Ольга НЕЧАЄВА

Здолбунівщина багата на талановитих, творчих і щедрих душею людей. Нині ж хочу розповісти про одну з них - заслуженого майстра народної творчості України, уродженку селища Мізоч Ольгу Костянтинівну Нечаєву.

Ольга Костянтинівна народилась 17 липня 1970 року. У 1987 році закінчила Мізоцьку середню школу. Потому рік навчалась у Рівненському професійно-технічному училищі № 9, а згодом працювала радіомонтажницею на заводі «Газотрон» у Рівному. Там познайомилась з майбутнім чоловіком, вийшла заміж, народила доньку.
У декретній відпустці пані Ольга активно зайнялась творчістю - плела серветки, вишивала ікони, малювала на дерев’яних дощечках казкових героїв. Тоді ж уперше спробувала створити квітку з ниток.

 


За словами майстрині, навички вузликового плетіння вона перейняла від своєї мами ще дівчинкою-підлітком. З 1993 року декоративно-ужитковим мистецтвом Ольга Костянтинівна почала займатись уже професійно. Її вироби це дивовижної краси квіти, картини, серветки, вази, ікебани в техніці макраме. Для виготовлення цих робіт використовує різнокольорові шовкові, синтетичні або лляні нитки, мотузки, шпагат, шкіру.


Та чи не найбільше Ольга Костянтинівна полюбляє працювати над своїми квітами. Виготовляє їх в основному з тонких різнокольорових ниток. У своїх рукотворах намагається максимально точно відтворити форму, розміри і забарвлення квітів живих. Плете простим репсовим вузлом, закріплюючи нитку на спеціальній подушечці шпилькою. Робота ця дуже копітка. Адже, щоб пелюстка вийшла симетричною, доводиться ретельно рахувати вузлики. Їх, щоб виготовити одну пелюстку, потрібно вправно зав’язати сотні й сотні. На це Ольга Костянтинівна витрачає від одного дня до тижня часу. З готових пелюсток вона компонує квіти, фарбує їх спеціальними барвниками та загартовує в окропі.
До слова, іноді робота майстрині усього над одним виробом може тривати цілий рік. Але нині в її творчому доробку підсніжники і чорнобривці, незабудки й едельвейси, ромашки й іриси, кали, яблуневий цвіт, братки, гвоздики й інші різноцвіти…
Ольга Нечаєва - постійна учасниця міських, обласних і Всеукраїнських виставок образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, різноманітних фестивалів. Так, у 2006 і 2007 рр. вона брала участь у виставковій акції «Барвиста Україна», у 2009 р. - у творчому звіті майстрів мистецтв та художніх колективів Рівненщини «Пісні бурштинового краю», у 2010 р. - у виставці «Таланти твої, Рівненщино», яка проходила у головній виставковій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею. У 2010 та 2014 р. роботи Ольги Костянтинівни демострували на Всеукраїнській виставці «Український сувенір» у Києві. У 2011 р. - на святкуванні 250-ї річниці надання Магдебурзького права селищу Мізоч, у 2012 р. - на виставці-презентації творчості українських майстрів у місті Забже (Республіка Польща).
Крім того, вироби майстрині експонували в ме­жах обласної мистецької акції «Мелодії вічного джерела» та на інших мистецьких заходах.
Указом Президента України від 20 січня 2010 року Ользі Костянтинівні Нечаєвій було присвоєно почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України».
Роботи майстрині зберігаються у приватних колекціях Віктора Ющенка, Тото Котуньйо, поціновувачів мистецтва в Італії, США, Польщі, Росії, Україні.
Нині Ольга Костянтинівна Нечаєва проживає у Рівному.
Оксана ПАЛЬЧЕВСЬКА,
завідуюча Мізоцькою міською бібліотекою.

На фото: Ольга НЕЧАЄВА та її творчі роботи.

Персональні виставки
2005 р. - у Рівненській державній обласній науковій бібліотеці відбулася виставка «Таємниці рукомесла Ольги Нечаєвої», де представили понад 60 авторських робіт майстрині.
2009 р. - в Рівненській державній обласній науковій бібліотеці відбулася персональна виставка «Квітковий рай», а в Мізоцькому БШМ - «Нев’янучі квіти Ольги Нечаєвої».
2013 р. - в селищі Мізоч, на районному фестивалі КДК.
2016 р. - у Міському центрі дозвілля міста Вараш, присвячена 25–ій річниці незалежності України.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити