Навіть у перукарні чи в салоні краси

Відвідування салону краси для кожної жінки приємне й радісне. Адже така жіноча природа, що хочеться змінити імідж - зачіска і нігті на руках і ногах - це те, що жінка, яка про себе дбає, тримає на контролі. Звісно, хочемо потрапити до кваліфікованого майстра. Проте, за якими критеріями вибираємо? Сьогодні салони краси та перукарні надають десятки послуг і досить високої якості. Та, чи замислюємось ми, наскільки ці послуги безпечні для нашого здоров’я? Навряд. А дарма. Адже ряд маніпуляцій повинні бути не тільки високої якості, але ще й безпечними для здоров’я, бо прирівнюються до медичних.Відвідування салону краси для кожної жінки приємне й радісне. Адже така жіноча природа, що хочеться змінити імідж - зачіска і нігті на руках і ногах - це те, що жінка, яка про себе дбає, тримає на контролі. Звісно, хочемо потрапити до кваліфікованого майстра. Проте, за якими критеріями вибираємо? Сьогодні салони краси та перукарні надають десятки послуг і досить високої якості. Та, чи замислюємось ми, наскільки ці послуги безпечні для нашого здоров’я? Навряд. А дарма. Адже ряд маніпуляцій повинні бути не тільки високої якості, але ще й безпечними для здоров’я, бо прирівнюються до медичних.Розмовляємо з лікарем-гігієністом Здолбунівського РЛВ ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» Наталією БУДИНКОЮ.

- Пані Наталю, звісно не хочеться думати, що відвідування салону краси обов’язково має обернутися для нас якимсь захворюванням. Але все ж…
- Не треба забувати, що в кожному закладі потенційний ризик зараження стафілококовими, стрептококовими, грибковими інфекціями, гепатитами В і С, ВІЛ та іншими захворюваннями існує.
- І причина в людському факторі?
– Так. На жаль, не всі працівники індустрії краси, навіть ті, які є чудовими майстрами, ретельно стежать за гігієною. Стафілокок, стрептокок - це найпоширеніші інфекції. Якщо на шкірі голови, обличчі людини є мікротравми, у перукарні можна заразитися після розчісування інфікованим гребінцем або ж під час гоління.


- А бородавки?
- Бородавки не такі небезпечні, але також вносять у наше життя незручності. Бородавки - це вірусне захворювання, а вірус також може проникати через ранки і подряпини.

Правила успішної стерилізації інструментарію:

* ножиці після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати;

* ножиці після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати;

* інструменти і предмети з пластичних мас - щітки, гребені - після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати і стерилізувати. Рекомендоване застосування засобів, призначених для дезінфекції і стерилізації виробів з пластмаси;

* інструменти для манікюру після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати;

* в електричних машинках після використання ріжучу частину необхідно дезінфікувати, механічно очищати та стерилізувати, а корпус протирати дезрозчином;

* затискачі і бігуді після використання обробляють дезрозчином, механічно очищають, миють теплою водою після кожного клієнта;

* змінні насадки для обладнання в косметологічних і педикюрних кабінетах після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати та стерилізувати;

* інструментарій для нанесення гриму, макіяжу після кожного клієнта необхідно дезінфікувати, механічно очищати і стерилізувати;

* кушетки для масажу перед обслуговуванням наступного клієнта треба накрити чистим простирадлом, яке не використовувалось;

* інструментарій для виконання татуажу та перманентного макіяжу, які мають проводитись лише в косметологічних кабінетах, після використання необхідно дезінфікувати, промивати проточною водою, механічно очищати і стерилізувати. Фарби та апарати, що використовуються для виконання татуажу, повинні бути дозволені до застосування органами, установами чи закладами державної санітарно-епідеміологічної служби.

- А як щодо грибкових інфекцій?
- Грибкові захворювання найчастіше можна підхопити у манікюрному та педикюрному кабінетах.
- Не хочеться й згадувати про такі неприємні речі, як педикульоз чи коросту…
- Так, це дуже і дуже неприємні захворювання. Коростяний кліщ спричиняє у носія шкірний висип і сильний свербіж. А коростою, як і педикульозом, можна заразитися через предмети загального користування (рушники або гребінці).
- Майстру, мабуть, треба знати й пам’ятати, що клієнти є різні. Є й такі, які можуть бути безсимптомними носіями збудників різних інфекцій…
- Так. Найстрашніше те, що через травми шкіри в організм можуть проникнути такі інфекції, як гепатит B і C, ВІЛ, венеричні захворювання. Тож, аби не заразити когось і не заразитись самому, майстрові при виконанні клієнтам процедур (особливо манікюру, педикюру і т. ін.) необхідно суворо дотримуватися запобіжних заходів, регулярно проходити періодичні медичні огляди та гігієнічне навчання.
- Інструменти треба стерилізувати. А чи всі це роблять?
- Інструменти багаторазового застосування, що задіяні при проведенні маніпуляцій - потенційно небезпечні. Для того, щоб інфікувати людину, вистачає мінімальної часточки. Самі ж інфекції зберігаються на інструментах досить довго. Якщо інструменти не стерилізувати, то може постраждати навіть не одна людина. Тому майстер повинен використовувати стерильний інструментарій та чисту білизну для роботи з кожним клієнтом.
- А хіба не достатньо просто протерти інструментарій спиртом чи перекисом водню?
- Не достатньо. Хоча саме так і роблять працівники багатьох салонів, вважаючи, що цим убезпечили себе і клієнта. За санітарними вимогами, інструменти багаторазового використання мають проходити кілька етапів стерилізації - дезінфекцію, механічну очистку і власне стерилізацію. Для здійснення стерилізаційної обробки в перукарні допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію.
- То виходить, у майстра повинно бути кілька наборів інструментів?
- Так. У майстра манікюру (та й перукаря) має бути 2-3 набори інструментів. Перш, ніж сісти за робочий стіл, майстер манікюру має обробити його антисептичним засобом, а руки клієнта - спеціальним антисептиком для шкіри, помити та продезінфікувати і свої руки.
- Хто несе відповідальність за недотримання вимог санітарно-протиепідемічного режиму?
- Відповідальність покладається на керівників перукарень та салонів краси. Візуально неможливо оцінити роботу стерилізаторів, їх ефективність можна підтвердити лише за допомогою лабораторних досліджень (зокрема змивів, узятих з поверхні робочих інструментів, обладнання тощо). Такі дослідження проводять лише спеціалізовані лабораторії, що акредитовані належним чином, в т. ч. Здолбунівське районне лабораторне відділення Рівненського міжрайонного відділу Державної установи “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, згідно з укладеними з власниками перукарень та салонів угодами.
- І що, власники перукарень запрошують ці установи, щоб провели дослідження?
- На жаль, ні. Не всі власники перукарень готові витрачати додаткові кошти на те, щоб проконтролювати проведення дезінфекції інструментарію та на інші лабораторні дослідження. Лише десять перукарень у м. Здолбунів і одна в смт Мізоч дбають про лабораторний контроль за дезінфекцією і стерилізацією.
- Можете їх назвати?
- Так. У Здолбунові це косметологічний салон «Леді» по вул. Л. Українки, 1; перукарня «Версаль» по вул. Зеленій, 97; перукарня «Будинок побуту» по вул. Шкільній, 30а; перукарня «Лілея» по вул. Л. Українки, 9; перукарня «Локон» по вул. Шкільній, 8; перукарня «Анна» по вул. Б. Хмельницького; перукарня «Візаж» по вул. Кн. Ольги, 30/1; перукарня «Лонда» по вул. Шкільній, 23; перукарня «Студія краси» по вул. Кн. Ольги, 39; перукарня ПП Тонковид О.В., що по вул. Заводській, 1; перукарня ПП Жемга І. В., а в смт Мізоч - перукарня по вул. Б. Хмельницького, 5.
- Щодня проконтролювати роботу кожного перукаря чи манікюрниці навряд чи можливо…
- Так, це нереально. Тому це треба робити нам, клієнтам цих закладів. Усім, хто користується перукарськими послугами, необхідно самим звертати увагу на якість та безпеку обслуговування. Адже це наше здоров’я.
Розмову вела
Марина ЄВТУШОК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити