Перед тим, як піти на літні канікули, народні депутати зареєстрували законопроект, в якому пропонують внести окрему статтю до Кодексу про адміністративні правопорушення - про булінг. А булінг - це не що інше, як доволі поширене явище цькування дитини іншими дітьми у навчальних закладах. І тепер за це українські урядовці пропонують штрафувати.
Відтак, за фізичне або моральне насильство, а також агресію в будь-якій формі загрожуватиме штраф - від 40 до 850 грн. Цю суму сплачуватимуть батьки кривдника у разі, якщо він ще не може відповідати перед законом.


За завдання кривди особливої жорстокості відносно неповнолітнього будуть стягувати штрафи в розмірі від 1700 до 3400 грн.
Водночас учителів штрафуватимуть за приховування булінгу на 850-1700
грн.
Також директори шкіл муситимуть стежити за тим, чи проводять у школі заходи з протидії булінгу, і розглядати заяви про випадки цькування.
Заклади освіти зобов’­яжуть розмістити на їхніх сайтах правила поведінки учнів у школі.
Уже є в інформаційному просторі й ряд думок щодо цього законодавчого нововведення. Передусім: а чи зупинить матеріальне покарання агресію підлітків до своїх однокласників? Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що за допомогою штрафів неможливо охопити всі аспекти булінгу як такого. Наприклад, складно уявити, як каратимуть дітей, які ігнорують та бойкотують свого однокласника.
Марина ЄВТУШОК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити