Як відомо, з 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про відходи», згідно з яким усі в нашій країні зобов’язані сортувати сміття, розділяючи окремо на скло, папір, метал та пластик. Чи дотримуються згаданого Закону на Здолбунівщині та чи став наш район чистішим за останні місяці - з’ясовував кореспондент газети «Нове життя».

Як запевнила виконувач обов’язків начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства Здолбунівської райдержадміністрації Наталія Рой, влада району вже давно повідомила сільських та селищних голів, а також виконавчі комітети місцевих рад про необхідність дотримання норм Закону «Про відходи»:
- Відтепер органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами зобов’язані організувати збирання і видалення побутових та інших відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створити полігони для їх захоронення, а також здійснювати збирання корисних компонентів цих відходів. До того ж, відтепер заборонене захоронення неперероблених побутових відходів.


У своєму листі ми закликали усі сільські та селищну ради Здолбунівщини активізувати роботу з роздільного збору твердих побутових відходів. Зокрема, місцевим радам потрібно передбачити майданчики для сміттєзбірників, закупити та встановити контейнери для роздільного збору твердих побутових відходів, залучити підприємства, установи та організації до процедури збирання твердих побутових відходів, створити мережу приймальних пунктів вторинної сировини, а також провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо роздільного сортування сміття.
Відповіді щодо поводження з твердими побутовими відходами на території своїх сільських та селищної рад їхні очільники мають надати райдержадміністрації до 25 березня цього року. Натомість, голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук зазначив, що ситуація із запровадженням роздільного збору сміття на Здолбунівщині наразі є досить складною:
- У більшості сільських рад району збору сміття немає як такого взагалі. Тож тільки коли сміття почнуть збирати, можна буде говорити про його сортування.
Разом з тим, не в усіх радах району ситуація настільки песимістична, як її описав очільник райдержадміністрації. Приміром, Мізоцька селищна рада ще до прийняття Закону «Про відходи» почала робити перші кроки до запровадження роздільного збору сміття. Як розповів голова цієї селищної ради Богдан Похилюк, наразі на підпорядкованій їй території розміщені приватні пункти прийому небезпечного побутового сміття:
- Там відсортовують скло, папір та пластик. Приватні пункти займаються зберіганням, перевезенням та утилізацією небезпечного побутового сміття. До того ж, один з цехів заводу «Іск­ра» у нас одразу ж пластик і переробляє. На жаль, контейнерів для роздільного збору сміття у Мізочі поки немає. Відходи люди сортують самі, а селищна рада забезпечує виїзди машини, якою це сміття забирають.
Що ж стосується самого Здолбунова, то тут пластикові пет-пляшки збирають окремо від усього іншого сміття вже два роки. За словами генерального директора ТзОВ «Комунальних підприємств» Людмили Бабак, у найближчій перспективі - встановлення у місті також контейнерів для збору скла та паперу:
- Такі контейнери мають з’явитися вже з травня цього року. Зараз же у Здолбунові вистачає загальних баків для збору сміття, які розміщені по всьому місту на спеціальних контейнерних майданчиках. Зібране сміття вивозимо на полігон у Здовбиці. Що ж стосується пет-пляшок, то їх пресуємо і відправляємо на переробку.
Павло ДУТКО.
Фото ілюстративне,
з Інтернету.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити