Про необхідність об’єднання громад на Здолбунівщині спілкуються з завидною регулярністю: і на тематичних зібраннях, присвячених цьому важливому питанню, і в неформальних розмовах. Однак далі розмов нічого не просувається роками - у справі об’єднання ніхто не прагне ставати «піонером».
Утім, цілком можливо, що вже зов­сім скоро нерішучість наших земляків обернеться проти них. Адже процес децентралізації в Україні нині відбувається доволі активно. Тож тих, хто його гальмує, вочевидь, згодом «дооб’єднуватимуть» у примусовому порядку.
Приблизно так охарактеризував перспективи майбутнього для наших нерішучих громад радник міністра юстиції, народний депутат України Андрій Помазанов, який 22 лютого перебував з робочим візитом у нашому районі.


Гість розповів, що нині в Україні об’єднання вже провели близько 50 % громад. Натомість зараз на рівні Кабміну ведуться розмови про те, що після об’єднання близько 70 % українських громад для решти воно відбуватиметься вже у примусовому порядку. Звісно, поки що у законодавстві йдеться про добровільність цього процесу. Однак, на переконання народного депутата, законопроект, який передбачатиме перехід децентралізації у примусову площину, парламент може розглянути вже цьогоріч.
Тому якщо на Здолбунівщині так і не об’єднаються, то децентралізацію проводитимуть «циркулем», поділивши громади на карті так, як вважатимуть за потрібне нагорі.
Проте поки що навіть такі перспективи ініціювати об’єднання нікого не спонукають. Хоч у нашому районі його розглядали у найрізноманітніших конфігураціях, прораховуючи сенс створення і однієї, і двох, і трьох, і чотирьох громад.
Причин противитися об’єднанню сільські голови зазвичай називають дуже багато - і погані дороги, і невдалі конфігурації потенційних ОТГ, і відсутність взаєморозуміння щодо об’єднання між сусідніми громадами. А ще - відсутність стабільної законодавчої бази щодо взаємодії державного та місцевих бюджетів.
Поки що ці та інші фактори залишаються каменем спотикання на шляху до децентралізації та, відповідно, причиною того, що потенційні громади втрачають і перспективи, і кошти. Якщо ж зі стартом децентралізації у нас зволікатимуть і надалі, то поділ на ОТГ за принципом «циркулем по карті» таки стане для Здолбунівщини цілком реальною перспективою.
Марина СТЕПАНЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити