І мабуть, усі діти її люблять. А дорослі тим часом бачать у ній певне раціональне начало і називають найзначимішою у ХХ столітті, розвиваючою. Недарма ж по кілька її частинок цьогоріч на початку навчального року вручать кожному першокласнику НУШ. Звісно, мова про сучасний конструктор Lego. Давайте дізнаємось, чи завжди ця забавка була саме такою, як зараз, і хто її винайшов.

Початок
Насправді імперія Lego починалась з... драбин, прасувальних дощок та інших побутових товарів...
Майбутній засновник «іграшкової» корпорації Оле Кірк Крістіансен народився у фермерській сім’ї в Ютландії (Західна Данія). Юнаком опанував ремесло теслі, а згодом заснував невеличку компанію, яка спеціалізувалась на виготовленні предметів побуту. Але її успішному розвит­ку завадила хвиля всесвітньої економічної кризи, що накрила Данію. Сільське господарство, яке для цієї країни досі було основною галуззю, втратило свою пріоритетність. Натомість виникає потреба у розвитку промисловості. Разом з країною кризу переживає й Оле Кірк. Адже тепер дерев’яні вироби домашнього вжитку стають мало кому потрібними.
Виробництво занепадає. Але, на щастя, поруч з майже збанкрутілим Оле опиняється його бізнес-радник - 12-річний син Готфрід. Вивчаючи поведінку та смаки свого сина, Оле помітив, що малому подобається бавитись дерев’яними кубиками, складати тільки дитині зрозумілі конструкції і вибудовувати з них свій особливий світ.

Шлях до успіху
Відтоді й починається історія успіху. Адже Готфрід постійно допомагає батькові, не тільки його вже надихаючи ідейно, а й сам працюючи тесаком, експериментуючи на практиці. Невдовзі Оле помітив, що данці уже значно більше цікавляться виготовленими ним дерев’яними кубиками, аніж драбинами чи швабрами.
У 1934 році в заснованій Крістіансенами компанії працює вже сім майстрів. Водночас компанія отримує назву Lego. Її походження, до речі, інтерпретують по-різному. Одні стверджують, що вона походить від поєднання двох слів: «leg» - грати і «godf» - добре. Інші - що з латини ця назва перекладається як «я вчусь».
Уже в 1936 році компанія Lego розробила 42 моделі іграшок. З 1947-го дерев’яні кубики «перетворюються» на пластмасові, з’являються й спеціальні кріплення, що дають змогу складати їх по кілька разом так, щоб вони не розпадались. Ці удосконалення відкривають безмежний прос­тір для дитячого фантазування.
Кубики Lеgо cпричинили на той час справжню революцію у світі дитячих іграшок. Адже ще кілька років тому було складно уявити, що зі звичайних пластмасових деталей можна зібрати машинку, дім і навіть цілі мегаполіси.

Розвиток
Стрімкий розвиток галузі виробництва дитячих іграшок та поява конкурентів на ринку дитячих конструкторів спонукали Оле Кірка Крістіансена зареєструвати торгову марку Lego. А невдовзі компанія вийшла на світовий ринок - іграшки Lego стало легко придбати вже в будь-якій країні світу. Значно розширюється асортимент дитячих забавок.
З 1958 року сімейний бізнес очолює натхненник та вірний помічник Оле Кірка Крістіансена - його син Готфрід. Компанія Lego розвивається.
У 1968 році в данському місті Біллунд з’явився перший у світі Legoland. У 2000-му кубик Lego назвали найзначимішою іграшкою XX сторіччя. В 2011 році компанія стала однією з п’яти, що завоювали найбільшу довіру покупців.
Зараз компанія розвивається одразу у декількох напрямках: створено роботизовані набори, випускають різноманітні тематичні конструктори (лицарі, ковбої, космос тощо).
Технології, як і виробництво іграшок, зробили крок далеко вперед. Та є речі, які дають змогу відчути, наскільки значущими можуть бути деталі. Наприклад, є дані, що кубики Lego, виготовлені у наші 2000-ні, можна легко з’єднати зі зробленими у далекому 1958-му. Як тоді, так і зараз ці іграшки викликають захоплення у малечі.
За матеріалами
з відкритих джерел.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити