У перші класи на Здолбунівщині цьогоріч піде максимально велике число дітей – їх вже У перші класи на Здолбунівщині цьогоріч піде максимально велике число дітей – їх вже понад 8 сотень. Заяви надходять ще. Буде відбір, але конкурсів не буде, - запевняють в освіті

Реформи в українському суспільстві не оминули й освітянську царину. Цьогоріч батьки майбутніх першокласників зіштовхнулися з новими правилами прийому до школи.
Згідно ухваленого у вересні 2017 року Закону «Про освіту» дитина має здобувати початкову освіту в найближчій до дому школі державної або комунальної власності.
Новий Закон «Про освіту» змінює не тільки підхід до навчання в початковій школі загалом, а й принципи зарахування дитини до першого класу. Мета такого ново­введення досить проста – позбавитися корупції, а саме: побороти «вступні внески», конкурси та «підготовчі курси» під час зарахування до першого класу, а також розвантажити школи та надати гарантований доступ до них всім, хто проживає у межах територіальної доступності. Більш того, для зарахування до першого класу не потрібна навіть присутність дитини при подачі заяви в школу. Право на першочергове зарахування матимуть не лише діти, котрі проживають в межах «розташування» відповідного навчального закладу, а й, до прикладу, рідні сестри і брати дітей, які вже є учнями/ученицями конкретної школи.


У соціальних мережах на цю тему повно коментарів та запитань батьків. Зок­рема, людей цікавить, як бути, якщо за певних обставин вони не зареєстровані за місцем постійного проживання, або ж якщо кількість майбутніх першокласників переважає кількість місць, запланованих для тієї чи іншої школи. У великих містах, таких як Київ, Львів і навіть Рівне, батьки скаржаться, що до «елітних шкіл» територіально віднесено набагато менше будинків, ніж до звичайних. Крім того, у тих же великих містах зараз в мережі можна наштовхнутися на пропозицію зареєструвати дитину біля потрібної школи за гроші тимчасово.
Про досить прикру колізію з влаштуванням своєї дитини до першого класу розповіла нашій редакції жінка зі Здолбунова, яка з чоловіком-рівнянином мешкає в орендованій квартирі в Рівному. В жодну з двох найближчих до місця прописки батька шкіл дитину взяти відмовились, сказавши, що класи вже укомплектовані.
А що у малих містах і, зокрема, у Здолбунові? У відділі освіти Здолбунівської районної державної адміністрації повідомили, що неоднозначних та проблемних ситуацій із зарахуванням дітей до першого класу у Здолбунові та районі наразі не виникало. Хоча цьогоріч «бум» першачків спостерігається. Нині зафіксовано 812 заяв. Це найбільша кількість дітей за останні роки. Однак, ця цифра не остаточна. З 1 по 15 червня 2018 року навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування дітей на вільні місця, які залишились після прийому учнів з територій, закріплених за навчальним закладом. У разі, якщо кількість заяв перевищить кількість наявних вільних місць, педагогічна рада самостійно ухвалюватиме рішення, в який спосіб здійснювати відбір заяв. Але в жодному разі мова не йде про конкурси та змагання між дітьми. Буде відбір заяв. Один із можливих варіантів – жеребкування. Орієнтовно сформовано 46 класів. Деякі навчальні заклади, як, приміром, Здолбунівські гімназія та загальноосвітня школа № 3, Гільчанська та Здовбицька загальноосвітні школи сформували ще класи додатково. Тож, як запевнили у відділі освіти, – жодна дитина поза увагою не залишиться.
Ольга ПОВАЛЬЧУК.
Фото з мережі Інтернет.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити