У його доробку вже понад 40 нагород та відзнак, а всіх робіт вже не менше 150. Віктора Голуба знають не тільки в українському світі сатири та гумору, а й далеко за межами нашої держави. Та на жаль, небагато здолбунівчан досвідчені, що знаний у світі карикатурист живе у нашому місті.
Аби жителі Здолбунова ближче познайомилися з талановитим художником, минулої неділі, до Дня сміху, у Здолбунівському БКЦ презентували виставку карикатур Віктора Голуба. Такий захід у місті провели вперше.


Привітати земляка з відкриттям виставки прийшли не лише близькі, знайомі та колеги, а також здолбунівчани та гості міста, які цікавляться мистецтвом карикатури.
Цікаво, що за фахом чоловік не художник. Проте, як розповів Віктор Голуб, малює він з самого дитинства.
– Я завжди гарно малював, готував навіть стінгазети в училищі. Відшліфовував, так би мовити, свої навички. І завжди захоплювався карикатурами у гумористичних виданнях – «Перець» та «Крокодил». Вважав авторів малюнків небожителями. А потім наважився і сам почав пропонувати пресі свої карикатури, – розповів під час презентації Віктор Голуб.


Вже у 1985 році вийшла друком перша його робота в газеті «Молодь України». У другій половині 90-х мав період затишшя через скруту, яку переживали видання. Проте вже у 2003 році чоловік вирішив спробувати сили у міжнародному конкурсі і в одній з номінацій завоював друге місце. Тут побачив, що карикатура, як мистецтво, в Україні не померла, тож з особливим завзяттям продовжив свої старання. Згодом вступив в Асоціацію карикатуристів України, налагодив зв’язки з колегами.
Існує в Україні ще одне об’єднання карикатуристів. Окрім вказаної Асоціації, яка працює переважно на виставки та конкурси, є ще Товариство художників-карикатуристів від журналу «Перець». Саме це видання нещодавно відзначило роботу художника. Так, минулими вихідними Віктору Голубу вручили диплом за друге місце у конкурсі імені Валерія Зелінського «Карикатура в українській пресі» 2017 року.
Завойовує нагороди та відзнаки Віктор Голуб і за кордоном. Зокрема, його роботи відомі в Ізраїлі, Китаї, Естонії. Тож аби закордонний читач зрозумів суть карикатури, у роботах художника немає слів. Тому його малюнки вимагають глибокого розуміння. Адже робота карикатуриста не показує безпосередньо те, що є. Сенс у таких роботах завжди зашифрований та захований у деталях.
Тематика карикатур пана Віктора різна. І здебільшого відповідає темам конкурсів. Тут і екологія, і політика, і релігія, і побут. Художник вдало і дуже тонко вміє підмічати деталі та передавати ту чи іншу проблему.
– Я в захваті від цих карикатур. У Віктора Голуба чудові роботи. Щоправда, мені хотілося б побачити більше робіт. Люблю карикатуру, як мистецтво, адже це цікавий і приємний спосіб донести події, проблеми суспільства «в маси». Маю вдома товстелезну книгу данського карикатуриста Херлуфа Бідструпа. Насолоджуюся його влучними карикатурами, – поділився своїми враженнями відвідувач виставки Дмитро Дибус.
І справді, дивлячись на ці роботи, просто дивуєшся, наскільки влучно можна лише за допомогою малюнка розповісти про проблему вирубки лісів, про російську пропаганду, цинізм чиновників, їхній страх перед журналістами та правдою і таке інше. А це лише частина сюжетів, які можуть побачити здолбунівчани.
Тож не прогавте можливість насолодитися якісною карикатурою талановитого художника. Його роботи чекають на свого поціновувача у холі Здолбунівського БКЦ. Виставка діятиме до 20 квітня.
Ірина САМЧУК,
фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити