І це не жарт! Нещодавно у колах вітчизняних програмістів почала ширитися інформація, що на Рівненщині живе людина, яка готує виклик самому Марку Цукербергу! Нам вдалося зустрітися з автором ідеї нової соціальної мережі і переконатися – задум дуже серйозний. Дубенчанин Володимир Ткачук (на фото) створює глобального рівня соціальну мережу, аналоги якої відсутні у світі! А ще Володимир запевняє, що не боїться стеження спецслужб і, на відміну від творця «Фейсбуку», не збирається заклеювати відеокамеру на своєму ноутбуці…

- Проект «Lucky Life» («щасливе життя») зароджувався як ідея ще у мої шкільні роки, - розповідає Володимир Ткачук. - Тоді серед дітей була популярна гра - заповнення зошитів-анкет з побажаннями, запитаннями, наклейками. Така собі паперова «соцмережа». От я й задумався: а чому б не зробити щось схоже глобальнішим, вийшовши за рамки школи, класу, міста. З поширенням Інтернету мій задум отримав шанс на практичну реалізацію. В той час вже почали з’являтися перші аналоги теперішніх соцмереж у вигляді сайтів знайомств. І я побачив, що цей сегмент ринку вільний, але на тоді я був просто студентом, коштів, звісно, не вистачало, і задумка так і залишилася задумкою…
І ось 2015 рік, в країні війна, економіка стрімко падає вниз, і я розумію: щоб вижити в цій складній ситуа­ції, потрібно переходити на інтернет-торгівлю, і починаю займатися глобальним Інтернет-проектом з продажу автоаксесуарів. Проект став досить успішним за 1 рік і перевершив усі наші очікування. І ось тут, маючи вже певний досвід, спокусився реалізувати давню задумку.


- Працювали наодинці, чи у команді?
- Я – командний гравець. Генерую ідеї, розробляю концепцію, адаптовую проект до економічної реальності. Разом зі мною працюють програмісти з України, Франції та США. У нас є чітке бачення, як вивести цей проект на міжнародний рівень.
- З якими основними проб­лемами під час розробки продукту стикаєтеся?
- Основна проблема, яка була присутня - як реалізувати обслуговування клієнтів в інших країнах, як адаптуватися до їхніх платіжних систем, як налагодити безперебійність платежів. І ось тут зрозумів, що про таке в Інтернеті не пишуть… Довелося вступити до аспірантури за напрямком «банківська справа».
- І що, проблема вирішилася?
- Так. Ми маємо тепер рішення, і наші програмісти зараз успішно завершують цей проект.
- Чим Вас не влаштовують наявні інтернет-спільноти?
- Складністю інтерфейсу, недосконалістю певних операцій, вузьким спрямуванням – виключно для комунікації та обміну новинами. Наприклад, можливості «Фейсбуку» переважно не використовуються в повній мірі, хоча розробники створили дуже багато інструментів, в тому числі для реклами, просування бізнесу. Але це все складно для користувачів. Наша соцмережа «Lucky Life» має об’єднати людей з різних країн і стати майданчиком не лише для комунікації, а й для бізнес-операцій. Хочеш продати книгу, вживане авто, свою послугу – будь ласка, ти зробиш це без жодної реєстрації, заповнення полів, вп’ятеро швидше і простіше, ніж на будь-якому спеціалізованому сайті.
- Тобто Ви пропонуєте соцмережу одночасно для спілкування та ведення бізнесу?
- Саме так! Сьогодні в Інтернеті є багато можливостей, окремо для розвитку бізнесу, окремо для спілкування. А я вирішив усе об’єднати.
- Як це працюватиме?
- Учасники спільноти «Lucky Life» зможуть не лише знаходити друзів, обмінюватися думками, світлинами, заводити знайомства по всьому світу, а й з легкіс­тю продавати, відкривати власні Інтернет-магазинчики, пропонувати послуги. І все це буде доступне в одній соцмережі. Не потрібно купувати домен на сайті prom.ua, щоб зареєструвати магазин, не потрібно використовувати «OLX», аби щось продати. Кожен користувач «Lucky Life» з допомогою абсолютно простих і доступних платформ зможе легко продавати, заробляти, відкривати магазини, започатковувати бізнес з нуля. Але це тільки верхівка айсберга. Все інше поки що – комерційна таємниця. Проект ще не завершений, а отже не варто розкривати всіх деталей.
- Ви згадували про безпеку та конфіденційність користувачів. Не секрет, що питання користі соцмереж має і зворотній бік – конт­роль спецслужб. Цікаво, а Ви особисто закриваєте камеру на моніторі ноутбука, як це робить розробник «Фейсбуку» Марк Цукерберг, щоб уникнути простеження?
- Агенти спецслужб дісталися свого часу до «Однокласників», «ВКонтакті» і, ймовірно, вже й до «Фейсбуку» – використовуючи найнятих хакерів або прямо йдучи на домовленості з власниками. Час від часу з’являються скандальні повідомлення про викриття величезних баз даних особистої переписки, та інших конфіденційних відомостей, які теоретично не підлягають поширенню стороннім особам, але були взяті з соцмереж. Мені особис­то немає чого приховувати від спецслужб, тому камеру на комп’ютері нічим не заклеюю. Питання в іншому. Кожен повинен розуміти – що варто публікувати, а що ні, які речі можна писати у месенджерах, а про які варто поговорити в особистій розмові. Адже у сучасному світі від цього уже ніде не втечеш. Відмовишся від сторінки в Інтернет-спільноті, тебе знайдуть по геолокації смартфону. Викинеш смартфон – розпізнають «розумні камери» з ідентифікацією обличчя на вулицях міст.
- До слова, який месенджер у колі програмістів вважають найбільш безпечним і захищеним?
- Для українських користувачів це «Вацап»…
- А як же «Вайбер»?
- Можна я не коментуватиму?...
- Гаразд, повернімося до Вашого проекту. Що скажете про захист персональних даних його майбутніх учасників?
- Розробники нашого програмного забезпечення подбали про конфіденцій­ність та юридичний захист користувачів. Максимально вдосконалили систему. І жодним спецслужбам я продаватися не збираюся. Так мене виховали батьки… Тим більше ніхто не пустить продукт із сумнівним рівнем захисту на світовий ринок ай-ті послуг. Я не перебільшую і не блефую, наш план – вихід на Європу, США і більше. Звісно, що розпочнемо з долучення ближніх за кордонами та економічними зв’язками країн. Таких, як Польща, Туреччина, Чехія, Білорусь, а далі масштабуватимемо до рівня США, Канади, Франції, Німеччини, Великобританії і так далі. Це все реально і обов’язкового запрацює.
- Для чого Ви це робите?
- По-перше, це бізнес. І логічно, що я збираюся заробляти на ньому гроші. Але крім цього, для мене важливо, щоб у світі просувався український продукт. Адже патріотизм – це не тільки ходити у вишиванці, а й робити такі речі, завдяки яким нашу країну поважали б у світі. А «Lucky Life» має стати ідеальним інструментом для глобального розвитку ринку торгівлі, економічних зв’язків, взаємодіючого суспільства, є мегапроектом українського виробництва.
- То коли стартуєте?
- Вже через три місяці буде запущена пробна версія програмного продукту. Усіх охочих долучитися до початків заснування першої української мегасоціальної мережі «Lucky Life» запрошуємо відвідати сайт LC.LIFE!
- І що, справді переплюнете Цукерберга?
- Життя покаже. Але суть не в тому, щоб переплюнути…
- Дякую за розмову! Успіхів!
Cпілкувався
Олександр Гетьман. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити