якщо в найкоротші строки не підготує належним чиномякщо в найкоротші строки не підготує належним чиномпроектно-кошторисну документацію

У середу, 25 квітня, в Здолбунівській райдерж­адміністрації відбулося засідання колегії за участю голів сільських та селищних рад району. Гостями були представники з Донеччини – з Волноваської районної ради, які вже третій день ознайомлювались з народним господарством та туристичними об’єктами Здолбунівщини.

Завітав на колегію і народний депутат від Здолбунівщини Олександр Дехтярчук. Саме йому надали перше слово для змалювання політичної ситуації в Україні, яка так чи інакше впливає на наше життя навіть у найвіддаленіших селах. Про те, що всі виклики, які посилає сьогодення, напряму пов’язані з політичною ситуацією, і вів мову нардеп. А серед викликів і борги МВФ, які накопичилися ще за попередніх прем’єр-міністрів, і нестабільність валюти через брак золотовалютних резервів у країні, і наближення президентської виборчої кампанії, яка загострює міжпартійні суперечності.


Щодо себе і своєї депутатської діяльності, то Олександр Дехтярчук сказав, що таки варто домогтися надання Здолбунову міста обласного значення, бо від цього багато що залежить, і він лобіюватиме це питання. Одним з пріоритетних завдань району нардеп бачить передачу громадам місцевих кар’єрів, адже це вагомий ресурс. Ключовим питанням у виступі Олександра Дехтярчука була реформа децентралізації, яка у Рівненській області йде повним ходом, і люди вже відчули всі плюси, які дає об’єднання в територіальні громади. Це нові й досить великі можливості для розвит­ку. У села стали надходити кошти, люди будують дороги, школи, садочки, відкриваються ЦНАПи. Натомість на Здолбунівщині ще досі думають та ніяк не прийдуть до якогось рішення щодо об’єднання в ОТГ, а тим часом термін на «думання» вже завершується. Бо до кінця цього року карта ОТГ в області має бути вся заповнена. До речі, депутат повідомив ще одну вагому щодо об’єднаних громад новину: уряд нарешті змінив думку щодо виділення коштів лише великим ОТГ – відтепер державні субвенції виділятимуть як великим, так і малим громадам. Ще Дехтярчук потішив здолбунівчан ймовірністю реставрації футбольного поля, на що міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко обіцяв виділити кошти. Насамкінець нардеп закликав очільників Здолбунівщини та представників сільських громад до єдності й порозуміння та завершив гумором: «Якщо треба буде троянди посапати, то я приїду – допоможу».
На колегії заслухали інформацію про підсумки роботи галузей господарського комплексу та виконання бюджету Здолбунівського району за перший квартал 2018 року, а також обговорили питання опалювального сезону 2017-2018 років та підготовки району до наступного сезону. По першому питанню доповідав перший заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Леонід Власюк, демонструючи діаграми, оперуючи цифрами та порівнюючи показники цього та попереднього року. По другому питанню говорили менше, оскільки чимало часу виділили для звіту голови Богдашівської сільської ради Ірини Хабатюк. Цю сільську раду визнали спроможною та такою, що стабільно розвивається. (Детальніше про те, як живуть Богдашів, Орестів та Ільпінь, читайте в наступному номері).
А щодо Здолбунівського району, то в цілому цього року він за всіма показниками народного господарства вийшов на дещо вищий рівень, як це було у минулому році. У промисловості відмічається позитивна динаміка, помітним є зростання продуктивності у тваринництві. Так, збільшилося виробництво м’яса, і програму підтримки домашніх господарств на колегії назвали корисною й дієвою. Селяни, яким на утримання худоби дали грошову підтримку на рівні прожиткового мінімуму, стали збільшувати поголів’я ВРХ.
Є питання по дорогах, бо вони справді жахливі. І проб­лема тут не в грошах, а в людському факторі – у несвоєчасному виготовленні необхідної проектно-кошторисній документації. Або люди не вміють виконати цю роботу належним чином, або взагалі у районі брак таких кадрів, які вміють і проекти писати, і документацію відповідну виготовляти вчасно. Тож голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук наголосив на цій проблемі: «Кошти надходять, а ми не можемо їх освоїти, бо документація не в порядку. Такого не можна допускати» то ж наказав питання «людського фактора» взяти на замітку. «Якщо в найкоротші строки не вирішити питання щодо проектно-кошторисної документації, то район може з дорогами «пролетіти», – зауважив він.
На колегії привітали та вручили Почесну грамоту РДА голові Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста Украї­ни Марії Бєліковій з нагоди 100-річного ювілею цієї організації. Подарунок від очільника району – дошка-фліпчарт, мав через годину надійти Новою поштою. Такий спосіб вручення подарунка дещо здивував присутніх, проте сама Марія Бєлікова подякувала районній владі і за презент, і за доб­ре налагоджену співпрацю.
Людмила МАРЧУК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити