Скоро 1 вересня – День знань. Для першокласників це вступ до Нової Української школи. Для всіх інших школярів – просто початок чергового навчального року. А у батьків купа клопотів. Журналісти газети «Нове життя» побували на шкільному ринку, побачили, що там пропонують сучасним школярам.Скоро 1 вересня – День знань. Для першокласників це вступ до Нової Української школи. Для всіх інших школярів – просто початок чергового навчального року. А у батьків купа клопотів. Журналісти газети «Нове життя» побували на шкільному ринку, побачили, що там пропонують сучасним школярам.Результат побаченого на ринку тішить. Навіть коли порівняти з тим, що пропонувалося школярам п’ять років тому, то прогрес просто фантастичний. Питання, що шкільна форма нівелює особистість, навіть не постає.

 

– А ви подивіться, які різні є моделі. Усе це шкільна форма. А найдіть бодай дві однакові. Кожна мама з дитиною підходять і обирають щось своє, – розповідає продавець на ринку Дикого у Рівному Лариса Шильчук, одразу демонструючи одяг для школярів. – Одяг поліфункціональний. Комірчики чи рукава відщібаються. Тканина добротна, легка і не мнеться. Є стиль класичний, є народний, ось спіднички, оздоблені вишивкою. Хтось додає піджачок, хтось хоче пусер у спортивному стилі, а коли дівчинка повненька, то їй підійде болеро. Одні люблять рюші, другі ось такий вирізний орнамент, третім до вподоби всякі кнопочки та ланцюжки… Кожен обирає свій стиль. Все, як бачите, виготовлене дуже передбачливо. Ось комірчик є, а ось – вже нема, бо ж його можна відчепити, є й кишені – десь зверху, а десь – на підкладці. Форма універсальна. Коли тепло – її можна носити на коротких рукавах, або без них, потім додається біла блуза, а як стає холодно – теплий гольф. Для старшокласників – сучасний діловий стиль. Все модне, в сучасних трендах.


Додамо, що вся шкільна продукція на наших ринках в основному українського виробництва, хіба що трикотаж із Китаю чи Турції.
Добротні, поліфункціональні, з тканини, яка не пропускає вологи, пропонують і шкільні портфелики з неймовірними на них малюнками – окремі для дівчаток і для хлопчиків. Та чи можуть усе, що пропонують ринки, в повному обсязі придбати батьки?
У матерів, які стоять на ринку, вибираючи дітям шкільну форму, від кількості якісної продукції очі розбігаються. Нарікають лиш на те, що вирядити дитину до школи ой як нелегко. Тільки на одяг йде до трьох тисяч. А ще ж ранець, канцтовари. А у кого не одна дитина, а двоє, троє чи й більше? От про те, як батьки готуються до школи, скільки витратили на шкільну форму, канцелярське приладдя, зошити, ранці та все інше, ми вирішили запитати у жителів Здолбунівського району.

Наталія ОПАНАСЮК, здовбичанка, мама двох школярів:
– Сини пішли до першого та другого класів. Збирала я їх протягом всього літа. Грошей пішло близько восьми тисяч. Майже всі необхідні речі купувала у Здолбунові. Рюкзак замовляла в Інтернеті, зекономила на цьому 150 грн.

Катерина КОНДРАТЮК, здолбунівчанка, мама двох дітей:
– Молодший син пішов до четвертого класу. Зекономили на рюкзакові, папці для зошитів та для праці, спортивному костюмові – усе залишилося цілим з минулого року. Певна економія ще в тому, що все інше купуємо не разом, а поступово, протягом літа: зошити (дві упаковки), пенал, ручки, олівці, фарби, пластилін, кольорові картон і папір. Кросівки, джинси, футболки – купували. Натомість штани, сорочки, туфлі – ще минулорічні, але тільки на 1 вересня, будемо докуповувати, що потрібно, навесні. Деякі речі ще залишилися від старшого – це теж не­абияка економія.

Марина КОЛОДИЧ, здовбичанка, мама двох дітей:
– Донька старша йде до першого класу. Молодша – в садочок. Якщо речі купую, то завжди у Рівному, бо надаю перевагу турецькому або польському виробнику. Цього року нам багато подарували на день народження дитини. Форму немає потреби купувати, у нас в школі вона не обов’язкова. Багато одягу діти мають з Італії, бо у мене там батьки. У Здолбунові купую колготки, шкарпетки і прикраси для волосся.

Валентина КОЧУБЕЙ, здолбунівчанка, мама чотирьох дітей:
– Син йде до другого класу, доньки – у шостий та дев’ятий. Канцтовари та рюкзаки замовляла через Інтернет. Для найменшого рюкзак цього року не купували – залишився з того року. Одяг придбали в Рівному. Зекономили на тому, що для хлопчика купили речі того року – шкільний та спортивний костюми. Для старшої доньки витратили 2500 на необхідні речі, а для молодшої – 1000 грн. Для сина все обійшлися в суму 1000 грн. Це без канцтоварів і рюкзаків.

Віктор ДУБИЧ, житель Богдашева, батько двох дітей:
– Донька йде до другого класу, а син – до шостого. Загалом потратили приблизно 3,7 тисяч грн. Речі купували і в Рівному, і в Здолбунові. Довелося купувати багато, бо діти повиростали з одягу. Придбали й рюкзаки. Залишилось з минулого року тільки взуття.

Олексій МОТОРНИЙ, здолбунівчанин, батько однієї дитини:
– Син йде до другого класу. Витратили на збори дитини в школу приблизно 4 тисячі грн. Шкільну форму придбали на ринку у Кам’янці Подільському, коли там гостювали у родичів. Канцтовари ж купили у Здолбунові та Рівному. Зекономити вдалося на пеналі та рюкзаку. Пенал подарували, а рюкзак залишився з минулого року.
Підготували
Людмила МАРЧУК,
Ірина САМЧУК.
Фото Людмили МАРЧУК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити