Немасштабна, проте важлива акція пройшла 14 жовтня у здолбунівському міському гідропарку. Четверо бігунів взяли участь у марші-кидку на 10 км із 10-кілограмовими рюкзаками на плечах на честь військовослужбовців, які загинули в зоні АТО-ООС.

Організували захід у Здолбунівському РВК з ініціативи учасника АТО, здолбунівчанина Дмитра Хомицького. Сам він захоплюється бігом. Тож у вільний час влаштовує тренування. Чоловік розповідає, що організувати забіг у пам’ять про загиблих воїнів йому спало на думку після того, як довідався про схожий захід у США.
– На одному з американських сайтів побачив, як щороку на День ветерана у США влаштовують такий забіг. Щоправда, участь там беруть здебільшого рідні загиблих разом з військовими, які ще служать. А цьогоріч і в Києві на День незалежності також бігали у пам’ять про загиблих воїнів. Обрані мною відстань у 10 км та вага рюкзака 10 кг символічні. Вони символізують тягар втрати та довгий шлях рідних загиб­лого. Таким чином ми хотіли засвідчити свою повагу до полеглих героїв АТО і їхніх сімей, – зазначив Дмитро Хомицький.


Аби було цікавіше та різноманітніше, учасники забігу, щоразу ідучи на нове коло, змінювали маршрут. Його, до речі, також розробив і сам неодноразово випробував Дмитро. В день забігу подолати дистанцію на 10 кілометрів бігунам вдалося за 1 годину та 6 хвилин. До акції зі своєрідним азартом та запалом долучились два воїни, громадський активіст і голова Здолбунівської районної Спілки ветеранів Афганістану.
Саме Володимир Косменюк, голова Здолбунівської районної Спілки ветеранів Афганістану був найстаршим учасником забігу. Запевняє, що у свої 55 років подолати 10 км йому було не дуже складно.
– Почув про такий забіг під час засідання громадської ради. Вирішив спробувати. Я приїхав оце зранку з Києва, кілька годин поспав та й прийшов побігати. Професійно бігом не займаюся. Зараз їжджу на ровері. Але загалом було не важко. Ще раз довів собі, що можу, – розповів Володимир Косменюк.
Попри те, що акція не зібрала багато учасників, її організатори зазначають, що мають намір провести аналогічний захід знову, через рік. І залучити більше людей, зокрема членів родин полег­лих бійців та представників влади. Адже марш-кидок – це не тільки пропаганда здорового способу життя, а ще й добрий спомин про загиб­лих захисників.
Ірина САМЧУК
Фото автора

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити