Учасники заходу.

Цього тижня, у середу, в різних країнах світу відзначили Міжнародний день визволення в’язнів нацистських таборів. Його свого часу було засновано рішенням ООН як щорічний. Саме 11 квітня обрали пам’ятною датою в календарі, бо у цей день в 1945 році почали повстання в’язні концтабору “Бухенвальд”, дізнавшись про наближення союзних військ. У таборі в той час перебувало кілька десятків тисяч ув’язнених з 18 країн Європи. Також 11 квітня було звільнено в’язнів нацистського концтабору “Дора”, 22-го – в’язнів “Заксенхаузена”, 29-го – “Дахау”. Згодом звільнили тих, хто страждав у “Равенсбрюку”, “Освенцімі”, “Майданеку”, інших нацистських концтаборах.


У Міжнародний день визволення в`язнів нацистських концтаборів відбулося розширене засідання літературно-краєзнавчого факультету Університету третього віку, який є спільним проектом Здолбунівських центральної районної бібліотеки та районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Також до участі в заході долучився Рівненський осередок ГО «МФ «Взаєморозуміння і толерантність», який опікується колишніми невільниками Третього рейху.
Перегляд підготовлених працівниками бібліотеки тематичних слайдів, проникливі рядки віршів “Як спогад, болюче”, “За колючим дротом”, “Голосіння”, які читали учні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Ніна Крупецька, Аліна Гудима, Аліна Атаманюк, Тетяна Гульчук (керівник Людмила Литвин), розкрили присутнім жахіття фашистських катівень. Зі спогадами про закатованих співвітчизників, історичними свідченнями колишніх в’язнів німецьких концтаборів учасники заходу мали змогу ознайомитись в ході відеоперегляду “Зламана доля”, а також перегляду документальної кінострічки “Один день в “Освенцімі”.
– Люди не повинні забувати скорботних сторінок історії. Тож у Міжнародний день визволення в`язнів нацистських концтаборів згадаймо всіх, хто колись був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив назло усім смертям, – закликала присутніх голова Рівненського осередку ГО «МФ «Взаєморозуміння і толерантність» Людмила Суковата.
– Маємо пам’ятати трагічні події історії людства і прагнути, аби вони ніколи більше не повторилися, - резюмувала, звертаючись зокрема до юні, бібліотекар Людмила Скірканіч.
За інформацією
Здолбунівської ЦРБ.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити