Саме цю думку прагнули донести до здолбунівчан Саме цю думку прагнули донести до здолбунівчан під час «Краєзнавчих цікавинок від Андрія Климчука»

Минулої неділі у Здолбунівській районній бібліо­теці для дітей та юнацтва місцеві фани історії зібралися, аби зустрітися з рівненським краєзнавцем Андрієм Климчуком.
Пан Андрій розповів цікаві факти про Здолбунів та обласний центр з власних досліджень. Цікаво, що за освітою науковець Климчук – не історик. Проте зацікавившись історією, вже 12 років вивчає минувшину рідного краю.


Окрім цього, він презентував власний проект – сайт «Віртуальні історичні міста України». Загалом там розміщені дослідження про п’ять населених пунктів Західної України. Серед них – Здолбунів та Здовбиця. На сайті є мапа, де позначені цікаві пам’ятки міста, а також тут є статті самого пана Андрія про сторінки минулого Здолбунова.
Як розповів дослідник, ідея створити такий інтернет-ресурс виникла після запуску сайту «Віртуальна Польща», метою якого було показати українцям міста нашої західної країни-сусідки.
– Аналогічно хотілося, аби ті, хто не може подорожувати, або ті, хто планує відвідати місто, ознайомилися з ним. Побачили, чим воно цікаве, – розповів Анд­рій Климчук.
Поки що на сайт дописує сам пан Андрій, проте у подальшому він сподівається на співпрацю з іншими дослідниками-краєзнавцями, аби розвивати та наповнювати ресурс цікавими історичними відомостями.
Можливо, таким чином, акумулювавши воєдино всі доробки краєзнавців, вчителям історії в школах не доведеться самим вишукувати потрібні матеріали для уроків краєзнавства.
Не вистачає і нашим місту та району оновлених посібників з краєзнавства. Як зізнаються місцеві вчителі історії, вони зазвичай користуються матеріалами, які були видані багато років тому. Щоправда, останнім часом місцеві та нетутешні дослідники радують новими виданнями, тож історичні дослідження таки не стоять на місці. Приміром, та ж «Гульча чеська на Волині» або книга Володимира Остапука «Здолбунівщина – земля Волинська».
Та, на жаль, у нашому районі не так багато поціновувачів історії рідного краю. Історія ж нашого краю й, зокрема, міста Здолбунів – багатогранна та напрочуд цікава. Тож її потрібно доносити людям, молоді – переконує організатор заходу Олексій Козачок. Саме тому запросив Андрія Климчука, аби показати, що краєзнавство – вельми цікава наука.
– Це лиш один з елементів розвитку краєзнавства. Подібні заходи ми плануємо проводити і надалі – запрошуватимемо краєзнавців, аби ті розповідали жителям району цікаві факти про їхній край, – зазначив Олексій Козачок.
Ірина САМЧУК
Фото автора
та Марії САМЧУК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити