Олег СУМКО.

Реформа медичної галузі в Україні, хоча й з певною затримкою, усе ж відбувається. Стартувало її втілення і в Здолбунівському районі. Так, минулого тижня депутати районної ради ухвалили рішення щодо реорганізації Здолбунівського районного центру первинної медичної допомоги у некомерційне комунальне підприємство, що дасть змогу змінити систему фінансування закладу.

А вже за місяць пацієнти зможуть обрати собі сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів з будь-якого медичного закладу, незалежно від місця прописки. Про те, як відбуватиметься цей процес, журналісту газети «Нове життя» розповів головний лікар Здолбунівського район­­ного центру первинної медичної допомоги Олег Сумко:
- Якщо раніше планувалося, що проведення приписної кампанії - підписання декларацій між лікарем первинної ланки і пацієнтом - розпочнеться 1 січня цього року, то зараз його старт перенесли на 1 квітня, адже Верховна Рада запізно ухвалила відповідний закон. Разом з тим, наш заклад зареєстрований у єдиній медичній системі «Helsi», тож усі 11 лікарів готові до роботи. Також маємо сторінку у соціальній мережі «Фейсбук» - «Первинка Здолбунівщини». Там теж є уся необхідна інформація про кожного нашого лікаря, відповідно, жителі району вже зараз можуть починати визначатися, з ким підписувати декларацію в майбутньому.


Договір з лікарями пацієнт може укласти без­посередньо на прийомі в медичному закладі. Зміню­вати такі договори людині дозволяється безліч разів, але не частіше, ніж один раз у квартал. При цьому попередньому лікарю по­відомляти про розірвання з ним угоди не потрібно.
За словами Олега Сумка, для якісної роботи з укладення договорів, кожен лікар має бути забезпечений окремим ноутбуком, але з цим наразі є певні проблеми:
- Постійно працюємо з радами різного рівня задля того, щоб вони надали нам фінансову допомогу для закупівлі ноутбуків. На сьогодні, кошти вже виділили, Мізоцька селищна, а також Здовбицька, Гільчанська та Глинська сільські ради. Крім того, депутати Здолбунівської районної ради передбачили в бюджеті для нас 35 тисяч гривень. За ці кошти придбаємо ноутбуки і принтер для лікарів. Разом з тим, у міських та сільських амбулаторіях району комп’ютерного обладнання усе ще недостатньо. Ступ­нівську та Будеразьку сіль­ські амбулаторії поки що не під’єднано до мережі Інтернет. Намагаємося вирі­шити і це питання.
Пан Олег розповів, що у лікувальних закладах Здолбунівщини вже про­бують укладати договори в тестовому режимі, але поки тільки серед своїх працівників:
- Усе працює. Але, щоб не виконувати подвійну роботу, поки з цим не поспішаємо. Очікуємо офіційного початку проведення приписної кампанії. Також пацієнтам потрібно знати, що один сімейний лікар та терапевт може укласти не більше 2000 договорів, а педіатр - не більше 1000. Хоч людина може обрати будь-якого лікаря, ми все ж будемо просити, щоб пацієнти робили це, зважаючи на територіальний принцип, адже лікареві, який далеко, важко буде вчасно прибути до вас на виклик. Зауважу, що лікар може відмовити пацієнтові лише в двох випадках: коли він уже уклав 2000 договорів, або ж коли людина систематично відмовляється виконувати його рекомендації щодо лікування.
Павло ДУТКО.
Фото Ольги ЯКУБЧИК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити