Пам’ятник Миколі Приходьку, попри рішення міської ради про його демонтаж, досі стоїть у центрі міста. Ще влітку минулого року погруддя герою Радянського Союзу, міські депутати вирішили демонтувати та перенести у Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей. Проте цього поки що не зроблено.

Як зазначив один з іні­ціа­торів рішення про демонтаж пам’ятника Приходьку, депутат Здолбунівської міської ради Тарас Калита, перед тим, як подавати звернення, представники депутатського корпусу консультувалися з істориками:
- Микола Приходько, який був пов’язаний з НКВС, підпадає під дію законодавства про декомунізацію. Тобто пам’ятник йому потрібно було знести вже давно. Є висновки істориків щодо того, що Приходько працював в органах НКВС, а отже - був частиною тоталітарної системи, із залишками якої ми зараз боремося. Тому вважаю, що цей пам’ятник повинен бути в музеї.


Позатим з перенесенням пам’ятника Миколі Приходьку у Здолбунові погоджуються не всі. Зокрема ініціативна група здолбунівчан навіть створила оргкомітет, мета якого - вжити заходів для збереження пам’ятника. Голова оргкомітету В’ячеслав Розенбаум переконаний, що пам’ятник транспортувати не можна, оскільки він перебуває у вкрай поганому стані, тож під час перевезення просто розсиплеться на друзки:
- Ще у вересні 2016-го ми зустрічалися зі скульптором Володимиром Шолудьком, який пообіцяв провести реконструкцію пам’ятника. Однак влітку 2017 року Здолбунівська міська рада ухвалила рішення щодо його демонтажу. Нині члени оргкомітету вже зібрали понад 400 підписів жителів Здолбунова на підтримку збереження пам’ятника Миколі Приходьку на звичному місці. Це дуже важливо й для одинадцяти членів родини нашого земляка - учасника Другої світової війни.
Ініціатори збереження пам’ятника обурюються й тим, що свого часу табличку з іменем Миколи Приходька зняли з фасаду приміщення Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1, а також закрили його музей-квартиру. Мовляв, на Дубенському кладовищі у Рівному пам’ятник Приходьку ніхто не чіпає. Тому на найближчій сесії Здолбунівської міської ради вони мають намір порушити питання щодо скасування рішення про перенесення пам’ятника.
Тим часом у міській раді вже готуються до демонтажу пам’ятника. Як зазначив заступник голови Здолбунівської міської ради Володимир Кондратюк, для цього потрібні сприятливі погодні умови.
- Як тільки потепліє, пам’ятник транспортуємо на подвір’я нашого музею. Є рішення сесії про демонтаж і перенесення пам’ятника Миколі Приходьку – ми зобов’язані його виконати. Нещодавно до міської ради справді приходили здолбунівчани, які виступають проти демонтажу пам’ятника. Проте члени бюджетної комісії міської ради не підтримали цього, керуючись законом про декомунізацію, - розповів Володимир Кондратюк.
Ірина САМЧУК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити