Однією з хороших традицій нашого міста є проведення Товариством польської культури Здолбунівщини щорічного свята для дітей.От і минулої неділі, 27 травня, на це дійство, що відбувалось уже звично на подвір’ї костелу Святих апостолів Петра і Павла, зібралось чимало малечі й дорослих. Зі Здолбунова та інших куточків Рівненщини, а також з Луцька.

Небеса благословили усіх сонячним погожим днем. А організатори заходу постаралися, щоб на святі ніхто не нудьгував. Так, вихованці Відокремленого дошкільного відділення “Сонечко” Крупівського НРЦ, яке діє у м. Ківерці, комунальних закладів Рівненської обласної ради “Олександрійська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів”, “Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей”, “Великомежиріцька спеціальна ЗОШ-інтернат I-II ступенів”, “Мізоцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів”, а також Здолбунівських гімназії та загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 залюбки демонстрували свої таланти під час представленої ними концертної програми. Учні суботньо-недільної школи польської мови, що діє при Товаристві польської культури Здолбунівшини, захопили глядачів інсценізацією байки “Шевчик Дратевка”. Зовсім юна здолбунівська бандуристочка Валерія Бєлова подарувала усім пісню.


Поезії про золоту пору людського життя - дитинство - декламували ведучі свята Діана Матвійчук та Роман Нестерчук. Вони ж закцентували увагу присутніх на тому, що в сучасному світі саме найменші громадяни нашої планети чи не найбільше потребують захисту від суспільних катаклізмів, турботи, уваги й любові. Нагадали, що невдовзі доля Землі опиниться в руках теперішніх хлопчиків та дівчаток і залежатиме від того, якими вони зростуть.
З вітальним словом звернулась до учасників дійства голова Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич. Прибули на свято також почесні гості - Віце-консули Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Тереса Хрущ і Анета Ксель, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк.
Зацікавив діток майстер-клас від майстра народного мистецтва художнього плетіння з рослинних матеріалів Ірини Кухар. Хлопчики й дівчатка охоче випробовували себе в якості художників-портретистів під керівництвом Лесі Дрозд. А разом з представниками луцької арт-студії “П’ятерня” створювали банер у техніці “графіті” й захоплено виписували на футболках свої мрії - щирі, прості і, водночас, всеохоплюючі, глобальні, важливі для всіх і кожного.: про мир, щасливу родину, матусю, процвітаючу рідну країну..
Але чи не найбільше раділи малі учасники дійства запропонованим їм різноманітним розвагам і смаколикам, отриманим того дня подарункам. Кількагодинне свято промайнуло на одному диханні, але воно точно лишило безліч яскравих, позитивних вражень у його адресатів - діток. Принаймні, це засвідчували їхні щасливі посмішки.
Головним спонсором заходу вкотре виступило Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку. Долучилась до організації свята фінансово Здолбунівська міська рада, чимало зусиль доклали, аби дійство відбулося, члени Товариства польської культури Здолбунівщини, учні школи польської мови, що діє при ньому, підприємець Сергій Максимчук та парафіяни костелу.
Олена СНІЖНА.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити