Для 303 випускників із закінченою середньою освітою та для 574 із неповною пролунав Для 303 випускників із закінченою середньою освітою та для 574 із неповною пролунав на Здолбунівщині останній шкільний дзвоник

Свято у Здолбунівській ЗОШ № 5.

На Здолбунівщині 26 травня, як і по всій Україні, для випускників шкіл пролунав останній дзвоник. А для школярів, які повернуться до школи після літніх канікул, він продзеленчав у цьому навчальному році востаннє. Проте для них це тепле родинне свято «Останнього дзвоника» також символічне, адже вони у своїй шкільній освіті піднімаються ще на одну сходинку – переходять до наступного класу.

Для випускників загальноосвітніх шкіл свято «Останнього дзвінка» дуже щемке, зі слізьми на очах, адже вони прощаються зі школою назавжди і постають перед дуже складним вибором подальшої життєвої дороги та долі.
На Здолбунівщині цього року завершили свою шкільну освіту 303 одинадцятикласники. Їм ще належить підтвердити свої знання, скласти ЗНО, проте вони за шкільні парти вже не повернуться. Є ще одна категорія випускників. Це учні дев’ятих класів, частина з яких також за шкільні парти повертатися не планують, а намагатимуться поповнити ряди учнів середніх навчальних закладів – коледжів та професійно-технічних училищ. Дев’ятикласників цьогоріч на Здолбунівщині майже вдвічі більше від одинадцятикласників – їх 574. Більша їх частина вочевидь продовжуватиме навчатися у школі.


Цього року ця усталена шкільна традиція свята «Останнього дзвоника» все ж таки дещо змінила свій формат: зі звичної лінійки перетворилася на креативний сучасний флешмоб. У кожній школі на Рівненщині учні, вчителі й батьки творили щось своє, особливе. І колективній творчості у побудові сценарію свята не було меж. По-перше, школярі дуже змінилися зовнішньо. Не побачиш більше на святі останнього дзвоника шкільної форми радянського зразка з білими бантами на головах у дівчат. Шкільні майданчики цвітуть вишиванками, стильними вишитими сукнями випускниць школи.
Випускники довго готувалися напередодні, щоб станцювати свій прощальний танець – вже геть не дитячий, а дорослий, шляхетний танець гарно вихованих та патріотично налаштованих молодих людей. І виглядало це неймовірно зворушливо. Сльоза бриніла на щоках не лише в матерів, але й у самих випускників та їхніх учителів, яким сумно прощатися з вихованцями, у яких вони за одинадцять років вклали стільки праці й душі.
Нині в наших випускників найвідповідальніший момент – складання ЗНО та вибір подальшої освітньої кар’єри. Тож побажаймо їм успіхів!
Людмила МАРЧУК,
фото з мережі
Інтернет.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити