Цього тижня на Рівненщину нарешті доставили так звані бейбі-бокси (пакунки малюка) – одноразову натуральну допомогу при народженні дитини. Перші 357 коробок із необхідними для новонародженої дитини речами отримав обласний департамент соціального захисту населення. Їх вже розподілили між районами.
Як повідомила Тетяна Малахова з управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА, у районі отримали поки що десять. І їх вже роздали мамам. Наступну партію очікують з нового тижня. Загалом у вересні Рівненщина повинна отримати від держави 1113 пакунків. А до кінця року – 4332.
«Бейбі-бокси» мали видавати з 1 вересня. Про це повідомив під час засідання Уряду прем'єр-міністр України Володимир Гройсман ще 30 травня. Проте видача пакунків затрималася на три тижні. Так сталося через те, що постачальник «бейбі-боксів» не встигав із формуванням пакунків, а частина областей – зволікала із підписанням угод на постачання, зазначив директор департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Олексій Шамак.


Вартість «бейбі-боксу» 5 тисяч гривень. До нього входить 25 речей, які потребує малюк після народження. Зокрема, одяг, підгузки, косметичні засоби, ковдра, матрац. Крім того, коробку, у якій спаковані речі, можна використовувати як ліжечко.
Аби отримати допомогу, жінка повинна написати заяву на управління соцзахисту. Так зробила і Вікторія Копецка зі Здолбунова. Цього місяця жінка народила донечку, другу дитину у сім’ї. Каже, загалом бейбі-бокс – непогана підтримка молодій родині.
– Отримали пакунок малюка в понеділок. Речі якісні, одяг за кольором універсальний і за розміром підійшов. Але якщо дитинка більша, може і не влізти. Та вони трішки запізнилися. Варто було б такі бокси давати жінці перед народженням дитини. Бо йдеш в пологовий і все одно мусиш закупляти певні речі. Градусники для вимірювання води, температури тіла… Це вже є вдома. А так люди бачили б, що є у боксі, і не купували б ті речі. Але загалом – пакунок непоганий, – зазначила Вікторія Копецка.
Натомість коробку як ліжечко використовувати жінка не планує. Пані Вікторія каже, що вона надто делікатна, дно може випасти, не витримавши ваги дитини.
Пакунок жінці видали безпосередньо в управлінні соцзахисту Здолбунівської РДА. Надалі ж планують робити це у медзакладі.
Ірина САМЧУК


А що за кордоном?

Український бейбі-бокс має фінське походження. Ще у далекому 1938 році незаможним родинам уряд Фінляндії почав роздавати допомогу при народженні дитини. Але поступово, до 1949 року, їх розповсюдили на всіх породіль.
На відміну від українського варіанту, жінкам Фінляндії ці коробки видаються до пологів. Адже від початку головною метою коробок було переконання жінок скористатись медичною допомогою. А для того, аби отримати коробку або материнський грант, жінки мали відвідати лікаря або державну перинатальну клініку до четвертого місяця вагітності.
Таким чином коробка не лише надавала молодим мамам все необхідне, але і привчала їх звертатись до лікарів тоді, коли соціальна медична система лише зароджувалась. У 1930-х роках Фінляндія була доволі бідною країною, смертність серед немовлят там була дуже висока: 65 з 1000 новонароджених помирали до року життя. Проте ця сумна статистика стала поліпшуватись доволі швидко. Вже у 2015 році смертність серед немовлят у країні була найнижчою у світі: 2,3 на 1000 дітей.
У Фінляндії такими коробками користуються всі, незважаючи на статки. Адже фіни вважають за честь мати таку допомогу від держави. Тож часто на вулицях можна побачити дітей в однаковому одязі. Вміст «бейбі-боксу» розрахований на перший рік життя дитини. І речей у ньому значно більше, як у варіанті українському.
Вміст коробок і колір одягу та білизни щороку змінюється. Деякі речі зникають, інші додаються. Вартість «бейбі-боксу» – приблизно 500 євро. Та якщо жінка не хоче брати допомоги речами, вона може взяти грошову компенсацію. Проте вона значно менша вартості коробки. Приблизно 140 євро.
У кожній країні вміст коробки варіюється у залежності від місцевих реалій. Приміром, у ПАР коробка виготовляється з пластику, і використовують її як ванночку, а не ліжечко. А в індійський «Благословенний набір» обов’язково входять ковдра, москітна сітка та медикаменти. У канадській коробці разом з речами вкладають номер телефону консультанта, якому можна зателефонувати в будь – який час (але не більше 20 разів на день) в період від 32-го тижня вагітності до того дня, коли немовляті виповниться півроку.
За матеріалами інтернет-видань

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити