Щороку в першу суботу липня кооператори всього світу Щороку в першу суботу липня кооператори всього світу відзначають Міжнародний день кооперації

Споживча кооперація Здолбунівщини має славну історію і хороші традиції. Але головний наш здобуток у тому, що кооператори району з оптимізмом дивляться у майбутнє. Ми працюємо, розвиваємося, рухаємося вперед, маємо й певні досягнення.
Звісно, великі зміни, які відбулися останнім часом в податковому та трудовому законодавствах, не сприяють розвитку споживчої кооперації. Швидше, навпаки: кожен пункт цих змін серйозно “б’є” по кооперативній скарбниці, а це - і податок на нерухоме майно, землю, і сплата єдиного соціального внеску. Але ми ухвалили принципове рішення: наскільки б важко не було, працівників не скорочувати, не залишати людей без шматка хліба.


Як результат, ми збільшуємо обсяги діяльності, працюємо прибутково. Так, лише торік система райспоживспілки сплатила державі 1 млн. 300 тисяч гривень податків, що на 200 тисяч гривень більше, ніж у 2016 році.
Ми працюємо прозоро, усі наші працівники соціально захищені, оформлені на роботу. Тому з підвищенням мінімальної заробітної плати і єдиний соціальний внесок збільшився за рік на 120 тисяч гривень.
Дуже багато в розвитку бізнесу, в тому числі і споживчої кооперації, залежить від лояльного ставлення влади. Значно зросли податки на землю, нерухоме майно. І якщо одні сільські ради виважено підходять до питання затвердження ставки податку на нерухоме майно та землю і затверджують її в межах розумного, то інші - безпідставно збільшують. А сплата податків повинна мати певні обгрунтовані межі. Дуже не хочеться повертатися у 90-ті, коли безпідставне збільшення ПДВ та земельного податку призвело до банкрутства таких кооперативних організацій, як Будеразьке споживче товариство, Здолбунівський коопзаготпром, Мізоцький хлібозавод. Хто від цього виграв? Держава? Люди, які залишились без роботи? Сільські жителі?
Усі торгові підприємства системи райспоживспілки мають ліцензії на торгівлю підакцизними товарами, лише акцизного податку ними за рік сплачено 320 тисяч гривень. Водночас у багатьох селах поруч з нашими магазинами торгують приватні підприємці, не сплачуючи державі й копійки, адже працюють без ліцензій, продають дешеву горілку, у них працюють неоформлені на роботу продавці, не сплачують вони податків за землю та нерухоме майно, а органи влади на місцях не звертають на це уваги. Все це й спричиняє нездорову конкуренцію.
Ці цифри я навела не для того, аби просто поплакатись, як нам важко жити, а щоб читачі, депутати всіх рівнів, органи місцевого самоврядування повернулися лицем до споживчої кооперації, щоб конкуренція стала справедливою.
Незважаючи на труднощі, ми прекрасно розуміємо, що кошти, спрямовані на розвиток матеріально-технічної бази - це внесок у майбутнє споживчої кооперації. Майже 800 тисяч гривень інвестували ми в модернізацію торгової мережі. Зроблені значні ремонти в магазинах сіл Копиткове, Здовбиця, велика частина коштів спрямовується на оснащення торговельних підприємств сучасним енергозберігаючим холодильним, морозильним, технологічним обладнанням. І працювати у цьому напрямку продовжимо.
Упевнена, що Здолбунівські кооператори і надалі докладатимуть максимум зусиль для реалізації головної мети споживчої кооперації – задоволення економічних, соціальних та інших потреб членів споживчих товариств, здійснення історично притаманної їй соціальної місії служіння людям і державі.
Бажаю всім кооператорам району натхнення творити і працювати, щоб зміни на краще в споживчій кооперації відбулися якомога швидше і продуктивніше, а система зайняла гідне місце в економіці Держави.
Щиро дякую вам за нелегку щоденну працю, людяність, небайдужу життєву позицію.
Зичу всім працівникам, пайовикам та ветеранам споживчої кооперації щастя, здорового довголіття, добробуту, миру і злагоди!
Оксана СОЛТИС-ШОЛУДЬКО,
голова правління райспоживспілки.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити