломощаницька, Старомощаницька, Новомощаницька та Ступнівська сільські ради); Мізоцької (Білашівська, Будеразька, Бущанська, Дерманська Перша, Дерманська Друга, Півченська, Спасівська сільські ради та Мізоцька селищна); Здовбицької (Миротинська, Урвенська, Уїздецька та Здовбицька сільські ради); Здолбунівської (Богдашівська, Глинська, П’ятигірська, Копитківська, Новосілківська сільські ради та Здолбунівська міська). Втім до моделі устрою включено лише дві - Здолбунівська та Мізоцька ОТГ. Тобто Ступнівську планують обєднати з Мізоцькою, а Здовбицьку зі Здолбунівською відповідно.
Дубенський район передбачає 4 ОТГ, і це – Смизька, Привільненська, Семидубська та Дубенська ОТГ (у складі Дубенської міської ради, Тараканівської (утворена), Варковицької, Вербської, Мирогощанської (утворена) та Повчанської (утворена) ОТГ. У Володимирецький район включено Вараську та Володимирецьку ОТГ. В Гощанському районі мають утворити Гощанську, Бабинську та Бугринську ОТГ, у Демидівському – Демидівську та Боремельську ОТГ. До моделі Дубровицького району включено три ОТГ: Дубровицьку, Висоцьку і Миляцьку. До Костопільського району увійшли Деражненська, Малолюбашанська, Головинська та Костопільська ОТГ. У Зарічненському районі передбачене утворення Зарічненської та Локницької ОТГ. На території Млинівщини пропонують створити дві ОТГ - Млинівську та Острожецьку. До моделі адміністративно-територіального устрою Радивилівського району включено Козинську, Крупецьку та Радивилівську ОТГ. У Рокитнівському районі поки планують дві ОТГ - Рокитнівську та Березівську. На Сарненщині - Сарненську, Вирівську, Клесівську, Степанську, Кричильську та Немовицьку ОТГ. На основі Березнівського, Острозького та Корецького районів запропоновано створити по одній однойменній ОТГ. Щодо Рівненського району та об’єднання навколо обласного центру будуть проведені додаткові консультації.
Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко наголосив, що така модель напрацьована з врахуванням найголовнішого критерію - спроможності громади, тобто можливості забезпечити своїм мешканцям гідне життя та надання їм якісних послуг.
Окрім того, керівники районів отримали доручення доопрацювати модель адмін­устрою регіону з максимальним залученням громадськості та подати свої пропозиції на розгляд робочої групи.
Проте не всі громади погоджуються із запропонованим поділом. Отож, будемо очікувати остаточних рішень.
За інформацією
Рівненської ОДА.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити