Подія року відбулася минулого тижня, 25-29 вересня, у Рівному. Це Третій Рівненський міжнародний кінофестиваль “Місто Мрії” за підтримки Українського культурного фонду.

Рівне рік за роком таки стає культурною столицею України. То до нас з’їжджаються з усього світу фотомитці, то – режисери, сценаристи, актори. Перший кінофестиваль відбувся у 2016-му році й тоді ніхто не міг передбачити, чи приживеться фестиваль в Рівному, чи набуде статусності й значимості, що на нього намагатимуться потрапити метри європейського кіно. Адже під час перших двох фестивалів було чимало плюсів, але було чимало й критики. Проте гарна ідея, кинута на благодатний грунт головним кіношником області Віктором Булигою таки прищепилася й тепер масштаб події розростається.
Варто згадати, що торішній кінофестиваль був поєднаний із Кіношколою, де кіноаматори Рівненщини могли безкоштовно побувати на лекціях та майстер-класах маститих кінорежисерів. Цього року на конкурс були подані кінострічки кращих майстрів кіно з Європи. Був представлений і вітчизняний контент. Учасників конкурсного відбору було так багато, що годі й перелічити.
Урочисте відкриття фестивалю відбулося в Рівненському міському Будинку культури. Покази конкурсних фільмів проходили у кінопалаці «Україна».


29 вересня під час урочистої церемонії нагородження переможців, яка проходила в Рівненському міському Будинку культури, призи вручали одразу у восьми номінаціях. В цілому у Міжнародній конкурсній програмі було представлене повнометражне та короткометражне ігрове кіно, музичне відео, студентське кіно. У національній конкурсній програмі – повнометражні та короткометражні фільми українських авторів (в основному з Рівненської та Волинської областей). Членам журі нелегко було вибрати з-поміж кращих фільмів найкращі.
Друге місце в номінації «Краща анімація» завоювала стрічка Андрія Щербака «Причинна». Одразу два фільми отримали три місця в секції ігрового короткометражного кіно – «Сеанс» Олексія Тараненка та «Невидима» Максима Наконечного. В цій же номінації другий приз дістався роботі Ахмеді-Ернеса Сарихаліла «Цвяхи».
Гран-прі здобув документальний фільм про видатного оперного співака і воїна Василя Сліпака «Міф» режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія.
«У цей раз я змогла побачити «Міф», який отримав Гран-прі фестивалю «Місто мрії». Я багато чула про нього, але побачити на свої очі, це інша справа. Я зрозуміла, чому Катерина Сергеєва на фестивалі в Каневі сказала: «Я більше не можу». Я, звісно, додивилася, аж вражена у саме серце... Але я також більше не зможу. Це дуже важке кіно. Але воно є!» – поділилася своїм враженням актриса Тетяна Юрікова.
Рівняни, які були присутні на перегляді фільму «Міф» розповідали, що зал ридав. Враження від фільму про відомого оперного співака Європи українця Василя Сліпака, який покинув оперну сцену і став у ряди захисників своєї Вітчизни та був убитий ворожим снайпером у 2016 році, не можна порівняти ні з чим.
Адміністратор фестивалю Віктор Булига розповідає, що окрім суто фестивальних переглядів на фестивалі було чимало цікавих подій, серед яких конкурс «Зніми кіно у Місті Мрії», тобто у Рівному. Новоспечені короткометражки були переглянуті у позаконкурсній програмі.
Вікові категорії серед глядачів на Рівненському міжнародному кінофестивалі «Місто Мрії» – від наймолодшого восьмимісячного МікельАнжело, мама якого Олена Яковицька представляла відразу два фільми (один з них став лауреатом фестивалю) до найстарішої Надії Косміаді, якій через декілька місяців виповниться 95 років. Пані Надія у своєму поважному віці, до речі, намагалася не пропустити ні одного конкурсного фільму, та ще й встигала на позаконкурсну програму і навіть майстер-класи, чого не скажеш про рівненську публіку в широкому аспекті.
Кінофестиваль з-поміж усіх фестивалів, які відбуваються у нашому краї та стали для нас звичними, усе ж таки мистецтво елітне, витончене, зрозуміле більше для глядача підготовленого. Друга видима причина небагатолюдності на фестивальних кінопереглядах – це, вочевидь, те, що вони відбувалися головно у будні дні (субота – останній день фестивалю). Проте відгуки про цю подію гостей та учасників гарні. Дуже корисними такі зустрічі є для тих, хто на ньому розуміється: творить його, або ж у ньому знімається. «Дякуємо за сильні емоції, за сльози, за жарти, за неймовірний досвід спілкування» – написала на своїй сторінці у Фейсбук Тетяна Юрікова. Учасник конкурсної програми Хокан Юландер зі Швеції залишився задоволеним не тільки фестивалем і відзнаками, які отримав, а найбільше зустрічами з колегами з України та глядачами, з якими він мав нагоду поспілкуватися.
Гарні відгуки залишили рівняни про майстер-клас «Робота над документальним проектом від ідеї до глядача. Зйомки в екстремальних умовах», який у Платформі взаємодій «Простір» провів для всіх бажаючих Ангел Ангелов.
Про кінофестиваль у Рівному як такий, що дає добрий поштовх і грунт для розвитку українського кіно у кращих світових традиціях висловився член журі фестивалю Народний артист України Богдан Бенюк. Побувало на кінофестивалі чимало метрів вітчизняного та зарубіжного кіно і їхні думки під час обговорення переглянутих фільмів були вагомі й дуже корисні для тих, хто тільки виношує власні творчі задуми.
Людмила МАРЧУК
Фото з соцмережі
Фейсбук

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити