Нещодавній спалах грипу був викликаний новим штамом вірусу - А/Н1N1/, котрий раніше не виявляли ні у людей, ні у тварин. Грип цей більш заразний, ніж сезонний. Адже, якщо коефіцієнт інфікування сезонним грипом серед осіб, які мали контакт з хворими, 5-15%, то аналогічний коефіцієнт відносно А/Н1N1/ - 22-33%. У зв’язку з тим, що в Україні відзначається підвищена захворюваність на грип і ОРЗ, Товариство Червоного Хреста бере активну участь в організації роботи щодо запобігання їх поширенню, профілактики цих інфекцій.
Патронажні медсестри та волонтери значно розширили інформаційну кампанію серед населення, зокрема, серед одиноких престарілих, інвалідів війни та праці. Медсестри, відвідуючи своїх пацієнтів на дому, слідкують за станом їх здоров’я, проводять з ними бесіди, розповсюджують листівки, плакати, тематичні календарі. Адже дуже важливо переконати людей, що найкращий захист в умовах пандемії - вони самі, тобто обов’язкове дотримання санітарно-гігієнічних норм кожним. Висвітленню діяльності ТЧХ сприяють районні ЗМІ.
Національний комітет Товариства Червоного Хреста України звернувся до Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця з проханням надати допомогу в подоланні епідемії. Вже отримано допомоги на суму 2,5 млн. гривень. Це набори засобів індивідуального захисту для патронажних медсестер, які доглядають підопічних Червоного Хреста. Надійшла гуманітарна допомога від ЧХ Угорщини, Німеччини, очікуємо вантажі від інших партнерських Товариств. Практичну допомогу нам надають і такі потужні компанії, як “Проктер енд Гембл” та “Кока-Кола”.
Відповідно до своїх унікальних повноважень посередника і організації з надання гуманітарної допомоги постраждалим, Товариство Червоного Хреста дотримується принципу нейтральності й неупередженості. Не ухвалює політичних заяв. Не коментує причин та перебігу будь-яких конфліктів чи особливих ситуацій, не підтримуючи жодної із сторін. Зосереджує увагу на допомозі постраждалим, незалежно від їх віку, раси, релігійних чи політичних переконань.
Володимир БОРОДІЙ,
голова районної організації
Товариства Червоного Хреста України.

Comments are now closed for this entry