Найдовше безперервне читання в Острозькій академії 
Найдовше безперервне читання в Острозькій академії занесене
до «Книги рекордів Гіннеса»

Так влаштована людина, що їй завжди цікаво знати все. Особливо про усілякі досягнення, незвичайні рекорди. Мабуть, саме тому Книга рекордів Гіннеса уже десятки років є однією з найпопулярніших у світі.

Дев’ятого листопада у всьому світі відзначають День однієї з найвідоміших книг світу – “Книги рекордів Гіннеса”.
Ідея заснування подібної збірки належить Х’ю Біверу. Він хотів створити для відвіду­вачів ірландських та британських пабів авторитетне джерело, щоб вирішити їх суперечки щодо того чи іншого рекорду. Втілили ідею у життя завдяки Крісу Чатевею і братам Мак-Уайртерам, які і почали збирати перші рекорди завдяки агентству з дослідження фактів. Уперше знамениту книгу опублікували у 1955 році – на замовлення ірландської броварні “Гіннес”.


Сьогодні ця книга видається практично у 100 країнах світу та перекладається 37 мовами. “Книга рекордів Гіннеса” має найбільший наклад з усіх книг, захищених авторським правом. Тільки Біблія, Коран і цитатник Мао Цзедуна мають більше примірників. Довідник виходить щорічно. З 1955 року до 2013 було продано понад 130 мільйонів копій Книги рекордів Гіннеса.
У цій статті зібрані найцікавіші досягнення України та українців, що увійшли до цього бестселеру.

Співоча нація
Україна у 2012 році встановила рекорд за тривалістю музичного телемарафону національної пісні. Лише українські композиції лунали без перерви на рекламу в прямому ефірі 110 годин. У цей час на сцені виступило понад 350 груп, а також 1800 співаків.

Найдовше
безперервне
читання
Потрапило в Книгу рекордів Гіннеса й найдовше безперервне читання поетичних творів. Упродовж 19-ти діб студенти та викладачі Острозької академії читали “Кобзар” Шевченка, а це 11250 творів. За 456 годин приблизно три тисячі учасників перечитали книгу 45 разів.

Розмах крил
“Мрії”
Київське конструкторське бюро імені Антонова потрапило до всесвітньої збірки рекордів зі своїм літаком Ан-225 “Мрія” за його 240 світових рекордів. Розмах крил красеня 88 метрів. “Мрія” – найважчий літак у світі з максимальною спорядженою масою 640 тонн, який піднявся в повітря більше одного разу. Саме на розробці українців перевезли найбільший в історії авіації моновантаж вагою в 187,6 тонни.

Енергетика
У Книзі рекордів Гіннеса можемо бачити не лише імена славетних українців. Шестиреакторна Запорізька атомна електростанція має найбільшу загальну одиницю виробництва – 6000 МВт. Ця станція найбільша не лише у нашій державі, а й в Європі, і третя у світі.

Найбільший
келих
з шампанським
До анексії Криму у Балаклавській бухті відбувався унікальний для України фестиваль шампанського. Там і зафіксували світовий рекорд Книги рекордів Гіннеса. Наповнили ігристим напоєм гігантський келих зроблений вручну зі справжнього скла. Рекордний келих є збільшеною копією звичайного келиха. І вмістив 75 пляшок (або 55 л) ігристого вина. Келих має вагу 50 кг, висоту 1,5 м, а діаметр (у найширшій частині) його становить 40 см.

Індивідуальні
досягнення
– До 2014 року титул найвищої людини світу мав звичайний ветеринар з Житомирщини Леонід Стадник, зріст якого сягав 2 метрів 57 сантиметрів. З 1835-го року українець посів четверте місце серед усіх зафіксованих гігантів світу. Взуття Леонід носив – 62-го розміру, а одяг – 70-го. Все шилося на замовлення.
– Олексій Гуцуляк у січні 2013 року пробув під снігом без одягу 1 годину 20 секунд. Відповідно до вимог, товщина снігового шару мала становити 70 сантиметрів, а діаметр – 1,5 метра.
– Український яхтсмен Сергій Найдич без перерви рухався на віндсерфі 71 годину 30 хвилин.
– Також увесь світ вразила сила духу 65-річного львів’янина Павла Рєзвого, який на звичайному човні за 61 добу перетнув Атлантичний океан. А потім він переплив ще й Індійський океан лише за 57 днів. Украї­нець став не лише найстаршою людиною, яка відважилась на таку мандрівку, але й найшвидшою. Адже Павло Рєзвой долав океанічні милі вдвічі швидше, ніж його попередники.
– Сергій Бубка, безперечно, зірка українського і світового спорту. Його ім’я занесене до Книги, як володар найбільшої кількості світових досягнень. На рахунку спортсмена 35 світових рекордів. А його рекорд 6 м 14 см у відкритому секторі досі ніхто не перестрибнув, а результат 6 м 15 см у закритих приміщеннях побив француз Рено Лавіллені лише у 2014 році – через 21 рік після самого Бубки. Саме українець першим в історії стрибків з жердиною подолав 6-метрову висоту. І зробив це за свою кар’єру 44 рази. Цікаво, що українцю не щастило на Олімпіадах, лише раз привіз золото.
– Згадано в Книзі рекордів і гімнастку Ларису Латиніну з Херсона. Вона здобула найбільше олімпійських нагород серед жінок. Підіймалась на п’єдестал рекордні 14 разів, і 9 разів за золотом.
- Мирослав Федорчак лежачи зігнувся та розігнувся на одній руці 780 разів.
- Дмитро Халаджі підняв трубу вагою 1022 кілограми.
- Микола Куценко пройшов 42 кілометри, жонглюючи м’ячем.
- Тарас Корніюк виконав 1303 підйоми переворотом на перекладині. Це тривало 3 години 15 секунд, без відпочинку.
- Ніна Геря підкинула кег із пивом на висоту 3,9 метра.
- Ольга Лящук завдяки міцним стегнам за 14,65 секунди зуміла розчавити три кавуни.
Українським аналогом відомої в усьому світі Книги Рекордів Гіннеса є Націо­нальний Реєстр Рекордів, який щороку видає повноформатне друковане видання. Книга містить ілюстровану інформацію про найбільш яскраві і незвичайні рекорди українців у всіх проявах та сферах життя. Серед українських рекордів, що увійшли до книги, є й такі, що зареєстровані Національним Реєстром Рекордів спільно з Книгою Рекордів Гіннеса.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити