Традиційно 12 липня у селі Глинськ, як скрізь в Україні, святкують Петра і Павла. Свято століттями поєднує в собі релігійні та народні начала. Цього дня завершується Петрів пістю. Ця пора знаменує початок жнив і курс на осінь, а також починаються петрівські гуляння, які тривають до першого Спаса.

У Глинську мистецька програма «Петрівські гуляння» зібрала багато глядачів. Дійство відбувалося на центральній площі села. З вітальним словом до громади звернувся сільський голова Петро Ольховець. Продовжив програму творчі колективи «Намисто» (керівник Валентина Третяк), «Братчики» (керівник Роман Дзвінка). Позитивних емоцій додали глядачам виступи Олени Кравець, у чиєму виконанні прозвучала пісня «Ой пливи вінок», та Артема Касіча, який заспівав пісні «Село моє, село», «Сім шляхів» і «Дударик». Романтичний настрій грою на бандурі і саксофоні подарували присутнім Юля Паламар та Роман Дзвінка. Окрасою свята став виступ студентки кафедри музичного фольклору інституту культури Вікторії Пашинської, яка виконувала купальські та петрівські пісні. Не залишила нікого байдужим і пісня «Черешня» у виконанні Миколи Загалевича та Романа Дзвінки. Танцювальний колектив Глинського будинку культури (керівник Неля Романюк) порадував запальним танком «А ми, українці», та романтичним - «Вінок». Завершилося свято спільним виконанням пісні “Родина” усіма учасниками концерту.
Святкування вдалося на славу, стало джерелом хорошого настрою для усіх глядачів.
Оксана ДАЦЮК,
зав. ПШБ с. Глинськ.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити