Одним із сучасних засобів комунікації є Інтернет. Соціальні мережі надають колосальні можливості для оперативного інформування суспільства про всі події. Це досягнення сучасних технологій приносить користь всьому суспільству. Цілком закономірно, що це – один з основних засобів комунікації влади з народом. Активно використовує соцмережі для цього і місцева влада. Але, на жаль, її досягнення в освоєнні сучасних технологій інколи випереджають реальні справи. Складається враження, що наш район, і місто зокрема, існують у двох вимірах. У віртуальному (Фейсбук) – для керівництва та реальному – для жителів. Якщо користувачі соціальних мереж, які жодного разу не мали змоги відвідати наш край, вважають, що на Здолбунівщині майже все чудово, то ми, її мешканці, бачимо, що в дійсності це не завжди так.


Ось приклад зі спортивного життя міста. На фото – стан спортивного майданчика в центрі Здолбунова. Цей майданчик розташований за кількадесят метрів від перехрестя вулиць Незалежності й Богдана Хмельницького. Є він, мабуть, і в переліку спортивних об’єктів міста та району. За інформацією одного з депутатів міської ради, ремонт цього майданчика заплановано на 2020 рік. А до того часу дітям що, займатися спортом в Інтернеті? Це тільки один приклад з нашого реального повсякденного життя.
Я впевнений, що майже кожен житель нашого міста назве з десяток питань, які потребують вирішення. Немає сенсу перелічувати всі наші проблеми. Краще знайти причину, чому вони не вирішуються. На мій погляд, ця причина криється у подвійних стандартах влади та депутатів. І в цьому передусім наша вина – як виборців і місцевих жителів. Коли ми обирали місцевих депутатів, то бачили їх практично щодня. Вони і справді йшли у місцеві органи влади з відносно реальними планами та намірами. Що ж відбулося згодом? На мою суб’єктивну думку, їх переграв «апарат». Комусь не вистачило знань та компетентності, комусь – наполегливості. А ми, виборці, їх вчасно не проконтролювали. Що я маю на увазі? А те, що ми практично не заслуховували звіти депутатів безпосередньо на місцях. Звітують, щоправда, голови міської та районної рад. А реально повинні відзвітувати всі депутати, які несуть повну відповідальність за всі дії керівництва рад. Адже очільники рад зобов’язані виконувати всі їхні рішення, ухвалені на сесіях. І тут, вважаю, існує ще одна проблема, яка істотно впливає на результати голосувань. Усі фінансові та кад­рові голосування повинні відбуватися шляхом таємного. При чіткій організації роботи це зай­ме 5 – максимум 10 хвилин часу, але у підсумку не матимемо «мостів уздовж річки», віртуальних проектів та багато чого іншого.
Щоб досягти таких змін, маємо змусити наших місцевих депутатів справді попрацювати на громаду. Тільки тепер уже нам доведеться декого з них «виловлювати» перед під’їздами, так, як вони перед виборами ловили нас, та змусити відзвітуватись про виконану роботу. Якщо цього не відбудеться, то маємо шанс отримати черговий «музичний фонтан» посеред старомильського пляжу. За наші ж кошти...
Юрій МЕЛЬНИК,
м. Здолбунів.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити