У зв’язку з випадком АЧС 27.08.2018 року було проведено позапланове засідання ДНПК при райдержадміністрації та ухвалено рішення № 10 від 27.08.2018 року «Про оголошення неблагополучного пункту (спалаху) щодо африканської чуми свиней, встановлення зони захисту і зони нагляду та затвердження Плану заходів щодо недопущення поширення та ліквідації захворювання АЧС у неблагополучному пункті (вогнищі) індивідуального селянського господарства в с. Копиткове Копитківської сільської ради, зоні захисту та зоні нагляду».
У с. Копиткове необхідно забезпечити забій усіх клінічно здорових свиней, яких утримують у підсоб­них індивідуальних господарствах громадян. Через стійкість збудника АЧС м’ясо з таких тварин необхідно переробити на тушкованки. Заморожувати та засолювати – заборонено. Також заборонено ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті).


Ще раз звертаємо увагу жителів Здолбунівського району на небезпеку цього захворювання. А тому, усіх хто утримує свиней в індивідуальному господарстві, просимо забезпечити дотримання елементарних заходів біобезпеки, а саме:
- не допускати в хлів сторонніх осіб;
- при вході в хлів встановити дезкилимок, постійно заправляти його дезрозчином;
- догляд за тваринами проводити в змінному одязі та взутті;
- проводити боротьбу з мухами, мишами та щурами.
А також:
- не купувати свиней без відповідних ветеринарних документів;
- у разі виявлення захворювання чи загибелі тварин негайно інформувати спеціалістів державної ветеринарної медицини на місцях;
- пам’ятати, що категорично забороняється купувати м'ясо та м’ясопродукти, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, а тим більше на стихійних ринках чи у місцях, не відведених для торгівлі;
- при захворюванні чи загибелі свиней обов’язково повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини за телефоном 2-25-96.
Здолбунівське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Рівненській області.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити