Знайомство з роботою ПСП «Хлібороб».

Третього липня відбулося засідання координаційно-консультативної ради при голові Здолбунівської районної ради. Головним питанням, заради обговорення якого на засідання прибули сільські голови району, було питання стану сільського господарства та розвитку земельних відносин на Здолбунівщині.

Обговорювали проблему забруднення біосфери пестицидами та отрутохімікатами, йшлося про безпеку жителів прилеглих до полів помешкань.
Вели мову й про повноваження щодо розпорядження землями. Тема ця актуальна і гостра. Є землі, лісогосподарського виробництва, водні ресурси, які віддані в приватні руки. Сільські голови задавали чимало запитань. Та щоб менше виникало питань спірних, районна рада рекомендує сільським радам активізувати роботу з визначення чітких меж населених пунктів.
Одним з визначальних було питання ставків - як ними розпоряджаються орендарі. Йшлося про необхідність перегляду термінів дії попередньої нормативно-грошової оцінки, адже у більшості орендарів, котрі мають ставки в оренді по 7-10 років, термін скінчився.


Обговорювали і болюче для Здолбунівщини питання щодо заходів, необхідних через недавно виявлену в районі африканську чуму свиней. У с. Гільча Друга карантинні заходи ще й досі тривають. Не всі віруси АЧС однакові, тому треба бути уважними й остерігатися не тільки контакту з хворими тваринами, але й не купувати м’яса на стихійних ринках. На разі скрізь в районі проводиться роз’яснювальна робота. Серед місць, де зафіксовано несанкціоноване місце продажу було названо смт Мізоч.
Сільські голови знову ж таки всі одностайно вимагали втручання районної влади у вирішення питання утилізації трупів свиней заражених АЧС. Бо нині цим займається сільська рада, а тут має бути добре налагоджена співпраця різних служб.
Йшлося на засіданні і про пільги, субсидії та пільговий проїзд. Питань у сільських голів чимало, оскільки до 4,5-5 тисяч грн. пільги на проїзд змушені компенсувати перевізникам місцеві бюджети.
Засідання координаційно-консультативної ради при голові Здолбунівської районної ради О. Є. Дацюку мало ще й другу частину – практичну: для голів сільських рад було організовано виїзд в район з метою показати перспективні приватні господарства.
Богдашівська сільська рада – одна з перспективних, де місцевий бюджет наповнюється в результаті прибутку від приватного бізнесу. Тож Ірина Хабатюк, голова Богдашівської сільської ради, приймала гостей. Сільським головам показали, як виглядають взяті в приватні руки ставки с. Ільпінь (приватний підприємець Микола Андрійович Омелянський) та с. Орестів – «Безодня» (приватний підприємець Володимир Мілентійович Возний).
В Орестові побачили, як працює фермерське господарство «Родина-плюс» (приватний підприємець Ігор Андрійович Хабатюк). Підхід у родини до організації виробництва європейський: підприємець облаштовує нове приміщення для утримування худоби за євростандартами. Підприємство хоч і невелике (15 голів худоби), проте вже вийшло за межі сімейного підряду. Окрім себе й дружини чоловік офіційно прийняв на роботу ще двох працівників, яким платить зарплатню, а державі податки.
Побували й на молочній фермі значно більшого масштабу – ПСП «Хлібороб» (керівник Мосійчук Петро Йосипович), яка обладнана сучасною апаратурою. Корів для доїння направляють у спеціально обладнане місце, де все оснащене за всіма сучасними технологіями.
Наприкінці виїзної частини засідання сільським головам Здолбунівщини показали потужне підприємство ТОВ «Морган Феніче» у Квасилові, яке є одним з найбільших у Європі.
Людмила МАРЧУК
Фото Олександра Герасимчука.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити