Початок березня сміливо можна назвати Шевченківським, адже по всій Україні відбуваються різноманітні заходи, присвячені Великому Кобзареві.

У нашому, Здолбунівському, районі також традиційно провели низку заходів до Шевченківського дня. Розпочала естафету художниця Яна Униченко, яка у Здолбунівській районній біб­ліотеці для дітей та юнацтва провела майстер-клас «Малюнок до творів Тараса Шевченка». Спочатку дітки переглянули фільм «Шевченко-художник» та послухали вірші поета, а потім, за підказками Яни, відобразили свою фантазію у малюнках. До слова, у цій же книгозбірні оформили book-локацію «Шевченкова свіча століттями горить», на якій представлено матеріали про життя і творчість поета, а також його твори. Виставка ця діятиме до дванадцятого березня.


П’ятого березня у Здолбунівській центральній районній бібліотеці відбувся заключний етап брейн-рингу «Життя і творчість Т. Г. Шевченка», присвячений 205-ій річниці від народження Кобзаря. У змаганнях взяли участь чотири команди: Здолбунівської міської бібліотеки, Здовбицької, Спасівської та Глинської сільських бібліотек. За підсумками змагань, найкращими знавцями біографії Тараса Шевченка виявились учасники команди Здовбицької публічної бібліотеки, друге місце посіли учасники командою Спасівської публічно-шкільної бібліотеки, третє отримала команда Здолбунівської міської бібліотеки, а четверте, відповідно – команда з Глинська.
Окрім що провели цікаві та пізнавальні змагання, у ЦРБ оформили фотозону «Живуть, Кобзарю любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово».
У кожній школі нашого району проведено виставки, конкурси малюнків та читання на вшанування великого поета, художника й пророка української нації. Відбувся й районний конкурс читців-декламаторів імені Т. Г. Шевченка, на якому перемогу здобула учениця 11 класу Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Дарина Андрощук.
На обласному огляді-конкурсі «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» визнано одним з кращих читців учня ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транс­порту» Дениса Неброн­чука. Захід проводили серед учнів закладів загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти.
Також нагадуємо, що сьомого березня у будинку культури цементників відбулась урочиста Академія з нагоди 30-річчя Шевченківської естафети «Дорогами поета на Рівненщині», яку торік Здолбунівщині передали дубенчани. Хто перейняв естафету цього року та, як відбувався захід - читайте у наступному номері.
Вл. інф.
Фото зі сторінки
Здолбунівської ЦРБ
у Фейсбуку.
На фото: учасники брейн-рингу.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити