Минулотижневі громадські слухання на тему об’єднання Здолбунова із Квасиловом та селами Богдашівської сільської ради зібрали у приміщенні РДА понад сот­ню жителів міста. Здолбунівчани розмірковували, чи варто їм підтримати ініціативу групи депутатів міськради стосовно створення ОТГ із центром у Здолбунові.

Ідею об’єднання міста з смт Квасилів, селами Богдашів, Ільпінь, Кошатів й Орестів Богдашівської сільської ради подали 14 депутатів Здолбунівської міської ради 6 серпня. На сесії міськради 22 серпня депутати підтримали рішення «Про затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад», відповідно до чого громадські слухання і відбулися.


А виявилися вони досить жвавими. Свої думки висловлювали як депутати, так і жителі міста. Спершу присутні почули про процес створення ОТГ та переваги об’єднання з селами Богдашівської сільської ради та Квасиловом. Представник депутатської групи Микола Орлов переконаний, що нині важливо почути думку громади, аби розпочати процес об’єднання.
- Запропонували такий невеликий формат ОТГ у складі Квасилова та Богдашівської сільської ради, тому що в подальшому можна буде ще доєднувати населені пункти. Оскільки Квасилів опинився на роздоріжжі, адже не став частиною ОТГ із сусідніми сільськими радами, а також багато квасилівчан та жителів Богдашева працюють або навчаються у Здолбунові, то вирішили: чому б не розглянути варіант об’єднання з цими населеними пунктами? – пояснив депутат Микола Орлов.
Також пан Микола розповів про переваги: у разі об’єднання з Квасилівською та Богдашівською радами бюджет розвитку об’єднаної громади становитиме понад 45 млн грн. В той час як у самому Здолбунові він становить нині 17 млн грн. Проте водночас зростуть і видатки. Адже фінансування потребуватиме освіта, культура, спорт та медицина.
Згодом виступив начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук. Загалом він навів всі економічні «за» і «проти» обох варіантів об’єднання – з Квасиловом та окремо з селами Богдашівської сільської ради. У своїх розрахунках в РДА керувалися бюджетним кодексом України, який регулює порядок надходжень і видатків, та цифрами, які надали у фінансовому управлінні Рівненського району по Квасилову. При цьому видатки рахувалися за 2018 рік, натомість надходження за 2016-й.
Проте вочевидь цифри, наведені Володимиром Нечипоруком стосовно Квасилова, присутніх на об’єднання з цим населеним пунктом не надихнули. Натомість більшість схилялася до можливості створення ОТГ з Богдашевом.
Тож у підсумку під час голосування за ініціативу об’єднання з Квасиловом та селами Богдашівської сільської ради більшість (62 із 104 присутніх) висловилася проти. Лише одна людина ініціативу підтримала і 21 утрималися.
Ірина САМЧУК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити