З нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою 2019-й Глава нашої держави проголосив роком Китаю в Україні. Тож по всій країні організовують відповідні тематичні культурно-просвітницькі масові заходи. Один з них минулої неділі відбувся у Здолбунівській центральній районній бібліотеці.


Того дня до книгозбірні завітали представники Китайської Народної Республіки Ао Лан та Чхан Юсон - викладачі сертифікованої програми з вивчення китайської мови в НаУ «Острозька академія» та в Національному університеті інженерів водного господарства і природокористування. Молоді привітні викладачі-волонтери вже тривалий час в Україні і охоче ознайомлюють наших співвітчизників з національними традиціями й культурою Китаю. Ще однією учасницею заходу стала Оксана Головко, начальник відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Національного природного парку «Дермансько-Острозький». Торік вона побувала у КНР на семінарі з менеджменту природних заповідників.


Гостей представила завідуюча відділом обслуговування Здолбунівської центральної районної бібліотеки Галина Гаврилюк. Також у книгозбірні підготували тематичні виставку літератури і фотозону у китайському стилі.
Варто відзначити, що людей, охочих дізнатися більше про далеку екзотичну країну Сходу, у бібліотеці зібралось чимало. Усіх їх неабияк зацікавила слайд-презентація «Подорож до Китаю: заповідники, пагоди, панди», яку представила, ділячись не тільки інформацією, а й враженнями від поїздки, Оксана Головко.

- Ми перебували в Китаї майже місяць. Відвідали великі міста, храми, національні парки, заповідники, найбільш високогірний ботанічний сад Китаю, багато музеїв та інших цікавих місць. До слова, природоохоронні території в КНР займають 18 % площі країни, в Україні це 6,4 %. Китай на другому місці у світі за кількістю об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, таких там 53, з них 18 - природної спадщини. Дещо іншою, ніж в Україні, є організація діяльності природних заповідників Китаю. Там їх території мають певне зонування, не є, як у нас, всуціль закритими - частина площі відкрита для організованого відвідування туристами. Загалом Китай вразив мене красою природи, своїми мегаполісами зі зручно організованою інфраструктурою та органічним поєднанням історичної національної традиції і сучасності. Запам’яталось спілкування з жителями Китаю, особливості китайської національної кухні і, звісно ж, величезна кількість різновидів чаю. Мені дуже хотілося б побувати у цій країні знову, - зазначила пані Оксана. З її розповіді присутні почули ще багато цікавинок про Китай, а також отримали відповіді на свої численні запитання про поїздку.


Не менш захопливою була інша частина заходу. Присутні мали змогу насолодитися мелодією, яку Ао Лан виконала на китайській національній флейті хулусі. Потім - подивитися традиційну китайську чайну церемонію, яку продемонстрував Чхан Юсон, а також скуштувати приготований ним чай.


Ао Лан провела майстер-клас з традиційної китайської каліграфії. Просто дивовижно, як вправно за допомогою пензля вона чорною фарбою виводила ієрогліфи на тканині чи на папері. Викладачка-волонтерка відгукнулась на прохання дорослих і малих учасників дійства, які мали бажання дізнатися, як пишеться китайською його ім’я: ретельно виводила їх на папері і з посмішкою вручала в дарунок. Також завдяки Ао Лан присутні побачили написання китайською назви нашої держави.


Крім цього, Ао Лан і Чхан Юсон представили китайське національне вбрання. І молодь охоче фотографувалась у цих костюмах.
Гостям заходу було вручено Подяки відділу культури і туризму Здолбунівської РДА.
Олена СНІЖНА.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити