Як тільки вечірні сутінки огорнуть місто, відразу на ігрових майданчиках дитсадків “Ладоньки”, “Усмішка”, “Дзвіночок” Здолбунова збираються підлітки. Там вони розпалюють багаття, розпивають спиртні напої, палять цигарки, грають в азартні ігри та лихословлять. Якогось разу вандали вночі понищили ігрові скульптури, поламали лавочки на території дитсадка “Ладоньки”. Ці витівки зійшли їм з рук.
- Так звані неформали засмічують територію дитсадка, - розповідає завідуюча “Ладоньок” Тетяна Назаренко. – Після суботи і неділі прибиральники знаходять порожні пляшки з-під вина і пива, недопалки цигарок, шприци. Часто доводиться ремонтувати інвентар ігрових майданчиків.
Підліткам ніде подітись. В клуби за місцем проживання їх не заженеш. До речі, в Здолбунові діє всього-на-всього 6 таких клубів. Йдуть туди займатися одиниці. Позашкільні заклади відвідують обдаровані діти. Решта ж - віддана на відкуп вулиці, лідерам неформальних об’єднань. На задвірках підприємств і організацій, які не охороняються, можна, сховавшись від сторонніх очей, покурити, випити, прийняти “ширку”.
“Окупували” підлітки і підвальне приміщення будинку № 7А по вул. Лесі Українки м. Здолбунова. Колись тут діяв міні-спортзал. А тепер це місце неповнолітні зробили в повному розумінні цього слова кублом розваг, де палять цигарки, п’ють вино і пиво, влаштовують бійки, смітять, в під’їздах викручують лампочки та ін.
Мешканці цього будинку неодноразово зверталися до керівництва міського будинкоуправління № 1, повідомляли про витівки підлітків дільничного інспектора міліції. Однак ніяких заходів до цього часу не вжито. Через те жителі будинку О. Стаднік, І. Савчук, О. Шеретюк, В. Гупалюк, О. Євчук,
С. Барановський, Ю. Йоц,
Г. Москалюк та інші звернулися з колективним листом до редакції газети “Нове життя”, сподіваючись, що їх, врешті-решт, почують відповідні організації і зрушать підліткову проблему з місця.
Слід додати, що про недостатню роботу з підлітками за місцем проживання йшлося на сесіях міської і районної рад, на особистих прийомах в керівників райради і райдержадміністрації, але, як бачимо, від слів до конкретних справ поки що не дійшло.
Євген Шилан.

Comments are now closed for this entry