Реалізовуючи політику уряду щодо підвищення соціальних стандартів та ефективності системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, Здолбунівське від­­ділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області створює всі необхідні умови для справедливого забезпечення потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання страховими виплатами.
На обліку у відділенні управління виконавчої дирекції Фонду у Рівненській області перебуває 217 потерпілих на виробництві та членів їхніх сімей.
Продовжуючи започатковану з 2012 року практику осучаснення щомісячних страхових виплат, відділення здійснило кілька підвищень страхових виплат відповідно до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 6.12.2016 № 1774-VIII, постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1053 „Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей”.


Суттєве збільшення стра­хо­вих виплат відбулося в 2018 році. З 1 січня 2018 року збільшено виплати особам, які мали право на перерахування сум щомісячних страхових виплат за період з 1 березня 2008 року по 1 березня 2011 року. Після проведеного перерахунку розмір щомісячних страхових виплат для 169 осіб збільшився на
24,6 %, або на 545 гривень.
Ще один етап збільшення виплат відбувся з 1 березня 2018 року. З цієї дати всім потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей виплати збільшено на коефіцієнт 1,2. У підсумку після проведеного перерахунку розмір щомісячних страхових виплат підвищився для 217 потерпілих на виробництві та осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника, в середньому на 366 гривень. Потерпілим на виробництві, в яких після проведеного у березні перерахунку розмір середньої заробітної плати виявився меншим за 3200 грн, встановлено розмір щомісячної страхової виплати на рівні цієї суми.
Невідкладна реабілітація після травми на виробництві дає найкращі результати, оскільки створює можливість потерпілому відновити здоров’я та уникнути інвалідності й тяжких наслідків травми. Медична реабілітація – це складний комплексний вид допомоги, який включає в себе як медикаментозне лікування, так і санаторно-курортне. Цей вид допомоги дороговартісний, тому всі витрати по ньому Фонд бере на себе, щоб відновити здоров’я людини вчасно з мінімальною втратою працездатності.
Крім реабілітації усі потерпілі на виробництві, згідно з довідками МСЕК, мають право на фінансування за рахунок коштів Фонду таких соціальних послуг: лікування у закладах охорони здоров’я, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, медичний догляд, забезпечення спеціальними засобами пересування, санаторно-курортним лікуванням тощо.
A. A. Мельник,
начальник відділу страхових виплат та матеріального
забезпечення
Здолбунівського відділення управління ВД Фонду
соціального страхування у Рівненській області.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити