Під час засідання колегії Здолбунівської РДА, яке відбулося 31 липня, його учасники обговорювали підсумки роботи галузей господарського комплексу, виконання бюджету району за перше півріччя 2018 року, а також розвиток дошкільної освіти на Здолбунівщині.

На початку засідання почесні нагороди отримали матері-героїні. Указом Президента України від 11 травня 2018 року № 121/2018 почесне звання «Мати-героїня» було присвоєно п’ятьом нашим землячкам: Руслані Терещук з с. Богдашів, Людмилі Бихалець з с. Дермань Друга, Галині Бакрев з с. Здовбиця, Людмилі Лук’янчук з с. Спасів та Ользі Гребінь з с. Буща.
Потому присутні перейшли до обговорення основних питань. Інформуючи про роботу господарського комплексу району, в. о. начальника управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації Валентина Бухало зазначила, що протягом січня-травня цього року підприємства району реалізували промислової продукції на 520,2 млн. грн., що становить 89,5 % до показника відповідного періоду минулого року.


Втішними здобутками відзначився аграрний сектор. Адже, за попередніми даними, станом на 1 липня 2018 року сільгосппідприємствами Здолбунівщини вироблено валової продукції на суму 11,8 млн. грн., що становить 113 % до відповідного періоду 2017-го. Зараз збір врожаю в господарствах району триває, і вирощене господарів радує. Цікаво, що деякі агроформування нині навіть можуть претендувати на звання рекордсменів області: скажімо, у ПСП ПП «Здолбунівське» врожайність озимої пшениці становить 90 ц/га.
У порівнянні з попереднім роком у районі зросло виробництво м’яса: станом на 1 липня його реалізовано 363 тонни, що становить 153 % до показника відповідного періоду минулого року
Наразі сільгоспформування Здолбунівщини вже розпочали виплату орендної плати за користування земельними паями в 2018 році. У районі є 8225 паїв, загальна сума нарахованої орендної плати становить 28 млн. грн.


Тривають на Здолбунівщині й будівельні роботи: зараз це будівництво, капітальні та поточні ремонти на 22 перехідних об’єктах.
Майже незмінною залишилася в нашому районі кількість підприємців-фізичних осіб. В Єдиному державному реєстрі станом на 1 липня цього року їх зареєстровано 1533, що на 4 особи менше у порівнянні з початком цього року.
У першому кварталі 2018 року розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників району склав 7232 грн. Заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах району станом на 1 червня 2018 року відсутня.
Що ж до бюджетних показників, то власні доходи районного бюджету у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли на 35 %. А от з бюджетами органів місцевого самоврядування ситуація не настільки оптимістична. Проблема в тім, що більшість з них практично всі доходи спрямовують на утримання апаратів рад. Тому під час засідання колегії вкотре згадали про необхідність прискорити процес створення ОТГ, яких на Здолбунівщині поки що немає взагалі.
Що ж до дошкільної освіти, то головна проблема залишається незмінною вже багато років: місць для всіх малят у садочках не вистачає. Як розповів начальник відділу освіти Здолбунівської райдержадміністрації Ігор Антонюк, на кінець 2017-2018 навчального року у закладах дошкільної освіти виховували 1977 дітей, що становить понад 55 % від їх загальної кількості. Натомість на сьогодні місць у ДНЗ району у черзі очікують 844 дитини.
Щоправда, упродовж 2017-2018 року на Здолбунівщині відкрили додаткові групи у дошкільному навчальному закладі «Дзвіночок» Здолбунівської міської ради, «Калинка» Уїздецької сільської ради, облаштували групу в ДНЗ «Малятко» Мізоцької селищної ради. Триває й будівництво дошкільного закладу в с. Новомильськ та облаштування приміщення під групу в незавершеному будівництві закладу дошкільної освіти в с. Івачків. У Глинському ДНЗ «Сонечко» також розпочали працювати над обладнанням додаткової групи. Однак, реалії нині такі, що скоротити цю чималу чергу допоможе хіба будівництво нового дитсадка у районному центрі. А то й не одного…
Марина ЄВТУШОК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити